Živa voda

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Živa voda

Odgovor Napisal/-a Franko »

Zanima me kaj je to živa voda? Baje ima neke zdravilne lastnosti. A je to znanstveno dokazano?

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Re: Živa voda

Odgovor Napisal/-a rainman »

O Zivi vodi (kot jo imenujemo) si lahko preberete na moji spletni strani: http://cokolada.net pod zavihkom Literatura FHES (Flanagan Hydrogen Enhanced Silica).

FHES ali Ziva voda, je priznano najmocnejsi antioksidant na svetu... torej mu lahko recemo tudi najmocnejsi razstrupljevalec. Ob njegovem uzivanju se zacnejo iz telesa izlocati prosti radikali, strupi, etc...
V telesu ustvarja antioksidantsko okolje, ki je potrebno za razvoj normalnih in zdravih celic. V nasprotnem primeru (oksidiranem okolju), pa se razvijajo tudi patogene bolezni, rak, etc... In v tem primeru lahko recemo, da FHES hkrati ponuja odlicno prevetivo za ohranitev nasega zdravja!

FHES ali Zivo vodo uzivam cca. 4 leta. Moram rect, da imam sedaj mnogo vec energije kot vcasih. To mi potrjujejo tudi moji bliznji. No, pa povem se 1 primer: Bil sem pri zobozdravniku, namrec imel sem gronolom. Ni bilo hudega. Zobar pa mi pravi: Pri gronolomu so ponavadi 2 moznosti: Ena, da ti razjeda kost, ali pa se ti ta obnavlja v plasteh. Slednja moznost je zelo redka in se pojavi pri ljudeh, ki imajo zelo mocan imunski sistem. No, seveda ker nisem bil bolan ze vrsto let, sem vedel, da ne govori nekaj tja v 3 dni.

Negativnih stranskih ucinkov FHES se niso odkrili.
Sedaj, ko nas je pred kratkim obiskal izumitelj Zive vode dr. Patrick Flanagan in imel na TV intervju, pa je povprasevanje se vecje. Namrec povedali so, da je bil dr. Flanagan z njegovimi odkritji predlagan za nobelovo nagrado. Hkrati tudi, da Ziva voda podaljsuje zivljenje celic za 4x kar pa je seveda osupljiv podatek, saj to pomeni, da je potemtakem tudi kvaliteta ziviljenja boljsa!

Sirom Evrope je uporabnikov vsak dan vec in vec... med njimi sem tudi redni uporabnik sam in moji blizji. Kemija gor ali dol... dejstvo je da nam pomaga!! Sedaj je dr. Flanagan ustvaril novi FHES, ki temelji na Magneziju, namrec vecini sodobnega prebivalstva tega elementa primanjkuje. FHES ali Ziva voda je postal nas vsakdanji, kakor voda, ki jo pijemo. Seveda pa ga lahko prenehamo uzivati kadarkoli, saj je dodatek prehrani.

Desno sucni postopek, ki ga uporablja dr. Flanagan, je v skladu z desno sucnim vrtenjem energije, ki prihaja iz vesolja... taksne teorije se uporablja vedno bolj in vedno vec, saj preizkuseno delujejo.

Tako kot ljudje uzivajo in kupuje vodo, mleko in kruh vsak dan, tako lahko uzivamo tudi FHES. Dandanes to ni vec nenavadno, saj je potreba po oplemenitvi tekocine in prehrane vedno vecja. Namrec ze pred 70-timi leti po besedah ameriskega senata, prehrana mineralno ne ustreza vec potrebam sodobnega cloveka!

No, dr. Flanagan je svetovno priznan genij. Pri samo 14 letih je izumil Neurophone - aparat s pomocjo katerega slisijo gluhi (preko kosti, zivcev..). Izrednih patentov ima se mnogo vec.


Torej dejansko Ziva voda DELA!!! osebno poznam vec sto ljudi, ki jo uzivajo redno vsak dan, hkrati lahko trdim, da dosedaj se nihce ni rekel, da mu skodi. Nosprotno, pa je uporabnikov in rednih uporabnikov v sloveniji vedno vec, kar prica o tem, da je produkt izjemen in kvaliteten!!

