area 51

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Toda Roman: Kaj če je zlati rez obstajal še pred človeško iznajdbo ognja? Dokaze lahko najdeš povsod. Torej ?
Zares, zlati rez se pojavi npr. pri gravitacijskem lečenju!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Zakaj je na bankovcu za 1 dolar upodobljena piramida in oko?
Po eni teoriji gre za zvezo tedanjih ameriških oblasti s prostozidarji.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Torej so ZDA ustanovili prostozidarji in to tudi javno oznanili.

In zakaj je zlati rez, tako znano prostozidarsko orodje, če temu lahko tako rečemo?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

To mi boš pa ti pojasnil.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

No, počasi se približujemo tej "pereči" temi človeštva. Kdo smo? Smo po Darwinu ali smo prišli sem kako drugače?

Takšna država kot je ZDA, to s svojimi "skrivnostmi", ki pa to niti niso, saj sva malo prej ugotovila, da so dali vsem vedeti zakaj gre.

Zaključek: Nekdo se je ukvarjal z vedo podobno matematiki in z vedo podobno fiziki ter kemiji (čeprav niso imele enakih imen, če hočeš) - veliko prej kot si ti mislil.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa sem mislil, da mi boš nekaj pojasnil. Kakšna utvara!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Le kaj naj bi ti pojasnil, saj to dobro veš, čeprav včasih misliš, da je drugače. Poveži vse.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:... pa do formalnega računanja z zunanjim pomnilnikom, ki je na začetku bil v obliki počasnega papirusa ali glinaste tablice.
Roman, mislim, da ne gre toliko dajati povdarka na tehniko. :oops: Bolj se mi zdi pomembna oblika zapisa števil, torej metoda. Zunanji "pomnilnik" služi bolj kot medij za prenašanje informacij oz. dognanj, saj je človeško življenje precej kratko.

In v zvezi s tem, je naravno, evolucijsko, da se morajo dognanja posameznika na nek način prenašati na naslednje rodove. (DNK + doživljanje)

Predstaviti števila na način z bazo in potencami je enostavno in učinkovito. (za nas ! :wink: ).

Posledica so kuharski recepti za izvajanje osnovnih operacij. In vse to se je zgodilo nekje šele 7. oz. 8 stotelju. Od takrat je matematika naredila velike korake naprej. Največje skoke pa od 16. stoletja naprej.
Roman napisal/-a: Vedež, kaj pa je zlati rez? Ali je to skupek okoliščin v naravi, zaradi katerih imajo nekatere rastline na poseben način razvrščene liste ....
Jaz bi rekel, da je Zlati rez (Fibonaccijevo zaporedje) prepoznan pojav lokalne narave, zapisan v matematičnem jeziku. Podobno, kot rečemo, da je limona rumena.
Vendar pa je matematičen jezik zelo odaljen od občutkov posameznika in z njim zaenkrat ni mogoče izraziti sreče, zadovoljstva, žalosti, ogroženosti, ljubezni in kar je še drugih čustev. In dobro je tako.

Na kakšnem drugem planetu, kjer je gravitacija relativno drugačna glede na planet zemlja in kjer ni nujno, da življenje ne funkcionira na principu CH, verjetno zlati rez nima tako velikega pomena.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

[quote="Vedež"]No, počasi se približujemo tej "pereči" temi človeštva. Kdo smo? Smo po Darwinu ali smo prišli sem kako drugače?
[quote]

Osebno se mi zdi, da bi morali vprašanje postaviti drugače in sicer:
"Kam lahko pridemo ?"

Milsim, da ima Darwin vsaj delno prav, saj na to kaže tako DNK in tudi zlati rez, če želite.
Če pa pogledamo skozi teleskop, vidimo veliko več in dalje.
Prišli smo do Lune, mogoče bomo prišli do Marsa.
Kaj pa do Alfa centauri, kdaj in kako bomo prišli do tja ?

