Živa voda

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Sploh pa sedaj ko je NOVA zvia voda, ni vec baza silicijev hidrit, temvec magnezij! - torej, spet vidim, da si PREMALO prebral!!!
Aha...zdej je ze nova ziva voda, stara ni bla v redu :D .

Sicer pa papirji, papirji, papirji, do zdej se je vse dokazalo na ta način, ne pa neki top-shop 1st person varjante ki jih potem "znanstveniki" iz "stroke" utemeljijo in zadeve čudovito klapajo, folk vrjame, sej najbrž bi tudi js verjel, ker hude podlage v kemiji res nimam, samo sem pač človek, ki verjame preverljivim podatkom, ki jih bo vsak potrdil, ne pa samo skupina ljudi ki v to verjame(pa največkrat ne samo verjame ampak ima od tega dobiček).

Res, vsaka jim čast, vse je v ideji, vedno je blo, ne rabiš nekega znanstvenega znanja, ker itak, večina ne ve za kaj se gre in to pol fino prodajaš, ko te res potolčejo pa rečeš jah...tistim je pomagalo, jim je olajšalo težave itd...kar je vse v glavi, zdej če klika ne moreš doseči sam, daš pač tistih 32k in dosežeš klik in je potem vse lažje in si misliš, da ti pomaga.
Sicer pa za premagovanje bolezni...dobite si najboljšega zdravnika in borite se ko levi (besede Lancea Armstronga), če si morale ne moreš dvignit sam, prav, pa kupi živo vodo, žive kamne, karkoli samo, da pomaga.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

ODGOVORI ZA RAINMANA:

---------------------------------
PRVI ODGOVOR: o seminarju
---------------------------------

Pridem na ta seminar in bom javno izpostavil ene 5 totalnih nelogicnosti glede te zive vode.

A gre se kdo z mano? Kaksen fizik morda?

Pa ne mislit, da ne vem kaj se na tem seminarju pocne. Fora tega je, da na resne debate nihce ni pripravljen. Ti seminarji so namenjeni za PRODAJANJE in slepljenje ljudi. Ampak ok... bomo vidl.

O URAVNOTEZENI CREVESNI FLORI NA SEMINARJU:
- komaj cakam, da to slisim. Sem namrec zelo doma v mikrobiologiji/virologiji in me res res zanima kaj bo ta voda naredila tako cudeznega z naso crevesno floro...

---------------------------------
DRUGI ODGOVOR:o siliciju v zivi vodi
---------------------------------

Na tvoji strani (in povsod drugod na internetu) se ziva voda imenuje: FHES - Flanagan hydrogen enhanced SILICA ! (preberi zadnjo besedo - to je angleska beseda za SILICIJ)

Rainman ocitno ni naredil osnovnosolske kemije in zato moram nekaj "kosti", ki jih je navrgel na forumu, spet polomiti:

- "STARA" ZIVA VODA: v stari zivi vodi naj bi bil silicij v NEKAKSNI (nikjer ne pise kaksni) spojini z Natrijem in vodikom.

- "NOVA" ZIVA VODA: v tej naj bi bil silicij v NEKAKSNI (nikjer ne pise kaksni) spojini z MAGNEZIJEM in vodikom.

Torej nova ziva voda prav tako vsebuje ta nedifiniran silicij. (nauk iz osnovnosolske kemije: spojina je pac sestavljena iz vec elementov... in v tej nvi zivi vodi so pac zamenjali Na z Mg)

Opozarjam pa da ob vseh njihovih strasnih raziskavah NIKJER ni navedeno KAJ je dejansko v tej njihovi zivi vodi... NIKJER! Formula spojine ni nikjer zapisana - edino kar imajo je veliko NAKLADANJA o siliciju, hidridih, natriju, magneziju, koloidih itd.... CRNO NA BELEM pa nikjer ne pise kaj je to KEMIJSKO!

- o KOLOIDIH o katerih si govoril: koloidi niso nekaksna spojina, ki i te elektrone lahko darovala. Koloidi so enostavno zelo majhni delci neke spojine v suzpenziji.
Recimo ce das olje v vodo in potem to ORENK dolgo stresas bos dobil KOLOIDNO RAZTOPINO. Edino kar koloid pomeni v kontekstu zive vode je to, da so tile drobci prej omenjene NEZNANE SPOJINE silicija natrija (magnezija) in vodika KOLOIDNO raztopljeni v vodi.

