Porocilo iz seminarja o Zivi vodi

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Porocilo iz seminarja o Zivi vodi

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Lep pozdrav vsem skupaj,

ker smo se glede te zive vode tako razziveli, sem si rekel, da napisem moje vtise iz seminarja s katerega sem se ravnokar vrnil.

OSNOVNI VTIS:
Bilo je kot pricakovano zanimivo. Veliko vecino povedanega (predvsem s strani dr. Ostana) dela ogromno uslogo zdravstvu in medicini, saj dr. postavlja v ospredje ZDRAVO prehrano, GIBANJE, pozitivno misljenje in podobne stvari, ki so seveda velik del zdravja in dobrega pocutja. Tako da sem po pricakovanjih bil zadovoljen z velikim delom predavanja in ucinka le-tega na prisotne.

Glede tehnicnih podrobnosti, ki jih je kar nekaj, v katerih se znanost ne strinja z njegovo razlago, ne bi veliko debatiral in jih tam tudi nisem na glas izpostavljal, saj bi to za prisotne pomenilo le motenje vzdusja in ustvarjanje nepotrebne konfliktnosti, ki ne bi nic doprineslo k temu, kar bi odnesli od predavanja.
En primer:
- njegova hematoloska slika in trditve, da so na njej zlepljeni eritrociti, bakterije in candida albicans... erm to je povsem zmotno. ce bi dr. Ostan pocakal se 5 min po predavanju, sem imel namen mu za prihodnja predavanja povedati, kaj so tiste celice in pikice v resnici. (da se v prihodnosti ne bo se kaksen zdravnik ali biolog drzal za glavo ob njegovi razlagi slike - tako kot so se danes nekateri;)

Nasveti dr. Ostana so povecini zelo dobri, res pa je da so razlogi, ki jih navaja kot podpora za te nasvete medicinsko gledano zmotni. 95% ljudi tam pa seveda ne zanimajo te "akademske" debate ampak samo zelijo vedeti kako naj se zdravo prehranjujejo, zato se nisem spuscal v nepotrebne debate.

Razocarali sta me v bistvu le 2 stvari:
- da zdravnica, ki bi morala predstaviti bioresonanco, ni prisla, ker z njo bi se dalo marsikaj debatirati
- da je dr. Ostan po predavanju tako hitro odhitel, ker sem ravno cas po predavanju hotel izkoristiti, da bi z njim na 4 oci lahko dolocene stvari predebatiral.

Tako da se res ne bi vracal nazaj na debate o zivi vodi in bioresonanci, ker sem o tem oooobsirno blebetal v drugi temi.

RAINMAN:

A imas morda kak kontakt od dr. Ostana? Email ali GSM. Imam namrec en zanimiv predlog-izziv za njega oz za to vase podjetje GOH. Ce bi vas zanimalo, bi s skupnimi mocmi izdelali eno medicinsko raziskavo na to temo, da bi dokoncno odgovorili ali je stvar ucinkovita ali ne. Pritegniti bi se dalo tudi kaksen institut z nase fakultete. Seveda stvar zahteva se dolocene podrobnosti in pogovarjanja, ampak ce vas oz. dr. Ostana in to podjetje zanima javna debata o ucinkovitosti teh vasih metod, je po mojem ena eksaktna medicinska raziskava predstavljena v medijih, stvar, ki bi vam prodajo gotovo povecala za par velikostnih razredov. Seveda je stvar dvorezen mec... ker ce se izkaze da ne deluje, bo ucinek obraten. Zato sem pa pripravljen z vami skupaj postaviti strikten znanstven protokol in raziskavo tako, da se ne bo vrtele okrog nekih akademskih vprasanja ampak bo dala odgovore o dejanski ucinkovitosti za ljudi.

Ce vas seveda zanima resna znanost in dokazi.

Sicer pa lahko dr. Ostanu sporocis moj email naslov in ce je zainteresiran za sodelovanje, naj se mi javi.

LP!

P.S.: Z prof. Barbicem (kemik) sem se kar lepo pogovoril in kot sem ze napisal originalni temi (ziva voda), on se zdalec ne trdi, da njegovi poskusi dokazujejo ucinkovitost te vode na zdravje. Edino kar trdi je to, da ima negativen redoks potencial. Kar pa itak vsi vemo. Poleg tega se strinja z mano, da v tej vodi ni in ne more biti vodikovih anionov. Strinja se tudi s tem, da je redoks potencial le ena izmed bolj obskurnih znacilnosti vode, ki jo vsekakor ne smemo sedaj vzeti kot neko pavsalno oceno ali je stvar ok ali ne. Poleg tega seveda tudi priznava, da ni nikakrsnih dokazov (njegovih ali od drugih), da bi ta voda imela kakrsnekoli boljse vplive na zdravje kot ostala voda - ki je pitno neoporecna.

