neustrezna tema

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a:Vsa ta množica dogodkov, predmetov, planetov, galaksij in vesolij, se po seštevanju - v recimo mu "realnem načinu" izzide v 1.

BTW: tudi neskončno je v realnem enako 1.
Predlagam ti, da si nick in avatar spremeniš v 1!

Lep dan..

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Fizika uporablja kot svoje glavno orodje za odkrivanje in popisovanje fizikalnih zakonov abstraktno matematiko.
Tudi fizika sama je abstraktna.
Dimenzije kot so čas in prostor pa omogočajo abstrakcijo fizike oziroma fizikalnih pojavov.
Dimenzije so abstraktno orodje za merjenje konkretnega sveta, tudi časa in prostora.
Obrat postane konkreten/ugotovljiv šele, ko se ta izvrši, enako velja za nihaj.
Kakšen pa naj bi bil pred tem?
Roman napisal/-a:Enote pa so enako konkretne kakor predmeti, ki jih merimo.
Govorimo o dimenziji časa!
Jaz govorim o času.
Če gledamo čas na kvantnem nivoju vidimo, da za vsak delec velja njegov lasten čas. Čas torej ni absoluten iz česar sledi, da ne more biti konkreten.
Relativnost časa velja na vsakem nivoju, ampak relativno ni sinonim za abstraktno.
Čas postane konkreten šele v naših glavah kot posledica razmišljanja, te pa zato potrebujejo razum.
Ravno narobe. Čas postane abstrakten šele v naših glavah.
Roman napisal/-a:Ja, trdim, da je vesolje nastalo iz nič.
S tem zanikaš osnovo zdrave logike, ki pravi, da nič ni nekaj, niti da nekaj ne more biti nič.
Zdrava logika se je v znanosti že velikokrat izkazala za napačno, zato prosim, da mi je ne priporočaš v uporabo. Seveda nič ni nekaj, ampak če nekaj je, je to lahko samo večno, ali pa je nastalo iz nič. Seveda gre za dve nemogoči alternativi, ampak katero pa si izbral ti?
Najprej ti kršiš osnovno logično pravilo, ki pravi da iz nič ne more nastati nekaj, nakar pa trdiš, da ni dopustno, da se nekaj spremeni v nič!
Bereš pač, kar hočeš. Pravim samo, da ne more nič ničesar vzeti.
Torej tvoje trditve nimajo neke trdne osnove, saj jim sproti spreminjaš osnovno logiko na katerih trditve gradiš!
Pretiravaš.
Dopuščam seveda, da sva se narobe razumela!
Seveda, saj sploh ne govoriva istega jezika.
V naših glavah ni nič abstraktnega vse je samo materialno, res pa je, da tam tiči kar nekaj zapisov, ki popisujejo/opisujejo abstraktno!
Kje bivajo pojmi?
Ne Roman, um pojme spoznava in se jih uči. Še enkrat ti navedem primer praštevil. Praštevila niso izum našega uma ampak so del abstraktnega sveta. Vsaka civilizacija, ki se dovolj razvije bo popolnoma neodvisno odkrila praštevila, njihov konkreten zapis pa je povsem druga zgodba.
Ker veljajo enaki zakoni povsod v vesolju, so tudi abstraktne strukture, ki iz njih izvirajo, enake v vsem vesolju. Ampak abstraktno ne obstaja neodvisno od uma. Če ni uma, ni abstraktnega. Tvoje trditve so kvečjemu mistične. Arhetipi bivajo samo v glavah.
Natanko tako! Iz česar sledi, da je materija oblika energije in relacija ne velja obratno.
Nekje sem že omenil, da se mi ne zdi korektno zamenjevati materijo z maso. To ni isto.
Antimaterija ni materija je pa oblika energije!
Hm, če treščita skupaj elektron (ki ima maso, ampak je po tvojem mnenju energija) in pozitron (ki tudi ima maso, ampak je po tvojem mnenju energija), dobimo dva fotona, ki pa sta tudi po mojem mnenju energija, in nobene mase. Hm.
Iz česar sledi, da materija ni osnovna oblika energije!
Jaz trdim, da je vse materija, ki pa ima pač dve pojavni obliki, ki lahko po E=mc2 v določenih pogojih prehajata iz ene v drugo.
Torej dovolj je en primer, ki ti mora dati misliti!
Saj se strinjam s teboj, da se je vesolje začelo kot energija (nekateri iz neznanih razlogov radi uporabijo izraz "čista energija"), hotel sem samo pokazati, da se mi zdi navijanje za energijo kot substanco neprimerno.
Roman napisal/-a:Razloži mi gravitacijo fotona.
Je to problem?
Je.
Če na foton deluje sila gravitacije mora on delovati z enako silo nazaj
Prav, ampak ali se dva fotona gravitacijsko privlačita?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Kdo pa je to rekel?
Prebral si ga.
Verjamejo v evolucijo, ki jo je nekdo/nekaj povzročil(o).
To še zdaleč ni nujno res.
Zato združujejo znanost z vero v boga.
In nehajo biti znanstveniki.
In to večina počne, pa če ti je prav ali ne.
Hmnja, biti znanstvenik sploh ni tako enostavno.
tudi neskončno je v realnem enako 1.
Samo v primeru, če realnega ni oziroma je realno=0.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ja, trdim, da je vesolje nastalo iz nič. Nič sam pa ni ne abstrakten, ne konkreten, ker ga sploh ni. In iz domneve, da je vesolje nastalo iz nič, seveda ni dopustno sklepati, da nas bo nič vzel nazaj. Nič ne more vzeti ničesar, ker ga (glej zgoraj) sploh ni.
Torej nekaj je in to po tvojem zapisu ni nič. Vem pa, da drugače misliš, kot bi rad napisal. Hec je le v tem, da je težko karkoli napisati s tvojega stališča o niču, kajti le ta vedno "gravitira" v 1.
Seveda nič ni nekaj, ampak če nekaj je, je to lahko samo večno, ali pa je nastalo iz nič.
Vidiš? Torej NIČ nekaj JE.
Pravim samo, da ne more nič ničesar vzeti
Vidiš? Torej: NIČ lahko vse vzame, ker NIČ JE NEKAJ.