----------------
Franko napisal/-a:Zanima me kaj je to živa voda? Baje ima neke zdravilne lastnosti. A je to znanstveno dokazano?

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

O zivi vodi sem slisal veliko neverjetnih stvari, povsod pa navajajo Misterije in nikjer ni razlozena kemijska sestava. Zato ne verjamem da ta stvar obstaja, dokler ne slisim znanstvene obrazlozitve. Lahko pojasnis, prosim! :o

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

lahko:
izvoli:
http://cokolada.net/novice/razne/Magnes ... ke_III.pdf - novi FHES!
upma, da bo tale storkovni clanek dovolj. sicer pa imas vec napisano na moji spletni strani http://cokolada.net pod zavihkom literatura, FHES.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Aha in ce se voda vrti v levo je pa narobe ali kaj:D

kateri "point of view" pa voda spostuje? mojega ali tistega od mojega prijatelja, ki mi stoji nasproti?

zaenkrat se nic ne vem da bi se s katerima koli od naju kaj zmenila:D ... morda mi pa moj frend kaj molci:D

LOL

.... priznam, da nisem sel vsega brati... samo tisto o najmocnejsem oksidantu na svetu je pa iz TRTE zvita.

kemijsko je oksidant pac tista substanca, ki je sposobna trgati elektrone od neke druge. In verjemi mi, ce bi bila tale tvoja voda kak zelo mocen oksidant, ti ne bi bil vec med zivimi.

Lahko pa kdaj za "probo" poskusis vdihavati kaj Flora... ki je tudi zelo mocen oksidant;) pa bomo potem vidli...


ok morda je tale tvoja voda s kakimi dodatki res sibak! oksidant. morda celo koristi komu ... ne vem nisem sel brat vsega. ampak iz povedanih stvari in glede na kricece nelogicnosti sumim da je vse skupaj en hokus pokus.

Ze dejstvo, da ne navajas nobenih kontroliranih randomiziranih klinicnih testov (tako se pac dela v znanosti, kjer se ne blefiramo) in navajas le kako dobro se ti pocutis..... sklepam da je podpore bore malo.

Jst mam tudi strica Fritza, ki kadi ze 70 let in pije kot zolna pa nima ne raka ne cira na zelodcu.... pa kljub temu vem, da kajenje povzroca raka in pitje tud ni fajn;) (ok no... je, samo tko omejeno:P). Govorim seveda o statistiki in dejanskosti vpliva dolocenih substanc na vecje stevilo ljudi. Kar se dogaja z enim me sploh ne zanima. Mene zanima kaj se dogaja ce 1000 ljudi to jemlje. Koliko % bo zdaj na boljem/slabsem... itd itd

P.S.: Osebno bi strasno zelel da bi tale voda bila vir zivljenja in kelih zvelicanja... da bi ozdravila vse tegobe tega sveta in ubijala telebajske na 100km dalec... samo zelje so eno, realnost pa najbrz drugo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Aniviler:

Živa voda, o kateri govori rainman, naj bi bila umetno pridobljena Hunza voda po Flanaganovem postopku.

Glede zdravilnosti živih (takšnih in drugačnih) in mrtvih (npr. destilirane) vod, pa se strinjam s teboj: Pravih znanstvenih dokazov ni. Če pa obstajajo, so bodisi kontradiktorni, bodisi temeljijo na lastnih izkustvih pivcev.

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

no, lepo pocasi in po vrsti ti odgovorim, brez dodane cinicnosti in zagrenjenosti, ki se jo zal cuti v tvojem postu.

