Časovni stroj?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:Tole z nevtronskimi zvezdami je bolj za lase privlečeno in se v sami teoriji da najti kakšno luknjo!
To lahko rečemo za marsikatero fizikalno teorijo oz. rezultate, do katerih vodi, ki še niso eksperimentalno preverjeni.
GJ napisal/-a: Nisi slišal???
Kaj pa teorija reinkarnacije..
Če je zate teorija reinkarnacije znanstvena oz. fizikalna teorija... :shock:
GJ napisal/-a:Seveda ne narekuje tega in niti ne dovoljuje, kar pa pomeni, da samo načelo v zvezi s potekom časa ni omembe vredno.
Načelo pravi le to, da ker ima EM mejno hitrost c, ne moremo z njim prenašati informacij hitreje od mejne hitrosti c.
No, to je zelo vprašljivo, saj nekateri menijo, da v STR načelo kavzalnosti sploh ni vključeno.
GJ napisal/-a: Dokazali!?
Daj no..
So torej potovali po času nazaj???
No saj se tudi jaz strinjam s tem, da je to nemogoče ampak že zaradi tega, ker po času nazaj ni mogoče potovati.
No, ne se sedaj sprenevedati, da ne poznaš pomena "dokaza" znotraj fizikalne teorije, grajene na matematični osnovi. Sicer pa je v zvezi s tem v članku na Kvarkadabri uporabljen ravno takšen izraz:
kvarkadabra napisal/-a: Poglavitno težavo pri časovnih potovanjih v preteklost predstavljajo problemi, ki bi jih sprožili vpliv časoplovca na potek zgodovine med obiskom preteklosti. Kaj če bi srečal samega sebe v mlajših letih in bi se recimo ustrelil? Ta paradoksni samomor s časovno zanko je bolj znan pod imenom dedov paradoks. Ker pa so ljudje preveč zapleteni, da bi lahko njihovo vedenje opisali z enačbami, so fiziki iznašli način, kako dedov paradoks prevesti na trke biljardnih krogel. Prvi je do te ideje prišel Joe Polchinski. Zamislimo si biljardno mizo z dvema luknjama. Ti dve luknji predstavljata črvino v obliki časovnega stroja. Če krogla pade v prvo luknjo, se iz druge prikaže nekaj sekund prej, preden je padla v prvo. Do paradoksa pride, če krogla iz druge luknje izbije samo sebe v mlajši inkarnaciji, ko se je še kotalila proti prvi luknji. To pa je primer, ki ga lahko povsem enostavno tudi izračunamo. Računi so pokazali, da pri biljardu s časovnim strojem obstoji za isti strel krogle v prvo luknjo več možnih scenarijev oziroma tirov, po katerih se bo krogla gibala. Za strel, ki je v prejšnjem primeru povzročil paradoks, obstoji tako za iste začetne pogoje vsaj še en scenarij brez paradoksa. V tem scenariju upoštevamo, da je krogla, ki se iz časovnega stroja vrne skozi drugo luknjo, malo zmoti že gibanje mlade krogle v prvo luknjo. Ker mlada krogla tako pade v prvo luknjo pod malo drugačnim kotom kot prej, se tudi izstreli iz druge malo drugače, tako da mlado kroglo v preteklosti samo malo oplazi, kar smo že upoštevali. Paradoksa tako ni. Dokazali so, da za vsak primer strela krogle, ki bi vodil do paradoksa, obstoji tudi vsaj ena trajektorija, ki ni paradoksna. Iz te ugotovitve so sklepali, da če časovni stroji obstajajo, potem verjetno velja tudi nek nam še nepoznan naravni zakon, ki dovoljuje samo konsistentne scenarije potovanj v preteklost, paradoksne pa prepoveduje. Če bi tak naravni zakon resnično obstajal, potem nekoč v prihodnosti, ko bodo mogoče postala popotovanja v času dostopna vsem, ne bodo potrebovali "varuhov časa", policajev, ki bi skrbeli, da nihče ne bi spreminjal zgodovine.
GJ napisal/-a:No in potek časa v nasprotni smeri prav gotovo ni naraven mehanizem, vsaj v tem delu vesolja ne!
Ob določenih pogojih je to lahko prav "naravni" mehanizem.
GJ napisal/-a:Naravno je, da se stvari, bitja in telesa starajo in ne pomlajujejo, kar se bi dalo zaključiti iz tvojih trditev
Zelo neumen sklep. Iz mojih trditev tega ne moreš sklepati. Je pa možno sklepati, da določene razmere/pogoji dopuščajo v prostor-času sklenjene svetovnice, kar pomeni potovanje v času nazaj.
GJ napisal/-a:Seveda obstaja kar nekaj takšnih teorij, ki so v prid časovnemu potovanju,ampak njihovo ozadje je močno vprašljivo, so pa vsekakor vznemirljive!
O tem še ni bila rečena zadnja beseda.
GJ napisal/-a:Določene teoretične stvari v praksi/naravi niso izvedljive.
Za časovne stroje tega še ne moremo trditi.
GJ napisal/-a:Če s časom v fiziki nekaj popisujemo to lahko počnemo le v smeri naprej, v smeri nazaj pa se zmerom znajdemo pred začetkom omenjene akcije popisovanja torej stojimo na mestu!
To velja zgolj, če je v fizikalno teorijo inkorporirano načelo kavzalnosti. Za STR menijo, da ga ne vsebuje.
GJ napisal/-a:Relativnostna teorija direktno ne podpira obstoja časovnih strojev!
To ni res. Zaenkrat še ni dokončnega odgovora o tem.
GJ napisal/-a:Očitno se bova morala res dotakniti teoretičnih vrst časovnih strojev in njihovega načina delovanj..
Ne, se ne bova. Svoje teorije pa razlagaj kakšnemu novemu prišleku na tem forumu. :lol:
GJ napisal/-a:Prav po PTR določene vrste časovnih strojev namreč niso dopustne!
To je isto, kot da bi rekel, da \(\frac{1}{3}\) v okviru teorije naravnih števil ni dopustna. :lol:

