Ali imamo ljudje dušo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno

ALI IMAMO LJUDJE DUŠO?

DA
25
58%
NE
18
42%
 
Skupaj glasov: 43

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:In kaj je tisto kar nekateri pravite, da jaz pravim, da je duša in je drugaćno od tistega kar bi si nekateri hoteli predstavljati pa si bodisi nočejo ali pa enostavno ne verjamejo, da je nekaj kar pravimo duša v katerikoli že obliki?
Mislimo, da misliš, da je duša nekaj, kar nima novene zveze z materijo.
Kar si jaz predstavljam nisem sploh nikjer opisal, zato ne vem zakaj nekateri pravite "tisto čemur Vedež pravi duša"?
Huda napaka. Kako lahko tedaj sploh sprašuješ po duši?
Nivo ponavljaš že ob bistveno manjših napakah in spodrsljajih Lahko pa padeš za nivo ali dva nižje.
Aha, kastni sistem in reinkarnacija.
za nadaljevanje nivojske stopnje moraš sto odstotno razumeti in obvladati nivo na katerem se nahajaš, toda kot vidim je to pri žal veliki večini še zelo, zelo, res zelo daleč.
Upam, da sebe šteješ v to večino.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Seveda ima zvezo z materijo, saj brez materije duša ni sposobna doživljati tega kar doživlja vsak izmed nas.

Izraz duša je pač izraz, zaradi mene bi ga lahko imenovali tudi drugače. Dejstvo je, da sta le 2 možnosti za tisto "kar so poimenovali duša", pa na kakršenkoli način si jo kdo predstavlja, da se razumemo - ALI TO OBSTAJA ALI PA NE ?

Je že kdaj znanost pokazala kakšna barva je zelena? Seveda ima zelena barva svoj fizikalen opis. Toda, Roman - si prepričan, da je tvoja zelena enaka kot tista, ki jo vidim jaz ali pa tvoj prijatelj?

Vsi ki se tu pogovarjamo smo v tisti večini, ker se tisti iz nižjega nivoja ne pogovarjajo z nami, tisti iz višjega pa prav tako ne.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Seveda ima zvezo z materijo
No, v mislih sem imel bolj trditev, da je duša nesmrtna.
Dejstvo je, da sta le 2 možnosti za tisto "kar so poimenovali duša", pa na kakršenkoli način si jo kdo predstavlja, da se razumemo - ALI TO OBSTAJA ALI PA NE ?
Za vsako stvar se lahko vprašamo po obstoku. Tu gre za drug problem. Če je duša defnirana na en način, obstaja, če na drug, pa ne.
Toda, Roman - si prepričan, da je tvoja zelena enaka kot tista, ki jo vidim jaz ali pa tvoj prijatelj?
Nisem, čeprav zelo verjetno barve doživljamo podobno. Bolj važno je, da vsi eni barvi rečemo "zelena", pa čeprav jo vidimo drugače.
Vsi ki se tu pogovarjamo smo v tisti večini, ker se tisti iz nižjega nivoja ne pogovarjajo z nami, tisti iz višjega pa prav tako ne.
Kateri pa naj bi bili eni in drugi?

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Vedež ali bi nam lahko malo opisal svoje izkušnje v aushvitzu ali pa te ta level šele čaka?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kateri pa naj bi bili eni in drugi?
Na eni strani so živali in rastline, na drugi strani so bitja za en nivo nad nami, ki pa niso "znanstveno dokazana". Se pa znanstveniki trudijo in zapravljajo denar za razne pogovore z zunajzemeljskimi bitji, ki pa jih ni in ni na spregled. Zakaj?

