Stargate- ali je možno???

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Seveda se danes nam zdi, kot da je večina reči prilagojena za nas (ena legendarna: http://www.youtube.com/watch?v=9zwbhAXe5yk ), ampak MI smo tisti, ki smo se razvili okoli nežive narave (in kasneje tudi okrog žive seveda), ki nas obdaja, skozi miljone let evolucije. In to ni neka pravljica za lahko noč, saj je trenutno o evoluciji dvomiti ravnotako smiselno, kot dvomiti da Zemlja kroži okrog Sonca.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Xantos napisal/-a:
Rokerda napisal/-a:Pomoje je bilo tistih bitij, ki se niso prilagodile in umrle več, kakor pa tistih, ki so se prilagodile in preživele. Torej so tudi tista bitja imela namen izumreti?
Tu se moraš vprašati, zakaj so izumrle? Če meriš na prazgodovinske živali (dinozavre, prapupke :) ipd.), so kolikor vem, izumrle zaradi prekleto hitre spremembe globalne klime. Evolucija kolikor vem ni sposobna spremeniti nekega bitja čez noč ali pač? Da bi pa katera žival izumrla kar tako...tega pa še nisem zasledil.
Ja, točno tako. Izumrle so zaradi nekega razloga.
Reči sem hotel, da ne vse, citiram tebe, sklada skupaj kot ključ v ključavnico.

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Mephisto napisal/-a:Seveda se danes nam zdi, kot da je večina reči prilagojena za nas (ena legendarna: http://www.youtube.com/watch?v=9zwbhAXe5yk ), ampak MI smo tisti, ki smo se razvili okoli nežive narave (in kasneje tudi okrog žive seveda), ki nas obdaja, skozi miljone let evolucije. In to ni neka pravljica za lahko noč, saj je trenutno o evoluciji dvomiti ravnotako smiselno, kot dvomiti da Zemlja kroži okrog Sonca.
Ne vem na koga to leti, ampak...jaz se nisem postavil v izhodiščno točko človeka temveč sveta/obstoja/vesolja.

Je pa humoren tale filmčič. :lol:

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

Vseeno pa ni enako dvomiti v to, da Zemlja kroži okoli Sonca in v evolucijo. Kroženje Zemlje je dokazano z fizikalnega, astronomskega, mislim da še biološkega vidika, evolucija pa iz zgodovinskega in biološkega ker pa je zgodovina tak zanesljiva kot prestrašen konj pa ostane možnost, da so se znanstveniki zmotili. Strinjam pa se, da je do danes moralo že izumreti veliko vrst, ampak si predstavljate kje bi bili če bi se ljudje razvili na Zemlji takoj pa prapoku? Pomoje bi že z ladjami hodili po nakupih namesto z dvigalom bi šli z teleportom itd. Res pa je, da se ne bi imeli iz česa razviti ampak ni dosti verjetnejša teorija, da so nas na Zemljo pripeljali nezemljani??(saj vem.......ni) Ampak če na Marsu najdejo znake življenja (in vse kaže na njih) in ugotovijo, da je bila napredna civilizacija, kakšne so potem šanse, da smo se razvili iz bakterij?

Saj vem kaj boste rekli: Nehaj Stargate gledat! :D

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Ravno sem se nekaj spomnil. Ne vem, kje sem to pobral in nevem, če je res ali ne.
V nekem obdobju Zemljine zgodovine naj bi prišlo do "poka" življenja. Življenje naj bi se kar začelo razvijati, nekakšna pomlad življenja. V spominu pa mam, da so rekla, da naj bi meteor padel na Zemljo. Na tem meteorju naj bi bile bakterije iz katerih je potem nastalo prvo življenje na Zemlji.

A je mogoče kdo slišal kaj podobnega? A je to resnična teorija ali je samo iz kakšnega filma?

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Rokerda napisal/-a:Ravno sem se nekaj spomnil. Ne vem, kje sem to pobral in nevem, če je res ali ne.
V nekem obdobju Zemljine zgodovine naj bi prišlo do "poka" življenja. Življenje naj bi se kar začelo razvijati, nekakšna pomlad življenja. V spominu pa mam, da so rekla, da naj bi meteor padel na Zemljo. Na tem meteorju naj bi bile bakterije iz katerih je potem nastalo prvo življenje na Zemlji.

A je mogoče kdo slišal kaj podobnega? A je to resnična teorija ali je samo iz kakšnega filma?
Ja, to naj bi bila kao do sedaj najbolj priznana teorija (in samo teorija). Ampak, a se je kdo od njih sploh vprašal, od kod je prišel meteor? Če se je odtrgal od kakšnega planeta, potem to pomeni, da so nekje nezemljani, ki so fizični podobi podobni nam, če ne celo enaki. Tudi, če se ni odtrgal. Verjetnost, da obstajajo še eni Homo Sapiens, obstaja in ni zanemarljiva.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Xantos napisal/-a:Ja, to naj bi bila kao do sedaj najbolj priznana teorija (in samo teorija). Ampak, a se je kdo od njih sploh vprašal, od kod je prišel meteor? Če se je odtrgal od kakšnega planeta, potem to pomeni, da so nekje nezemljani, ki so fizični podobi podobni nam, če ne celo enaki. Tudi, če se ni odtrgal. Verjetnost, da obstajajo še eni Homo Sapiens, obstaja in ni zanemarljiva.
Se ne strinjam. Tudi če je to res, potem imamo samo enakega prednika -enocelično bitje. Možnost, da se je razvil homo sapient tudi na tistem planetu je zelo majhna.

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

Um če se je odtrgal od planeta.......kaj se je potem zgodilo z planetom?? Lahko je mirno dalje krožil okoli Sonca???

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Načinov, da bakterija pride na neko telo, je več. Ni nujno, da je to telo del planeta

Maeroc
Prispevkov: 56
Pridružen: 14.1.2005 10:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Maeroc »

Če se je odtrgal od planeta in "zasadil" življenje na Zemljo, so mogoče ostali kosi planeta (če je nekako razpadel na kose) "zasadili" življenje drugod. Sicer pa je po mojem možno, da bi se potem tudi drugod v tem času razvila inteligentna bitja. Najbrž ne moremo pričakovati ravno humanoida, ker so najbrž na kakšnem drugem planetu drugačni pogoji, ampak inteligenco vseeno. Seveda pod pogojem, da so ostali kosi padli na planete, ki so imeli pogoje za obstoj (ne moremo jih natančno poznati, dogajalo se je pred milijardami let) originalnih celic s prvotnega planeta.

Vse zgoraj v tem postu naj se bere hipotetično (ne da se mi postavljati množico če-jev in komplicirati stavčnih struktur :) )

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Rokerda napisal/-a:Načinov, da bakterija pride na neko telo, je več. Ni nujno, da je to telo del planeta
Kako je pa bakterija sploh prišla na recimo meteor? A obstajajo oceani bakterij po vesolju pa jih je kamen kar tako malo zajel in peljal naprej?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Če nekaj ne veš, še ne pomeni, da to ne obstaja.
Trenutno se ne spomnim nobenega primera, a sem siguren da jih obstaja veliko.

Odgovori