PTR je zelo slabo izhodišče za teoretično obdelavo časovnih strojev. Praktično noben resen članek, ki se s tem ukvarja, za izhodišče ne uporablja PTR, ampak vselej STR oz. nadgradnje STR.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a: Nisi slišal???
Kaj pa teorija reinkarnacije..
Če je zate teorija reinkarnacije znanstvena oz. fizikalna teorija... :shock:
Pa kje ti živiš zapečkar.. :oops:
Teorija reinkarnacije je že dolgo znanstvena torija in z njo se je recimo ukvarjal nobelovec Richard Feynman.
Preberi si recimo: http://www.beyondthenet.net/dhamma/reinc.htm
shrink napisal/-a:No, to je zelo vprašljivo, saj nekateri menijo, da v STR načelo kavzalnosti sploh ni vključeno.
In vendar si načelo prvi omenil ti..
shrink napisal/-a:Sicer pa je v zvezi s tem v članku na Kvarkadabri uporabljen ravno takšen izraz:
In to je dovolj, da ga citiraš..
Daj no prosim..
Članek govori o podvajanju mase zaradi twin efekta..
Če bi bila stvar izvedljiva bi bilo najbolje v črvino pošiljati polne sočke nafte in vsakič bi ven dobili zaradi twin efekta dodaten sodček nafte. Energetska kriza bi bila tako zelo elegantno rešena za vedno.. :wink:
Dej ti to zvečer lepo pravlice govori svojim otrokom, če jih že imaš! Se bodo otroc ful smejal..
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:No in potek časa v nasprotni smeri prav gotovo ni naraven mehanizem, vsaj v tem delu vesolja ne!
Ob določenih pogojih je to lahko prav "naravni" mehanizem.
Jaaa???
Res???
Pod katerimi pogoji???
Daj razsvetlji mene in ostale na forumu, lepo prosim! :D
GJ napisal/-a:Zelo neumen sklep. Iz mojih trditev tega ne moreš sklepati. Je pa možno sklepati, da določene razmere/pogoji dopuščajo v prostor-času sklenjene svetovnice, kar pomeni potovanje v času nazaj.
Si se zadnje čase kaj družil z Vedežem???
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Določene teoretične stvari v praksi/naravi niso izvedljive.
Za časovne stroje tega še ne moremo trditi.
Ti ne moreš tega trditi! To je povsem mogoče..
Nekateri pa pač lahko!
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Relativnostna teorija direktno ne podpira obstoja časovnih strojev!
To ni res. Zaenkrat še ni dokončnega odgovora o tem.
No, niti se nisva dogovorila o kakšni vrsti časovnega stroja govoriš!
Časovnih strojev poznamo kar nekaj vrst!
Lahko opišeš naravo časovnega stroja, ki ga imaš v mislih???
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Očitno se bova morala res dotakniti teoretičnih vrst časovnih strojev in njihovega načina delovanj..
Ne, se ne bova. Svoje teorije pa razlagaj kakšnemu novemu prišleku na tem forumu. :lol:
Se delaš pomembnega ali pa to si???
Kateri odgovor ti je ljubši? :wink:
GJ napisal/-a:PTR je zelo slabo izhodišče za teoretično obdelavo časovnih strojev. Praktično noben resen članek, ki se s tem ukvarja, za izhodišče ne uporablja PTR, ampak vselej STR oz. nadgradnje STR.
Se strinjam! Vendar PTR povsem zadostuje, da ovržemo večino modelov teorij časovnih strojev!

Lahko noč ti želim..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:Pa kje ti živiš zapečkar.. :oops:
Teorija reinkarnacije je že dolgo znanstvena torija in z njo se je recimo ukvarjal nobelovec Richard Feynman.
Preberi si recimo: http://www.beyondthenet.net/dhamma/reinc.htm
Hahaha, to mi gre pa res na smeh. Feynman se je tudi ukvarjal z igranjem na bongo, slikanjem, hieroglifi Majev, hipnozo in celo s proučevanjem halucinacij (ESP). Če se je tako znan fizik ukvarjal s temi stvarmi (bolj iz zabave kot česarkoli drugega), še ne pomeni, da je to ukvarjanje "znanstveno". Preberi si njegovo biografijo "Surely you're joking, Mr. Feynman!"

Če pa sam verjameš, da ima reinkarnacija kaj zveze z znanostjo, si pa bolj naiven, kot sem mislil. :lol:
GJ napisal/-a:In vendar si načelo prvi omenil ti..
Ja, sem, ampak sem tudi prvi navedel, da kavzalnost ni odlika vseh fizikalnih teorij, kot sam praviš.
GJ napisal/-a:In to je dovolj, da ga citiraš..
Daj no prosim..
Članek govori o podvajanju mase zaradi twin efekta..
Če bi bila stvar izvedljiva bi bilo najbolje v črvino pošiljati polne sočke nafte in vsakič bi ven dobili zaradi twin efekta dodaten sodček nafte. Energetska kriza bi bila tako zelo elegantno rešena za vedno.. :wink:
Dej ti to zvečer lepo pravlice govori svojim otrokom, če jih že imaš! Se bodo otroc ful smejal..
Ja, seveda je dovolj... Kakšno podvajanje "mase zaradi twin efekta" neki? Kaj imaš težave z branjem/percepcijo, ali kaj? Govori ti raje svoje teorije (pravljice) svojim otrokom in ne na tem forumu vedno znova in znova... :?
GJ napisal/-a: Jaaa???
Res???
Pod katerimi pogoji???
Daj razsvetlji mene in ostale na forumu, lepo prosim! :D
Preberi si npr. Tiplerjev članek iz leta 1974... Dovolj razsvetljujoče? :lol:
GJ napisal/-a:Si se zadnje čase kaj družil z Vedežem???
Morda to velja zate, ker očitno ne znaš brati ali pa ne razumeš mojih postov. :lol:
GJ napisal/-a: Ti ne moreš tega trditi! To je povsem mogoče..
Nekateri pa pač lahko!
Aha, veleumni GJ, ki daje genialne pripombe... :lol:
GJ napisal/-a: No, niti se nisva dogovorila o kakšni vrsti časovnega stroja govoriš!
Časovnih strojev poznamo kar nekaj vrst!
Lahko opišeš naravo časovnega stroja, ki ga imaš v mislih???
Že tvoja klasifikacija časovnih strojev me je dobesedno zvila... Kje pa si jo pobral? Na crackpot.org? :lol:

