Kako si vi predstavljate prihodnost?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
ges
Prispevkov: 45
Pridružen: 20.7.2006 22:11

Odgovor Napisal/-a ges »

@shrink, tam so nekatere stvari zanemarenje, bolj popolno je opisano v knjigi "Zakaj je nebo modro", podobni avtorji :) .

influenz
Prispevkov: 32
Pridružen: 31.7.2006 18:16

Odgovor Napisal/-a influenz »

življenje bo definitivno težje, demokracija(če temu lahko tako rečemo) se ne bo ohranila, pomoje bodo voditelji itd itd.
Definitivno nas čaka kolonizacija vesolja ko bomo ukrotili moč antimaterije, in začeli efektivno proizvajati antimaterijo za pogon par gramov antimaterije za pogon do marsa :), do 10x hitreje.
in seveda vojne, in to mislim svetovne .

Lahko se pa zgodi da si planet uničimo preden dosežemo osončje.

AlexUS
Prispevkov: 134
Pridružen: 25.3.2005 14:50
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AlexUS »

alexa-lol napisal/-a:jah zemlja naj bi v bliznji prihodnoti(to se se ne ve zihr) zgubila magnetni naboj(Sever jug... to uglavnem) in potem naj bi se spremenila v mars(v puscavo)
To glih ne, je pa res da se že sedaj kažejo magnetna odstopanja(mislim da sem pri NASAi zasledil to informacijo) in to bi naj privedlo k povečanju naravnih katastrof...
Rezultat bi pa naj bil obratno vrtenje zemlje, kar pomeni da bi naj bil vzhod na zahodu in zahod na vzhodu.
Kako bo življenje na zemlji to preneslo ne vem, po mojem bo zelo hudo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

ges napisal/-a:@shrink, tam so nekatere stvari zanemarenje, bolj popolno je opisano v knjigi "Zakaj je nebo modro", podobni avtorji :) .
Ne vem, kako so lahko v linku nekatere stvari zanemarjene, če pa sta besedili, ki sem ju seveda primerjal, popolnoma identični (razen nekaterih lektorskih popravkov).

In v obeh besedilih je naslednji odstavek:
Čeprav bi stalitev velikih količin ledu na Antarktiki in na Grenlandiji gotovo dramatično dvignila gladino svetovnih morij, pa tega gotovo ne morejo povzročiti otoplitve za nekaj stopinj Celzija.
Mimogrede: avtor je isti (Sašo Dolenc), v knjigi pa so večinoma zbrani odgovori in članki objavljeni na starih straneh Kvarkadabre, ki pa so še vedno dostopne.

Na osnovi navedenega sta možni dve razlagi: bodisi si si besedilo slabo zapomnil, bodisi si ga slabo razumel.

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

cez 500let(ali ze prej) bomo imeli teleportacijske masine. Znanstveniki so ze en elektron al nekaj teleportirali(neki atom oz. en majhen delec).

Sicer kam smo prsli od leta 1492 pa do danes.
1492-Amerika
1969-Luna
2483-Druga galeksija

A mogoce kdo ve. Tist k majo te ladje pri StarTrek in podobnih nanizankah, so to ionski motorji(kako jim tam recejo)?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

"Warp drive." To je nekakšen futuristični pogon, kjer posebne tuljave ustvarijo "warp field" okoli ladje in s tem spremenijo lastnosti lokalnega prostora, potem se pa igrajo z materijo in antimaterijo.
Sliši se v redu. :D :D :lol: :lol:

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

alexa-lol napisal/-a: 1969-Luna
hm... a niso eni nekj govoril da sploh niso šli na luno? ma jst ne vem

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Mnenja so zelo različna.
viewtopic.php?t=354

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

matemusic napisal/-a:
alexa-lol napisal/-a: 1969-Luna
hm... a niso eni nekj govoril da sploh niso šli na luno? ma jst ne vem
so ja. recimo da so bili na luni

sicer so po vesolju letal ze pred letom 1969 tako da bi potem 'morali' po novih galeksijah letati pred letom 2483.