ne vem, ce je kaj narobe, ce se vrti v levo, 'pravijo' pa, da je 'prav' ce se vrti v desno.
drugega in tretjega vprasanja o nekem prijatleju, ne razumem?
ce nisi sla vsega brat, ti lahko recem, da ce bi prebrala, ne bi pisala in sprasevala tistega kar si (govorim tudi o spletni strani, kjer je se veliko ostalih clankov in raziskav o zivi vodi: http://cokolada.net)
Niti najmanj ni iz trte zvite, kakor pravim preberi si pricujoco interent stran oz.stran o zivi vodi. Vse je dokazano in testirano. V sloveniji ze kar nekaj casa REDNO testiramo ORP zive vode, kar pomeni, da imamo meritve za vsak mesec posebej tocno vrednost ORP (kolicina razpolozljivih elektronov... , ki jo testira vsak mesec posebej priznani slovenski kemik dr. barbic). Ce te zanimajo rezultati, ti lahko posljem tudi te. Sicer pa bodo verjetno spet javno objavljeni, povedani na naslednjem odprtem predavanju v hotemu M (za kino sska v lj.) - v soboto 21. 1., ki ga vodi dr. Iztok Ostan. Na tem predavanju bo govora predvsem o crevesni flori, kakor bo omnenjana tudi ziva vodai in njeni ucinki na crevesno floro, kakor verjetno tudi drugi nacini (probiotiki, prabiotiki, bakterije, ipd... ), ki ugodno vplivajo na crevesno floro, ipd...
No, kakor vidis sem SE ziv! Dokaze, meritve pa si lahko pogledas na sletni strani ali pa jih dobis na predavanju ali pa jih celo tudi zmeril na samem predavanju (kot ze velikokrat).
Kot drugo: Ali ves kdo je Dr. Patrick Flanagan? Ce bos vedela, ti bo morda jasno, da je zvia voda preprosto resnicna!

sumi kar zelis. jaz ne govorim samo o DOKAZANIH dejstvih! katerih NE mores spodbijati. Govorim tudi o lastnih izkusnjah in izlusnjah ljdu, ki jih poznam.
Seveda, glede na to, da NISI prebrala... pa dojemam da zaradi tvoje neodprtosti ali slabih izkusenj pac ne verjames, tistega, kar je povsem mozno in dandanes tudi ze normalno.
No, lahko ti povem, da taka moc ki jo ima ziva voda, dandanes spol ni vec nekaj ZELO posebnega. Bilo je pred nekaj leti, danes pa (sicer manjse) rezultate nabitosti z elektroni dosegajo ze razne druge aparature (celo v sloveniji, kakor tudi svetu (japonska)). No, razlik ne poznam povsem, menda pa je razlika v sami uporabnosti na celicenm novoju, ipd...!?

Ja, glej, tule je forum in mislim, da NI primerno, da jaz zdaj cele blazne studije tu gor poknem... ane!? tebi se se onega clanka ne da prebrat, kaj pa drugi uporabniki, a mislis da bodo brali!!! tukaj na forumu potrebujemo kratke in jedrnate informacije, ce pa koga zanima vec, pa naj si ogleda temu primerne spletne vsebine ali povprasa mene ali koga drugega. Ali pa si kupi knjizico z naslovom FHES, ki celotna govori prav o zivi vodi in je izdana v sloveniji (priporocam predvsem spremno besedo).

No, glede na to, da v sloveniji zivo vodo uziva redno vsaj kaksnih 2000 ljudi...

No, ce si ZELIS, ti lahko ze SEDAJ povem, DOKAZE, ki jih prav tako najdes na spletni strani, da: ZIVA VODA PODALJSUJE ZIVLJENJE CELIC VSAJ ZA 2X-no, kar so dokazali na institutu v minessoti. Sam izumitelj, pa pravi (je bil v letu 2005 v slo. reviji misteriji, objavljen tudi intervju z njim), da podaljsuje celo za 4x).
No, ce imas SE dvome ali vprasanja, pa si preberi navedeno spletno stran ali kontaktiraj mene..!

papa
----------
JurijD napisal/-a:Aha in ce se voda vrti .....

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

Tudi zate velja: ce te zanimajo DOKAZI, jih dobis na navedeni spletni strani, sicer pa se udelezis predavanja in ti jim morda izmerijo pred tvojimi ocmi!
lp rainman
----------
shrink napisal/-a:Aniviler:
Živa voda, o kateri govori rainman, naj bi bila umetno pridobljena Hunza voda po Flanaganovem postopku.
Glede zdravilnosti živih (takšnih in drugačnih) in mrtvih (npr. destilirane) vod, pa se strinjam s teboj: Pravih znanstvenih dokazov ni. Če pa obstajajo, so bodisi kontradiktorni, bodisi temeljijo na lastnih izkustvih pivcev.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

rainman:

Delo fizika dr. Patricka Flanagana (učenca očeta hidromehanike dr. Coande, ki je tudi prvi začel raziskovati Hunza vodo) poznam ravno na osnovi enega od predavanj dr. I. Ostana (takrat še mag.), ki je glavni vir informacij o živi vodi na vaših straneh.