Zato vsakršna debata v tej smeri ni smiselna...
GJ napisal/-a:Se delaš pomembnega ali pa to si???
Kateri odgovor ti je ljubši? :wink:
Za tvoje teorije sem preneznaten... :lol:
Se strinjam! Vendar PTR povsem zadostuje, da ovržemo večino modelov teorij časovnih strojev!
Ker je za časovne stroje, ki jih dopušča STR, neobhodno ukrivljanje prostor-časa, z drugimi besedami: gravitacija, katere pa PTR ne obravnava, je PTR pri pojasnjevanju takih časovnih strojev brezzobi tiger.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:Če pa sam verjameš, da ima reinkarnacija kaj zveze z znanostjo, si pa bolj naiven, kot sem mislil. :lol:
Vsaj delno jo ima, pa čeprav ne verjamem v njo! :lol:
shrink napisal/-a:Hahaha, to mi gre pa res na smeh.
Moram priznati, da se tudi sam zabavam, zato sem privoščil tudi tebi malo smeha.. :lol:
shrink napisal/-a:Feynman se je tudi ukvarjal z igranjem na bongo, slikanjem, hieroglifi Majev, hipnozo in celo s proučevanjem halucinacij (ESP).
Človek pač ni bil zapečkar!
shrink napisal/-a: Če se je tako znan fizik ukvarjal s temi stvarmi (bolj iz zabave kot česarkoli drugega), še ne pomeni, da je to ukvarjanje "znanstveno".
Žal se je ukvarjal tudi znanstveno, kar pa so nekateri s pridom izkoristili! :wink:
shrink napisal/-a:Ja, seveda je dovolj... Kakšno podvajanje "mase zaradi twin efekta" neki?
Shrink!
Ti, ti, ti površneš :!:
Očitno nisi prebral tistega kar si citiral..
Shrink je citiral članek v Kvarkadabri in napisal/-a:Če krogla pade v prvo luknjo, se iz druge prikaže nekaj sekund prej, preden je padla v prvo. Do paradoksa pride, če krogla iz druge luknje izbije samo sebe v mlajši inkarnaciji, ko se je še kotalila proti prvi luknji. To pa je primer, ki ga lahko povsem enostavno tudi izračunamo. Računi so pokazali, da pri biljardu s časovnim strojem obstoji za isti strel krogle v prvo luknjo več možnih scenarijev oziroma tirov, po katerih se bo krogla gibala. Za strel, ki je v prejšnjem primeru povzročil paradoks, obstoji tako za iste začetne pogoje vsaj še en scenarij brez paradoksa. V tem scenariju upoštevamo, da je krogla, ki se iz časovnega stroja vrne skozi drugo luknjo, malo zmoti že gibanje mlade krogle v prvo luknjo. Ker mlada krogla tako pade v prvo luknjo pod malo drugačnim kotom kot prej, se tudi izstreli iz druge malo drugače, tako da mlado kroglo v preteklosti samo malo oplazi, kar smo že upoštevali. Paradoksa tako ni.
Tole lahko kandidira za najbolj nor citat leta, če ne desetletja..
Recimo tale počrnjeni delček teksta.. "izbije samo sebe v mlajši inkarnaciji"

Kdor v celoti lahko prebere njegov citat tako, da ga bo razumel in se ne bo nasmehnil niti enkrat, mu častim zasluženo pivo.

Ti to o ponovnem rojstvu krogle, ki sreča samo sebe???

Ne, ne, ne.. Tu ni govora o twin efektu, kajšele podvajanju mase, ko krogla 'malo' zmoti mlado kroglo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
shrink napisal/-a:Govori ti raje svoje teorije (pravljice) svojim otrokom in ne na tem forumu vedno znova in znova... :?
No jaz ti lepo svetujem ti pa tako.. :oops:
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Se delaš pomembnega ali pa to si???
Kateri odgovor ti je ljubši? :wink:
Za tvoje teorije sem preneznaten... :lol:
Oprosti mi!
Nisem vedel, da je tudi to vprašanje pretežko zate!

Lahko noč ti želim..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:Vsaj delno jo ima, pa čeprav ne verjamem v njo! :lol:
Očitno ne ločiš med znanostjo in kvaziznanostjo. :!:
GJ napisal/-a:Človek pač ni bil zapečkar!
Človek je imel zelo sarkastičen odnos do kvaziznanosti in dela znanosti, ki ga je poimenoval "kargo kult znanost".
GJ napisal/-a:Žal se je ukvarjal tudi znanstveno, kar pa so nekateri s pridom izkoristili! :wink:
Če je bilo pri tem kaj znanstvenega, je bilo kvečjemu to, da je dokazal, da na tem enostavno ni nič, z drugo besedo: humbug!
GJ napisal/-a:Shrink!
Ti, ti, ti površneš :!:
Očitno nisi prebral tistega kar si citiral..

