Kako najti vodo pod zemljo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Iz rek, potokov ... izvirov.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Se ne strinjam. Kako to, da so povsod vodnjaki, tudi tam, kjer ni veliko podtalnice. Npr. Prekmurje je že eno tako območje in tam vidiš veliko vodnjakov.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Potem so najbrž "štirne". Zbirajo deževnico.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Dober argument.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ZdravaPamet
Tudi 1% oporekaš, če praviš nič
Ne vem zakaj se taki potem prijavljate in komentirate, res nimate drugega dela.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

ZdravaPamet
Tudi 1% oporekaš, če praviš nič
Očividno, saj sem napisal tako, da je vendarle jasno, da oporekam. Ne bom se opravičeval za svoje mnenje.
Ne vem zakaj se taki potem prijavljate in komentirate, res nimate drugega dela.
Če ne bi nihče nič komentiral in bi raje prezrli/požrli/prespali/zamolčali neutemeljene govorice, bi bilo naokoli precej več radiostezistov, bioenergetikov, inštitutov za diagonalizacijo biotenzorjev, bajaličarjev itd. Kaj ni jasno? Ko se pogovarjamo o naravoslovju, pustimo ego pred vrati! Vojna mora biti.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

:D Zopet dober argument.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Dawkins in bajalištvo:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 1556804649
Okoli 26:18.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Se spomnim da ko sem biv še zelo zelo mlad sem se igrav z bajlicami. Vsev sem jih staremu očetu iz omare in se sprehajav posobil. Nikoli se mi niso prekrižale. Razen morda takrat ko sem se igrav nad lijakom polnim vode. Trenutno se pa ne spomnim če so res delovale.

LP meglich

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ZdravaPamet in ti to gledaš, veš da me presenečaš, da nisi slučajno potihem pri njih.
Niti na pamet mi ne pride da bi kaj takega dal na Kvarkadabro - to pa je znanstveno.
Pa da to še vidijo tisti ki so res v tem, ja kaj pa misliš da si bodo mislili. A nisi napovedal vojno?. Zdaj šele vidim kako neuki si v tem pogledu, saj če bi kaj poznal te stvari se tudi približno nebi znašle na Kvarkadabri. Mislim da je bolje da tisto skiro ali kar že imaš za orožje vržeš kar proč, bolje zate. Ma kar kocine mi grejo pokonc ko že tako dosti slišiš o mistiki, potem ti jo pa še fizik razlaga. Na obeh bregovih ne moreš biti, to bi pa že lahko vedel. Kot sem ti že nekajkrat povedal mene mistika da bi jo sam izvajal ne zanima v nebenem primeru, in to bi bilo dobro da se zapomniš. Če se že res kaj dogaja v tej mistiki, se verjetno to da tudi dokazati z meritvami - seveda ne s palčkami, kako jih boš pa kalibriral :D
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

ZdravaPamet in ti to gledaš, veš da me presenečaš, da nisi slučajno potihem pri njih.
Niti na pamet mi ne pride da bi kaj takega dal na Kvarkadabro - to pa je znanstveno.
Pa da to še vidijo tisti ki so res v tem, ja kaj pa misliš da si bodo mislili. A nisi napovedal vojno?. Zdaj šele vidim kako neuki si v tem pogledu, saj če bi kaj poznal te stvari se tudi približno nebi znašle na Kvarkadabri. Mislim da je bolje da tisto skiro ali kar že imaš za orožje vržeš kar proč, bolje zate. Ma kar kocine mi grejo pokonc ko že tako dosti slišiš o mistiki, potem ti jo pa še fizik razlaga. Na obeh bregovih ne moreš biti, to bi pa že lahko vedel. Kot sem ti že nekajkrat povedal mene mistika da bi jo sam izvajal ne zanima v nebenem primeru, in to bi bilo dobro da se zapomniš. Če se že res kaj dogaja v tej mistiki, se verjetno to da tudi dokazati z meritvami - seveda ne s palčkami, kako jih boš pa kalibriral
Lp.
Usekal si mimo, ker nisi razumel Dawkinsa, methinks.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Sem gledal samo začetek - verjetno tudi če bi gledal do konca nebi izvedel kaj opremeljivega za raziskave. Te stvari so že za mano.
Ne razumem pa tvojih potez, zakaj iz strani fizike ne razlagaš take pojme, saj fizika ni v slepi ulici.
Lp

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Sem gledal samo začetek - verjetno tudi če bi gledal do konca nebi izvedel kaj opremeljivega za raziskave.
Poglej si od začetka do konca in boš videl, za kaj gre.
Ne razumem pa tvojih potez, zakaj iz strani fizike ne razlagaš take pojme, saj fizika ni v slepi ulici.
Lp
Fizika ni v slepi ulici, za zdaj. V tem je štos - ni kaj razlagati, saj metoda ne izpolnjuje temeljnega kriterija: PREVERLJIVOSTI. Dawkins celo praktično uprizori, kako so samoimenovani strokovnjaki za iskanje vode enako dobri kot navadni Zemljani, ki igrajo na karte slučajnosti.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Narobe sem napisal. Preverljiva že je, saj so vidni rezultati preskusa (rezultati so pokazali, da je bajalištvo navadna raca, vse je podvrženo naključju). Metoda, ki naj bi obljubljeno dajala rezultate, ni ponovljiva!

PS: Ne kričim, samo izpostavljam besede. Se opravičujem za velike črke.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Daj no, enostavno se ne moram nehat smejat.

Odgovori