V bistvu moraš biti pazljiv, če že hočeš pripisati niču neko realno osnovo. Kajti tako kot si povedal / zapisal, je ta nič lahko le nekaj - torej 1.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Vem pa, da drugače misliš, kot bi rad napisal.
Res se je sicer o niču težko pravilno izražati, tudi slovenščina ima s tem težave (je nič ali ni nič?), ampak napisal sem točno to, kar sem hotel. Niča ni in nič ni nekaj.
Hec je le v tem, da je težko karkoli napisati s tvojega stališča o niču, kajti le ta vedno "gravitira" v 1.
Ampak o tem ne znaš povedati ničesar več, kajne?
Seveda nič ni nekaj, ampak če nekaj je, je to lahko samo večno, ali pa je nastalo iz nič.
Vidiš? Torej NIČ nekaj JE.
Preberi še enkrat. Pišem, da nič ni nekaj. Če pa nekaj je (ampak ne nič), za to nekaj lahko velja le dvoje: je nastalo ali ni nastalo, če je nastalo, je lahko samo iz nič (česar seveda ni), če ni nastalo, pa je lahko samo večno.
Pravim samo, da ne more nič ničesar vzeti
Vidiš? Torej: NIČ lahko vse vzame, ker NIČ JE NEKAJ.
Kako "Vidiš?"? Kako "Torej"? Nič ni nekaj.
V bistvu moraš biti pazljiv, če že hočeš pripisati niču neko realno osnovo.
Ja, pazljiv moraš biti, tudi če realne odnove ne pripisuješ (jaz je ne). Ampak, če bereš prav in razlikuješ med ničom kot pojmom, s katerim označujemo nebivanje, in ničom kot prislovom za štetje elementov prazne množice, in pri tem upoštevaš pravila slovenske slovnice, nimaš težav z razumevanjem.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Pišem, da nič ni nekaj. Če pa nekaj je (ampak ne nič), za to nekaj lahko velja le dvoje: je nastalo ali ni nastalo, če je nastalo, je lahko samo iz nič (česar seveda ni), če ni nastalo, pa je lahko samo večno.
Nič ni nekaj in niča ni - kaj je sedaj to?

