Ali imamo ljudje dušo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno

ALI IMAMO LJUDJE DUŠO?

DA
25
58%
NE
18
42%
 
Skupaj glasov: 43

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Takole: kdor želi biti zombi, naj si pač misli da je zombi. Jaz nisem, ker imam dušo.
Brez zamere: Ti si intelektualni zombi.
Anketa je pokazala, da je tudi na znanstvenem portalu mnenje pozitivno v prid obstoja duše.
Glej Romanov odgovor.
Nakladanje? Hmm, morda ... morda pa tudi ne. Če jaz, potem tudi ti, poglej:

Ti verjameš, da nimaš duše, morda še bolj goreče kot tisti religiozni vernik, ki veruje v dušo in boga. Skratka vernik si, tako kot oni, saj ne moreš dokazati, lahko si le ustvariš neko svoje prepričanje. Se razumemo? :lol:
Eno je verovanje, drugo pa realnost. Jasno je, kdo se ukvarja z opisovanjem slednjega. Če pa želiš opis realnosti enačiti z vero, je to zgolj tvoj problem.

Med mojimi in tvojimi argumenti pa obstaja velik prepad: Moji namreč ne temeljijo na paradoksalnih dokazovanjih. Kapish? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

0-13 napisal/-a:Kvantna fizika,je dokazala,da duša je.O tem se lahko prepričate na cd-ju,What.the Bleep.je preveden v slovenščino.Nekaj o tem se lahko pogleda tudi na cd-ju,the Secret,ki je tudi preveden v slovenščino.
Poglej:

viewtopic.php?t=2004

in se prepričaj o vrednosti takšnih "dokazov".

0-13
Prispevkov: 13
Pridružen: 18.9.2007 17:27
Kraj: begunje

Odgovor Napisal/-a 0-13 »

Kako naj rečem,vprašanj,je veliko,tudi odgovorov,le to me ni dodatno osvetlilo.
Če dam eno čisto preprosto vprašanje,zakaj se ne rodimo vsi v enakih pogojih.Niti živali.To ti bo malo dišalo po budizmu.In tudi Darvinu ne verjamem.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

To vprašanje niti približno ne sodi v to temo. Odpri novo temo pa tam razglabljaj o tem. Drugače pa če ne vrjameš Darvinu ti pa predlagam da si prebereš biblijo. Pa ti bo use jasnu.

LP

0-13
Prispevkov: 13
Pridružen: 18.9.2007 17:27
Kraj: begunje

Odgovor Napisal/-a 0-13 »

Meglih ali mogoče se bom kar poslovil.
lep večer še naprej.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

0-13 napisal/-a:Po tvojih trditvah,tudi kroga ne bi smelo biti,ne mislim okroglega kolesa.
Katerega kroga?

0-13
Prispevkov: 13
Pridružen: 18.9.2007 17:27
Kraj: begunje

Odgovor Napisal/-a 0-13 »

Pozabi samo vrašanje.mogoče bi o tem, MORDA veš vedel.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne ljubi se mi iskati tale "morda". S čim je že bil povezan?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Če dam eno čisto preprosto vprašanje,zakaj se ne rodimo vsi v enakih pogojih.Niti živali.
Vsi igramo igro. V danem časovnem obdobju vidiš nivo igre okoli sebe. Razlika med računalniškimi igrami in igro življenja je v tem, da v prvi upravljaš figuro, v drugem pa si ta figura sam in še ena razlika je: vse kar zaznavaš okoli sebe aktivno sodeluje v igri. Le točke so različno pridobljene, to pa je tudi odgovor na tvoje vprašanje.

briair
Prispevkov: 28
Pridružen: 8.11.2006 23:34

Odgovor Napisal/-a briair »

Razultate ankete si jaz razagam med drugim tudi takole:
Tisti, ki verjamemjo v obstoj duše so v veliki večini glasovali glasovali DA
Precej takih, ki ne verjamemo v obstoj duše, pa se ni opredelilo med DA in NE.
To pa za to ker tisti, ki ne verjamemo v obstoj, bodisi dušo razumemo drugače kot verujoči, bodisi ne izključujemo možnosti da duša dejansko obstaja (pa karkoli že je)

Po mojem mnenju obstoj duše ne moramo ne potrditi ne zanikati.
Kaj pa pomeni to, da so bolj odločni tisti, ki verjamejo????'

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Vedež samo eno vprašanje. Če narediš samomor hitreje prideš v nasledni nivo? Al nivo ponavljaš?

LP

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Kako je pa z lajfi? V igricah jih imaš ponavadi več, zakaj pa tukaj samo enega? :lol:

Kaj pa cheati? A tudi obstaja za takojšno zmago ali pa nesmrtnost?

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Ne pozabimo, da je vse kar poznamo ustvarjeno iz zvezdnega prahu. Zakaj bi se morala narava deliti na tisti del z dušo in drugega brez nje? Zakaj je toliko debate o nečem kar nobeden ne zna opisati, nihče ni videl in niti ni nikogar ki bi našel razlago čemu to sploh potrebujemo, oz. smisel tega pojava.
Če mene vprašate vse deluje čisto prav, tudi če ne vpletam obstoja duše v razlago dogodkov ki sem jim priča.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Saj večina tukaj trdi, da duša ne obstaja :) Oz. temu kar vedež pravi duša

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

In kaj je tisto kar nekateri pravite, da jaz pravim, da je duša in je drugaćno od tistega kar bi si nekateri hoteli predstavljati pa si bodisi nočejo ali pa enostavno ne verjamejo, da je nekaj kar pravimo duša v katerikoli že obliki?

Kar si jaz predstavljam nisem sploh nikjer opisal, zato ne vem zakaj nekateri pravite "tisto čemur Vedež pravi duša"?

Nivo ponavljaš že ob bistveno manjših napakah in spodrsljajih Lahko pa padeš za nivo ali dva nižje.

Obstajajo tudi možnosti za preskok med nivoji, toda to razumejo ali obvladajo resnično redki.

za nadaljevanje nivojske stopnje moraš sto odstotno razumeti in obvladati nivo na katerem se nahajaš, toda kot vidim je to pri žal veliki večini še zelo, zelo, res zelo daleč.

Zaklenjeno