Ali imamo ljudje dušo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno

ALI IMAMO LJUDJE DUŠO?

DA
25
58%
NE
18
42%
 
Skupaj glasov: 43

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Klinično mrtev si takrat, ko srce neha biti, ne?
Zdi se mi, da sem nekje prebral, da te lahko obudijo, tudi če tvoje srce ne bije nekaj minut...neverjetno

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Odgovor Napisal/-a mirko »

Vedež napisal/-a:Duša ni čisto nič nadnaravnega. Nadnaravno takorekoč ne obstaja.

Ta termin izhaja iz miselno besedne zveze, da tisto kar ne moremo materialno dokazati, je nadnaravno. PA NI RES. Je le tisto kar (še) ne vemo.
OK, nadnaravnost je še v SSKJ definirana samo kot lastnost nadnaravnega, tako da ne bi preveč o tem. V repliki celici sem hotel povedati samo to, da morda ni nujno, da je obstoj duše vezan na energijo.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Navidezna smrt je stanje, v katerem se zdi človek mrtev, vendar pa mu še lahko povrnemo življenjske funkcije. Stanje navidezne smrti imenujemo tudi klinična smrt. (http://medenosrce.dsms.net/pogled.asp?ID=527)
To pomeni, da je definicija klinične smrti lahko odvisna tudi od stopnje razvitosti tehnik oživljanja.

Obstoj duše brez energije? Hmmm?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Gre za navidezno energeije in posledično materijo.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Gre za navidezno dušo.

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Odgovor Napisal/-a mirko »

Mogoče gre za nevidno dušo.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Gre za navidezno dušo.
Ne, ne gre, temveč gre za navidezni svet, v katerem živiš.

Ti si sestavljen iz delcev, ki jih sploh ni, temveč si le tvoja zavest skozi tvoje možgane na ta način predstavlja materialni svet. Če v kaj verjamemo, potem vsi mi "verjamemo", da živimo v tem svetu.

Vsak delec je le energija, ki si jo zaradi njene oblike mi tolmačimo kot delec. Na ta način dobimo vidno vesolje.

Edino kar resnično obstaja je tvoja duša, ki se je odločila, da se gre igro. Kupil si vstopnico, sedaj pa igraj, kajti igre bo slej kot prej konec.

Če ne vidiš svoje duše, oziroma če jo ne zaznavaš, še ne pomeni, da je nimaš. Imaš jo, nekoč boš to spoznal in si rekel, Vedež je imel kljub vsemu prav, le da nisem vedel, da je tudi brez energijska.

Z igro je pomebno imeti: dušo, telo in podpis pogodbe, da boš jemal ta svet resno. :lol:

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Vedež s kom pa imamo sklenjeno pogodbo? Mimogrede jaz svoje pogodbe ne najdem. Ali je mogoče pri notarju dobiti original?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Vedež, nočem biti nesramen, ampak ko berem tvoje poste, mi je skorajda slabo.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Ja to sem tudi jaz pomisliv ko sem brav Vedeževe poste. Samo če pa o temu bolj razmišlaš bi morda lahko bilo verjetno. Samo da občasno še sam ne ve kaj govori.
Če ne vidiš svoje duše, oziroma če jo ne zaznavaš, še ne pomeni, da je nimaš. Imaš jo, nekoč boš to spoznal in si rekel, Vedež je imel kljub vsemu prav, le da nisem vedel, da je tudi brez energijska.
Kako se bom spomin v naslednem leverlu da sem te sploh poznal? Iz prvega levela se nič ne spomnim.
Edino kar resnično obstaja je tvoja duša, ki se je odločila, da se gre igro. Kupil si vstopnico, sedaj pa igraj, kajti igre bo slej kot prej konec.
V enem od prejšnih postov si dejal da se da igro igrati ponovno. Tako da se to nikoli ne konča. Menda.

Drugače pa če bi se kdo rad nasmejal naj si prebere odgovore GJ.ja - Vedežu. Za pokat od smeha :P

Zdle je blo neki offtopica, pa pojdimo nazaj na temo.

Glede smrti se mi zdi da zdravniki pregledajo 7 znakov. Nism gotov, ker sem to gledav na televiziji in si nism najbolje zapomnil.

En izmet teh je:
-Srčni utrip
-Povezava živčevja z možgani (če še vedno delujejo)
.
.
.

Drugih se pa ne spomnem. Se mi pa zdi da nikoli ne bo mogoče oživeti človeka. Razn če bi mu presadili možgane na drugo telo oziroma na nek stroj. Ker ko človek omre telo začne razpadat. To čisto na začetku ni vidno samo že po nekaj urah se ločita kri in voda, po parih dneh pa se že pojavi smrad.

LP

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Vedež s kom pa imamo sklenjeno pogodbo? Mimogrede jaz svoje pogodbe ne najdem. Ali je mogoče pri notarju dobiti original?
Kakorkoli že, vprašanje pa za vse tiste, ki "nimate duše".

Npr., da pride do vas lepega dne nekdo, ki vas vpraša: Ali mu podarite dušo?

V kolikor je nimate, mu lahko odgovorite z DA, saj nimate kaj izgubiti.

Torej: hočem odogovore: Meglich, bianko, rokerda, shrink

DVE MOŽNOSTI IMATE: DA ali NE?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Kako mu lahko dam nekaj česar nimam. Vsaj v tem smislu ne, kar ti praviš da je duša :D

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

OBRNIL BI SE IN ODKORAKAL STRAN!

Si zadovoljen z odgovorom? Najbrš nisi saj si že v osnovi zastavil tako vprašanje, ki ponuja samo take odgovore, ki napeljejo na to da duša obstaja. Pa ne obstaja.

Na vsa vprašanja ni mogoče odgovoriti z da in ne.
Če ne verjameš poskusi odgovoriti na:

''Ali še vedno pretepaš svojo mati?''

DA ali NE?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:
Vedež s kom pa imamo sklenjeno pogodbo? Mimogrede jaz svoje pogodbe ne najdem. Ali je mogoče pri notarju dobiti original?
Kakorkoli že, vprašanje pa za vse tiste, ki "nimate duše".

Npr., da pride do vas lepega dne nekdo, ki vas vpraša: Ali mu podarite dušo?

V kolikor je nimate, mu lahko odgovorite z DA, saj nimate kaj izgubiti.

Torej: hočem odogovore: Meglich, bianko, rokerda, shrink

DVE MOŽNOSTI IMATE: DA ali NE?
Ekvivalentna formulacija:

Kakorkoli že, vprašanje pa za vse tiste, ki "nimate milijona EUR".

Npr., da pride do vas lepega dne nekdo, ki vas vpraša: Ali mu podarite milijon EUR?

V kolikor ga nimate, mu lahko odgovorite z DA, saj nimate kaj izgubiti.

Odgovor:

http://en.wikipedia.org/wiki/Paradox.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Ali mu podarite dušo?
Problem je ta, da bi "prosilec" hotel dobiti tudi tisto, kar ne spada v njegovo definicijo duše, pa to imam. Pri takih ugankah je treba vedno paziti na trike.

Zaklenjeno