Zato ker iščejo isti nivo izven našega planeta. To pa žal ne gre tako zlepa. Če verjamemo Darwinu, potem je človeštvo enkrat že preskočilo nivo. In če bo šlo brez uničenja naprej, potem je za pričakovati, da bomo še nekajkrat preskočili nivo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Če verjamemo Darwinu, potem je človeštvo enkrat že preskočilo nivo.
Ja, tako kot so enoceličarji preskočili nivo, ko so se iz njih razvili večcelični organizmi. :lol:

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Tole nima zveze s temo sam me pa zanima kakšen človek si ti. Najbrš si flegmatik, ni ti mar ravno kaj se dogaja okoli tebe, saj bo za to poskrbljeno v naslednem nivoju. Celotno življenje je le igra. Meni osebno bi bilo to lepo, pa vendar ni čisto tako.

Zakaj se nekateri dojenčki rodijo mrtvi? Stvar igra?
Zakaj sploh obstajajo problemi na svetu? Stvar igre?

To ti je že enkrat rekel GJ. Tvoja izmišljotina drži dokler se stvar ne zaplete.

LP

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

meglich napisal/-a:To ti je že enkrat rekel GJ. Tvoja izmišljotina drži dokler se stvar ne zaplete.
Jaz osebno sicer verjamem v dušo, vendar po drugi strani verjamem, da je iz take 'snovi' kot so sanje.

Vsak zapis je abstrakten in za svoj realni obstoj potrebuje energijo v eni izmed svojih oblik. In duša ni nič drugega kot to!

Če bi bilo res, da je duša energija, ki je neodvisna od telesa bi morala biti sestavljena iz nekakšnih delcev!

Energija, ki ni preslikana v delce v naravi ne obstaja! Iz česar meni sledi, da duša kot nekakšna energija ne more obstajati.

Seveda bi lahko verjeli, da duša kot zapis še vedno obstaja na nekem višjem nivoju oziroma dimenziji. Vendar se potem pogovarjamo o sistemu 'matrice'. :wink: In tudi, če matrica res obstaja še vedno govorimo o zapisu, ki pa ga v tem primeru zopet mora predstavljati zapis iz delcev.

V tem zadnjem primeru je cel svet računalniška simulacija! Duše pa predstavljajo Vedeževe igralce, ki si jih preko interneta sposojajo v naši dimenziji nedostopne/nedojemljive/nedosegljive duše! Vendar tudi v tej višji dimenziji še vedno duše določajo pravila oziroma vrednote igre! Nadzor tega višjega nivoja pa mora biti verjetno zopet iz enega nivoja/dimenzije višje! :oops:

Vedež pravgotovo ni 'key master' v matrici, niti ni Neo..

Lep večer želim..

briair
Prispevkov: 28
Pridružen: 8.11.2006 23:34

Odgovor Napisal/-a briair »

Mislim, da sem odvozlal klobčič, ki se mota okli Vedeža.
Vsekakor posredovane misli niso zrasle na njegovem zelniku. Logočino vprašanje, ki iz tega sledi je: Na čigavem pa?
Predlagam tegale:
Nekdo, ki se noče sprijazniti s smrtjo ali pa je ne razume. V njegovi glavi se mota; Če ne more biti, da sem smrten potem potem ali je možno da sem nesmrten? In kako naj nekomu pojasnem, da smo ljudje nesmrtni...Čisto preprosto, uvedem nov pojem ........DUŠA......... in problem je rešen.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Mi lahko da kdo modro tabletko za pojest?

LP

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Trenutno je prijavljeno nekaj čez 1600 članov. Vedež od tega predstavja 0,0625% delež. Vedež daj mi povej zakaj samo ti veš za to igro? Nihče drug na tem forumu je ni še nikoli omenil. In tudi nikogar drugega (pa jih veliko poznam) nisem še nikoli nič slišal reči o tem.

GJ. Če obstaja duša, ki jo opisuješ kot sanje. Potem obstajajo tudi duhovi ki so noter votli, okoli jih pa ni nič?