- bojda je nekdo z elektronskim mikroskopom dokazal da so velikosti 10nm .... SO WHAT? V celico atomi in moleule itak prehajajo posamicno (ion po ion ali molekula za molekulo) in nikoli v koloidni obliki (ok razen v posebm procesu pinocitoze, ki pa ni relevanten tu)

Tale KOLOID in SILICIJEV HIDRID .. ENHANCED SILICA, MAGNEZIJ itd je SPET!! cisto enostavno psevdoznanesvetno BLEBETANJE in zavajanje neukih ljudi. Nikjer pa ni natancno povedano KAJ je sploh v tej vodi - HOCEM FORMULO!

---------------------------------
TRETJI ODGOVOR: O antioksidativnih spodobnosti zive vode
---------------------------------

- Na seminarjih/predavanjih ocitno opravijo meritve, ki dokazejo antioksidativne sposobnosti zive vode. To naredijo tako, da izmerijo REDOKS potencial te vode glede na neko referencno elektrodo.

- in RES! ziva voda (ki jo dobijo tako da v njej raztopijo nek prasek) ima merljiv negativen redoks potencial. SO WHAT? Jst ti lahko naredim negativen redoks potencial v vodi takoj, samo daj mi en kemijski laboratorij in nekaj soli in spojin. Pa bom jst tud delal ZIVO VODO. :P

- fora vsega tega je, da ti ljudje z nekaterimi IN VITRO (lat.: zunaj telesa - v posodici) poskusi ljudi prepricajo, da ima ta njihova voda antioksidativne sposobnosti (negativni redoks potencial) in iz tega naj bi KAR sledilo, da je SUPER ZDRAVA in PREMAGUJE RAKA ITD ITD. Na zalost pa temu ni tako. TO baziram na 3 nivojih:

1. Tudi ce ima stvar antioksidativne sposobnosti in vitro (v vodni raztopini), je ZELO ZELO vprasljivo ce jih obdrzi ko se izpostavi IZREDNO kislemu okolju (pH 3) v trebusni raztopini. Zato me zelo cudi, da v svojem in vitro poskusu niso nastavili njihove razopine na pH 3... morda zato ker potem redoks potencial ne bi bil vec tako negativen ;) in stvar ne bi tako "spektakularno" izgledala :D

2. Medicinsko gledano je JASNO, da je izvor stevilnih kronicnih bolezni (rak, ateroskleroza itd) v veliko primerih OKSIDATIVNA poskodba celice in njene DNA. Telo ima zato OGROMNO !!! lastnih ANTIOKSIDANTOV: vitamin C, vitamin E, glutation, bilirubin in ENCIMOV za razgradnjo okdidativnih spojin: KATALAZA, PEROKSIDAZA, SUPEROKSIDNA DISMUTAZA.

Tako na prvi pogled bi bilo ocitno, da ce bi povecali kolicino teh antioksidantov (ali dali kake nove), bi zmanjsali verjetnost za oksidativno poskodbo celic.

- NA ZALOST (in to jst prvi recem kot medicinc) pa se pri STEVILNIH ZNASTVENIH poskusih (jih je cela gora na MedLine) (randomizirane dvojno slepe klinicne studije), ko so ljudje jemali vecje kolicine Vitamina C in E in umetnih antioksidantov ni pojavnost kronicnih bolezni raka in ateroskleroze nic zmanjsala. Ravno nasprotno, vecje kolicine teh antioksidantov so bile celo toksicne.

- Razlaga je ta, da ima telo TOLIKO teh antioksidantov ze v sebi, da dodajanje (nad normalen nivo) ne doprinese skoraj nicesar - kvecemu tezave.

- Torej medicnsko gledano je dodajanje vecjih kolicin antioksidantov z obljubami, da nas bodo resili nekaterih bolezni ZELO ZELO vprasljiva izjava, ki bi jo VSEKAKOR morali podpreti z RESNIMI studijami na velikem stevilu ljudi. Nasi dragi prijatelji, ki ponujajo zivo vodo, pa TEGA NISO STORILI! Nimajo NIKAKRSNIH VECJIH studij na ljudeh (IN VIVO) razen tistih 3, ki sem jih omenil zadnjic.

IN SE TE 3 STUDIJE KAZEJO, DA ZIVA VODA NE DELUJE!

- Zakaj se torej morajo ti ljudje srecevati po "SEMINARJIH" in se ne prikljucijo enostavno ne enega izmed medicinskih simpozijev ki jih redno gostimo na Klinicnem Centru? - Hja zato ker jih nikoli ne bi sprejeli na tak simpozij, KER IMAJO VELIKO ZA GOVORT, A MALO ZA DOKAZAT! Brez natancnih klinicnih studij na veliko ljudeh, se pa nihce noce NIC pogovarjati. Tega nekomu, ki ni doma v medicini ne morem zlahka pojasniti/prikazati AMPAK....