Poznam tudi osnovne lastnosti (fizikalne in kemične) Hunza vode; verjetno si na te lastnosti mislil, da bi jih izmerili pred mojimi očmi. Resno pa dvomim, da bi uspeli "izmeriti dokaze", da je voda zdravilna. Podatki, kot so površinska napetost, ORP itd., še nič ne povedo o tem, ali tekočina zdravilno deluje na organizem.

Študije dr. Flanagana (in njegovih sodelavcev) so zelo resne (v to ne dvomim) in teorije na njihovi osnovi verjetne, vendar zaenkrat še niso sprejete s strani uradne znanosti (kar kaže tudi osamljenost raziskav), tako da ostajajo zgolj teorije.

JurijD
Prispevkov: 39
Pridružen: 16.1.2006 0:25
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JurijD »

Ok. Vzel sem si cas in prebral o tej čudoviti živi vodi. Moje opombe.

(0.) Ne vem od kod tebi, da sem ženska, če imam nik JurijD.. :D

Sem prebral tole tvojo spletno stran cokolada.net in gremo lepo po vrsti po trditvah tam:

PRVA TOCKA: 1. FEHS živa voda je izjemno močan antioksidant.

- To trdijo zato, ker pravijo, da vsebuje vodikove ANIONE (H-) v obliki nekih silicijevih kristalov. Ok... nekomu, ki ne zna gimnazijske kemije, bi to še lahko potegnilo zaveso pred oči, AMPAK... a se vi sploh zavedate da so t.i. hidridni anioni strašno neobstojna in hudo reaktivna stvar, ki celo vodo razgradijo (ji odtrgajo protone). Oglejte si rekacijo:

H- (hidridni anion) + H20 (voda) --> H2 (vodik) + OH - (hidroksidni anion)

Ce bi torej samo poizkusili raztopiti hidridne anione v vodi bi bile posledice EKSPLZIVNE (vodik) ... hidroksidni anioni so pa mocna baza (lug po slovensko). Naj samo omenim, da se baze uporabljajo za odstranjevanje mesa in kit iz kosti. Zauzitje take raztopine bi nam dobesedno RAZTOPILO poziralnik.

Kje lahko hidridne anione sploh najdemo? Dolgoobstojne (nekaj sekund) lahko najdemo v superpregretem plinu - plazmi. Kratkoobstojne (nekan nanosekund) pa pri raztapljanju nekaterih "eksoticnih" anorganskih spojin v vodi.

Te spojine so recimo: NaH (natrijev hidrid), LiH (litijev hidrid), KH (kalijev hidrid) in podobno. Torej ce prepisemo se 1x zgornjo rekacijo.

NaH + H2O --> Na+ + H- + H2O --> H2 + NaOH (natrijeva baza - topi clovesko tkivo - meso)

Pri tej zivi vodi je pa kar naprej govora o nekem silicijevem hidridu, ki naj bi bil vir teh hidridnih anionov. Ampak ZAL take spojine kemija ne pozna. Obstaja le t.i. SILAN - SiH4, ki NE tvori hidridnih anionov v raztopini. Zal je pa ta spojina IZJEMNO strupen plin, ki ga gotovo ne dajejo notri. Torej kaj ta njihov silicij naj bi bil res ne vem in ocitno tudi noben moj prirocnik iz kemije.

Upam, da ste do tukaj vsi spoznali, da so hidridni anioni IZJEMNO nevarna zadeva, saj ob raztapljanju v vodi tvorijo BAZE in VODIK - ne eno ne drugo ne bi zelel imeti v svojem telesu.