Kot si rekel: niča ni, potem je nekaj kar je večno.
ničom kot pojmom, s katerim označujemo nebivanje
Nebivanje koga ali česa? Kaj pa sploh je bivanje in kaj je potem nebivanje? Če ni Romana, še ni rečeno, da ni nikogar.

Morda pa se boš nekoč strinjal, da je vse le IGRA 1, kajti kot trdiš (in prav imaš :D ) nič drugega ne obstaja.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Nič ni nekaj in niča ni - kaj je sedaj to?
Saj sem ti rekel, da bi moral slovenščino resneje jemati.
Kot si rekel: niča ni, potem je nekaj kar je večno.
Ta sklep se ti morda zdi logičen, ampak pravilen pa gotovo ni.
Nebivanje koga ali česa?
Kar je, biva. Ničesar ni, kar ne bi bivalo. Nebivanje se ne more nanašati na nobeno reč. Nič pomeni nikogar in ničesar.
Morda pa se boš nekoč strinjal, da je vse le IGRA 1, kajti kot trdiš (in prav imaš :D ) nič drugega ne obstaja.
Seveda lahko vsemu rečeš 1, le da s tem nisi povedal ničesar. Jaz nisem eno s teboj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:
Romanovi posti niti približno ne podpirajo tvojega razmišljanja.
Kdo pa je to rekel?
Je Romanov odgovor na to dovolj jasen? :lol:
Vedež napisal/-a:Si se pač uštel, ko si to napisal.
Kaj res? :lol: Preberi si še enkrat Romanov odgovor. :lol:
Vedež napisal/-a:Gre le za to, da ti vsakršno "nefizikalno" razmišljanje prehitro povežeš z najbližjim znanim subjektom, ki je v tvojem primeru pri nas najbolj razširjena religija.
Ne streljaj, prosim te. Vse tiste, ki dvomijo v znanstveni opis naravnih mehanizmov, obravnavam enakovredno, pri tem pa ni važno, ali so "duhovno razmišljujoči", ali pripadniki pri nas najbolj razširjene religije, ali nič od obojega.

Zato je tvoja ocena povsem napačna, kar pa me spričo tvojih dosedanjih sklepov na tem forumu niti ne preseneča.
Vedež napisal/-a:
Kam naj grem preverjat, v cerkev (da se bo spet kakšen študent teologije pritoževal)?
A vidiš?
Jaz marsikaj vidim... Še posebej pri tebi... :lol: Sicer pa si sam predlagal, naj preverim, zato ti svetujem, da drugič prej premisliš, preden drugim polagaš besede v usta... :lol:
Vedež napisal/-a:1. Biblijska razlaga oziroma opis dogodkov v njej ti ni všeč, ker se ti zdi za lase privlečena pravljica. Je tako?
Wrong. Biblijska razlaga ni v skladu z realnostjo, zato so vsi ostali njeni atributi (naj bodo povezani z estetiko, ali pa ne) nepomembni. Naj ob tej priložnosti še enkrat citiram Dawkinsa:
Dawkins napisal/-a: What makes anyone think that "theology" is a subject at all?

The notion that religion is a proper field, in which one might claim expertise, is one that should not go unquestioned. That clergyman presumably would not have deferred to the expertise of a claimed "fairyologist" on the exact shape and colour of fairy wings.
Kapish? :lol:
Vedež napisal/-a:2. Znanstvenik, ki je bil versko vzgojen in še vedno zahaja k maši, zna razlikovati med vero in realnostjo. Moj odgovor: Ne zna. Misli, da lahko to loči, toda v resnici tega ni zmožen. Ker tega nihče ni zmožen. Žal tukaj nimaš prav.
In še kako imam prav. Primer fizika Salama sem ti že navedel. Preberi si še enkrat njegovo razmišljanje, ki sem ga navedel v enem od prejšnjih postov.
Vedež napisal/-a:
Nikakor. Verjamejo v evolucijo in pika.
To ti skušam povedati, kar večina počne. Verjamejo v evolucijo, ki jo je nekdo/nekaj povzročil(o).
Ničesar mi nimaš za povedati, ker je tvoje razmišljanje napačno. Evolucija nima nikakršnega "božjega" pečata.
Vedež napisal/-a:Zato združujejo znanost z vero v boga.