To kvečjemu velja zate. Gre pa v vsakem primeru za površneže. :lol:
GJ napisal/-a: Tole lahko kandidira za najbolj nor citat leta, če ne desetletja..
Recimo tale počrnjeni delček teksta.. "izbije samo sebe v mlajši inkarnaciji"

Kdor v celoti lahko prebere njegov citat tako, da ga bo razumel in se ne bo nasmehnil niti enkrat, mu častim zasluženo pivo.

Ti to o ponovnem rojstvu krogle, ki sreča samo sebe???
A se ti zavedaš, da se posmehuješ članku na Kvarkadabri in ne mojim besedam? Očitno ne...

Če te toliko moti to besedilo oz. se z njim ne strinjaš, ker ga enostavno ne razumeš, se pritoži direktno pri avtorju oz. samem Polchinskem, ki je to teorijo oblikoval. :!:

BTW: Posmehovanje zaradi nerazumevanja je v psihologiji klasificirano kot obrambni mehanizem. :lol:
GJ napisal/-a:Ne, ne, ne.. Tu ni govora o twin efektu, kajšele podvajanju mase, ko krogla 'malo' zmoti mlado kroglo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Twin effect" se ponavadi nanaša na "twin paradox" oz. na "paradoks dvojčkov" (glej recimo: http://astro.physics.sc.edu/selfpacedunits/Unit56.html). Zato mi ni jasno, o čem govoriš in kaj ti je sploh pri vsem smešno. :?
GJ napisal/-a:No jaz ti lepo svetujem ti pa tako.. :oops:
Sam (še) nisem izoblikoval lastne teorije tipa "energija, da je edina realna dimenzija" :lol: , ki bi jo lahko pripovedoval komurkoli. Če pa se imam že za odločati med tvojo teorijo in teorijami profesionalnih fizikov (recimo Polchinskega), potem je izbira jasna.
GJ napisal/-a: Oprosti mi!
Nisem vedel, da je tudi to vprašanje pretežko zate!
Preberi si v SSKJ pomen pridevnika "neznaten", pa ti bo morda jasno, kaj sem mislil. :!:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Vsaj delno jo ima, pa čeprav ne verjamem v njo! :lol:
Očitno ne ločiš med znanostjo in kvaziznanostjo. :!:
Dej dej..
Teorija reinkarnacije je vsaj enako trdno stoječa, če ne bolj kot teorija 'samega' Polchinskega, ki si jo navedel za referenco!
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Človek pač ni bil zapečkar!
Človek je imel zelo sarkastičen odnos do kvaziznanosti in dela znanosti, ki ga je poimenoval "kargo kult znanost".
Človek pač ni bil zapečkar in je znal brcati ljudi v rit tudi z besedami!
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Žal se je ukvarjal tudi znanstveno, kar pa so nekateri s pridom izkoristili! :wink:
Če je bilo pri tem kaj znanstvenega, je bilo kvečjemu to, da je dokazal, da na tem enostavno ni nič, z drugo besedo: humbug!
Ahhh, tukaj ti še malo manjka..
Dokazal ni ničesar! Je pa situacijo razčlenil in postavil meje na svoja mesta!
shrink napisal/-a:A se ti zavedaš, da se posmehuješ članku na Kvarkadabri in ne mojim besedam? Očitno ne...
Ojoj kaj pa sedaj shrink???.. :lol:
Njok, ne posmehujem se Sašovem članku. Članek je več kot odličen za tiste, ki so lahko razsodni z lastnim razumom. Res pa je, da se posmehujem tistemu, ki je uporabil ta članek kot referenco.
Mar ni to več kot očitno?
shrink napisal/-a:Če te toliko moti to besedilo oz. se z njim ne strinjaš, ker ga enostavno ne razumeš, se pritoži direktno pri avtorju oz. samem Polchinskem, ki je to teorijo oblikoval. :!: .
Veš..
Ko boš odrasel ti ne bo potrebno več tožariti svoji mamici..
In boš zbral pogum in izrazil argumente, ki te mučijo!

Še enkrat poglej lepoto svoje zaslepene nevednosti..

Priznavaš inkarnacijo za časa življenja???

Ne bom te več spraševal po odgovoru, ker nimaš dovolj poguma, da bi imel svoje mnenje.
Vendar pa vedi, da kakor koli si že odgovoril na to vprašanje bo referenca, ki si jo zgoraj citiral zagovarja natanko to kar sem te vprašal.
Edino sam si lahko pomagaš!
shrink napisal/-a:BTW: Posmehovanje zaradi nerazumevanja je v psihologiji klasificirano kot obrambni mehanizem. :lol:
Tožarjenje pa kot odraz nedoraslosti do resnega dialoga!
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Ne, ne, ne.. Tu ni govora o twin efektu, kajšele podvajanju mase, ko krogla 'malo' zmoti mlado kroglo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Twin effect" se ponavadi nanaša na "twin paradox" oz. na "paradoks dvojčkov" (glej recimo: http://astro.physics.sc.edu/selfpacedunits/Unit56.html). Zato mi ni jasno, o čem govoriš in kaj ti je sploh pri vsem smešno. :?
Govoriva o twin efektu in ne o twin paradoksu.
Twin efekt je efekt mladega shrinka, ki je zagledal starega shrinka kako drvi naravnost v časovno črvino. :lol:
shrink napisal/-a:Sam (še) nisem izoblikoval lastne teorije tipa "energija, da je edina realna dimenzija" :lol: , ki bi jo lahko pripovedoval komurkoli. Če pa se imam že za odločati med tvojo teorijo in teorijami profesionalnih fizikov (recimo Polchinskega), potem je izbira jasna.
Pritiskaš kot, da bi bil na veliki potrebi..
Jaz sem zgolj izrazil moja razmišljanja. In do sedaj ni niti enden izmed tvojih argumentov vsaj malo izpodbil moja razmišljanja, ki seveda priznam niso nujno pravilna. Dialog, ki ga premoreš pa se je kot vidiš ustalil na takšnem nivoju kot trenutno je.
BTW: kot tvoj odgovor na tem mestu pričakujem citat kakšnega slavnega znanstvenika, pa čeprav povsem izven konteksta.
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a: Oprosti mi!
Nisem vedel, da je tudi to vprašanje pretežko zate!
Preberi si v SSKJ pomen pridevnika "neznaten", pa ti bo morda jasno, kaj sem mislil. :!:
Čemu le..
Tudi otrok bi dojel dilemo in temo mojega preprostega vprašanja!