ZAKLJUCEK PRVE TOCKE: Njihova voda ima MORDA dolocene antioksidativne sposobnosti, ampak to NE MORE BITI posledica hidridnih anionov in gotovo ne nekega misteorioznega silicijevega hidrida, ki bi tvoril te anione in ga kemija sploh ne pozna. Trditi kaj takega je cisto zavajanje javnosti in PSEVDOZNANOST - kdorkoli ima kolickaj pojma o kemiji bo to takoj videl. Vsa njihova razlaga o antioksidantih in radikalih sicer drzi, ampak takoj ko te zacno prepicevati, da je njihova voda tako dobra zato, KER ima hidridne anione .... lahko mirno zamahnes z roko in gres brat cicibana.

DRUGA TOCKA: 2. Izboljsa biolosko okolje celic.

- Kaj naj bi to sploh pomenilo? Mislim a se bi lahko se bolj nejasno izrazali. Biolosko okolje celic... mislim na kaj ciljate tu? To je tipicen primer zavajajoce posplosene psevdoznanstvene izjave, ki je namenjena neuki populaciji. Povejte TOCNO kaj mislite ,da izboljsuje in KJE. A zdaj govorimo o ekstracelularni tekocini na splosno ali o kaki bazalni membrani ali o ekstracelularnem matriksu ... ali kaj? In kako naj bi tale stvarca "izboljsala" to okolje.... pojasnite.

TRETJA TOCKA: 3. Hidrira vase telo

- Erm ja... voda hidrira nase telo:D Res je... Hidracija je anglo-latinski izraz za "prepojitev z vodo". Vsaka voda to dela:D Ni treba da je "ziva" ;) Tak da resne vem zakaj bi moral dat vam ne vem kolk kesa, za to vodo.... ce lahko s tisto iz pipe naredim ISTO stvar:P

CETRTA TOCKA: 4. Proizvaja energijo brez kalorij.

Tole je najvecja NEUMNOST kar sem jih kdaj slisal. A se sploh zavedate kaj ste tu napisali?!? Ok ce zanamarimo totalno nelogicnost, da imamo energijo brez kalorij, ki je enota za energijo, in se posvetimo raje njihovi razlagi.

Spet izhajajo iz dejstva, da v tej njihovi vodi OBSTAJAJO hidridni anioni - kar ke kemicna NEUMNOST - ampak ok sprejmimo to bedarijo zaenkrat. Ti hidridni anioni naj bi se spajali s spojino imenovano NAD+ (nikotinamid adenindinukleotid - ja dolgo ime ima;) ). Kaj ta spojina je in kaj ima veze s celico vam bom najlazje razlozil tako, da vam na hitro povem kako celica proizvaja energijo.

Celica pridobiva energijo tako, da razgrajuje organske molekule kot so sladkorji, mascobe in proteini. Ob razgradnji teh molekul se sproscajo "odvecni" elektroni in le te "polovijo" dolocene molekule (ena izmed njih je NAD+). Te molekule potem elektrode odpeljejo do ti. "dihalne verige", kjer se elektroni pretakajo med razlicnimi spojinami in ta njihov tok ustvari elektricno silo s katero celica sintetizira molekulo ATP, ki ji sluzi kot energetski vir.

Molekula NAD+ lahko "ulovi" 2 elektrona, ki nastaneta pri razgradnji hranil. Poleg teh dveh elektronov pa se zdruzi se z vodikovim protonom in tako nastane:

NAD+ + 2e- + H+ --> NADH

Zakaj se zdruzi se z enim vodikovim protonom? Ja zato ker ko se nanjo prilepita 2 elektrona postane NAD negativno nabita.... in se takoj zdruzi z vodikovim kationom (H+), ki jih je v vodi na pretek.

