Srečanje človeka z nezemljanom.

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?

Kakšen bo dan ko marsovci pristanejo na zemlji. (ne si zej mislt, da še niso)

Žalosten
4
17%
Revolucjonaren(karkol že to pomen)
10
42%
Happy Day!
0
Brez glasov
Who cares?
10
42%
 
Skupaj glasov: 24

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Hja, vašim svetim spisom bi pa vseeno dokazali nasprotno.

Sicer sem pa že na prvi strani te teme spraševal nekaj v zvezi z tem..

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

mriz napisal/-a:Kaj pa razvoj dela drugega kot uveljavlja močnejšo stran? Kako bi razvoj lahko potekal brez tega?
Mislim da razvoj zmeraj bolj uveljavlja "pravilo pametnejšega", kar ni isto. Sicer se to še ne pozna na večji ravni (recimo trenutno "popularne" vojne za nafto), ampak v prihodnosti bo tako. Bit bolj pameten lahko pomeni tudi bit bolj močen, ampak s pomembno razliko: Če si močen, z vojsko zasedeš državo in ukradeš nafto. Če pa si pameten izumiš nov energetski vir - brez prelivanja krvi. Dosežeš več al manj isto, le da enkrat z nasiljem enkrat pa brez.

ap-čiha: :lol:

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Hja, vašim svetim spisom bi pa vseeno dokazali nasprotno."

Na podlagi česa pa to veš?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ap-čiha napisal/-a:Na podlagi česa pa to veš?
Na podlagi vaših svetih spisov.
Mo napisal/-a:Bit bolj pameten lahko pomeni tudi bit bolj močen, ampak s pomembno razliko: Če si močen, z vojsko zasedeš državo in ukradeš nafto.
Ja razlika je v kriteriju in znotraj česa si. Meni se zdi da če ne bi bilo pravila močnejšega (boljšega po nečem - v mislih imam boljše teorije, zakone), bi tudi znanost (razvoj) obstala.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@mo:
Ves kaj je problem Mo, pametni so ze izumili nove vire energije (gorivne celice, soncne celice...) pa so patente za njih bogati takoj (Buš, šejki...) odkupili, da lahko se naprej prodajajo nafto! Pametni pa niso bili prevec pametni, ker so prodali patente! :( Vse na koncu pokvari denar!!! Ce bi kdo izmed nas zdajle zadel na lotu, bi se takoj pokvaril v bogataskega butca:(

Kaj nisi videl vprasaja za Bušem, hehe. (pisem s š-jem, da me FBI, NSI, pa take ne bodo razkrinkale :) )

Sem videl en hud filmcek, ko Buš govori v kamero, ko ta se ni v zivo oddajala. In kaj je rekel v kamero: "F... democracy, I am democracy!" in pokazal sredinca, hehe

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

Ja res je patetično da že imamo čistejše tehnologije in se še vedno kuri na staro dobro nafto. Pač je tako da so razni lobiji (nafta, orožje, farmacija) močnejši od vsega ostalega. Če bi na svetu imeli zadnjo besedo znanstveniki, bi bilo precej boljše. Tako pa raznorazni profiterji in kravatarji peljejo svet v k****.

Filmčka nisem videl, sem pa sliko (ki je verjetno iz tega filmčka) ko kaže sredinca.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Na podlagi vaših svetih spisov"

Na podlagi svetih spisov veš ,da bi nezemljani dokazali da ni Boga, ali kaj?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ne, na podlagi vaših verskih spisov bi dokazal da so vaše predstave posledica domišljije, o samem bogu pa bi se dalje pogovarjal potem, odvisno od njihovega pogleda.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Ne, na podlagi vaših verskih spisov bi dokazal da so vaše predstave posledica domišljije, o samem bogu pa bi se dalje pogovarjal potem, odvisno od njihovega pogleda."

Čakaj, tega ne razumem, teza je bila ,da bi superiorni nezemljani dokazali nam kot tehnično manj razvitim bitjem, da Boga ni, sedaj pa govoriš kar v prvi osebi ednine. Se imaš za nezemljana, ali pa si preskočil osnovno misel te teme?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Mislim da si rahlo zgrešil mojo tezo. Celotno zadevo sem začel z vprašanjem, kaj bi verniki storili ob posmehovanju razvitejših (a je nujno tehnično?) nezemljanov, kakor sem tudi ponudil moj odgovor za nasprotno situacijo.

Nadaljeval sem z tditvijo, da bi vašim verskim spisom dokazali nasprotno, kar pomeni da bi dokazali (samo s svojim obstojem) da so vaše svete knjige domišljijski konstrukt in ne fancy absolutna resnica. Jaz bi vam to dokazal z metanjem tega dejstva (njihovega obstoja) pred nos.

Ja imam se za nezemljana, drugače tega zgoraj ne bi mogel povedati :roll:

4

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Že razumem, torej.......kaj bi bilo, če bi bilo.

" posmehovanju razvitejših (a je nujno tehnično?)"
Ja ,po mojem je tehnično razvitejši tisti ,ki prej pride nekomu na obisk, ker oni drugi kaj takšnega še ni sposoben.

No takšno hipotetično vprašanje je lahko dvosmerno, kaj bi se zgodilo, če se ne bi posmehovali svetim spisom, ampak bi jih bolj podrobno pojasnili in bi se posmehovali tistim ,ki trdijo da so domišljijski konstrukt. Kaj bi bilo ,če bi pojasnili, da različne variante religije v osnovi izhajajo iz istega korena, ki pa so se sčasoma zaradi kulturnih razlik po svoje izoblikovale.
Vprašanj je torej veliko.
Bova videla, kaj bodo rekli, če bodo prišli.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ap-čiha napisal/-a:Kaj bi bilo ,če bi pojasnili, da različne variante religije v osnovi izhajajo iz istega korena, ki pa so se sčasoma zaradi kulturnih razlik po svoje izoblikovale.
Saj to že jaz delam, le da imam za koren nekaj drugega kot bi imel ti.
Bova videla, kaj bodo rekli, če bodo prišli.
Ja, če jih bomo imeli priložnost vprašati :)

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Saj to že jaz delam, le da imam za koren nekaj drugega kot bi imel ti"

To je dobro, slabo bi bilo če bi morala prisegati na isto korenje. :)

"Ja, če jih bomo imeli priložnost vprašati"
Jap, se strinjam.

Odgovori