In to večina počne, pa če ti je prav ali ne.
Ta je pa močna. Očitno moram še enkrat povzeti fizika A. Salama:
shrink napisal/-a:Tudi nobelovec Abdus Salam je bil zelo veren človek, pa je vseeno nasprotoval poskusom razlage Velikega poka z verzi iz Korana, saj je menil - navkljub globokem verskem prepričanju - da je trenutna verzija teorije Velikega poka najboljša (znanstvena) razlaga nastanka vesolja.
Se ti zdi to združevanje "znanosti z vero v boga"? :lol:
Vedež napisal/-a:Vsa ta množica dogodkov, predmetov, planetov, galaksij in vesolij, se po seštevanju - v recimo mu "realnem načinu" izzide v 1.
Zgolj v Vedeževih fantazijah. :lol:
Vedež napisal/-a:BTW: tudi neskončno je v realnem enako 1.
Poizkusi prepričati kakega matematika. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
Obrat postane konkreten/ugotovljiv šele, ko se ta izvrši, enako velja za nihaj.
Kakšen pa naj bi bil pred tem?
Kakšen pa si bil ti pred svojim nastankom? :wink:
Roman napisal/-a:Relativnost časa velja na vsakem nivoju, ampak relativno ni sinonim za abstraktno.
Relativnost je del fizike, ta pa (kot priznavaš tudi ti) je abstraktna!
Roman napisal/-a:
Čas postane konkreten šele v naših glavah kot posledica razmišljanja, te pa zato potrebujejo razum.
Ravno narobe. Čas postane abstrakten šele v naših glavah.
Tudi, če tako želiš.. Kajti razum v naših glavah preko zavedanja povezuje konkretno z abstraktnim.
Roman napisal/-a:Zdrava logika se je v znanosti že velikokrat izkazala za napačno, zato prosim, da mi je ne priporočaš v uporabo.
Obljubim da ne več..
Aha, odlično sedaj razumem tvoje stališče, ki zavzema nezdravo logiko.

Nam lahko prosim poveš, kdaj se ti je zdrava logika izneverila, da te je tako razočarala, da sedaj verjameš v blodnje nočnih sanj?
Roman napisal/-a:Seveda gre za dve nemogoči alternativi, ampak katero pa si izbral ti?
Tretjo..
Srečanje dveh univerzumov.
Roman napisal/-a:
Najprej ti kršiš osnovno logično pravilo, ki pravi da iz nič ne more nastati nekaj, nakar pa trdiš, da ni dopustno, da se nekaj spremeni v nič!
Bereš pač, kar hočeš. Pravim samo, da ne more nič ničesar vzeti.
Se popolnoma strinjam in dodam: iz nič ne more nastati nekaj!
Roman napisal/-a:
Dopuščam seveda, da sva se narobe razumela!
Seveda, saj sploh ne govoriva istega jezika.
Kakšnega govoriš ti???
In kakšnega govorim jaz???
Roman napisal/-a:Ker veljajo enaki zakoni povsod v vesolju, so tudi abstraktne strukture, ki iz njih izvirajo, enake v vsem vesolju. Ampak abstraktno ne obstaja neodvisno od uma. Če ni uma, ni abstraktnega.
Ahh.. Beži no..
Mimogrede.. vsi zakoni, ki vladajo vesolju so del fizike in ta je kot sva ugotovila abstraktna.