- od IN VITRO ucinkovitosti do IN VIVO (v telesu) ucinkovitosti je ene par svetlobnih let razdalje.

Realen podatek farmacevtske industrije:
- od nekje 1.000.000 dobrih in TEORETICNO ucinkovitih idej za nova zdravila se jih
- 100.000 tudi da kemijsko sintetizirati
- nekje 10.000 jih ni SMRTNO toksicnih IN VITRO
- nekje 1.000 jih ni toksicnih na dolgi rok IN VITRO
- nekje 10 jih je tudi IN VITRO PRAKTICNO ucikovitih
- in morda 1-2 od teh jih je tudi IN VIVO ucinkovitih in netoksicnih na dolgi rok

Tako se dela v medicini in znanosti - proces pocasne mukotrpne analize in izlocevanja. Ti ljudje pa sedaj hocejo medicinsko srenjo prepricat da SAMO zato ker njihova zmes ima negativen redoks potencial, ima sedaj neke CUDODELNE zmoznosti ... PROSIM ne me basat.

So celo brez IN VITRO POSKUSOV! (razen tistih celic z dolgim rokom... ki pa NIKJER NI CITIRAN IN NE VERJAMEM DA JE SPLOH RESNICEN!)

KO IN CE!!! bojo ti ljudje naredili NORMALNE KLINICNE STUDIJE, KOT VSI OSTALI IN jih bodo objavili v zato primernih medicinskih revijah IN bodo te studije potem se vsaj 2x ponovili drugi ljudje na drugih koncih sveta IN bodo potem to substanco odobrili primerni organi (v ZDA recimo FDA, pri nas Urad za Zdravila) POTEM IN SAMO POTEM smo lahko prepricani, da stvar deluje.

Na ZALOST se pa tem cudodelnikom NE DA delat prave raziskave in prave studije in RAJE slepijo ljudi z nekimi bednimi poskusi, ki nimajo s PRAVO UCINKOVITOSTJO NIC SKUPONEGA!

---------------------------------
CETRTI ODGOVOR: O "zaslepljenosti" z "znanjem"
---------------------------------

Ok ti torej pravis, da ker "prevec" kemije vem... pac ne morem verjeti tem bedarijam. Da me znanje kemije SLEPI... da bi sprevidel resnico. Sorry samo to je pac neumnost. V znanosti se vrsi napredek zanja s poskusi, dokazi in argumentiranjem.

Ce nekdo trdi nekaj kar ni v skladu s prejsnjim znanjem mora dokazati, da to kar on trdi DRZI in tisto kar je prej veljalo NE DRZI. V mojem prejsnjem postu sem izpostavil nelogicnosti v zvezi s kemijo VODIKOVIH ANIONOV.

Ce mi bo na seminarju spektroskopsko dokazal da obstajajo vodikovi anioni v raztopini te vode potem ga bom osebno predlagal za cloveka stoletja. Dokler pa tega ne dokaze pa prosim ne govori, da se zaslepljen jaz.

Zaslepljen si ti. Ker ne poznas dovolj temeljev narovoslovja, da bi lahko kriticno ovrednostil FLANCE, ki ti jih stresajo na teh seminarjih. Lahko pa da celo ves, da s tem pobiras denar od neukih ljudi - KAR JE SE NAJBOLJ UMAZANO.

---------------------------------
PETI ODGOVOR: O izumitelju Flanaganu
---------------------------------

Kar pogosto navajajo kot njegove "referece" (1., 2. in 3.)

1. Pri 12 letih naj bi izdelal nek detektor za ICBM rakate, nad cem so bili v Pentagonu zelo preseneceni. Ce je to vse res je vprasljivo

2. Pri 14 letih izumi Neurophore, kar naj bi omogocalo gluhim, da slisijo. (kot medicinc prvic slisim za tole... in kakor vem tudi drugje po evropi/ameriki ne uporabljajo tega). FDA prav tako ni odobrila za uporabo -ker pac ne deluje tako kot oni govorijo.

3. Flanagan sam zase trdi (in drugi to ponavljajo), da je bil NOMINIRAN za nobelovo nagrado... HAHAHAHAH. Pri tej izjavi je najvecja fora, da je ta clovek tako neumen, da se je sam v drek porinu. Nominiranje za nobelove nagrade je TAJNO! Nihce od nominirancev NIKOLI ne IZVE da je bil sploh nominiran! (razen ce potem dobi nobelovo;) ) Zdaj mislim, da ze vemo s kako stvarjo mamo opravka...

