Ali imamo ljudje dušo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno

ALI IMAMO LJUDJE DUŠO?

DA
25
58%
NE
18
42%
 
Skupaj glasov: 43

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Did you know?

Odgovor Napisal/-a me_ »


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Did you know?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ogledal semi si zgolj prvo stran. Na njej je glede zgodovine znanosti toliko laži, da je težko razločiti, kje se začne ena in konča druga. Komentiral bom zgolj eno:
Did you know that the ancient Hindus originated the concept 'zero'?
To je čista zgodovinska neresnica, saj so prvi, ki so uporabljali koncept števila 0, bili že Egipčani 2000 pr. n. š.; glej npr.:

http://en.wikipedia.org/wiki/0_(number)#Early_history

Skratka gre za stran, ki je polna laži in dezinformacij, seveda z jasnim ciljem: poveličevati hinduizem. Ampak tisti, ki se količkaj spoznajo na zgodovino znanosti, tem lažem ne morejo nasesti. Nasedejo jim lahko samo verniki, med katere očitno spadaš tudi sam. :!:

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Lister »

Kaj je zdej to??!!?!?!??! Skoz več verskih fanatikov. Še mal pa kvarkadabra ne bo več imela nobenega kvarka ampak bo samo še abrakadabra! :D

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a me_ »

Shrink,

Zanima me r(R)esnica Shrink in obenem se čutim tako vernika kot znanstvenika, seveda v določenem smislu ...

Lp

Ps. Pravo ime za "hinduizem" je Sanātana-dharma.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

me_ napisal/-a:Shrink,

Zanima me r(R)esnica Shrink in obenem se čutim tako vernika kot znanstvenika, seveda v določenem smislu ...
Sodeč po navedenih straneh/virih, ki podajajo izkrivljene informacije, te resnica bolj malo zanima. Vera in znanost pa sta nezdružljivi.
me_ napisal/-a:Ps. Pravo ime za "hinduizem" je Sanātana-dharma.
To je slovenski forum, zato bom še naprej rabil besedo "hinduizem".

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a mirko »

shrink napisal/-a:Vera in znanost pa sta nezdružljivi.
Moje mnenje je, da si v splošnem nista v nasprotju. Vera v nadnaravno nima nujno nič skupnega z znanostjo - raziskovanjem naravnih mehanizmov z znanstveno metodo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Problem je ta, da teologi skušajo naravo razlagati iz nadnaravnega.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a bianko »

Kaj je zdej to??!!?!?!??! Skoz več verskih fanatikov. Še mal pa kvarkadabra ne bo več imela nobenega kvarka ampak bo samo še abrakadabra!
Nam vsaj debat ne zmanjka :lol:

trizob
Prispevkov: 8
Pridružen: 26.8.2008 19:01

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a trizob »

shrink napisal/-a:
me_ napisal/-a:Shrink,


Sodeč po navedenih straneh/virih, ki podajajo izkrivljene informacije, te resnica bolj malo zanima. Vera in znanost pa sta nezdružljivi.
Po načinu, na katerega pišeš sodeč (napihovanje in nedvoumno enačenje občutka identitete s potrebo, da si na forumu glavni) si zelo mlad. ampak vseeno me zanima, od kod si jemlješ pravico razsojanja o tem, kaj je šarlatanstvo in kaj ni.
Kar pa se tiče znanosti in religije, obe opisujeta isto - vesolje, svet in nas v njem, a z različnimi cilji in izhodišči. In ne dvomim, da niti znanost niti religija nimata v celoti prav. Tudi Einstein je npr. rekel: Znanost brez religije je šepava, religija brez znanosti pa slepa"

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Roman »

trizob napisal/-a:Tudi Einstein je npr. rekel: Znanost brez religije je šepava, religija brez znanosti pa slepa"
No, če bi slišal za kreacionizem, bi svojo izjavo gotovo drugače oblikoval.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Lister »

trizob napisal/-a:Po načinu, na katerega pišeš sodeč (napihovanje in nedvoumno enačenje občutka identitete s potrebo, da si na forumu glavni) si zelo mlad. ampak vseeno me zanima, od kod si jemlješ pravico razsojanja o tem, kaj je šarlatanstvo in kaj ni.
Kar pa se tiče znanosti in religije, obe opisujeta isto - vesolje, svet in nas v njem, a z različnimi cilji in izhodišči. In ne dvomim, da niti znanost niti religija nimata v celoti prav. Tudi Einstein je npr. rekel: Znanost brez religije je šepava, religija brez znanosti pa slepa"

Trizob najprej pometi pred svojim pragom. Shrink ni čisto nič bolj glasen ali napadalen kot ti, je pa za razliko od tebe sposoben logičnega sklepanja, pa še za nick si ni izbral imena orožja. Pravico da te označuje za šarlatana pa naj si kar jemlje. Kje piše da imate samo spranci pravico napadati znanost?