Z današnjim vedenjem dokaj slabo kaže, ali ne ?

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Mene bolj zanima kako dolgo bomo tukaj sploh obstajali. Glede na trenutna dogajanja, mogoče manj kot si mislimo. Vsaj v takšni obliki.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:Roman, mislim, da ne gre toliko dajati povdarka na tehniko. :oops: Bolj se mi zdi pomembna oblika zapisa števil, torej metoda.
Mislim, da tu razlika med tehniko in metodo ni bistvena. Res gre za medij, vendar če ga hočeš uporabiti, moraš izumiti simbolni jezik, se pravi simbolno mišljenje, da sploh lahko kaj zapišeš. Z razvojem simbolov pa se vsaj v matematiki razvija tudi vsebina.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a: Res gre za medij, vendar če ga hočeš uporabiti, moraš izumiti simbolni jezik, se pravi simbolno mišljenje, da sploh lahko kaj zapišeš. Z razvojem simbolov pa se vsaj v matematiki razvija tudi vsebina.
Se strinjam.
Vendar si je težavno zapomniti veliko število simbolov, če le ti ne nastajajo na podlagi natančno določenih pravil.
Lažje si je zapomniti, recimo 25 simbolov (in jih imenovati črke) ter iz njih izpelati na tisoče pomenov, kot pa 3000 simbolov skupaj z njihovimi pomeni. Še lepše je z števili, kjer jih dobimo iz npr. 10 cifer ali pa 0,1 pri boolovi algebri.
Tukaj vidim poenostavitev do te mere, da se zelo poveča učinek ali kot praviš, razvije vsebina.

Na tak način je možno Idejo materializirati ali pa obratno, opisati okolje z razumljivejšim jezikom. Gre torej za razvoj jezika in vsebine, kot si dejal.

Kaj je vzrok in kaj posledica, pa je po mojem, dilema o kuri in jajcem.

In ves ta razvoj jezika, od slik, k simbolom, do samo dveh simbolov (0,1) ter od neopredeljenih pravil (subjektivnih doživljanj), da natankov opredeljenih pravil (matematika), vidim kot različne metode, ki so strmele k učinkovitejši komunikaciji oziroma prenašanju znanja na naslednje rodove.

Torej se danes več ne ukvarjamo s simboli, temveč z PRAVILI.

To z "dolarskim bankovcem", piramidami, templji in podobnimi preteklimi simboli, pa je vez, za razumevanje pretekle zgodovine in mogoče odgovor na vprašanje:
" Ali je kdo pomagal pri Darwinovi evoluciji ?" :oops: (če jo tako pojmujem)
Nenazadnje je tudi Darwin postal simbol.
Je kdo posegel v gene in tako pohitril razvoj ? In če je kdo je bil ta ? In kako je nastal on ?

[/i]

Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

Odgovor Napisal/-a Firbec »

Kar se tiče bankovca za 1$ sem 1x gledal na discoveryju kjer so res omenjali neko povezavo med prostozidarji in novim svetovnim redom in dejansko ce boste imeli moznost vam predlagam, da si ogledate bankovec kjer pod piramido z očesom piše new world order samo, da je napis v latinščini.

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

offline:

A mogoce ve kje se nahaja area 51. Vem da u Nevadi v okolici Las Vegasa samo J, S, V ali Z od LV? a mogoce kdo ve?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:Tukaj vidim poenostavitev do te mere, da se zelo poveča učinek ali kot praviš, razvije vsebina.
Pravzaprav to sploh ni res. Dvojiški zapis je najbolj enostaven (kot se zdi, sploh edini mogoč) samo v elektroniki oziroma v računalnikih. Sporazumevanje med ljudmi še vedno temelji na črkah oziroma glasovih. Se pa strinjam, da so kitajske pismenke zelo nepraktične, ampak to morda zato, ker sam krasno shajam z okoli 25 črkami.

Odgovori