4. Pred nekaj leti je v las vegasu imel nek seminar o "Piramidni energiji", kjer je samo za 145$ vstopnine ljudem prodal neke kristale, ki naj bi jih nabila "energija vesolja". ... za vse vas, ki bi jih zeleli nabaviti naj povem, da ste prepozni... ker planeti in vesolje ne bo spet v pravem polozaju se naslednjih 2000 let :D LOL ... cloveku kr solze od smeha prtecejo ko to bere

5. Dajanje zavajajocih izjav:

Na paketih njihove zive vode pise:
Mailing packages of Microhydrin, an "anti-aging" supplement and cure-all, make an extraordinary claim. They state that the product was "reviewed and approved by the Berkeley Wellness Newsletter."

(Berkeley je ena ugledna univerza v ameriki)

In odgovor univerze:
But the newsletter states, "This claim is completely bogus."

V naslednji stevilki Berkeley Wellness newsletter so zapisali:

"Bottom Line: The health claims made about Microhydrin are outrageous and not supported by science. Don't fall for products that are being promoted with piles of technical, pseudo-scientific gobbledygook"

To je tozba o kateri sem prej govoru. Ta univerza sedaj tozi njegovo firmo.

6. 1000 imen za isto stvar:
- Microhydrin, Macrohydrin, Live water, FHES, colloidal mineral water ETC ETC

S takim nacinom poimenovanja ustvarja Flanagan dodatno zmedo na tem podrocju in preprecuje dobre raziskave po principu:

- erm ja sej ste naredili 3 raziskave in DOKAZALI da Microhydrin ne deluje IN VIVO ampak zdej mamo mi tle NOV produkt... izboljsan... Macrohydrin... erm TA PA ZIHER DELA! Ker zdej mamo magnezij notr v koloidih... LOL

---------------------------------
SESTI ODGOVOR: O izvoru mita zive vode.
---------------------------------

Zacelo se je pred ene 60 leti, ko je nek madzarski znanstvenik opazil, da imajo pripadniki ljudstva HUNZA, ki zivi visoko v himalaji, daljsko povprecno zivljensko dobo kot drugje po svetu.

Ta clovek je 30 let poskusal ugotoviti zakaj je temu tako, a ni pogruntal nic. (ok sej logicno v tistih casih je bila medicina bore malo razvita).

Svoje "raziskave" je tik pred smrtjo predal Flanaganu, ki je bil znan v takih ezotericnih krogih...

Flanagan in drugi so sli v himalajo in tudi poskusali najti vzrok dolgozivecih Hunza ljudi. Nekaj izmed njih je opazilo, da je voda, ki jo ti ljudje pijejo MOTNA - ni bistra kot nasa voda. (Itak, da je bila motna, saj je pritekla izpod ledenika, kjer se je pretakala skozi zdrobljene minerale in jih mnogo tudi v sebi raztopila...) Po 20 letih "raziskav" je flanagan na podlagi tega opazanja "motne" vode formuliral tole HIPOTEZO:

FLANAGANOVA HIPOTEZA:
- Ti ljudje zivijo tako dolgo zato, ker je v njihovi vodi razopljena v koloidni obliki neka vrsta silicijeve soli, ki deluje kot naraven antioksidant in tako podaljsuje zivljenje.

- Ok no, sej ni tako neumno bilo za tiste case (80. leta), ko so antioksidante sele odkrivali in niso vedeli tega, kar sem jaz napisal zgoraj (da dodajanje v vecnih kolicinah nima bistvenega vpliva na bolezni).

- Neumno se mi zdi pa to, da clovek ni te hipoteze nikoli preveril. Ampak se je skoncentriral le na dokazovanje aktioksidativnih sposobnosti te vode. Nikoli pa ni poskusal dokazati, da ima DEJANSKO dober vpliv na dolgozivost itd. Ce ne drugega bi lahko stvar dokazal na kakih podganah, ki zivijo le nekaj let.

- pac dajas 100 podganam zivo vodo cel lajf. 100 podganam pa ne... pa potem izracunas povprecno zivljensko dobo in statisticno signifikantnost rezultata... SIMPL! Ampak ne... tega ni naredil...

NOBENIH IN VIVO POSKUSOV NI NAREDIL! In potem Rainman pravi, da sem jaz zaslepljen.... prosim...

Kaj pa potem glede te dolgozivecnosti Hunza ljudi? Erm ja... jst imam tudi ene par "jurijd" hipotez glede tega: Morda ti ljudje tak dolg zivijo ker:

1. Naredijo na dan v povprecju 15km hitre hoje od vasi do vasi po goratih predelih (huda hoja v hrib) in imajo kardiovaskularni sistem tako razvit, da bi jim zavidali tudi kaki slovenski sportniki

2. Morda zato, ker NE KADIJO, NE UZIVAJO ALKOHOLA in drugih OPOJNIH substanc

3. Morda zato, ker uzivajo MESANO hrano: rastlinsko in zivalsko v prakticno idealnem razmerju. Meso koz, ki jih jedo je pa zelo pusto (nima veliko mascob)

4. Morda zato ker zivijo zelo idilicno zivljenje brez stresov in obremenitev sodobnega sveta.

- Ok jst bom pa tele 4 hipoteze zapakiral v JEHLS : Jurij Enanced Healthy Life Style

in bom prodajal po 100$ za seznam teh hipotez. A mislte da bom kaj zasluzu?