Pa nehajte že citirati znane osebe ker citat ne dokazuje prav ničesar. Če bi se mi dalo bi lahko našel citate s katerimi bi lahko prikazal genocid nad Judi kot upravičen, črnce kot manjvredne in sojo kot najboljši vir beljakovin! :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

mirko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Vera in znanost pa sta nezdružljivi.
Moje mnenje je, da si v splošnem nista v nasprotju. Vera v nadnaravno nima nujno nič skupnega z znanostjo - raziskovanjem naravnih mehanizmov z znanstveno metodo.
Pridružujem se Romanovemu odgovoru. Poleg tega lahko mešanje vere in znanosti privede do takšnih primerov, kot je Cremo, ki npr. v glavah ptičev skuša prepoznati božjo glavo. :?
trizob napisal/-a:Po načinu, na katerega pišeš sodeč (napihovanje in nedvoumno enačenje občutka identitete s potrebo, da si na forumu glavni) si zelo mlad. ampak vseeno me zanima, od kod si jemlješ pravico razsojanja o tem, kaj je šarlatanstvo in kaj ni.
1. Tvoja ocena moje starosti je napačna.
2. Če sem na forumu relativno zelo aktiven, se to tebe prav nič ne tiče; tako kot tudi ne moje potrebe v zvezi s tem.
3. Če (se) kdo na tem forumu rad napihuje, so to verski šarlatani oz. šarlatani nasploh. Če ostali povzročimo, da taki baloni počijo, z naše s strani ne gre za napihovanje, ampak kvečjemu za razpihovanje. :lol: Sicer pa je ta forum oz. portal namenjen tolmačenju znanosti, ne pa tolmačenju pogledov na nivoju pravljic o samorogih. :lol: Ta prostor je torej kvečjemu namenjen napihovanju razumevanja znanosti (ki ga šarlatani seveda ne premorejo). :lol:
4. Glede na to, da delujem na znanstvenem področju, imam tako pravico kot potrebno znanje, da lahko presodim, kaj je prava znanost in kaj psevdoznanost/šarlatanstvo.
trizob napisal/-a:Kar pa se tiče znanosti in religije, obe opisujeta isto - vesolje, svet in nas v njem, a z različnimi cilji in izhodišči. In ne dvomim, da niti znanost niti religija nimata v celoti prav.
Med znanostjo in religijo je velika razlika: Prva je svoje trditve zmožna dokazati/utemeljiti, druga pa niti približno. Glede absolutnosti znanstvenih teorij pa sem že govoril.
trizob napisal/-a:Einstein je npr. rekel: Znanost brez religije je šepava, religija brez znanosti pa slepa"
Einstein je tudi rekel (ne bom prevajal):
Einstein napisal/-a:"The word god is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this."

"For me the Jewish religion like all others is an incarnation of the most childish superstitions. And the Jewish people to whom I gladly belong and with whose mentality I have a deep affinity have no different quality for me than all other people. As far as my experience goes, they are no better than other human groups, although they are protected from the worst cancers by a lack of power. Otherwise I cannot see anything 'chosen' about them."

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a mirko »

shrink napisal/-a:
mirko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Vera in znanost pa sta nezdružljivi.
Moje mnenje je, da si v splošnem nista v nasprotju. Vera v nadnaravno nima nujno nič skupnega z znanostjo - raziskovanjem naravnih mehanizmov z znanstveno metodo.
Pridružujem se Romanovemu odgovoru. Poleg tega lahko mešanje vere in znanosti privede do takšnih primerov, kot je Cremo, ki npr. v glavah ptičev skuša prepoznati božjo glavo. :?

Torej se lahko strinjamo, da vera, ki ne poskuša razlagati narave, ni v nasprotju z znanostjo?