Najprej trdiš, da v vesolju povsod veljajo enaki zakoni.
V naslednjem trenutku pa praviš, da ti (abstraktni) zakoni potrebujejo za svoj obstoj um!
Saj nisi resen..
Je tole je produkt tvoje nezdrave logike??? :oops:
Daj tole za prebrati nekomu od svojih bližnjih tistemu, ki mu zaupaš. Morda boš bolje verjel njemu kot pa meni. :roll:
Roman napisal/-a:.. hotel sem samo pokazati, da se mi zdi navijanje za energijo kot substanco neprimerno.
Se strinjam!
Saj vseskozi trobim, da jo lahko vidiš/razumeš tudi kot dimenzijo!
Roman napisal/-a:Prav, ampak ali se dva fotona gravitacijsko privlačita?
Gravitacijsko verjetno ne!


Lep večer želim..

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Se ti zdi to združevanje "znanosti z vero v boga"?
Da, ker je takšnih zelo veliko. Lahko si izberejo to ali ono religijo, skupno pa jim je to, da spremljajo dosežke znanosti in hkrati verujejo v boga. Toda tega ti nisi zmožen ali pa nočeš razumeti. Žal. :roll:

Lahko pa jemlješ stavke iz konteksta in se s tem tolažiš. Si se s Salamom kdaj osebno pogovarjal, da poznaš njegovo celovito razmišljanje? Pa pojdi in vprašaj tiste znanstvenike, ki so hkrati verniki ali pa kakšni drugi iskalci duhovnega v življenju.

Prepričan sem, da se v naslednji izjavi najde ogromno ljudi v današnjem tehnološko razvijajočem času:

Verjamem v boga in se hkrati navdušujem nad znanostjo. Verjamem Darwinovi teoriji in verjamem znanstvenim dognanjem o nastanku in stanju vesolja.