KOMENTARJI?
Zadnjič spremenil JurijD, dne 18.1.2006 16:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Mater...če bi mel čas pa prevoz bi šel z veseljem s tabo Jurij.

Nominiran za nobelovo :D , js tudi, dvakrat.

Piramida energije...raje verjamem Myth Busterjem, btw je bil "busted" v eni od oddaj. :D. Sej že v njegovi "družbi" niso ravno vrjeli v to piramido.

Skratka naj dokažejo, pa ne z ovinkarjenjem, zavajanjem, magijo, naj napišejo formulo, kaj deluje na kaj kako zakaj in mir.

Aqua detox je včasih zdravil ne vem kva:
http://www.aquadetox.si/
ahah pol na koncu piše da ne zdravi bolezni(kar so mogli napisat, ker so jih potolkli) ampak samo izboljša počutje in ne vem kaj, no za tisti denar, še mal dodam, pa si privoščim ene eksotične počitnice, pa da vidimo kaj bolj izboljša počutje.
sej tu fino piše za kaj se gre:
http://www.guardian.co.uk/life/badscien ... 19,00.html

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

JurijD:

Organizator seminarja dr. I. Ostan je sicer res univerzitetni predavatelj, vendar zgolj za področje ekonomije. Vse njegove reference iz tega področja so samo članki objavljeni v Auri (katerih kopije sem dobili v roke na njegovem predavanju), ki citirajo Flanaganovo delo in ostale (večinoma higienistične) avtorje.

Bil sem namreč nekoč udeležen na predavanju I. Ostana, ker me je zanimalo, ali je na področju higienizma in ostalih alternativnih področij napram uradni medicini kaj znanstveno otipljivega. Na prvi pogled je slednjemu kriteriju ustrezal ravno Flanagan z njegovimi raziskavami, vendar me je takoj zbodlo dejstvo, da je njegovim izsledkom verjel zgolj on sam, o kakšnih potrditvah s strani koga drugega pa ni bilo ničesar navedenega. Ugotovil sem torej, da gre (po vsej verjetnosti) zgolj za neotipljive zadeve, ki z resnimi znanstvenimi dognanji nimajo nikakršne zveze. Zato se bojim, da se boš zgolj lahko seznanil s higienistično filozofijo, za katero je znano, da je čista alternativa, ki deluje v okultnih vodah. Kolikor mi je znano, je dosti higienistov pridobilo certifikate oz. celo diplome ravno na akademijah, ki se ukvarjajo z okultnimi vedami.

Ostala dva, ki bosta predavala, bosta morda bolj primerna sogovornika, vendar ju na omenjenem predavanju ni bilo, zato ne morem reči ničesar.

Za dr. V. Barbiča vidim (cobiss), da deluje na področju gozdarstva, lesarstva in papirništva in je zato po vsej verjetnosti kemik. Vidim tudi, da se ukvarja z reciklažo odpadnih vod.

Za N. Furlan, dr. med. (če je govora o isti osebi), pa vidim, da je zaposlena na IVZ in da se ukvarja s kontrolo pitnih in kopalnih voda, zato bo verjetno še najbolj primerna sogovornica.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

JurijD in ostali:

No, tkole, Fajn. Me veseli, da bos (boste) prisel na predavanje!
Evo, jst odkrito PRIZNAM da sm laik. V primeru, da (CE) sem zavajal ljudi (kakor pravis), je bilo to zaradi lastnega prepricanja in lastnih izkusenj, ter izkusenj meni bljizjih, ki jim JE ziva voda pomagala.
Vse to, kar trdis ti in kar navaja spletna stran oz. trdijo krogi, pa se bo izkazalo v prihodnosti. V praksi se je ZE izkazalo. Vecinokat (kolikor je meni znano) kot pozitivno.
Tko, da lahko recem HVALA za tvoj trud ipd... in vabljen na predavanje; verjamem, da bo diskusija zanimiva!
Kakor pa sem ze povedal, ce bos dopovedal, dokazal, da so teorije zmotne, ti osebno recem: SVAKA TI CAST! in te podprem v tvojem delu!

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Glej, a ves kje je problem v teh stvareh.