Od tebe sem pričakoval vsaj blefiranje znanstvenika in ne obnašanje javkajočega otroka.


Sedaj pa grem tudi jaz spat..

Lahko noč!

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a moderator »

Osebne diskvalifikacije na forum ne sodijo. Diskusija naj poteka o obravnavani temi, sicer sledi izbris odgovora.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:Dej dej..
Teorija reinkarnacije je vsaj enako trdno stoječa, če ne bolj kot teorija 'samega' Polchinskega, ki si jo navedel za referenco!
Tvoje izjave me vedno znova silijo k smehu... Teorija reinkarnacije sodi med mumbo-jumbo psevdoznanstvene ideje šarlatanov, medtem ko so ideje Polchinskega povsem znanstveno formulirane teze.
GJ napisal/-a:Človek pač ni bil zapečkar in je znal brcati ljudi v rit tudi z besedami!
Tebi to pač ne uspeva.
GJ napisal/-a: Ahhh, tukaj ti še malo manjka..
Dokazal ni ničesar! Je pa situacijo razčlenil in postavil meje na svoja mesta!
Kakor sem že dejal: dokazal je, da je vse skupaj en velik mumbo-jumbo.
GJ napisal/-a:Ojoj kaj pa sedaj shrink???.. :lol:
Njok, ne posmehujem se Sašovem članku. Članek je več kot odličen za tiste, ki so lahko razsodni z lastnim razumom. Res pa je, da se posmehujem tistemu, ki je uporabil ta članek kot referenco.
Mar ni to več kot očitno?
Sam si priznal, da te citirano besedilo sili k smehu, ker ga ne razumeš. Slika je torej zelo jasna: Tvoje posmehovanje je zgolj obrambni mehanizem. Posmehuješ se torej kvečjemu lastni nezmožnosti razumevanja. :lol:
GJ napisal/-a: Veš..
Ko boš odrasel ti ne bo potrebno več tožariti svoji mamici..
In boš zbral pogum in izrazil argumente, ki te mučijo!

Še enkrat poglej lepoto svoje zaslepene nevednosti..
Mene ničesar ne muči, ker mi je vse jasno, kar pa ni možno reči zate. O nevednosti pa raje ne bi razpravljal z nekom, ki želi časovne stroje, dopustne s strani STR, ovreči s PTR.

BTW: Če se moja mamica imenuje Kvarkadabra, se rad stiskam k njenem krilu. :lol:
GJ napisal/-a: Priznavaš inkarnacijo za časa življenja???