Veliko biokemijov je pa malce "lenih" in zgornjo enacbo malce skrajsajo... namesto 2e- in H+ napisejo kar H-. (Teoreticno, ce bi se 2 elektrona zdruzila s protonom, bi res nastal ta miticni hidridni anion) AMPAK!!!!!!! To se DEJANSKO ne dogaja. Rekacija:

NAD+ H- --> NADH NE POTEKA V NARAVI!! Ker hidridni anion nikoli ne nastaja. Ta oblika reakcije je le skrajsan zapis, ki pa nima veze z realnostjo.

sem 99% preprican, da je eden izmed teh prodajalcev zive vode 1x odprl neko biokemijsko knjigo in videl to reakcijo tako napisajo in bil cist happy, da bo lahko flancal ljudi dalje. Na zalost se je pa resno ustel, saj vsakdo, ki ima kaj pojma o biokemiji VE, da se NAD+ ne zdruzije s hidridnim anionom, saj ta ne obstaja v okolju organizma.

ZAKLJUCEK CETRTE TOCKE:
Ta tocka je neumnost na 4 nivojih
- prvic je neumna sama izjava da imamo lahko energijo brez kalorij
- drugic je neumno to, da spet trdijo, da hidridni anion obstaja v raztopini z vodo
- tretjic je neumno to, da trdijo, da se ta neobstojec hidridni anion zdruzuje z NAD+
- cetrtic je neumno to, da trdijo, da bi taka zdruzitev (tudi ce bi se zgodila) bila "nekaloricna". Ce bi se to dejansko zgodilo bi telo iz te energije isto lahko delalo mascobe in bi se teoreticno isto lahko redili....

PETA TOCKA: Izboljsa medcelicno komunikacijo

- Ok celice med seboj komunicirajo: avtokrino, parakrino in endokrino. S hormoni in preko nevrotransmiterjev in zivcnih impulzov. Kateri izmed teh nacinov komunikacije je IZBOLJSAN in KAKO. Prosim utemeljeno fiziolosko razlago ne pa spet neko psevdoznanstveno nakladanje za neuke.

SESTA TOCKA: Poveca vsrkavanje hranilnih snovi

- To utemeljujejo tako, da ima njihova voda manjso povrsinsko napetost in zaradi tega lazje prehaja cez celicno membrano, kar naj bi omogocilo tudi boljse prehajanje hranil navznoter in "toksinov" navzven.

Ta izjava kaze na POPOLNO nepoznavanje fiziologije celic. Voda nima veze s prenasanjem hranil preko membrane. Makromolekule se ne prenasajo kar tako preko membrane "z vodo". Makromolekule (sladkorji, aminokisline, itd) uporabljajo posebne proteinske prenasalne molekule, ki so vgrajene v membrani. Prav tako poteka tudi izlocanje "toksicnih" presnovkov iz celice v okolico. VODA in njena povrsinska napetost NIMA s tem NOBENE VEZE.

Torej se 1x: hranila ne prehajajo skozi celicno membrano "z vodo". ampak se premikajo "molekula za molekulo" skozi dolocene "pore" in skozi dolocene prenasalne proteine. Ne eno ne drugo nima veze z vodo.

SEDMA TOCKA: Kar se tice tvojih 2x, 4x dlje zivecih celic.

- ce hoces te lahko peljem na KC in ti pokazem HELA celicno kulturo, ki je ziva ze od leta 1957. Brez magicne zive vode in brez harrija potterja.


--------- SUMA SUMARUM: -----------

Obdelal sem vseh 6 tock na tvoji spletni strani. Vse se je izkazalo za nakladanje in psevdoznanost. Prebral sem celo spletno stran in tudi po internetu poiskal klinicne studije. nasel sem 3 na MedLineu (najvecja zbirka medicisnkih clankov na svetu).

A) Effects of microhydrin supplementation on endurance performance and metabolism in well-trained cyclists.
Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2004 Oct;14(5):560-73.

B) Effect of microhydrin on blood lactate, protein carbonyls, and glutathione status in rats before and after aerobic exercise.
Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2004 Oct;14(5):550-9.

C) Clinical Effects of a Dietary Antioxidant Silicate Supplement, Microhydrin((R)), on Cardiovascular Responses to Exercise.
J Med Food. 2001 Autumn;4(3):151-159.

To so ti 3 clanki. Prva dva so napisali celo prodajalci te zive vode in so kljub temu prisli do zakljucka, da NIMA nobenih signifikantnih ucinkov na cloveski metabolizem - zato so tudi nehali stvar prodajat.