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a me_ »

Shrink,

http://en.wikipedia.org/wiki/0_(number), Etymology.
Nekateri raziskovalci, ki jih sam zelo cenim in prav tako njihova dela, za mene popolnoma razumni odrasli ljudje, nakazujejo, da so bile civilizacije v preteklosti med sabo mogoče bolj povezane in tudi precej drugačne, kot pa nam to prikazujejo šolski učbeniki:
http://www.youtube.com/watch?v=LgyS9npXebY (npr. 0:45)
(Shrink, kakšno je vaše osebno mnenje?)

O hinduizmu: meni osebno se sama beseda ne zdi žaljiva, vem pa za besede v slovenskem jeziku, ki nekemu Američanu mogoče ne bi nič pomenile, neka druga oseba pa bi se lahko počutila užaljeno, če bi jo tako imenovali. Hinduizem je oznaka, ki je ne najdemo v Vedah. V zvezi s to temo bi povedal še to, da so se baje predvsem Britanci zelo potrudili da Vede prikažejo kot primitivne.

----------

Na splošno bi predlagal, da se vzame po eno temo/vprašanje naenkrat, tisti, ki temo odpre, bi za začetek lahko napisal uvod s katerega bi se dalo jasno razbrati o čem se sploh pogovarjamo in kaj so ključna vprašanja.

Sam smatram Vedsko filozofijo kot zelo obsežno, mogoče edina pisna dostopna povezava z morebitnimi "starimi visoko(bolj kot mi) naprednimi civilizacijami";
kot možen odziv na njo vidim dve možnosti:
1.) ignoriram
2.) poizkušam razumeti

----------

Če že pišem, naj dodam še nekaj stvari:
V uvodu knjige avtor piše: napisal/-a:Če želite prodreti v skrivnosti te knjige, potem vsaj za kratek čas, ko jo boste brali, odložite očala svojih vtisov v predal. Berite s srcem. Nato razmislite o vsem, kar ste prebrali.
V prvi fazi začetka zlate dobe se bo pojavil proces polarizacije, ki bo trajal več generacij in ne bo lahek. V svetu obstajajo različne sile: politične, ekonomske, vojaške in intelektualne. Predstavniki teh sil upravljajo in usmerjajo človeško družbo. Cilji, ki si jih postavljamo tako individualno kot kolektivno, so večinoma odvisni od tega, kako si odgovorimo na vprašanja, kot so: Kdo sem?, Od kod prihajam?, Kako je nastalo življenje in vesolje?, Ali obstaja Bog?, Ali obstaja življenje po smrti? itd. V tem trenutku si večji del znanstvene skupnosti neupravičeno lasti pravico, da lahko edini daje veljavne odgovore na omenjena vprašanja. Bolj pošteno in upravičeno bi bilo, da bi svoje presojanje usklajevali še z ljudmi, ki so dosegli modrost v teologiji, filozofiji, misticizmu itd. Mainstreamovska znanost posredno uživa popolno podporo vlade, ki je vzpostavila monopol nad izobraževalnim sistemom. V naših šolah je na primer, prepovedano poučevati nedarvinistične poglede na razvoj človeka. Učitelj, ki to stori bo ostal brez službe. Podobna pristranska merila veljajo veljajo tudi na drugih področjih. Slovenski zdravnik, ki uporablja metode zdravljenja, ki jih ne predpisuje Zdravniška zbornica, izgubi licenco, četudi je njegov način zdravljenja morda uspešnejši, lažji in nima negativnih stranskih učinkov. Podatki o tem, da močna farmacevtska industrija financira izobraževanje zdravnikov, ki nato s predpisisovanjem zdravil prodajajo njene izdelke, so splošno znani.
Razumljivo je, de se ljudje, ki imajo monopol nad določenim vidikom družbe, zaradi koristi temu ne bodo zlahka odrekli. Takšno stanje v družbi ustvarja velik interes po manipuliranju z množicami preko pisnih, zvočnih in slikovnih medijev, izobraževalnega sistema ter javnih nastopov. Z izvajanjem restriktivne kontrole nad dodeljevanjem sredstev tistim samostojnim raziskovalcem in inštitutom, ki bi radi preučevali nekatera mejna področja, monopolistične sile oblasti omejujejo njihovo delo in posledično tudi koristne rezultate za družbo. Več slovenskih znanstvenikov je izrazilo neodobravanje takšnega stanja. To je seveda splošni problem v svetu.
Tisti, ki pri tem potegnemo krajši konec, smo navadno ljudje, naši otroci in prihodnji rodovi. Prikrajšani za odgovore na najpomembnejša življenska vprašanja in vklenjenim v potrošniško verigo nas učijo, naj čim manj razmišljamo in čim več kupujemo. Kdor to uvidi, se zgrožen odloči zaživeti drugače, razmišlajti s svojo glavo in širiti svoja obzorja. Težko je reči, da je družba, v kateri je toliko filtriranja informacij, ki bi lahko ogrozile monopol specifične družbene sile, zdrava ter človeku in naravi prijazna. Ob vsem tem pa je morda najbolj nerazumljiva naša inertnost do kritičnega ocenjevanja prevladujočih doktrin. Predstavniki političnih in ekonomskih sil so vsaj deloma izpostavljeni kritični oceni javnosti, predstavniki intelektualne sile pa uživajo nekakšne status nedotakljivih.
Why Schools Don't Educate?
http://www.preservenet.com/theory/Gatto.html
by the most interesting writer on education today.