Ne bom te več spraševal po odgovoru, ker nimaš dovolj poguma, da bi imel svoje mnenje.
Vendar pa vedi, da kakor koli si že odgovoril na to vprašanje bo referenca, ki si jo zgoraj citiral zagovarja natanko to kar sem te vprašal.
Hja, do težav pride, ko želijo šarlatani teoretične konstrukte uporabiti v prid svojim prepričanjem: npr. časovne stroje kot sredstvo za reinkarnacijo/inkarnacijo.
Edino sam si lahko pomagaš!
To pa že zveni kot pri Vedežu. :lol:
GJ napisal/-a:Tožarjenje pa kot odraz nedoraslosti do resnega dialoga!
Oh, ne, rekel sem ti, da se sam pritoži, če te zadeva seveda toliko moti. Očitno si spet slabo prebral ali dojel. :lol:
GJ napisal/-a:Govoriva o twin efektu in ne o twin paradoksu.
Twin efekt je efekt mladega shrinka, ki je zagledal starega shrinka kako drvi naravnost v časovno črvino. :lol:
Saj ne veš, o čem govoriš. :lol: Poglej v kakšen učbenik PTR, kaj je "twin effect".
GJ napisal/-a:Pritiskaš kot, da bi bil na veliki potrebi..
Tvoji posti silijo moja prebavila kvečjemu v nasprotno pot.
GJ napisal/-a:Jaz sem zgolj izrazil moja razmišljanja. In do sedaj ni niti enden izmed tvojih argumentov vsaj malo izpodbil moja razmišljanja, ki seveda priznam niso nujno pravilna. Dialog, ki ga premoreš pa se je kot vidiš ustalil na takšnem nivoju kot trenutno je.
Edini argumenti, ki si jih podal, so bili: neka obskurna klasifikacija časovnih strojev (katero ni vredno komentirati) in pa to, da PTR prepoveduje časovne stroje, na kar sem ti jasno odgovoril, da PTR za obravnave, ki sem jih omenjal, ni primerna.
GJ napisal/-a:BTW: kot tvoj odgovor na tem mestu pričakujem citat kakšnega slavnega znanstvenika, pa čeprav povsem izven konteksta.
Raje en dober citat slavnega znanstvenika kot 100 slabih lastnih. Če je kdo nepremagljiv glede razprav izven konteksta, je odgovor jasen. Namig za to temo: časovni stroji in reinkarnacija. :lol:
GJ napisal/-a: Čemu le..
Tudi otrok bi dojel dilemo in temo mojega preprostega vprašanja!
Očitno nisi zmožen dojeti mojega odgovora.
GJ napisal/-a:Od tebe sem pričakoval vsaj blefiranje znanstvenika in ne obnašanje javkajočega otroka.
No, le preberi si definicijo v SSKJ, pa boš morda razumel, kaj pomeni moj odgovor. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:Tvoje izjave me vedno znova silijo k smehu... Teorija reinkarnacije sodi med mumbo-jumbo psevdoznanstvene ideje šarlatanov, medtem ko so ideje Polchinskega povsem znanstveno formulirane teze.
Ideje Polchinskega so že dolgo časa dokazano zelo vprašljive, celo bolj kot tisočletna teorija reinkarnacije.
Preberi si recenzijo ideje časovnega stroja Polchinskega s strani Benjamina Thomasa Solomona, ki je bila objavljena v Journal of Theoretics. Seveda o tem več kot očitno ne veš nič, pa čeprav je objava stara že 7 let. Vidim, da se še vedno držiš kvarkadabrinega (maminega) krila..
Glej: http://www.journaloftheoretics.com/Arti ... holes.html
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Človek pač ni bil zapečkar in je znal brcati ljudi v rit tudi z besedami!
Tebi to pač ne uspeva.
Aha to te skrbi..
Mnenje naj si ustvari bralec sam..
shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a: Ahhh, tukaj ti še malo manjka..
Dokazal ni ničesar! Je pa situacijo razčlenil in postavil meje na svoja mesta!
Kakor sem že dejal: dokazal je, da je vse skupaj en velik mumbo-jumbo.
Njegove ideje o časovnem stroju so na enako zavidljivem nivoju.
shrink napisal/-a:Sam si priznal, da te citirano besedilo sili k smehu, ker ga ne razumeš. Slika je torej zelo jasna: Tvoje posmehovanje je zgolj obrambni mehanizem. Posmehuješ se torej kvečjemu lastni nezmožnosti razumevanja. :lol:
Za recenzijo teorij časovnega stroja s strani Benjamina Thomasa Solomona vem že nekaj let in zato so tvoja natolcevanja čista tolažba lastnega ega.

shrink napisal/-a:Mene ničesar ne muči, ker mi je vse jasno, kar pa ni možno reči zate.
Aha še en vedež!
Vseeno upam, da si zadovoljen z odgovorom gospoda Benjamina Thomasa Solomona!
Njegove reference, če slučajno ne veš kdo je: http://www.iseti.net/pdf/BenjaminTSolom ... 09-10).pdf
shrink napisal/-a: O nevednosti pa raje ne bi razpravljal z nekom, ki želi časovne stroje, dopustne s strani STR, ovreči s PTR.
Joj shrink je pozabil kaj sem napisal/trdil?
Oprosti ampak, ko si prvič navedel časovni stroj Polchinskega sem mislil, da se zgolj šališ. :oops:
shrink napisal/-a: Oh, ne, rekel sem ti, da se sam pritoži, če te zadeva seveda toliko moti. Očitno si spet slabo prebral ali dojel. :lol:
Ti se kar opravičuj shrink! Vendar je več kot očitno, da je motilo tebe.
Seveda bo vsak pozoren bralec lahko našel kar si napisal:
ponovno citiram shrink-a napisal/-a: A se ti zavedaš, da se posmehuješ članku na Kvarkadabri in ne mojim besedam? Očitno ne...

shrink napisal/-a: Edini argumenti, ki si jih podal, so bili: neka obskurna klasifikacija časovnih strojev (katero ni vredno komentirati) in pa to, da PTR prepoveduje časovne stroje, na kar sem ti jasno odgovoril, da PTR za obravnave, ki sem jih omenjal, ni primerna.
Si res taka lenoba, da si nisi niti ponovno pogledal kaj sem napisal in se sedaj sklicuješ na trditve, ki jih nisem napisal???
No sem jaz poiskal to kar bi moral ti:
GJ citira sebe napisal/-a:Prav po PTR določene vrste časovnih strojev namreč niso dopustne!

1)Časovni stroj, ki bi zgolj upočasnjeval staranje po PTR ni mogoč. Še več, sploh ni smiseln.
Kaj omembe vrednega pa si podal ti???
shrink napisal/-a:Raje en dober citat slavnega znanstvenika kot 100 slabih lastnih. Če je kdo nepremagljiv glede razprav izven konteksta, je odgovor jasen. Namig za to temo: časovni stroji in reinkarnacija. :lol:
Je to vse kar imaš povedati???
shrink napisal/-a:Očitno nisi zmožen dojeti mojega odgovora.
Moje vprašanje je bilo otročje preprosto zato ti ga ponovno zastavljam..
GJ zopet citira samega sebe napisal/-a: Se delaš pomembnega ali pa to si???
Kateri odgovor ti je ljubši?
In tvoj odgovor je torej dokončno..??
shrink napisal/-a:Za tvoje teorije sem preneznaten...
In potem se čudiš, da sem napisal tole..
GJ napisal/-a:Od tebe sem pričakoval vsaj blefiranje znanstvenika in ne obnašanje javkajočega otroka.
Lep večer želim..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:Ideje Polchinskega so že dolgo časa dokazano zelo vprašljive, celo bolj kot tisočletna teorija reinkarnacije.
Preberi si recenzijo ideje časovnega stroja Polchinskega s strani Benjamina Thomasa Solomona, ki je bila objavljena v Journal of Theoretics. Seveda o tem več kot očitno ne veš nič, pa čeprav je objava stara že 7 let. Vidim, da se še vedno držiš kvarkadabrinega (maminega) krila..
Glej: http://www.journaloftheoretics.com/Arti ... holes.html
Benjamin Thomas Solomon ima diplomo iz elektrotehnike, diplomo iz operacijskih raziskav, magisterij iz financ itd., iz področja fizike (natančneje iz relativnosti, gravitacije in kozmologije) pa zgolj en certifikat (sicer pridobljen na MIT).