- ni fora ta, da moram jaz dokazovat, da to kar oni govorijo ni res. To je priblizno tako kot, da se jst zmislim, da na sencni strani lune sedaj plava NLP in recem ... hja ce mi kdo ne verjame naj pa dokaze nasprotno.

- ce kdo siri ideje, ki so totalno kontra sprejetim teorijam potem lezi breme dokazovanja na njem.

- v osnovi bi bilo ZELO enostavno dokazati, da ziva voda podaljsuje zivljenje. samo tisti enostaven poskus s podganami bi naredili, ki sem ga predlagal... ampak tega niso... le cemu...

- Zelo veliko ljudi je tudi v medicini v preteklosti locevalo med "PRAKSO" in "TEORIJO". Oz. med tem kar se dokaze s poskusi na velikem stevilu ljudi in med tem kar so oni "videli" v "praksi". Velikokrat se je v preteklosti mnogim zdravnikom "zdelo" da neka stvar deluje, ker ko so jo dali ene 2, 3 ljudem, se jim je stanje izboljsalo. Ampak a to pomeni, da taka stvar tudi dejansko DELUJE v praksi? Ne... sploh ni nujno. Problem izvajanja poskusov na sebi in na malem stevilu ljudi brez kontrole je ta, da lahko ogrooooomno drugih stvari moti poskus in dobimo zamegljeno sliko o dogajanju.

- ZATO in SAMO zato so zaceli izvajati randomizirane dvojno slepe klinicne studije - da lahko brez vsakega dvoma dokazejo ali ima neka snov ucinek na telo ali pac ne. Teh raziskav ne delamo zato ker bi nam bilo vsem dolgcas. Ce bi lahko ugotovili ucinkovitost zdravila tako enostavno, da ga bi dali 5 ljudem in jih potem cez nekaj casa povprasali kaj in kako - bi to tudi VSI POCELI.

- Na zalost je tvoja izjava, da se stvar v praski obnese netocna. KER TEGA ENOSTAVNO NE MORES VEDETI, ker nisi opravil pravilnih poskusov (tiste randomizirane dvojno slepe klinicne studije). Brez da to naredis pa na ZALOST ne mores trditi, da stvar deluje. Sploh ni bistveno kake izkusnje imas s teto Micko, stricem Francem in samim sabo... nic od tega ni objektivno in realno. Clovek bi bil presenecen kako subjektivni smo lahko dokler nas nekdo ne prisili da delamo stvari tako kot treba.

- klinicne raziskave o katerih govorim niso sami sebi namen (kot nekateri mislijo). To je pac edina metoda s katero lahko NEDVOUMNO in neizpodbitno izlocimo vse druge nezeljene variable iz enacbe tako da nam preostane le se dejanski ucinek testirane substance.

- Kot sem ze rekel se tebi lahko se tako ZDI, da stvar deluje v praksi... pa ZAL realno gledano tega NE MORES VEDETI. Tako pravi matematika verjetnosti, statistika in logika. S temi tetami se pa raje ne kregat;)

- Na seminar bom z veseljem prisel, ce bom le utegnil, ampak se bojim, da ne bo prave debate tam. (lahko da me bojo clo ven vrgl :P )

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

rainman napisal/-a:JurijD in ostali:

V praksi se je ZE izkazalo. Vecinokat (kolikor je meni znano) kot pozitivno.
Ok pa se tole: spretno si se ognil komentarju na 2 bistvene stvari:

1. obstajajo 3 randomizirane klinicne studije v katerih je bilo dokazano da FHES ziva voda ne deluje izboljsevalno na sportnike

2. To, da vsi poskusi in "dokazi", ki ih naredijo "pred ocmi" ljudi, IN VITRO poskusi, ki SAMO dokazejo, da ima razopina zive vode pri pH=7 antioksidativne sposobnosti. ... Ampak kdaj pa dokazejo, da ima ta voda tudi te dobre ucinke na zmanjsanje pojavnosti raka, ateroskleroze, da izboljsuje pocutje itd itd.? Ali so kje dokazali KARKOLI OD TEGa?

- NE NISO... s komplicirano razlago o merjenju redoks potenciala so samo zeleli zavesti ljudi, da ne bi dejansko videli, da imajo le dokaze o - redoks potencialu. O DEJANSKI UCINKOVITOSTI pa nimajo NOBENIH dokazov

Ok toliko z moje strani. Samo zelel sem se ti 2 bistveni stvari izpostaviti, da ne bo kdo se kdaj govoril, da imamo "znanstvene" dokaze o ucinkovitosti zive vode.

Imamo le dokaz, da je raztopina antioksidativna.... to pa lahko naredi vsak osnovnosolec z malce znanja kemije...