RAINMAN: drugic bolj previdno izbiraj besede, ko trdis, da te poskusi nekoga podpirajo v tvojih ekstravagantnih izjavah o tem, da "ziva" voda "preprosto" mora biti RES! in podobnih preuranjenih ocenah. Enkrat se pogovori s prof. Barbicem... oz. se prej vzami v roke ucbenik kemije iz 7. razreda osnovne sole (anorganska kemija).
Zadnjič spremenil JurijD, dne 21.1.2006 20:16, skupaj popravljeno 4 krat.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Kontakt imaš v zs.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Hvala!

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Re: Porocilo iz seminarja o Zivi vodi

Odgovor Napisal/-a rainman »

Hvala za tvoje podano mnenje!
In hvala, ker si me opozoril!
Imas prav, prevec zagnano in brez premisleka ni primerno dajati izjav, ki niso na mestu.
Sicer pa so tvoje prosnje, predlog, etc... ze poslai dr. Iztoku Ostanu in tebi v vednost in odgovor, tako, da imata kontakta druge drugega, kakor tudi tvoj predlog, etc.

Me vesli, da si pripravljen tvoje znanje deliti na konstruktiven nacin in v pomoc ljudem!!
---------
JurijD napisal/-a:....drugic bolj previdno izbiraj besede, .....

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

No se strinjam s tabo in tudi mislim, da ce bomo od zdaj naprej res sodelovali pri kaki raziskavi, da je najbolje da malce bolj strokovno in spostljivo drzo prevzameva (tako zame ;) kot zate velja...)
sej ves... kregarija po forumih je eno, samo v realnosti ti pa taka konfliktnost nic ne pomaga.

LP, pa upam, da se javi dr.Ostan cimprej

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

Se zelo strinjam.
Sicer pa je bila kljub temu tudi na forumu zelo zanimiva debata, vsaj zame.
Laik in oseba z znanjem ter oba entuzijastva v svojo smer. ;)
Dr. Ostan je ze seznanjen!

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Odgovor Napisal/-a qg »

Nek japonec je objavil neke slike kristalov vode pri prej različnih pogojih. MIslim, da so pogoji čustva in še razne stvari. (popravite, če ne pišem točno). Mogoče bi se te slike dalo statistično obdelati, če je res kaj na tem, oziroma ponoviti.

Seveda knjige nisem bral, le nekako sem dvakrat ujel te novice, vendar mislim, da je ravno to lahko še najlažji primer za statistično preverjanje. Naprimer vpliv žive vode na telo je težje statistično preverjati. Ravno statistično preverjanje je tisto, kar onemogoča zagovornikom, da bi kaj dokazali, kot tudi skeptikom, da bi dokazali, da ni nič na stvari.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

Ta japonec je bil g. Masaru Emoto, ki je prikazal kako lahko custva vplivajo na kristale vode.
Recimo zdravljenje bioenergetika, beseda hitler, beseda ljubezen ipd...
Glede na vibracijo besede (ali tisto kar pac veseda sprozi v nas) se oblukuje kristal. Ce je mislena forma, ki vzbuja 'pozitivne' energije, bo tudi kristal lepsi; in obratno.
vec o Emotu: http://www.sanje.si/avtorji.php?avtorId=119

--------
qg napisal/-a:Nek japonec je objavil neke slike kristalov vode pri prej različnih pogojih. MIslim, da so pogoji čustva in še razne stvari. (popravite, če ne pišem točno). Mogoče bi se te slike dalo statistično obdelati, če je res kaj na tem, oziroma ponoviti.

Seveda knjige nisem bral, le nekako sem dvakrat ujel te novice, vendar mislim, da je ravno to lahko še najlažji primer za statistično preverjanje. Naprimer vpliv žive vode na telo je težje statistično preverjati. Ravno statistično preverjanje je tisto, kar onemogoča zagovornikom, da bi kaj dokazali, kot tudi skeptikom, da bi dokazali, da ni nič na stvari.

Odgovori