Ni profesionalni znanstvenik (se ne profesionalno ukvarja s teoretično fiziko), temveč je zgolj amater, kar v svojem CV še sam priznava:
Solomon's CV napisal/-a: HOBBIES:
Tinkering with theories and experimenting with gravity.
Iz področja relativnosti je objavil le dva članka v "Journal of Theoretics", za katero sicer uredniki zatrjujejo, da je "peer-reviewed", ampak v resnici ta elektronska revija ni nič boljša od elektronskih arhivov tipa arxiv.org (v katerih praktično lahko objavlja vsakdo članke, ki izpolnjujejo minimalne strokovne in jezikovne standarde), njena kvaliteta pa je tudi vprašljiva, saj ni indeksirana v SCI Expanded.

Navedeni članek (ki naj bi nasprotoval idejam Polchinskega):

http://www.journaloftheoretics.com/Arti ... holes.html

pa ni nič boljše skrpucalo od Rozmanovih umotvorov: osnova je miselni eksperiment izveden z uporabo srednješolske matematike, o kakšnih referencah in bibliografiji pa ne duha ne sluha. Zadeva me zelo spominja na amaterske članke objavljene v arxiv.org, v katerih so so se npr. dokazovanja zadnjega Fermatovega izreka lotili s srednješolsko matematiko in ga seveda "celo" uspeli dokazati. :lol:

Sklep: amater + objave v dvomljivi reviji = kvaziznanost

Po drugi strani pa je Joe Polchinski profesionalni teoretični fizik, viden strokovnjak na področju teorije strun, ki je objavljal v mednarodno priznanih znanstvenih revijah.

Končni sklep: Četudi o tem avtorju (Solomonu) ne vem nič, ni nobene škode, saj njegove objave niso strokovno priznane (zaradi neobjave v relevantnih revijah) oz. so ostale neopažene. Njegova recenzija dela Polchinskega torej nima nobene vrednosti, vsaj v očeh strokovne javnosti ne.
GJ napisal/-a:Njegove ideje o časovnem stroju so na enako zavidljivem nivoju.
Raje verjamem profesionalnemu fiziku (t.j. Polchinskemu), kot pa amaterju, ki ga navajaš.
GJ napisal/-a:Za recenzijo teorij časovnega stroja s strani Benjamina Thomasa Solomona vem že nekaj let in zato so tvoja natolcevanja čista tolažba lastnega ega.
Kot že rečeno, ta recenzija ni vredna počenega groša.
GJ napisal/-a: Aha še en vedež!
Vseeno upam, da si zadovoljen z odgovorom gospoda Benjamina Thomasa Solomona!
Njegove reference, če slučajno ne veš kdo je: http://www.iseti.net/pdf/BenjaminTSolom ... 09-10).pdf
Kaj si njegov vernik, ali kaj? :lol:

Njegove reference pa jasno kažejo, da je amater.
GJ napisal/-a:Joj shrink je pozabil kaj sem napisal/trdil?
Oprosti ampak, ko si prvič navedel časovni stroj Polchinskega sem mislil, da se zgolj šališ. :oops:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In to govori nekdo, ki citira amaterje. :!:
GJ napisal/-a:Ti se kar opravičuj shrink! Vendar je več kot očitno, da je motilo tebe.
Seveda bo vsak pozoren bralec lahko našel kar si napisal:
ponovno citiram shrink-a napisal/-a:A se ti zavedaš, da se posmehuješ članku na Kvarkadabri in ne mojim besedam? Očitno ne...

Kaj si že pozabil, kaj si napisal? Naj ti osvežim spomin:
GJ napisal/-a: Tole lahko kandidira za najbolj nor citat leta, če ne desetletja..
Recimo tale počrnjeni delček teksta.. "izbije samo sebe v mlajši inkarnaciji"

Kdor v celoti lahko prebere njegov citat tako, da ga bo razumel in se ne bo nasmehnil niti enkrat, mu častim zasluženo pivo.

Ti to o ponovnem rojstvu krogle, ki sreča samo sebe???
Koga torej moti to besedilo? Sedaj je to vsakemu bralcu (kaj bralcu, celo slepcu!) kristalno jasno: Zgolj tebe, ker si očitno vernik tistega gospoda Solomona, amaterja, ki je popljuval delo Polchinskega, katerega Sašo omenja v svojem članku. :!:
GJ napisal/-a: Si res taka lenoba, da si nisi niti ponovno pogledal kaj sem napisal in se sedaj sklicuješ na trditve, ki jih nisem napisal???
No sem jaz poiskal to kar bi moral ti:
GJ citira sebe napisal/-a: Prav po PTR določene vrste časovnih strojev namreč niso dopustne!