LP

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

meglich napisal/-a:Vedež daj mi povej zakaj samo ti veš za to igro? Nihče drug na tem forumu je ni še nikoli omenil. In tudi nikogar drugega (pa jih veliko poznam) nisem še nikoli nič slišal reči o tem.
He thinks: I'm the One.
meglich napisal/-a:GJ. Če obstaja duša, ki jo opisuješ kot sanje. Potem obstajajo tudi duhovi ki so noter votli, okoli jih pa ni nič?
Majhna razlika je..
Duša je vezana na (ne nujno človeški) organizem. Duša je logična hrtbtenica 'software-ja', ki poganja tvoj razum, ta pa pripada tvojemu telesu. Duša sama je seveda nad lastnim razumom, ker prav ona določa zakonitosti slednjega.
Duhovi pa žal nimajo telesa..

Lahko noč..

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Jaz osebno sicer verjamem v dušo, vendar po drugi strani verjamem, da je iz take 'snovi' kot so sanje.
No, to velja tudi za materijo nasploh.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Zakaj sploh obstajajo problemi na svetu? Stvar igre?
Da. Ina tako kot sem njemu že odgovoril, pa verjetno nisi vsega bral, bom še enkrat ponovil.

Gre za princip tehtnice. Tehntica je simbol v vsaki sodni ustanovi, tako je tudi v celotnem vesolju. Ti se sprašuješ zakaj nekateri trpijo? Vprašaj se še zakaj nekateri (npr. omenil si taborišča smrti), ne dobijo kazni v času življenja, čeprav morijo, mučijo druge ljudi, itd. Zakaj je krivica v obeh smereh?

Trpečega ne moreš rešiti, hudodelca ne moreš kaznovati, kaj zdaj ? Kaj pa če je tisto kar vidiš - del sistema, ki funkcionira popolnoma pravično in pravilno ?

To kar vidiš in za kar se sprašuješ je del igre, ki pa je včasih videti kruta ravno zaradi tega ker ne poznaš celotnega ozadja.
He thinks: I'm the One.
Sploh ne, če je že tako, potem smo vsi the ONE ali ENO.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:Jaz osebno sicer verjamem v dušo, vendar po drugi strani verjamem, da je iz take 'snovi' kot so sanje.
No, to velja tudi za materijo nasploh.
Materija/energija nasploh, obstaja v času, in se po času tudi spreminja. Nek zapis česar koli že pa potrebuje medij in sistem zapisa (kodirnik) za svoj obstoj, medij kot tudi sistem zapisa je seveda lahko poljuben. Vsak zapis je seveda materialen, informacija zapisa pa abstraktna. In duša je abstraktni zapis mehanizma implementiranega v materiji. Razlika kot vidiš, je!
Vedež napisal/-a:
He thinks: I'm the One.
Sploh ne, če je že tako, potem smo vsi the ONE ali ENO.
Vendar je tvoja trditev nasprotujoča tvojemu razmišljanju.
Verjameš namreč v višje nivoje oziroma dimenzije in prav ti nivoji določajo pravila igre spodnjega sveta! V računalništvu se takšnja stopnja/nivo imenuje 'protected level' ali 'ring barrier'. Takšen način zaščite se uporablja na vseh PC-jih, ki jih poganjajo 32 bitna okna, naj povem še, da ta zaščita ni software-ska temveč hardware-ska le nastavitve so dela software-ja. Prenos informacij iz enega nivoja na drugega je strogo določen in opisan v descriptorski tabeli. Vsaka prekoračitev pravic zagnanega programa pa se kaznuje z abortiranjem tega istega programa.

Če te torej razumem pravilno, razlagaš teorijo večnivojskega logičnega stroja. In ta stroj je bil podobno opisan tudi v matriki.

Čas je torej, da se odločiš in poveš:
Je duša energija? Če je, potem mora biti sestavljena iz delcev, saj duše niso enake med seboj, možno razliko vidim v različnih zgradbah/sestavi le teh.
Je duša zgolj zapis?

Lep dan želim..

Zaklenjeno