Hitrost svetlobe

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

A misliš senco? O tem je že bilo govora na tem forumu. Senca je lahko hitrejša od svetlobe, ja.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Maš kšn link kje?
Hvala

LP

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

MAVER|CK napisal/-a:Kolikor jaz vem se cas pri 1c ustavi, zato sem sklepal, da se pri 2c odvija nazaj samo ocitno gre v imaginarna števila, kakor je dejal aniviler.
Amm..
Pri 1c dimenzija časa ne obstaja le iz lastnega stališča delca, iz opazovanega pa še vedno obstaja! Gledano sevada le za energijske delce, ostalih tako ali tako nepoznamo.
Čas je le širjenje energije po četrti dimenziji!
Od kje ti pa potem pride ideja, da čas lahko teče nazaj pa ne vem???
Rokerda napisal/-a:A misliš senco? O tem je že bilo govora na tem forumu. Senca je lahko hitrejša od svetlobe, ja.
Če se omejimo na svetlobno senco, je senca le posledica delovanja svetlobe! Torej ne more biti hitrejša niti počasnejša od nje same! Senco določa zgolj svetloba (jakost oziroma prisotnost/odsotnost fotonov) in nič drugega!
Iz opazovanega stališča pa je senca lahko tudi hitrejša od svetlobe..

Lahko noč..

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Senca se ne premika. Oziroma bolje: senca ni nič takega, kar bi se lahko premikalo.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Ja senca je votla okol je pa nč ni :) hehe

Pri 1c se čas ustavi, ja. Zato fotoni, ki so nastali pri velikem poku, danes niso nič starejši.
Kakor je rekel GJ, je čas samo širjenje energije po 4 dimenziji. Torej če se ti sploh ne premikaš, potem se premikaš skozi čas 100%. Čim pa imaš neko hitrost, se čas upočasni, saj del '100%' gre v to premikanje skozi 3d prostor

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Rokerda napisal/-a:Pri 1c se čas ustavi, ja.
V tem je blo že velik govora. Se samo upočasni.
Aha. Pol to s senco. Ja mi je jasno.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Amm, ne. Pri 1c se čas ustavi, oz. ga sploh ni.

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Rokerda napisal/-a:Amm, ne. Pri 1c se čas ustavi, oz. ga sploh ni.
Wrong! Čas ne obstaja v takem pomenu. Je samo posledica energijsko-materijskih sprememb. Čas lepo normalno teče, če se premikaš pri 1c ali pa 0.2c. Ni spremembe.

Predstavljaj si npr. tole:
Mi s teleskopi gledamo preteklost vesolja zaradi enormnih razdalj, ki jih morajo prepotovati fotoni. Npr. na vesoljsko ladjo namontiraš teleskop in se proti galaksiji odpraviš z 1c. Pred tvojimi očmi se bliskovito hitro odvija celotna zgodovina te galaksije vse do tedaj dokler ne prideš do nje. V bistvu te infromacije sem prihajajo kot nekakšni informacijski valovi. Hitreje se približuješ, višja frekvenca dogodkov oz. navidezna pospešitev časa. Hitreje se oddaljuješ, čas navidezno upočasnjen oz. stoji.

Odgovori