Veliko ljudi je zmožnih takšnega razmišljanja, med njimi tudi tvoj primer Salama. Kapish? Get it?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:
Roman napisal/-a:
Obrat postane konkreten/ugotovljiv šele, ko se ta izvrši, enako velja za nihaj.
Kakšen pa naj bi bil pred tem?
Kakšen pa si bil ti pred svojim nastankom? :wink:
Abstrakten gotovo ne.
Roman napisal/-a:Relativnost časa velja na vsakem nivoju, ampak relativno ni sinonim za abstraktno.
Relativnost je del fizike, ta pa (kot priznavaš tudi ti) je abstraktna!
Relativnost kot teorija je seveda del fizike. Ali pa trdiš, da je v naravi čas absoluten?
Kajti razum v naših glavah preko zavedanja povezuje konkretno z abstraktnim.
Razum (pa niti ne gre vedno za razum, če sploh) abstraktno tudi ustvari.
Aha, odlično sedaj razumem tvoje stališče, ki zavzema nezdravo logiko.
Navijam za pravilno logiko. Presojo o njenem zdravju pa prepuščam tebi.
Nam lahko prosim poveš, kdaj se ti je zdrava logika izneverila, da te je tako razočarala, da sedaj verjameš v blodnje nočnih sanj?
Saj sem vedel, da se boš sprenevedal.
Srečanje dveh univerzumov.
Abstraktno ali konkretno?
Se popolnoma strinjam in dodam: iz nič ne more nastati nekaj!
Torej meniš, da je vesolje večno.
Kakšnega govoriš ti???
Abstraktno je izdelek uma.
In kakšnega govorim jaz???
Abstraktno obstaja neodvisno od uma, um ga samo prepoznava.
Mimogrede.. vsi zakoni, ki vladajo vesolju so del fizike in ta je kot sva ugotovila abstraktna.
Zakoni, ki vladajo vesolju, so del vesolja (so eno z vesoljem) in so konkretni. V fiziki pa imamo teorije, abstraktne strukture, skozi katere poskušamo vesolje razumeti. Fizikalni zakoni ne vladajo vesolju. Vesolje se na primer nekoč s svojimi zakoni prav nesramno ni hotelo ravnati po Ptolemejevih zakonih (pa po Keplerjevih ali Newtonovih seveda tudi ne).
Najprej trdiš, da v vesolju povsod veljajo enaki zakoni.
V naslednjem trenutku pa praviš, da ti (abstraktni) zakoni potrebujejo za svoj obstoj um!
Saj nisi resen..
Si slep, ali se samo sprenevedaš. Naravni zakoni in fizikalni zakoni niso eno in isto, čeprav se želijo slednji približati prvim.
Je tole je produkt tvoje nezdrave logike??? :oops:
Odgovor najdeš malo višje.
Morda boš bolje verjel njemu kot pa meni. :roll:
A za vero ti gre. Tudi prav.
Saj vseskozi trobim, da jo lahko vidiš/razumeš tudi kot dimenzijo!
V fiziki ja, v naravi pa najbrž ne.
Roman napisal/-a:Prav, ampak ali se dva fotona gravitacijsko privlačita?
Gravitacijsko verjetno ne!
Razloži tedaj svoje besede: Res pa je, da ima vsaka oblika energije fizikalno lastnost imenovano gravitacija.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Lahko si izberejo to ali ono religijo, skupno pa jim je to, da spremljajo dosežke znanosti in hkrati verujejo v boga.
Ja, in ko se morajo med obojim odločati (in to se prej ali slej morajo), se, če so dobri verniki, odločijo za boga (in s tem nehajo biti znanstveniki), ali se, če so dobri znanstveniki, odločijo za znanost, in s tem nehajo biti dobri verniki. Nihče pač ni popoln.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:Kakšen pa si bil ti pred svojim nastankom? :wink:
Abstrakten gotovo ne.
Dobro abstrakten nisi bil!
Konkreten tudi ne!
Kakšen si pa potem bil?
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Relativnost časa velja na vsakem nivoju, ampak relativno ni sinonim za abstraktno.
Relativnost je del fizike, ta pa (kot priznavaš tudi ti) je abstraktna!
Relativnost kot teorija je seveda del fizike. Ali pa trdiš, da je v naravi čas absoluten?
Obračaš besede?
Relativnost je abstraktna!
In tudi čas je abstrakten! razen tistega, ki ga merimo z obrati oziroma nihaji, ta je konkreten.
Roman napisal/-a:
Srečanje dveh univerzumov.
Abstraktno ali konkretno?
Konkretno!
Roman napisal/-a:
Se popolnoma strinjam in dodam: iz nič ne more nastati nekaj!
Torej meniš, da je vesolje večno.
Ja..
Vsaj kot energija!
Roman napisal/-a:
Kakšnega govoriš ti???
Abstraktno je izdelek uma.
In kakšnega govorim jaz???
Abstraktno obstaja neodvisno od uma, um ga samo prepoznava.
Edini konkretni izdelek uma so misli, ki so se zapisale v naše možganske celice.
Konkretno sploh ne more izdelovati abstraktnega. Ali pa povej vsaj en primer!

Roman napisal/-a:
Je tole je produkt tvoje nezdrave logike??? :oops:
Odgovor najdeš malo višje.
Uporabljaš Vedeževo taktiko??? Kajti odgovora ne najdem in ne najdem!
Roman napisal/-a:
Saj vseskozi trobim, da jo lahko vidiš/razumeš tudi kot dimenzijo!
V fiziki ja, v naravi pa najbrž ne.
Najbrž???
Dvomiš??? Ali pa je to le trenutek tvoje slabosti!
Roman napisal/-a:Razloži tedaj svoje besede: Res pa je, da ima vsaka oblika energije fizikalno lastnost imenovano gravitacija.
Napisal sem verjetno..
Drugače pa je to stara zgodba..
Gravitacija obstaja v našem prostoru. V prostoru kateremu pripadata fotona pa ne, no vsaj v takšni obliki ne! Prostor kateremu pripada foton ima eno dimenzijo manj zato se tudi lahko giblje s hitrostjo c.


Lep dan želim še naprej..