1)Časovni stroj, ki bi zgolj upočasnjeval staranje po PTR ni mogoč. Še več, sploh ni smiseln.
Kaj omembe vrednega pa si podal ti???
Saj to je težava. Jaz govorim npr. o Tiplerjevih valjih na osnovi STR, ti pa siliš s PTR. Ta pač za obravnavo takih konstruktov ni primerna, ker je osnova PTR raven prostor-čas. Kapish?
GJ napisal/-a:
shrink napisal/-a: Raje en dober citat slavnega znanstvenika kot 100 slabih lastnih. Če je kdo nepremagljiv glede razprav izven konteksta, je odgovor jasen. Namig za to temo: časovni stroji in reinkarnacija. :lol:
Je to vse kar imaš povedati???
Zate je to več kot preveč.
GJ napisal/-a:Moje vprašanje je bilo otročje preprosto zato ti ga ponovno zastavljam..
GJ zopet citira samega sebe napisal/-a:Se delaš pomembnega ali pa to si???
Kateri odgovor ti je ljubši?
In tvoj odgovor je torej dokončno..??
Zate sem preneznaten. :lol:
GJ napisal/-a:
shrink napisal/-a:Za tvoje teorije sem preneznaten...
In potem se čudiš, da sem napisal tole..
GJ napisal/-a:Od tebe sem pričakoval vsaj blefiranje znanstvenika in ne obnašanje javkajočega otroka.
Predlagam, da svojo teorijo objaviš v reviji "Journal of Theoretics" in če ti jo sprejmejo, boš lahko žel tako "slavo", kot tvoj vzornik Solomon. Tako boš morda izpolnil svoje otroške sanje in boš pravi "znanstvenik", pardon kvaziznanstvenik (beri: amaterski znanstvenik).

P.S. Vem kako se streže umetnosti, ki se ji pravi znanost (imam celo objavljen članek - resda ne kot prvi avtor - v reviji indeksirani po SCI Expanded), zato si ne bi nikoli drznil citirati avtorjev, kot je Solomon. :!:
Zadnjič spremenil shrink, dne 9.2.2008 0:14, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:..zato si ne bi nikoli drznil citirati avtorjev, kot je Solomon. :!:
Ko boš ustvaril 1% tistega kar je g. Solomon se ponovno oglasi!
Do takrat pa razmišljaj o:
Benjamin Thomas Solomon napisal/-a: Time Travel occurs when an entity's time moves forward, while that of the universe moves forward or backward at a different rate. Temporal Reversibility occurs when the entity's time moves backward or forward while that of the universe moves forward.. It is therefore clear, that time travel is not possible!
in pa..
Benjamin Thomas Solomon napisal/-a: In order for any theory of time travel to be viable we must first resolve any paradoxes or at least expose them as not being paradoxes. Only then can we develop any plausible theory of time travel.
Oziroma: Zemlja je ploščata saj Vatikan tako trdi!

Lep pozdrav..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:
shrink napisal/-a:..zato si ne bi nikoli drznil citirati avtorjev, kot je Solomon. :!:
Ko boš ustvaril 1% tistega kar je g. Solomon se ponovno oglasi!
V bistvu sem iz znanstvenega vidika ustvaril že več kot g. Solomon, saj imam objavljen SCI članek; on ga pa še nima. Skratka: Proti meni je zaenkrat čisti amater! :!:
GJ napisal/-a:Do takrat pa razmišljaj o:
Benjamin Thomas Solomon napisal/-a: Time Travel occurs when an entity's time moves forward, while that of the universe moves forward or backward at a different rate. Temporal Reversibility occurs when the entity's time moves backward or forward while that of the universe moves forward.. It is therefore clear, that time travel is not possible!
in pa..
Benjamin Thomas Solomon napisal/-a: In order for any theory of time travel to be viable we must first resolve any paradoxes or at least expose them as not being paradoxes. Only then can we develop any plausible theory of time travel.
Humbug!

Še enkrat vabim na ogled njegovega umotvora, ki se lahko povsem primerja z Rozmanovimi skrpucali:

http://www.journaloftheoretics.com/Arti ... holes.html.
GJ napisal/-a:Oziroma: Zemlja je ploščata saj Vatikan tako trdi!
Ti kar ostani vernik g. Solomona in še naprej prebiraj revije à la "Journal of Theoretics".

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:V bistvu sem iz znanstvenega vidika ustvaril že več kot g. Solomon, saj imam objavljen SCI članek; on ga pa še nima. Skratka: Proti meni je zaenkrat čisti amater! :!:
In celo Joe Polchinski, ki je utemeljitelj inkarnacije za časa življenja, se lahko skrije pred teboj, saj tudi on nima nobenega SCI članka! :!:

Bahhh...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:
shrink napisal/-a:V bistvu sem iz znanstvenega vidika ustvaril že več kot g. Solomon, saj imam objavljen SCI članek; on ga pa še nima. Skratka: Proti meni je zaenkrat čisti amater! :!:
In celo Joe Polchinski, ki je utemeljitelj inkarnacije za časa življenja, se lahko skrije pred teboj, saj tudi on nima nobenega SCI članka! :!:

Bahhh...
Ne streljaj!

Polchinski ima malo morje SCI člankov. Naj navedem samo tiste objavljene v Phys. Rev. D, Phys. Rev. Lett. in Rev. Mod. Phys. od leta 1992 naprej (skupaj 46):

http://prola.aps.org/search/query.

(Author-->Polchinski)

Če je g. Solomon v primerjavi z mano amater, je v primerjavi s Polchinskim kratkohlačnik v peskovniku! :!:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Časovni stroj?

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:Polchinski ima malo morje SCI člankov.
Ja seveda na APS in ne na SCI kot si ti navedel.

Za konec:
Omenjena teorija Polchinskega o časovnem stroju nima nobenih dokazov o realnem obstoju! Obstajati ne more niti teoretično, ker je polna nerešljivih teoretičnih paradoksov.
Solomon res ni fizik je pa znanstvenik, ki je naredil zelo veliko, predvsem pa je eden redkih, ki se je upal javno podvomiti o omenjeni teoriji. Fiziki očitno nimajo...

Lahko noč..

Zaklenjeno