Ali imamo ljudje dušo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno

ALI IMAMO LJUDJE DUŠO?

DA
25
58%
NE
18
42%
 
Skupaj glasov: 43

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

celica napisal/-a:Opla Hanuman kršiš svoja pravila na tem forumu, kaj misliš da poreče tvoj učitelj?
Zapomni si pregovor : kjer je dim je tudi ogenj, morda te pa počasi spreobrnemo.
Kaj misliš, da si ti moj učitelj.

Spreobrnemo. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
celica napisal/-a:Opla Hanuman kršiš svoja pravila na tem forumu, kaj misliš da poreče tvoj učitelj?
Zapomni si pregovor : kjer je dim je tudi ogenj, morda te pa počasi spreobrnemo.
Kaj misliš, da si ti moj učitelj.

Spreobrnemo. :lol:
Kaj sedaj Hanuman: boš odpeketal iz tega foruma, kot si obljubil, ali želiš, da te še bolj sesujemo? :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Mi lahko pokažeš, kje sem kaj obljubil.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:Mi lahko pokažeš, kje sem kaj obljubil.
Z veseljem:

viewtopic.php?f=27&t=2462&p=25858#p25858
Hanuman napisal/-a:Demosten hvala ti, ampak ta forum bom moral zapustiti. Škoda moje energije in dragocenega časa.
Glede na to, da na tem forumu samo še smetiš (repetitivni komentarji, nakladanja - recimo zadnje o hedonizmu ateistov :? , posiljevanja z verskimi pogledi itd.), ti polagam te besede v usta. :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Hanuman napisal/-a:Demosten hvala ti, ampak ta forum bom moral zapustiti. Škoda moje energije in dragocenega časa. Super pa je, da lahko takole razvijaš tolerantnost in spoštljivost do drugače mislečih ljudi. :)
In kje vidiš, da sem kaj obljubil?
shrink napisal/-a:Glede na to, da na tem forumu samo še smetiš (repetitivni komentarji, nakladanja - recimo zadnje o hedonizmu ateistov :? , posiljevanja z verskimi pogledi itd.), ti polagam te besede v usta.
Ali se počutiš ogroženega?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Demosten hvala ti, ampak ta forum bom moral zapustiti. Škoda moje energije in dragocenega časa. Super pa je, da lahko takole razvijaš tolerantnost in spoštljivost do drugače mislečih ljudi. :)
In kje vidiš, da sem kaj obljubil?
Saj sem rekel, da ti polagam te besede v usta. Naj beseda meso postane! :lol:
Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:Glede na to, da na tem forumu samo še smetiš (repetitivni komentarji, nakladanja - recimo zadnje o hedonizmu ateistov :? , posiljevanja z verskimi pogledi itd.), ti polagam te besede v usta.
Ali se počutiš ogroženega?
Šarlatani zame ne predstavljajo nobene grožnje; kvečjemu moteči dejavnik. Priporočam ti, da izpolniš svojo napoved/obljubo/kar ti lepše zveni, saj na tem forumu samo še smetiš. V nasprotnem te utegne doleteti bolj radikalna obravnava.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

shrink napisal/-a:V nasprotnem te utegne doleteti bolj radikalna obravnava.
In kaj naj bi to pomenilo?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:V nasprotnem te utegne doleteti bolj radikalna obravnava.
In kaj naj bi to pomenilo?
Poglej v svoj sveti spis; morda najdeš tam pravi pomen tudi za to. :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Shrink, ne skrbi, ti boš imel zadnjo besedo.
Zadnjič spremenil Hanuman, dne 26.8.2008 14:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:Shrink, ne skrbi, ti boš imel ta zadnjo besedo.
Lahko si povsem prepričan, da bo vsako tvoje nakladanje vselej dobilo primeren odziv.

trizob
Prispevkov: 8
Pridružen: 26.8.2008 19:01

Re:

Odgovor Napisal/-a trizob »

shrink napisal/-a:GJ:

Ampak verjeti v dušo, je podobno kot verjeti v srečo. Oboje je pač "verovanje", ki pa je v diametralnem nasprotju z znanstvenimi spoznanji.

.
Marsikaj, kar je v domeni znanosti je prav tako verovanje. Recimo teorija o velikem poku, ali pa teorija, da je življenje plod naklučja. Danes v najmodernejših laboratoriji iz "materiala" ki je bil kao na razpolago ob "slučajnem" nastanku življenja, lajfa ne znajo "proizvesti".

imaboga.com

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a shrink »

trizob napisal/-a:
shrink napisal/-a:GJ:

Ampak verjeti v dušo, je podobno kot verjeti v srečo. Oboje je pač "verovanje", ki pa je v diametralnem nasprotju z znanstvenimi spoznanji.

.
Marsikaj, kar je v domeni znanosti je prav tako verovanje. Recimo teorija o velikem poku, ali pa teorija, da je življenje plod naklučja.
Neumnosti vredne Hanumana. :lol:

Vsakdo, ki je količkaj znanstveno razgledan, ve, da obstajajo zelo dobri dokazi za teorijo velikega poka. Podobno je pri teoriji evolucije.

Ampak šarlatani očitno tega ne vedo. :lol:
trizob napisal/-a:Danes v najmodernejših laboratoriji iz "materiala" ki je bil kao na razpolago ob "slučajnem" nastanku življenja, lajfa ne znajo "proizvesti".
Wrong. Umetni kromosom je že bil ustvarjen. Za genski inženiring v splošnem pa si menda že slišal. :lol:
trizob napisal/-a:imaboga.com
Zgolj pri tebi in seveda pri tebi podobnih. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a GJ »

trizob napisal/-a:
shrink napisal/-a:GJ:

Ampak verjeti v dušo, je podobno kot verjeti v srečo. Oboje je pač "verovanje", ki pa je v diametralnem nasprotju z znanstvenimi spoznanji.

.
Marsikaj, kar je v domeni znanosti je prav tako verovanje. Recimo teorija o velikem poku, ali pa teorija, da je življenje plod naklučja. Danes v najmodernejših laboratoriji iz "materiala" ki je bil kao na razpolago ob "slučajnem" nastanku življenja, lajfa ne znajo "proizvesti".

imaboga.com
Ahh..

Moderna znanost ne pozna naključij!
Kako si jaz razlagam duše sem že nekaj govoril o tem. Vendar na tem forumu očitno nihče ne razmišla na takšen način kot jaz. :?
Duša ni stvar religije, pa čerav si jo religije lastijo. Duša je stopnja evolucije.
Naklučja pa so del duše oziroma razuma.
Znanost naključnih dogodkov ne pozna preprosto zato, ker za vsakim dogodkom obstaja ozadje, ki pa ni nikoli naključno. Če bi naključja obstajala bi bili fizikalni zakoni lahko naključno kršeni. :wink: Vendar temu ni tako..

nemaboga.com

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Ali imamo ljudje dušo?

Odgovor Napisal/-a celica »

Pa še email naslov ima :
em@nemaboga.com

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Če bi naključja obstajala bi bili fizikalni zakoni lahko naključno kršeni. :wink: Vendar temu ni tako..
Izsledki kvantne fizike te trditve ne podpirajo.

Zaklenjeno