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

shrink napisal/-a:JurijD:
Za N. Furlan, dr. med. (če je govora o isti osebi), pa vidim, da je zaposlena na IVZ in da se ukvarja s kontrolo pitnih in kopalnih voda, zato bo verjetno še najbolj primerna sogovornica.
A zdravnica vidim... in da na tako stvar gre predavat promocijsko. Hja no jajca pa ma (kljub temu, da je zenska:) ). Ker zdravniki podpisemo ob diplomi eno izjavo, da se bomo ukvarjali le z uradno medicino.... ukvarjanje oz. javno odobravanje znanstveno nedokazanih metod je kr resna krsitev zdravniske prisege in ene par jih je ze zgubilo licenco zaradi tega.

Argumentacija za tak postopek je ta, da imajo zdravniki avtoritaren polozaj in jim skoraj vsa populacija verjame ce se gre za sodbe o zdravju/zdravilih. Zato bi bili primerna tarca za razne sarlatane, ki bi zeleli preko njih prodajati svoje netestirane produkte.

- stekal bi, ce bo/bi prisla tam samo na "debato", samo ce bo pa propagando delala za to firmo in izpostavljala, da je zdravnica, jo bom pa osebno prjavu na zdravnisko zbornico.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

se strinjam s teboj, zadeve bi morale biti SE BOLJ dokazane in to se tudi trudimo dobiti . DOKAZE. Toda nekatere ze imamo (ki pac tebi niso zadovoljivi).
Meni osebno dokazi so del merila, del pa so MOJE izkusnje. to kar sem doivljal sam in to, kar so dizivljali moji znanci. Kar je meni pomembno je, da verjamem, da je produkt neskodljiv, kakor so pokazale studije (ki so na spletni strani). Testi na glodalcih (nazalost), to je zame dovolj. Vse druge trditve pa so zame samo +. Kajti osebna izkusnja in izksunja moji hznancev je meni najbolj pomembna!

1. ne vem
2. ne vem, mislim pa, da so povedali (ne vem kaj tocno kaj dokazano, razne tistega kar je na spletni strani), da izboljsuje pH vrednost, torej pomaga organizmu, da ustvarja bolj bazicno kakor kislo okolje. Seveda, sam teh testov nisem delal, tako da se zanasam na trditve drugih (kakor pravis). + ostale trditve...

Mislim da te nihce ne bo ven metal iz predavanja, hkrati pravi sam dr. Iztok Ostan, da te povabim na predavanje, saj bos tako pomagal nam, da bomo od podjetja dobili VEC dokazov in jih tako prepricali, da so DOKAZI,, znanstvene trditve ipd... zelo pomemben dejavnik, sicer pride do problemov, ki si jih izpostavil.
Tako, da te VABIM jaz in tudi sam organizator predavaja dr. Iztok Ostan.
Upam, da prides. Ker me bo debata zelo zanimalo, in verjamem, da tudi vse ostale. Hkrati, pa ce govoris resnico, bodi preprican, da bos na tvojo stran pritegnil veliko stevilo oseb, ki bodo na predavanju prisotnbe, kakor tudi zdravniki, ipd... verjamem, da tudi samega profesorja.
Predavanja NISO kmercialne narave, saj doktor nikoli ne omenja komercialnih imen produktov, so poucne narave in odprta za javnost.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

aja, se to: resnicno me zanimajo sedaj tvoje trditve o neresnicnosti!! :roll: si pa ne predstavljam, da bi bilo kar govoris RES, kako se bo to odrazalo v javnosti. Vsekakor zelo slabo :( Sigurno pa se bo slej kot prej pokazalo kaj je resnica. Tako kot se vedno.
Trenutno (preden se dokaze neresnicnost trditev), ste osebe kot ti le ogledalo in opomin temu, da podjetje premalo pozornosti posveca tistemu delu, ki je zelo pomemben in ga izpostavljas. Tako mislim sedaj. Upam, pa, da se kaj kmalu izkaze tisto kar je prav! Ce bos temu pripomogel, se ti ze vnaprej zahvaljujem.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

rainman napisal/-a:Meni osebno dokazi so del merila, del pa so MOJE izkusnje. to kar sem doivljal sam in to, kar so dizivljali moji znanci. Kar je meni pomembno je, da verjamem, da je produkt neskodljiv, kakor so pokazale studije (ki so na spletni strani). Testi na glodalcih (nazalost), to je zame dovolj. Vse druge trditve pa so zame samo +. Kajti osebna izkusnja in izksunja moji hznancev je meni najbolj pomembna!
Glej... edino merilo v znanosti in naravoslovju (ki je edina skupina ved, ki se ukvarja z realnostjo v kateri zivimo) so dokazi... ne osebne izkusnje ... ne mnenja ljudi itd. so samo DOKAZI - OBJEKTIVNI in ne osebni.

