Časovni stroj?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

bi blo pa zelo dobr, če bi nardil virtualno potovanje skozi čas... no, bi mogl sprogramirat preteklost, sam ok...

mislec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2.12.2007 21:50

Odgovor Napisal/-a mislec »

no koliko sem jaz to prebral dokaj razumem črna luknja pa to za potovanje nevem če je to že kdo to že napisal ampak rečimo da je začetna točka nekega telesa Ljubljansko letališče letelo oziroma na kakšen drugačen način potovala po zemlji potuje z takšno hitostjo dav enem dnevu obkroži zemljo 365 krat no torej dalje zemljo mamo razdeljeno na 24 datumskih mej te če bi potoval v smeri vzhod-zahod bi po mojem mnenju prišel po datumu nazaj popravite me če se motim pa ne se mi smejat sem še osnovno šolska raven :oops:

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Preberi si vse odgovore, potem komentiraj. Na ta način gotovo ne bi mogel preslepiti časa.
LP

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Pomoje misliš črvja luknja. Razlika med črvjo in črno luknjo je kar velika. Črna luknja je tisti veliki 'sesalec', ki vse posesa vase. Črvja pa ima dva konca, kot neka cev v prostoru.

Če te prav razumem, potem je odgovor ne. Časa ne moreš preslepiti. Če npr danes pošleš en konec črvje luknje z veliko hitrostjo po vesolju in se želiš z nekaj let vrniti 'skozi' črvjo luknjo, boš prišel v današnji dan, ne pa prej. Prideš v današnji čas ali kasneje.
Seveda še opozorilo, da je to teorija....pomoje še niti ne vedo, ali je potovanje skozi črvje luknje sploh možno :) Kaj šele kaj drugega, npr poslati črvjo luknjo po vesolju,...

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Rokerda, zdi se mi da ga nisi razumel. Mogoče sem pa jaz usekal mimo. Zdi se mi da je mislil takole (mislec popravime če mislim narobe):
...začetna točka nekega telesa Ljubljansko letališče letelo oziroma na kakšen drugačen način potovala po zemlji potuje z takšno hitostjo dav enem dnevu obkroži zemljo 365 krat no torej dalje zemljo mamo razdeljeno na 24 datumskih mej te če bi potoval v smeri vzhod-zahod...
Kolikor se spomin so nas to učili pri geografiji v osmem razredu. Če potuješ iz vzhoda proti zahodu se dan premakne za en dan nazaj. Če pa potuješ od zahoda proti vzhodu pa naprej. Iz tega je najbrž sklepal, da če bi prepotoval zemljo 356 krat v enem dnevu bi se premaknil naprej ali nazaj v času za eno leto.
Mislec sedaj mi pa povej če sem pravilno povzel ali je narobe? :wink:

LP

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Hmm, ja. Nisem bil pozoren. Samo preletel sem vprašanje.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ah, tole bo pa štos Julesa Verna, V 80 dneh okoli sveta.

mislec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2.12.2007 21:50

Odgovor Napisal/-a mislec »

meglich prav si me razumel

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

mislec napisal/-a:meglich prav si me razumel
8)
Ni mogoče.

LP

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a matemusic »

čas je možno ustaviti, ni pa možno potovati nazaj v preteklost. Moje mnenje v katerega verjamem 100%.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

matemusic napisal/-a:čas je možno ustaviti, ni pa možno potovati nazaj v preteklost. Moje mnenje v katerega verjamem 100%.
Čas se ustavi, ko potujemo s svetlobno hitrostjo, ne? To pa ni možno doseči, vsaj ne za nas osebno.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rokerda napisal/-a:Čas se ustavi, ko potujemo s svetlobno hitrostjo, ne? To pa ni možno doseči, vsaj ne za nas osebno.
To pa ne..
Čas iz tvojega stališča teče vedno enako hitro! (Neglede kako hitro se giblješ!)

Lahko noč..

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a meglich »

Predpostavimo, da bi se vesolje ohladilo na 0 K. Bi takrat čas tekel normalno, ali bi se ustavil, zaradi nezmožnosti premikanja atomov?
P.S.: Če mogoče o tem že obstaja kakšen članek bi prosil, če lahko poveste kje ga najdem.

LP

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

GJ napisal/-a:
Rokerda napisal/-a:Čas se ustavi, ko potujemo s svetlobno hitrostjo, ne? To pa ni možno doseči, vsaj ne za nas osebno.
To pa ne..
Čas iz tvojega stališča teče vedno enako hitro! (Neglede kako hitro se giblješ!)

Lahko noč..
Kdo je pa rekel, da sem govoril zase? Govoril sem s stališča opazovalcev, ne pa tistega, ki potuje

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rokerda napisal/-a: Kdo je pa rekel, da sem govoril zase? Govoril sem s stališča opazovalcev, ne pa tistega, ki potuje
Amm..
Če pogledaš kaj si napisal..
Rokerda napisal/-a:Čas se ustavi, ko potujemo s svetlobno hitrostjo, ne?


No to sem jaz razumel tako in verjetno še kdo!

meglich napisal/-a:Predpostavimo, da bi se vesolje ohladilo na 0 K. Bi takrat čas tekel normalno, ali bi se ustavil, zaradi nezmožnosti premikanja atomov?
Po definiciji je poteka časa neposredno odvisen od svetlobne hitrosti. Glede na to, da je svetlobna hitrost v vseh sistemih vedno enaka ne vidim te možnosti.

Lep dan še naprej..

Zaklenjeno