Časovni stroj?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Pegazus
Prispevkov: 7
Pridružen: 31.1.2005 1:59

Odgovor Napisal/-a Pegazus »

No, ampak... hitreje od svetlobe pac ni mogoce potovat, ka-li?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Potovati? Kam? S svetlobno hitrostjo?

Včasih se tudi znanost obnaša malce otročje. Zanima me kdaj bodo nehali zapravljati čas in denar z mislimi o potovanju človeka s hitrostjo čim bliže svetlobni hitrosti. Saj je že vnaprej znano, da ne moremo nikamor na ta način.

Zapravili bodo (bomo) milijarde $ za razne študije in poskuse. Vprašanje pa je ali je pravilen pristop? Ko določijo postopek po katerem prično razvijati tehnologijo, potem vse ostalo postane alternativno. Za alternativne rešitve pa ponavadi ni sredstev.

Kdo pa bi sploh rad potoval in kam??? Kaj je potovanje?

ds = vdt

No, recimo :D

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Zanima me kdaj bodo nehali zapravljati čas in denar z mislimi o potovanju človeka s hitrostjo čim bliže svetlobni hitrosti. Saj je že vnaprej znano, da ne moremo nikamor na ta način.
Kak to misliš? Raziskave o potovanju z hitrostjo čim bližje svetlobni je zapravljanje denarja? Saj verjetno ne skušajo človeka pospešiti do svetlobne hitrosti, ampak čim bližje, jaz tu vidim razliko. In pomoje bi s tem prišli nekam.
Zapravili bodo (bomo) milijarde $ za razne študije in poskuse. Vprašanje pa je ali je pravilen pristop?
Seveda, če bi bilo tako. Boljše že kot dajati milijarde športnikom za brcanje žoge, se ti ne zdi?
Ko določijo postopek po katerem prično razvijati tehnologijo, potem vse ostalo postane alternativno. Za alternativne rešitve pa ponavadi ni sredstev.
Če določijo postopek za razvijanje tehnologije, je ta verjetno najboljši. Alternative se pa morajo najprej dokazati, ne?
Kdo pa bi sploh rad potoval in kam??? Kaj je potovanje?
Upam da se s tem vprašanjem znanstveniki ne ubadajo preveč. Njihov cilj je po moje potovanje samo omogočiti.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kak to misliš? Raziskave o potovanju z hitrostjo čim bližje svetlobni je zapravljanje denarja? Saj verjetno ne skušajo človeka pospešiti do svetlobne hitrosti, ampak čim bližje, jaz tu vidim razliko. In pomoje bi s tem prišli nekam.
Kako bližje c? Do 1/8 c?, v naslednjih 1000 letih do 1/2 c? A tebi ni jasno, da s tem ne prideš nikamor? Ne bom sedaj razlagal o oddaljenostih v vesolju, ker si to lahko kjerkoli prebereš.
Prej bodo uvideli, da nima smisla. Bolje, da začno zapravljati denar z praktično iznajdbo črvine.
Upam da se s tem vprašanjem znanstveniki ne ubadajo preveč. Njihov cilj je po moje potovanje samo omogočiti.
Od Maribora do Ljubljane ??? :shock: Naj najprej ceste zgradijo. Ha ha ha :D

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Ne bom sedaj razlagal o oddaljenostih v vesolju, ker si to lahko kjerkoli prebereš.
Bo že držalo, vseeno pa za moje pojme to ne pomeni da bi morali nehat človeka pospeševat do c. Če ne drugega, se bi šlo za znanje, da je kaj takega sploh mogoče.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Močno se strinjam z mrizom, da je treba denar vzeti žogobrcom in ga dati znanstvenikom.

cycko
Prispevkov: 27
Pridružen: 28.3.2005 21:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a cycko »

bianko napisal/-a:Močno se strinjam z mrizom, da je treba denar vzeti žogobrcom in ga dati znanstvenikom.
Tole j mal izven teme sam useen:

A sm prov slišu? :x !!!!!!!!

Če mene uprašaš j šport naredu veliiiiik več dobrga kot pa znanost.
Pa ne pravm da je znanost slaba, sam dobra pa tut ni. sej znanosti ne morš dat pridevnika dobro ali slabo. Sploh pa da kritizirate nogomet. sej zastopm de nekaterim šport ni všeč. ampak to j najbol masivem šport na svet pa ja, tut u naši sloveniji kjer bi vsi tist tam gor denar dajal kr enem x športam balinanje pa tak. Mislem... nočem nobenga užalt ampak bli smo rokometni vice evropski prvaki in še dost bi se našl. ampak ko se je naša nog. reprezentamca uvrstila na EP ter SP je blo še hujš kot ob usamosvojitvi.

Sploh, šport je stvar ki najbolj promovira nek narod, kraj...