Osebne izkusnje ne pomenijo nic. Ko bi ti le vedel kako lahko te spravim na limanice preko soebnih izkusenj... kako lahko je ZAVESTI cloveka, ki se zanasa na svoje subjektivno videnje...

Se 1x ponovim: Subjektivno videnje ni NIC. Vprasanje je treba JASNO definirati in nato pripraviti poskus, ki bo odgovoril na ta vprasanja. Samo tako se bo prislo do resnice.

In tisti moj poskus na glodalcih je IDEALNI nacin ze enega od in vivo poskusov. Samo pridobite dovoljenje od medicinske eticne komisije. Ce mate pa kake kemike tudi bomo pa ziher skupaj se zmislili se kaksen in vitro poskus. Predvsem bi rad ponovil tistega njegovega z dolgozivecnostjo celic.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

rainman napisal/-a:aja, se to: resnicno me zanimajo sedaj tvoje trditve o neresnicnosti!! :roll: si pa ne predstavljam, da bi bilo kar govoris RES, kako se bo to odrazalo v javnosti. Vsekakor zelo slabo :( Sigurno pa se bo slej kot prej pokazalo kaj je resnica. Tako kot se vedno.
Trenutno (preden se dokaze neresnicnost trditev), ste osebe kot ti le ogledalo in opomin temu, da podjetje premalo pozornosti posveca tistemu delu, ki je zelo pomemben in ga izpostavljas. Tako mislim sedaj. Upam, pa, da se kaj kmalu izkaze tisto kar je prav! Ce bos temu pripomogel, se ti ze vnaprej zahvaljujem.
Pa se tole: Ce bi bil resnocno objektiven ti sedaj ne bi mogel trditi da je ta voda koristna za zdravje. Enostavno NE MORES tega trditi. Ker za to ni PRAV nobenih dokazov.... Nobenih klinicnih studij, NICESAR! Prevec si padel v to notri in si subjektiven.

- Pa preden reces, da jaz tudi nisem dokazal da NE deluje... se spomni na tisto prispodobo o NLPju na sencni strani lune

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

AJA pa se tole:

ce imate morda pripravljeno predavanje v elektronski obliki mi ga posljite na

jurij.dreo@guest.arnes.si

pa bom predhodno prebral in se pripravil, da bo kaj za debatirat.

Predvsem me zanima to o tej crevesni flori in potem o bioresonanci, ki jo bo tista zdravnica predavala.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

poslano, sicer ap so vsa predavanja in NOVICE redno na spletni strani:
http://cokoalda.net pod zavihkom NOVICE. Tam je tudi povezava na vse stare novice od januarja 03.

Tukaj je povezava na znanstveni clanek (v anglescini), ki bo vec povedal tebi, kakor meni:
http://cokolada.net/novice/razne/Magnes ... ke_III.pdf

N tem naslou so objavljeni testi:
1. estiranje učinkovitosti antioksidantov kot nevtralizatorjev različnih tipov prostih radikalov:
2. Testiranje antioksidantov na rH:
3. Testiranje antioksidantske učinkovitosti različnih koncentracij (doz) FHES:
4. Testiranje neškodljivosti FHES laboratorijski preizkus na rdečih krvničkah in na celicah glodalcev:
5. FHES podaljšuje življenje celic laboratorijski preizkus na rdečih krvničkah in na celicah glodalcev:
http://cokolada.net/literatura/clanki/f ... ojnice.htm

Preiskuse so izvedli v laboratorijih:

- Department of chemistry, University of Minnesota, Mineapolis (Cory J. Stephanson)

Resnicno UPAM, da so ti podatki tocni in merodajni!

Sicer pa: Certifikat za prodajo v EU in sestava (leto 2005):
http://cokolada.net/posel/posel_files/Certifikat.pdf

UPAM, da je tudi ta certifikat merodajen?
---------
JurijD napisal/-a:AJA pa se tole:
ce imate morda pripravljeno predavanje v elektronski obliki mi ga posljite na
jurij.dreo@guest.arnes.si
pa bom predhodno prebral in se pripravil, da bo kaj za debatirat.
Predvsem me zanima to o tej crevesni flori in potem o bioresonanci, ki jo bo tista zdravnica predavala.
Zadnjič spremenil rainman, dne 18.1.2006 22:00, skupaj popravljeno 1 krat.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

zanima me, kaj mislis o temle clanku:
http://cokolada.net/literatura/clanki/f ... -vodik.htm

Odgovori