Ob tem bi omenil, da verjetno tudi pri raziskavi Ved velja- Ni vse zlato, kar se sveti.
Konec koncev mora verjetno vsak sam presoditi, kot je rekel trizob.
V obdobju naslednjih nekaj desetletij lahko pričakujemo, da se bo duhovno razvitejši del prebivalstva, ki sedaj predstavlja manjšino, okrepil, organiziral ter postopoma postal močnejši in vplivnejši. Starodavna znanja bodo znova zaživela. Duhovno znanje in ezoterika se bosta postopoma standardizirala, kar bo preprečilo okoriščanje in zlorabe.

Kot razlagajo Vede, se takšna zlata doba pojavi vsakih 1000 ciklov štirih dob, torej enkrat na 8,32 milijarde let!
----------

No, pa še en video; jaz jih vidim kot ljudi, ki jim je svet s(S)vet.
Indigenous Native American:
http://www.youtube.com/watch?v=g7cylfQtkDg

LP

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

mirko napisal/-a:Torej se lahko strinjamo, da vera, ki ne poskuša razlagati narave, ni v nasprotju z znanostjo?
S tem se strinjam, ampak žal v praksi ni tako: Verski fanatiki (pa ne samo oni) so prepričani, da njihova religija razlaga realni svet. Samo oglej si zadnje izpade (npr. Hanumana) na tem forumu.
Če beseda "nič" etimološko izhaja iz hindujske besede, še ne pomeni, da si Hindujci lahko lastijo koncept tega števila. Kot že rečeno so ta koncept poznali pred njimi že Egipčani, pa še kdo drug: Babilonci, Maji in stari Grki.
me_ napisal/-a:Nekateri raziskovalci, ki jih sam zelo cenim in prav tako njihova dela, za mene popolnoma razumni odrasli ljudje, nakazujejo, da so bile civilizacije v preteklosti med sabo mogoče bolj povezane in tudi precej drugačne, kot pa nam to prikazujejo šolski učbeniki:
http://www.youtube.com/watch?v=LgyS9npX ... r.%200:45)
(Shrink, kakšno je vaše osebno mnenje?)
Sicer ne vem, na koga misliš, ampak dela samozvanih strokovnjakov, kot je Cremo, niso nič vredna. Za navedeni video pa sploh ni jasno, kdo je avtor, zato njegove vrednosti ne morem oceniti.