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Dobro abstrakten nisi bil!
Konkreten tudi ne!
Kakšen si pa potem bil?
Čudno, sploh te ne zanima, če sem sploh bil. Kakor da bi mi pripisoval večnost.
Roman napisal/-a:Obračaš besede?
Relativnost je abstraktna!
Relativnost kot znanstvena teorije že. Če se ne bi narava obnašala konkretno relativno, do take teorije sploh ne bi moglo priti.
Roman napisal/-a:
Se popolnoma strinjam in dodam: iz nič ne more nastati nekaj!
Torej meniš, da je vesolje večno.
Ja..
Vsaj kot energija!
Aha, zdaj mi je marsikaj bolj jasno.
Edini konkretni izdelek uma so misli, ki so se zapisale v naše možganske celice.
Zapisale? Od kod pa naj bi prišle? Beseda izdelek morda res ni najboljša, vsekakor če z njo predpostavljaš obstoj izdelovalca.
Konkretno sploh ne more izdelovati abstraktnega. Ali pa povej vsaj en primer!
V nasprotju z zgornjim se misli pač ne samo zapišejo, ampak tam (v konkretnih možganih) tudi nastanejo.
Uporabljaš Vedeževo taktiko??? Kajti odgovora ne najdem in ne najdem!
Napisal sem ti, kaj je narobe z zdravjem logike. Sem misli, da bo zadoščalo.
Najbrž???
Dvomiš??? Ali pa je to le trenutek tvoje slabosti!
Človek pač v nobeno reč ne more biti 100% gotov.
Gravitacija obstaja v našem prostoru. V prostoru kateremu pripadata fotona pa ne, no vsaj v takšni obliki ne! Prostor kateremu pripada foton ima eno dimenzijo manj zato se tudi lahko giblje s hitrostjo c.
Hmnja, znano staro žongliranje s prostori in dimenzijami. Ti pač znese. meni ne.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: vzporedna vesolja-vprašanje

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:Dobro abstrakten nisi bil!
Konkreten tudi ne!
Kakšen si pa potem bil?
Čudno, sploh te ne zanima, če sem sploh bil. Kakor da bi mi pripisoval večnost.
Seveda me ne zanima, ker zanima tebe!
Trdil sem: "Obrat postane konkreten/ugotovljiv šele, ko se ta izvrši, enako velja za nihaj."
Ti pa si vprašal: "Kakšen pa naj bi bil pred tem?"
In jaz sem vprašal: Kakšen pa si bil ti pred svojim nastankom?

Malo je trajajo ampak si si sam odogovoril. :mrgreen:
Roman napisal/-a:
Relativnost je abstraktna!
Relativnost kot znanstvena teorije že. Če se ne bi narava obnašala konkretno relativno, do take teorije sploh ne bi moglo priti.
Nakladaš sameu sebi, oziroma se tolažiš.
Zakaj pa nebi moglo do nje priti?
Koliko je zmotnih teorij, od kje neki le?
Roman napisal/-a:
Edini konkretni izdelek uma so misli, ki so se zapisale v naše možganske celice.
Zapisale? Od kod pa naj bi prišle? Beseda izdelek morda res ni najboljša, vsekakor če z njo predpostavljaš obstoj izdelovalca.
Res je, se strinjam!
Naši možgani so miselni (logični) stroj, ki med drugim tudi misli oziroma razmišlja.
Možgani med razmišljanjem zapisujejo v možganske celice asociacije in podobe in edino ta zapis je konkreten!
Roman napisal/-a:
Konkretno sploh ne more izdelovati abstraktnega. Ali pa povej vsaj en primer!
V nasprotju z zgornjim se misli pač ne samo zapišejo, ampak tam (v konkretnih možganih) tudi nastanejo.
Pa nauči izdelovati misli računalnik, če je to tako preprosto! Možgani se neke misli lahko zavejo, vse kar naredijo je to, da misel popišejo!
Roman napisal/-a:Napisal sem ti, kaj je narobe z zdravjem logike. Sem misli, da bo zadoščalo.
Če je logika zdrava je potem lahko le zdrava.
Drži pa, da je zdravje relativno! 8)

Lep dan še naprej..

Odgovori