Se je Zemlja skrčila?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Znanstveniki so ugotovili, da je svet manjši, kot smo mislili doslej. Pred petimi leti so se zmotili za pet milimetrov.
Saj ne da bi bilo pomembno. Sam ne vem zakaj vedno odgovoriš drugače kot znanstveniki?


Drugače pa sam tudi mislim da je prvič več možnosti da so se zmotili.

LP

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

meglich če dobro prebereš boš videl da je to napisal novinar in ne znanstveniki kot navajaš ti.Znanstveniki so podali rezultate meritev ne pa tudi oceno o zmotljivosti.
Lp.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Ja. Zadaj mi je pa vse jasno.
Celica ti pa si znanstvenik? Ne rečem, morda razmišlaš pravilno pa vendar raje vrjamem članku.
Znanstveniki so ugotovili, da je svet manjši, kot smo mislili doslej.
To navaja prav tvojemu mišljenju.
Pred petimi leti so se zmotili za pet milimetrov.
To pa mojemu. Pa tudi bolj vrjetno je da so se zmotili prvič. Slabši instrumenti... Ali pa se je Zemlja dobesedno skrčila.

LP

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

meglich jaz pa znanstvenik, bo prej potrebno še kaj dokazati.
Glede krčenja Zemlje pa mislim da je dvig temperature na Zemlji v petih letih povzročil povečano hlapenje vode, kar se vidi v samih padavinah, orkanih itd. Te podatke pa mislim da niso upoštevali pri izračunu zadnje meritve. Sicer je pa ob boljših aparaturah, tako količinsko kot tudi kvaliteti, lahko prišlo do izpustitve kakega parametra. Tu je lahko tudi merilna negotovost ki je zanesljivo bolj upoštevana kot pred petimi leti. Vendar so vseskupaj samo ugibanja ker nimamo kompletne metode in izračuna, da bi lahko direkno analizirali meritvi.

Lp.

Odgovori