Paranormalni izziv - Slovenija 2006

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Paranormalni izziv - Slovenija 2006

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Dekleta in fantje. Sicer sem bl nov na teh forumih, samo sem se odlocu, da dam eno prosnjo-izziv.

Kar naprej poslusamo/gledamo/nas prepricujejo o ljudeh/stvareh/dogodkih, ki "so" paranormalni itd itd. Jst bi pa prekleto rad 1x na lastne oci nekaj takega videl. Ker sem po dusi 100% naravoslovc in verjamem v boga nasega oceta...erm mislim rect: vse 3 zakone termodinamike :)... se mi zdi, da ce je vsaj! 1% od teh paranormalnih zadev REALNIH, (ne le v glavi enih ljudi, ki so mau prevec THCja absorbirali...) potem bi blo to odkritje stoletja.

A kdo morda pozna kakega cloveka/kraj/dogajanje v Sloveniji ali bliznji okolici, ki bi bilo paranormalno? (pa ne mi z raznimi hojami po zerjavici, ker tist ze otroc v vrtcu vejo kaj in kako)

- ok tudi strinjam se s tem, da je oblika Drnovskove glave dokaj paranormalna - ampak dejmo to izkljucit za trenutek.

Zanima me predvsem:
- telekineza ! - YEAH
- telepatija
- duhovi
- KARKOLI kar bi lahko klasificirali pod paranormalno.


TOREJ KDORKOLI - KARKOLI. PA SE MAGARI SKUPAJ ZBEREMO MI IN GREMO POGLEDAT IN TUDI S PRSTOM NOTR POZOKAT!


Ker tok enih komentarjev in vsega je ze blo, da bi rad 1x izkusil kaj je na tem.

P.S.: Odkrito receno si fuuul zelim, da bi bilo kaj od tega res. Ker ce zakoni vesolja dopuscajo take zadeve, je to fuuuul fajn - samo pomislite kaksne prakticne aplikacije bi iz tega lahko sledile. :P (preklapljanje Tv brez daljinca!, neredilna cokolada!, fer volitve!, racun za mobi manj kot 15k/mesc! )

Torej... tisti, ki "verjamete"... na dan z besedo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: PARANORMALNI IZZIV - Slovenija 2006

Odgovor Napisal/-a GJ »

JurijD napisal/-a:Zanima me predvsem:
- telekineza ! - YEAH
- telepatija
- duhovi
- KARKOLI kar bi lahko klasificirali pod paranormalno.
Vidim, da si bil na specializaciji za izganjalca.. :twisted:

Veliko sreče in uspeha želim..

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Lahko pa si ogledaš tudi http://www.randi.org/.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Če dobro razumem, bi rad razkrinkal "verujoče" v paranormalne pojave.

Pa saj ti tega ni treba narediti, ker so to že storili drugi. Na Kvarkadabri je bila namreč predstavljena knjiga, ki govori o tem, kaj je v resnici v ozadju t.i. paranormalnih pojavov:

http://www.kvarkadabra.net/article.php/debunked_knjiga

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Erm... razkrinkal... pa nisem zdej gostbuster:D

ne dejansko bi rad videl, ce je kjerkoli karkoli od tega res. Ker v popularni kulturi se toliko stvari "ve" da me prav zanima, ce ja karkoli od tega res.

predvsem telekineza bi me zlo zanimala, ce bi jo kdo znal izvajat.

Poznam pa kar veliko teorij in razlag "paranormalnih" pojavov. Samo dejansko me ne zanima "razkrinkovanje".

Dejansko bi me zelo zelo veselilo, ce bi recimo nekdo lahko dejansko izvajal recimo telekinezo.

Jamesa Randija in njegovo spletno stran pa poznam, je tudi v medicini dost razkinkoval zadev;) hehe. fajn clovek.

tisto knjigo si bom pa z veseljem pogledal. Hvala.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

jurijD:

Verjetno si že slišal za Izraelca Urija Gellerja, ki je bil pred 30 leti svojevrsten fenomen na področju telekineze. Bral sem, da ga je James Randi skušal razkrinkati, vendar mu baje ni uspelo, vseeno pa je bil Geller v ZDA deležen velike blamaže zaradi njemu nenaklonjenega članka v Time-u. Povsem drugače je bilo v VB, kjer je prestal kontrolirane znanstvene eksperimente in ga tudi kasneje baje ni uspel nihče razkrinkati. Še več: nekateri angleški znanstveniki so začeli delati cele serije eksperimentov na "nadarjenih" otrocih, Geller pa je postal prava zvezda. Ne vem, kakšna je situacija sedaj (ali je bil razkrinkan, ali ne), vendar je Geller moral biti pravi mojster rokohitrstva, da je uspel "nategniti" znanstvenike. 8)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Znanstvenikov praviloma ni težko pretentati, saj ne pričakujejo prevar in nanje niso pripravljeni.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Da res je. Vecina znanstvenikov, ki ne dela na podrucju "razkrinkovanja" ni pripravljena na vse mogoce prevare...

