razkrijte se

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
paradajsa
Prispevkov: 10
Pridružen: 12.2.2006 17:59
Kontakt:

razkrijte se

Odgovor Napisal/-a paradajsa »

vem da je bla že ena tema na to temo, sam vseen:

Včasih se mi res zdi, da me en opazuje pa ko da je ves svet en sam gledališče, jaz se pa tega ne zavedam... TO PA ŠE NI BISTVO; 8)

Zanima me kako vi premišljujete o življenju.. Ko pa spet pridem do vprašanja kaj se zgodi ko umreš.... SEJ SM ŽE FILOZOF! :evil:

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Life goes on!!! To se zgodi, ko umres:)
Razen nekaj deset ljudi nihce ne bo niti opazil, da si umrl, torej bo njihovo zivljenje teklo naprej nemoteno!

Glede gledalisca, si se ze kdaj vprasal, da so vsi drugi ljudje na Zemlji samo zaradi tebe in da si ti center Vesolja:) Ter da drugi igrajo v "gledaliscu" samo za tebe!!! :)

Uporabniški avatar
paradajsa
Prispevkov: 10
Pridružen: 12.2.2006 17:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a paradajsa »

MAVER|CK napisal/-a:Glede gledalisca, si se ze kdaj vprasal, da so vsi drugi ljudje na Zemlji samo zaradi tebe in da si ti center Vesolja:) Ter da drugi igrajo v "gledaliscu" samo za tebe!!! :)
ja, bereš mi misli!!!

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Odgovor Napisal/-a qg »

paradajsa napisal/-a:
MAVER|CK napisal/-a:Glede gledalisca, si se ze kdaj vprasal, da so vsi drugi ljudje na Zemlji samo zaradi tebe in da si ti center Vesolja:) Ter da drugi igrajo v "gledaliscu" samo za tebe!!! :)
ja, bereš mi misli!!!
S tem se ne bi strinjal, (da si smisel vsega samo zaradi tebe) vendar če ne bi bilo življenja in bi bila samo mrtva materija, bi stvari res ne imele smisla. Ker že po kvantni mehaniki imajo stvari smisel, če jih izmeriš, in v višji stopnji, če se jih zavedaš.

Uporabniški avatar
paradajsa
Prispevkov: 10
Pridružen: 12.2.2006 17:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a paradajsa »

qg napisal/-a:
paradajsa napisal/-a:
MAVER|CK napisal/-a:Glede gledalisca, si se ze kdaj vprasal, da so vsi drugi ljudje na Zemlji samo zaradi tebe in da si ti center Vesolja:) Ter da drugi igrajo v "gledaliscu" samo za tebe!!! :)
ja, bereš mi misli!!!
S tem se ne bi strinjal, (da si smisel vsega samo zaradi tebe) vendar če ne bi bilo življenja in bi bila samo mrtva materija, bi stvari res ne imele smisla. Ker že po kvantni mehaniki imajo stvari smisel, če jih izmeriš, in v višji stopnji, če se jih zavedaš.
No sej če gledaš tko, da ste vi znanstveniki jes pa poskusni zajček je možn(lah da si tut ti??), ampak sej kvadžibadži who cares jes sam povem koko jes to čutm.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

qg napisal/-a:vendar če ne bi bilo življenja in bi bila samo mrtva materija, bi stvari res ne imele smisla. Ker že po kvantni mehaniki imajo stvari smisel, če jih izmeriš, in v višji stopnji, če se jih zavedaš.
Ampak tu moraš nujno ločevati med ustvarjenim smislom in smislom samem po sebi.

Glede na to da je 'smisel' človeška pogruntavščina je razumljivo govoriti o odsotnosti smisla samega po sebi tudi v primeru obstoja življenja in zavesti.

V kvantni mehaniki dobijo stvari (boljše rečeno jim je dodeljen) smisel zaradi našega merjenja (v bistvu spoznavanja stvari in njenih okoliščin).

Kako imajo višji smisel če se jih zavedaš? Nimajo višjega smisla po sebi, višji smisel se jim pripiše.

Odgovori