P.S. Na tem forumu smo anonimni, zato vikanje ni potrebno.
me_ napisal/-a:O hinduizmu: meni osebno se sama beseda ne zdi žaljiva, vem pa za besede v slovenskem jeziku, ki nekemu Američanu mogoče ne bi nič pomenile, neka druga oseba pa bi se lahko počutila užaljeno, če bi jo tako imenovali. Hinduizem je oznaka, ki je ne najdemo v Vedah. V zvezi s to temo bi povedal še to, da so se baje predvsem Britanci zelo potrudili da Vede prikažejo kot primitivne.
"Hinduizem" je v SSKJ, originalne besede pač ne.
me_ napisal/-a:Na splošno bi predlagal, da se vzame po eno temo/vprašanje naenkrat, tisti, ki temo odpre, bi za začetek lahko napisal uvod s katerega bi se dalo jasno razbrati o čem se sploh pogovarjamo in kaj so ključna vprašanja.
Tema ima jasen naslov, pa čeprav tisti, ki jo je začel, ni jasno definiral "duše".
me_ napisal/-a:Sam smatram Vedsko filozofijo kot zelo obsežno, mogoče edina pisna dostopna povezava z morebitnimi "starimi visoko(bolj kot mi) naprednimi civilizacijami";
No, to ni res. Glede Egipčanov npr. obstajajo ohranjeni papirusi.
me_ napisal/-a:kot možen odziv na njo vidim dve možnosti:
1.) ignoriram
2.) poizkušam razumeti
Sam tudi vidim dve možnosti:

1. Sprejemanje --> vernik.
2. Nesprejemanje --> nevernik.

Pri veri/religiji (vedska filozofija je namreč verska filozofija) pa nikakor ne more iti za razumevanje.

***

Komentiral bom tudi tvoje navedke:
Če želite prodreti v skrivnosti te knjige, potem vsaj za kratek čas, ko jo boste brali, odložite očala svojih vtisov v predal. Berite s srcem. Nato razmislite o vsem, kar ste prebrali.
No, tipično navodilo za branje religioznih spisov. O razumu/razumevanju ni govora. :?
V prvi fazi začetka zlate dobe se bo pojavil proces polarizacije, ki bo trajal več generacij in ne bo lahek. V svetu obstajajo različne sile: politične, ekonomske, vojaške in intelektualne. Predstavniki teh sil upravljajo in usmerjajo človeško družbo. Cilji, ki si jih postavljamo tako individualno kot kolektivno, so večinoma odvisni od tega, kako si odgovorimo na vprašanja, kot so: Kdo sem?, Od kod prihajam?, Kako je nastalo življenje in vesolje?, Ali obstaja Bog?, Ali obstaja življenje po smrti? itd. V tem trenutku si večji del znanstvene skupnosti neupravičeno lasti pravico, da lahko edini daje veljavne odgovore na omenjena vprašanja.
Čista neresnica. Znanost nikoli ni in nikoli ne bo dajala odgovore na taka vprašanja. Odgovori, ki jih na to dajejo religije, pa so zgolj dogmatične narave - brez enega samega dokaza.
Bolj pošteno in upravičeno bi bilo, da bi svoje presojanje usklajevali še z ljudmi, ki so dosegli modrost v teologiji, filozofiji, misticizmu itd.
Take modrosti so dostikrat skregane z realno sliko sveta, zato so za znanost nič vredne.
Mainstreamovska znanost posredno uživa popolno podporo vlade, ki je vzpostavila monopol nad izobraževalnim sistemom.
In prav je tako, saj edina daje realno sliko sveta.
V naših šolah je na primer, prepovedano poučevati nedarvinistične poglede na razvoj človeka. Učitelj, ki to stori bo ostal brez službe.
Pravilno. Menda ne bomo naših otrok učili, da je človeka ustvaril Bog in da - odvisno od religije - obstaja le par tisoč let ali že milijarde let.
Podobna pristranska merila veljajo veljajo tudi na drugih področjih. Slovenski zdravnik, ki uporablja metode zdravljenja, ki jih ne predpisuje Zdravniška zbornica, izgubi licenco, četudi je njegov način zdravljenja morda uspešnejši, lažji in nima negativnih stranskih učinkov. Podatki o tem, da močna farmacevtska industrija financira izobraževanje zdravnikov, ki nato s predpisisovanjem zdravil prodajajo njene izdelke, so splošno znani.
Alternativne metode zdravljenja so dokazano neuspešne ali kvečjemu tako uspešne kot placebo.
Razumljivo je, de se ljudje, ki imajo monopol nad določenim vidikom družbe, zaradi koristi temu ne bodo zlahka odrekli.
Čisto natolcevanje.
Takšno stanje v družbi ustvarja velik interes po manipuliranju z množicami preko pisnih, zvočnih in slikovnih medijev, izobraževalnega sistema ter javnih nastopov.
Pravi manipulator množic je religija, ne pa znanost.
Z izvajanjem restriktivne kontrole nad dodeljevanjem sredstev tistim samostojnim raziskovalcem in inštitutom, ki bi radi preučevali nekatera mejna področja, monopolistične sile oblasti omejujejo njihovo delo in posledično tudi koristne rezultate za družbo.
Pravilno. Menda ne bomo metali denarja skozi okno zaradi tehtanja črvjih duš. :lol:
Več slovenskih znanstvenikov je izrazilo neodobravanje takšnega stanja.
Ja, g. Šorli in njemu podobni. :lol:
To je seveda splošni problem v svetu.
Splošni problem v svetu je ta, da se šarlatani znajo dobro prodajati. Seveda v škodo naivnežev ali nebogljenih. Zadnji primer (iz Avstrije):