Dobro bi bilo ce bi kaka stargate popstavil :D:D

Mogoce kdo ve pri StarGate SG1, kaj je tisti naqudaq al ena taka 'hiperaktivna' snov?
Mogoce kej povejo o njej?

PS-luna. enkrat so bli gor sam ce pa leta 1969 to pa nevem. So slikal nekak uno zastavico gor pa auto(z Zemlje).

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Mislim, da tudi povejo, od kod ta snov. Sem že malo pozabil. Menda je to zelo trdna snov, ki jo kopljejo v rudnikih (Goa'uldi so imeli sužnje da so kopali, kakopak). Ima čudovite lastnosti, menda jo Goa'uldi celo čutijo v krvi drugih Goa'uldov. Orožja iz te snovi so pogubna. Kako pa poganja ladjo, pa ne vem. Traja dolgo, dolgo, da se sploh formira. Bolj zanimiva različica naquadaha je naquadria.

ges
Prispevkov: 45
Pridružen: 20.7.2006 22:11

Odgovor Napisal/-a ges »

babsi napisal/-a:Morda se bo začel topiti celo led na polih...
Če smo čisto natančni, to ne bi povzrpčilo veliko razlike. Res pa je (sem se zmotil) če bi se stopil led na Grinlandiji bi se povešala gladina za okoli 7m.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

ges napisal/-a:
babsi napisal/-a:Morda se bo začel topiti celo led na polih...
Če smo čisto natančni, to ne bi povzrpčilo veliko razlike.
Če je zate dvig gladine oceanov za 60 m (v primeru, da bi se stopil ves led na Antarktiki - iz kakršnegakoli vzroka že) oz. 7 m (v primeru, da bi se stopil ves led na Grenlandiji) zanemarljiv oz. ne pomeni velike razlike, potem ti ne morem oporekati.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Shrink ze ve, k ose boji dviga morja za vsak centimeter, hehe. Pr 7 metrih mu bo ze stanovanje poplavilo, a ni tk shrinko?

BTW: Ka si menjal telefonsko, sm te full klicaru ta teden in te nisem dobil:(.

m_h
Prispevkov: 53
Pridružen: 12.1.2006 16:38
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a m_h »

Glede na to, kako delamo z Zemljo, mislim, da bodo v naslednjih 500 letih ogromne spremembe.

Podnebje se bo sigurno spremenilo, zaradi česar se bo stopil led. Eni pravite, da to ni nič takega, vendar mislim, da brez veze ne bi tolk opozarjali in govorili o tem.

Lih do naslednje galaksije po moje še ne bomo prišli, vsekakor pa se bodo izboljšala prevozna sredstva. Ne samo rakete in podobne stvari, ampak tudi avtomobili, saj bo nafte enkrat zmanjkalo in do takrat moramo izboljšati električne avtomobile, avtomobile na sončne celice ali pa pogruntati kak nov način prevoza.

Računalništvo, medicina, ... bodo napredovali, vendar se bodo pojavljale nove, težje težave, bolezni,...

To mislim jaz, ampak to je le moje skromno mnenje.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

V soboto sem se pogovarjal s starejsim gospodom in mi je dejal, da je praded od njegovega oceta rojen 1850 povedal, da so ze takrat govorili, da bodo izumili napravo, da ko bo papez kihnil v rimu ga bodo slisali po vsem svetu (radio) in da bo zelezna kaca prepredla ves svet (vlak) in da bodo letale jeklene ptice po nebu, ki bodo prevazale ljudi (letala).

"Vse to se je ze uresnicilo", je rekel, "le ena prerokba se se ni izpolnila, da bo prislo do taksne vojne, da si bo clovek ko bo zakuril ogenj na enem hribu, zagledal se eno lucko na drugem hribu in bo rekel pa le nisem sam!"

Zelo grozna napoved!!!

Prtav tako je Einstein dejal, da ne ve kaksna bo 3. svetovna vojana, da pa lahko zagotovo trdi, da se bo 4. svetovna vojna bila z gorjacami!!!

Odgovori