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Cycko, meni pa verjetn še komu je bila uvrstitev slovenske reprezentance na SP in EP najbolj nepomembna stvar tistega dne. Priznam, ne maram nogometa (sovražim ga) ker stvar je čisto enoumje. Da ne rečem kaj si mislim o nogometnih navijačih.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

cycko napisal/-a:Če mene uprašaš j šport naredu veliiiiik več dobrga kot pa znanost.
Ne pa ni.
ampak to j najbol masivem šport na svet
Zaradi tega je dober?
ampak ko se je naša nog. reprezentamca uvrstila na EP ter SP je blo še hujš kot ob usamosvojitvi.
Žalostno.
Sploh, šport je stvar ki najbolj promovira nek narod, kraj...
Še enkrat, žalostno.
bianko napisal/-a: Priznam, ne maram nogometa (sovražim ga) ker stvar je čisto enoumje.
Pa sem mislil, da sem edini. :)
Da ne rečem kaj si mislim o nogometnih navijačih.
Navijači? Poznam par viol in tile sploh ne sledijo igri.

cycko
Prispevkov: 27
Pridružen: 28.3.2005 21:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a cycko »

'' Ne pa ni''

Ja pa je :D

''Zaradi tega je dober?''

Ne ni zarad tega, ampak s tem sem mislu da jim ne bi smeli vzeti denarja (v sloveniji)

Kar se pa navijačev tiče... To kar se ponekod dugaja je res sramota, to nogomet sam pokvarja, ampak tisti ki to delajo res nimajo zanimanja za šport ampak so tam sam zarad pizdarij. Ampak takšni primeri niso tako pogosti. Razn besednih spopadov (spet skor sam v naši preljubi sloveniji), ki so, res, nepotrebni. Ni pa povsod tko kot pr nas... Sam tega verjetn no boste vedl ker si verjetn nikoli niste POZORNO ogledali kakšne večje mednarodne tekme.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

cycko napisal/-a:Ja pa je :D
Kaj pa na primer?
Ne ni zarad tega, ampak s tem sem mislu da jim ne bi smeli vzeti denarja (v sloveniji)
Ravno zaradi tega bi jim morali vzeti denar.
to nogomet sam pokvarja,
Ali pa je ravno obratno...bi rekel da nogomet pokvarja ljudi (navijače-huligane).
ampak tisti ki to delajo res nimajo zanimanja za šport ampak so tam sam zarad pizdarij.
In če ne bilo bilo nogometa ne bi bili tam zaradi pizdarij, ne? :) Jih sploh ne bi bilo?

cycko
Prispevkov: 27
Pridružen: 28.3.2005 21:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a cycko »

če ne bi bilo nogometa ali pa katergakoli druzga športa bi bilo sigurn velik več kriminala in podobnih reči. če se recimo ukvarjaš s športom s tem sigurn nardiš več dobrega zase ter tud za druge, npr. da po mestu delaš kakršnokoli glupost, tut kradeš al pa kaj takšnega, sam to je že mal pretiran. v glavnem je to tista stvar ki naredi šport koristen. na splošno pa je to zarad druženja, zdravja, psihičnega in fizičnega, pa najpomembnejša stvar, zabava.

Ne pravm da bi se mogu s tem vsak ukvarjat sam slabo pa ne bi blo glih.

picola
Prispevkov: 4
Pridružen: 16.6.2005 18:34
Kraj: nm
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a picola »

Mislim,da ni vprašanje šport da ali ne,ampak ali si športniki zaslužijo toliko denarja za svojo igro,kot si ga (po mnenju nekaterih)zaslužijo sedaj? Jst mislim,da je veliko bolj odgovorno delo(in s tem si zasluži tudi več palčila) že delo navadne trgovke (pa še stotine poklicev je takšnih),ne pa nekega poklicnega žogobrcarja,ki ne počne drugega,kot zabava ljudi.In zato so plačani miljone????Absurd! imo

picola
Prispevkov: 4
Pridružen: 16.6.2005 18:34
Kraj: nm
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a picola »

cycko napisal/-a:če ne bi bilo nogometa ali pa katergakoli druzga športa bi bilo sigurn velik več kriminala in podobnih reči. če se recimo ukvarjaš s športom s tem sigurn nardiš več dobrega zase ter tud za druge, npr. da po mestu delaš kakršnokoli glupost, tut kradeš al pa kaj takšnega, sam to je že mal pretiran. v glavnem je to tista stvar ki naredi šport koristen. na splošno pa je to zarad druženja, zdravja, psihičnega in fizičnega, pa najpomembnejša stvar, zabava.

Ne pravm da bi se mogu s tem vsak ukvarjat sam slabo pa ne bi blo glih.
Se pa strinjam s tem delom.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Seveda, saj sploh ni vprašanje če je šport koristen. Saj se tudi sam ukvarjam s športom. Za mene je problem v tem, kakšen posel je šport postal. In cepec, ki zna samo brcati žogo, si ne zasluži takšne plače (desetine miljonov). No, navsezadnje je za to krivo povpraševanje, torej samih ljudi (ljubiteljev športa).

Aja, s športom bi se moral ukvarjati vsak (privat, s kolegi, itd), ne pa samo govoriti da je ljubitelj športa če to pomeni da pije pivo medtem ko gleda tv.

Zaklenjeno