Sicer pa glede Gellerja sem slisal veliko. Celo neka posnetke sem 1x gledal. Ce ta clovek res dela to kar dela bi ga jst prav rad vtaknu v nas MRI na KC :P Ker bi me v tem primeru strasno zanimalo kwa se dogaja v njegovih mozganih:P

a koga od blizje ni? :D Recm slo, hr, au, ita ? Ki bi znal izvajat telekinezo:P

A kdo ve kje je sedaj ta Geller? A se je umaknu nekam bogu za hrbet, ker ni nic o njem vec za slisat. - ga bom Googlu mau :D

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

O gellerju sem nasel en super link.

James Randi vs. Uri Geller :P

oglejte si, super zadeva.

http://www.darat.org/~dimossi/James.Ran ... t.Show.wmv

Pa ne bom vam povedal kako se konca.

Sicer je pa Randi res car:D

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

JurijD napisal/-a:A kdo ve kje je sedaj ta Geller? A se je umaknu nekam bogu za hrbet, ker ni nic o njem vec za slisat. - ga bom Googlu mau :D
Uri še vedno veselo dala in ima svoj zelo obsežen home page, link: http://www.uri-geller.com/

Urnik njegovih nastopov, link:http://www.uri-geller.com/dates.htm

Lep večer želim..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:Znanstvenikov praviloma ni težko pretentati, saj ne pričakujejo prevar in nanje niso pripravljeni.
Se strinjam, vendar samo v primeru, ko res ne pričakujejo prevar. V primeru Gellerja pa so na to morali biti pripravljeni, saj je bil cilj eksperimentov, da pojasnijo dogajanje oz. odkrijejo morebitno prevaro.
JurijD napisal/-a:Da res je. Vecina znanstvenikov, ki ne dela na podrucju "razkrinkovanja" ni pripravljena na vse mogoce prevare...
Se strinjam, da so iluzioniosti in rokohitrci, a' la Houdini, Copperfield in verjetno mednje sodi tudi Geller, zelo spretni, vendar bi morali biti eksperimenti tako zastavljeni, da bi morebitne prevare uspeli zaznati. Je pa res, da iznajdljivost "čarodejev" ne pozna meja. 8)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

shrink napisal/-a:...bi morali biti eksperimenti tako zastavljeni, da bi morebitne prevare uspeli zaznati.
Točno tako. Tak eksperiment pa lahko pripraviš samo v primeru, če veš, kaj moraš iskati. In takrat ti čarodej reče, da slabo vplivaš na njegove sposobnosti, in odkloni preizkus.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Roman napisal/-a:Točno tako. Tak eksperiment pa lahko pripraviš samo v primeru, če veš, kaj moraš iskati. In takrat ti čarodej reče, da slabo vplivaš na njegove sposobnosti, in odkloni preizkus.
super primer za to, kar si tu povedal je v tistem linku, ki sem ga dal zgoraj (filmcek z Urijem Gellerjem).

samo poglej kako je reagiral na "The Tonight Show-u", ko je bil soocen s samo "srednje" kontroliranim okoljem in njegovi pomocniki niso imeli predhodnjega dostopa do objektov s katerimi naj bi izvajal svoje telekineticne carovnije....

totalen poraz seveda... in potem izgovori o tem, da "the force is not with me today" :D lol... zdej vemo od kod je lukas dobu to izjavo hahah

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
shrink napisal/-a:...bi morali biti eksperimenti tako zastavljeni, da bi morebitne prevare uspeli zaznati.
Točno tako. Tak eksperiment pa lahko pripraviš samo v primeru, če veš, kaj moraš iskati. In takrat ti čarodej reče, da slabo vplivaš na njegove sposobnosti, in odkloni preizkus.
Imaš prav. Dobri čarodeji nikoli ne pustijo blizu svojih "naprav", najboljši pa nikoli ne razkrijejo trika. 8)
JurijD napisal/-a:super primer za to, kar si tu povedal je v tistem linku, ki sem ga dal zgoraj (filmcek z Urijem Gellerjem).

samo poglej kako je reagiral na "The Tonight Show-u", ko je bil soocen s samo "srednje" kontroliranim okoljem in njegovi pomocniki niso imeli predhodnjega dostopa do objektov s katerimi naj bi izvajal svoje telekineticne carovnije....

totalen poraz seveda... in potem izgovori o tem, da "the force is not with me today" lol... zdej vemo od kod je lukas dobu to izjavo hahah
Se mi je kar zdelo, da Geller ni nikakršna izjema. Enkrat za spremembo Američani niso nasedli. 8)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Tale Randi je faca :D

Čim več takih treba..

Odgovori