Najvaznejse vprasanje za clovestvo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?

Najvaznejse vprasanje za clovestvo je:

Kaj je smisel zivljenja?
11
37%
Ali smo sami v vesolju?
2
7%
Kako je nastalo vesolje?
2
7%
Zakaj je nastalo vesolje?
5
17%
Ali ima cas zacetek oz. konec?
1
3%
Ali je vesolje neskoncno?
0
Brez glasov
Ali obstaja vec vesolij?
1
3%
Drugo...
8
27%
 
Skupaj glasov: 30

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Najvaznejse vprasanje za clovestvo?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Se mal X teme, ko sm vidu, da je vse zamrlo, pa da bo lahka Celica fajn sodeloval:)

Katero vprasanje bi zastavili (Bogu, vesolju, nezemljanom...), ce bi imeli moznost vprasati samo eno stvar in bi vedeli, da boste dobili pravilen odgovor na vase zastavljeno vprasanje?

Uf, zdej sm se pa ze izcrpal na vprasanjih:) sam bi izbral prvo vprasanje, kaj pa vi? Vesel bom tudi ostalih predlogov:)

Lp,

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Smisel življenja je igra.

1

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

hm, nič od naštetega. Tudi če bi vedel odgovore na vsa ta vprašanja, mi nihče nebi verjel in ob prevelikem vztrajanju pri mojem prav, bi me strpali v umobolnico. Torej to znanje ne koristi ne meni ne človeštvu. :D

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@Vedež:
Predvsem igranje Unrel turnamenta 2004:) hehe

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Lahko se greš tudi igre v IGRI.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Najvažnejše bi bilo vedeti, kako preživeti. Brez preživetja so brezpredmetna vsa vprašanja iz ankete. Drugače pa je odgovor seveda 42. Ta odgovor je tudi sicer sporočilno bolj bogat kot odgovor 1.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@Roman:
Hm, samo prva dva se navezujeta, ce izvemo, da je nas smisel, da se razsirimo po vesolju, potem vemo da smo sami, ce pa izvemo, da nismo sami v vesolju potem vemo, da ni nas smisel, da se razstirimo po vesolju:)

Kaj pa ce je smisel, da ne prezivimo??? Da smo samo motnja v mrtvem vesolju??? In je vse kar si vesolje zeli, da ne bi vsebovalo nic zivega, ker potem se nihce ne bi mogel vprasati taka cudna vprasanja! In je potem vseeno ali vesolje obstaja ali pa ne!

Bad...a napacno razmisljam:)

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Roman kako to mislis, da je sporocilno bolj bogat?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Glede na to da odgovor na 1 zanimivo in pomembno vprašanje odpre 100 še bolj zanimivih in pomembnih vprašanj, bi bilo za moje živce boljše da kaj takega kot je na izbiro sploh ne bi vprašal. (v primeru da je na voljo samo 1 vprašanje seveda)

Torej če bi že, bi vprašal kaj uporabnega, recimo kakšna vprašanja bom dobil na enem teoretičnem izpitu čez par dni. :)
MAVER|CK napisal/-a:In je vse kar si vesolje zeli, da ne bi vsebovalo nic zivega, ker potem se nihce ne bi mogel vprasati taka cudna vprasanja!
Če je vesolje mrtvo si ne more ničesar želeti. Če pa vztrajaš pri pripisovanju zavesti vesolju pa po moje razmišljaš napačno. Kaj pa je slabega v postavljanju čudnih vprašanj?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Maverick, osnovno, kar si lasti vse živo (no, v resnici je od tega vse živo odvisno), je samoohranitveni nagon. Kakršenkoli smisel si že človek ustvari, ne more biti v nasprotju z njim. Če pa že je, ga ne bo prav dolgo užival. Za vesolje pa ti je že Mriz odgovoril, da ni živo in torej ne more imeti smisla. Če pa bi neka civilizacija daleč v vesolju imela za svoj smisel iztrebiti naš planet, se človeštvo seveda ne bo odreklo svojemu preživetju.

Kren, simbol 1 kot vse, kot celota, kot eno in nič drugega, nima nobene posebne vsebine, je pač vse, pa kakorkoli že vse interpretiramo, vesolje, stvarstvo, bog, karkoli. O 1 ni mogoče prav veliko povedati, zato seveda to tudi Vedežu ni moglo uspeti. Število 42 je kar se tega tiče bogatejše. Če drugega ne, te povabi k branju Douglasa Adamsa.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Answer ... Everything

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Kaj pa ce je smisel, da ne prezivimo??? Da smo samo motnja v mrtvem vesolju??? In je vse kar si vesolje zeli, da ne bi vsebovalo nic zivega, ker potem se nihce ne bi mogel vprasati taka cudna vprasanja! In je potem vseeno ali vesolje obstaja ali pa ne!
Ja vesolje brez življenja je idealno vesolje.

David - 12
Prispevkov: 15
Pridružen: 14.12.2005 14:55

Odgovor Napisal/-a David - 12 »

Po mojem je daleč najvažnejše vprašanje to, ali obstajajo stvari, ki jih ne moremo doumeti, ker smo butasti oziroma smo "vstavi poljuben razlog".

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Sem prebral Stoparski vodnik po galaksiji, pa vseeno ne vidim drugega kot sarkazma (tega je stoparski vodnik poln) v 42 - a zato je 42 bogatejse, ker sarkasticno gleda na 1?

...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

David - 12 napisal/-a:Po mojem je daleč najvažnejše vprašanje to, ali obstajajo stvari, ki jih ne moremo doumeti, ker smo butasti oziroma smo "vstavi poljuben razlog".
Ne vem, če je to vprašanje res zelo važno, vsekakor pa ima zelo jasen odgovor: da. Stvari, ki jih ne moremo doumeti, je ogromno, žalostno pa se mi zdi, da si jih še izmišljujemo.

Kren, sarkazem, praviš? Se ne strinjam. Kvečjemu duhovitost. Vsekakor postavlja iskanje zadnjih odgovorov na mesto, ki mu po njegovem mnenju tudi gre. Prav veliko mu pri tem tudi jaz ne morem ugovarjati.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Odgovor je seveda 1. Toda kaj to pomeni?

Ni dosti, da le sprejmeš dejstvo, da je vse kar te obdaja le 1. Za lastni mir moraš doumeti za kaj gre in potem si več ne postavljaš vprašanj.

42? 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1

Zdaj razumeš? Morda boš rekel milijarde ? :lol: :D :lol:

Odgovori