Kako najti vodo pod zemljo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
peterM
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.7.2007 21:03

Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a peterM »

Zanima me kako se naredi bajalico, kako se jo uporablja in kako sploh ta stvar deluje. Radi bi namreč našel vodne tokove pod zemljo.
Hvala lepa!

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

hm, bajalica je bla bol stvar srednjeveških čarovnic kt pa znanosti :wink:

peterM
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.7.2007 21:03

Odgovor Napisal/-a peterM »

funkcionira pa še vedno...

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

U, to sem pa že počel! Nič lažjega. Vzameš dva kovinska obešalnika za perilo in jih odrežeš tako, da dobiš dve palici v obliki črke L, kjer je dolga stranica okoli 20cm in kratka tako, da jo lahko primeš v roko. Nato obe primeš v roko s sprednjim koncem pa naj kažeta proč od tebe, ko boš korakal po sobi ali okoli hiše, se bosta prekrižali kjer se nahaja vodni tok pod tabo. Seveda palici ne smeš držati premočno. Zadeva deluje 100% in če kdo ne verjame mu to z veseljem dokažem, hehe.

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

hm, priznam da js nism nkol verjel da naj bi to tud res delval. kakšno je pa fizikalno ozadje?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

To sicer niso bajalice (ker na ono lahka res vplivaš, če želiš) drugače pa naj bi delovalo iz podzavesti, če si res dober in ne vplivaš na smer vrtenja. Tukaj pa mislim, da magnetne silnice obrnejo te L palice, bo pa zanimivo slišati še kaj več o tem, jst sem bil čisti praktik, hehe.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Problem je vodo ne odkriti!

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Zakaj ne iščejo min z bajalico?

peterM
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.7.2007 21:03

Odgovor Napisal/-a peterM »

Hvala Maverik. Bom danes poskusil. Se pravi držim jih tako, da so daljši deli palic vodoravno in ne premočno, da se lahko obrnejo.
Ve mogoče kdo še za fizikalno ozadje?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

To sicer niso bajalice (ker na ono lahka res vplivaš, če želiš) drugače pa naj bi delovalo iz podzavesti, če si res dober in ne vplivaš na smer vrtenja. Tukaj pa mislim, da magnetne silnice obrnejo te L palice, bo pa zanimivo slišati še kaj več o tem, jst sem bil čisti praktik, hehe.
Najbrž pa moraš najprej diagonalizirati biotenzor, kaj?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Za tem ni nikakršnega fizikalnega ozadja, sicer James Randi ne bi (še vedno) ponujal milijon USD tistemu, ki bi v kontroliranih okoliščinah uspel dokazati, da bajalica res deluje.

Sicer - kakor piše na Randijevi strani - obstajajo "znanstvene" verzije bajalic z vgrajeno elektroniko, ki naj bi vsekakor delovale, vendar so to "high-tech" proizvodi, ki se tudi drago prodajajo (npr. "DKL LifeGuard" stane 14000 USD).

Več:

http://www.randi.org/library/dowsing/

Pa še to: Konec 80. let so nemški fiziki izvedli eksperimentalno študijo na to temo (t.i. Munchenski eksperimenti), katerih prve interpretacije rezultatov so bile v prid sposobnosti bajaličarjev, vendar so kasneje z natančno analizo teh rezultatov drugi avtorji prišli do ravno nasprotnih sklepov ter s tem pokazali, da so bile prve interpretacije preveč pristranske in posledično vprašljive, če ne že napačne:

http://www.csicop.org/si/9901/dowsing.html

Skratka: bajaništvo še vedno spada v mumbo-jumbo kategorijo.

Thazz
Prispevkov: 19
Pridružen: 3.4.2004 15:51
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Thazz »

Če je pod zemljo zakopana snov z drugačno gosoto, pride na površju nad njo do majhne spremembe gravitacijskega pospeška. Isto je pri vodi. Ampak človek z bajalico je premalo občutljiv instrument da bi to lahko zaznal.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Ampak pri kovinskih palicah ne gre za efekt z bajalico, kjer mi dobimo le svoje podzavestne odogovre na plan. Tukaj magnetno polje ali spremembe v njem res fizikalno s svojo silo obrnejo obe palice da se v vodoravni legi prekrižajo. Pei bajalici pa jo moraš ti poganjati s svojimi mišicami:).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

MAVER|CK, tudi premikov para kovinskih palic L oblike ne razloži noben (meni znan) fizikalni mehanizem. Sicer pa - kolikor je meni znano - ta pojav pojasnjujejo (seveda tisti, ki v to verjamejo) preko čisto drugačnih (bolj obskurnih mehanizmov): vplivov biomagnetnega polja oz. aure, e-žarkov in vseh ostalih hipotetičnih energijskih polj, katerih običajni inštrumenti ne zaznavajo.

Kakorkoli že, tudi te palice niso iz znanstvenega vidika nič bolj kredibilne kot bajalice.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Pri L palicah gre za isti pojav kot pri omarah, ko se jim odpirajo vrata! :roll:

Odgovori