Salzburški zdravilec zavajal paciente?
Tisti, ki pri tem potegnemo krajši konec, smo navadno ljudje, naši otroci in prihodnji rodovi. Prikrajšani za odgovore na najpomembnejša življenska vprašanja in vklenjenim v potrošniško verigo nas učijo, naj čim manj razmišljamo in čim več kupujemo. Kdor to uvidi, se zgrožen odloči zaživeti drugače, razmišlajti s svojo glavo in širiti svoja obzorja.
Le kako so lahko verniki prikrajšani za take odgovore, če jim pa jih daje vera? :lol:
Težko je reči, da je družba, v kateri je toliko filtriranja informacij, ki bi lahko ogrozile monopol specifične družbene sile, zdrava ter človeku in naravi prijazna.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekdo je očitno "šprical" zgodovino. Namig: Srednji vek.
Ob vsem tem pa je morda najbolj nerazumljiva naša inertnost do kritičnega ocenjevanja prevladujočih doktrin. Predstavniki političnih in ekonomskih sil so vsaj deloma izpostavljeni kritični oceni javnosti, predstavniki intelektualne sile pa uživajo nekakšne status nedotakljivih.
Čisto natolcevanje. Če bi "intelektualne sile" imele status nedotakljivih, potem v zadnjem stoletju ne bi bilo takšnega razcveta znanja in idej.
me_ napisal/-a:Why Schools Don't Educate?
http://www.preservenet.com/theory/Gatto.html
by the most interesting writer on education today.
Eh, tipičen nasprotnik uveljavljenih šolskih sistemov, ki bi rad, da bi bili ljudje (oz. še huje: otroci) samouki in ki to utemeljuje na modelu šolanja iz 19. st. :? Naj se raje vpraša, zakaj je bilo takrat toliko več nepismenih. :!:
me_ napisal/-a:Ob tem bi omenil, da verjetno tudi pri raziskavi Ved velja- Ni vse zlato, kar se sveti.
Konec koncev mora verjetno vsak sam presoditi, kot je rekel trizob.
No, naši Hare-Krišnovci lepo povedo:
Glavni namen vedske književnosti je, da podaja znanje o samospoznavanju in osvoboditvi (mokša) od trpljenja.
Toliko o znanju, ki ga daje vedska filozofija. :?
V obdobju naslednjih nekaj desetletij lahko pričakujemo, da se bo duhovno razvitejši del prebivalstva, ki sedaj predstavlja manjšino, okrepil, organiziral ter postopoma postal močnejši in vplivnejši. Starodavna znanja bodo znova zaživela. Duhovno znanje in ezoterika se bosta postopoma standardizirala, kar bo preprečilo okoriščanje in zlorabe.
Se obeta spet mračni vek? :lol:

Ja, zaživela bodo znanja o samospoznavanju in osvoboditvi od trpljenja. :?
Kot razlagajo Vede, se takšna zlata doba pojavi vsakih 1000 ciklov štirih dob, torej enkrat na 8,32 milijarde let!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Morda bralci Ved ne vedo, da naše Sonce ne bo doživelo druge zlate dobe.
me_ napisal/-a:No, pa še en video; jaz jih vidim kot ljudi, ki jim je svet s(S)vet.
Indigenous Native American:
http://www.youtube.com/watch?v=g7cylfQtkDg
Ampak ne današnji generaciji, ki ima na svoji sveti zemlji Casinoje - darilo s strani bledoličnikov zaradi skrunitev v preteklosti.
Zadnjič spremenil shrink, dne 30.8.2008 16:31, skupaj popravljeno 1 krat.

Zaklenjeno