Opozoril bi vas tudi da je izumitelj te "zive" vode Flanagan ternutno zapleten v vecje stevilo tozb zaradi poneverjanja podatkov in dajanja laznih izjav o rezultatih (univerze za katere je trdil, da so opravljale poskuse tega sploh niso).

MISLIM DA JE STVAR S TEM ZAKLJUCENA. KDOR SE PA HOCE - SE PA NAJ SLEPI DALJE.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

JurijD:

Kar si napisal o Flanaganu, me sploh ne preseneča (čeprav sem vedno znova razočaran nad znanstveniki-goljufi). Nekateri znanstveniki so namreč tako zaverovani v svoje ideje, da so pripravljeni poneverjati rezultate (naj spomnim na primer J. H. Schoena, ki je vrsto let slepil znanstveno srenjo). V primeru "žive vode" je zelo sumljivo to, da nihče drug ni prišel do enakih sklepov kot on.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Dobro napisano!

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

No, dobro. :wink:
prerekati se nima smisla, ker tebi pac lahko prinesel na papirju raziskave, ali pa bi jih naredili pred tvojimi ocmi, pa verjetno se NE bi verjel.
Moje znanje kemije je dosti manjse kot tvoje, tvoje pa ravno tako veliko, da NE dojames in se pzapletas v znanje ki ga imas od prej.

ti dam preprosto vprasanje, da zacnemo od zacetka:
Ali mi lahko razlozis KAKO ziva voda deluje v organizmu in zakaj je torej priznan kot najmocnejsi antioksidant.
- razlozi preprosto, tako, da bodo razumeli se drugi in tudi jaz.
- oziroma, ali mi lahko DOKAZES, to, da FHES ni najmocnejsi antioksidant oz. izredno mocen antioksidant!?
namrec jaz tebi lahko dokazem!

niso NEK Usilicijevi kristali, temvec so NANOKOLOIDI, (ocitno si PREMALO) prebral!!!!
Seveda, ko zivo vodo razstopimo v tekocino se v telesu sproscati elektroni... ce jo razstopimo v kozarcu vode, je na zacetku (recimo uro ali dve) moc najvecja, potem zacne moc antioksidantkosi padati. Tako, da je res neobsotjna v nekem smislu. Kakor v naravi, tudi sadez izgublja svojoe moci, ko ga utrgamo.

Ja, jst sm se ziu!! :D kljub tvojim trditvam! pa ona gospa in se mnogo drugih, ki so bile na smrt bolane/ni so tudi sedaj bolj zivi! :wink:

Ves kaj ti predlagam, k si tak STRUCKO, kaj pa ce bi ti to probal in potem povedal!? A? Kaj smilsi?

NAJBOLJ pa me zanima od KJE trditve, da je Flanagan na slabem glasu? Mislm, ali lahko to potrdis, dokazes? ali so to spet ene TRAC govorice??

Ce je kemija ne pozna, se ne pomeni, da je NI! ;) Flanagan jo pozna! In to je dejstvo. Sploh pa sedaj ko je NOVA zvia voda, ni vec baza silicijev hidrit, temvec magnezij! - torej, spet vidim, da si PREMALO prebral!!!
Beri vec, bos razumel. ce pa ti KARKOL Ini jasno, lahko pises firmi in ce njim ne bo, ti bo morda odgovoril sam Flanagan! OK?

Sprasujem se, ali ti tvoje znanje koristi, ali skodi?!? :roll: mislm, tipicno za folk, k 'neki', da postane najbolj pameten! ha hahaha hah ha ej strai, premal ves! jat pa tudi, sam da jst to priznam, ti pa ne! sorry. moje mnenje pac. sicer pa DOKAZI, drugega ti nimam kaj reci! Dam ti nekaj kapsul jabe, ce hoces, pa pejt na institute pa meri, racunaj, kalkuliraj, pocni kar ces znjimi... sam prnes rezultate, k me bodo prepricali, da se motim! Ker CE imas prav, stopim na tvojo stran in nardim revolucijo! Zanekrat pa, VEM kaj pocne ziva voda! Ker sem stvari OSEBNO izkusil na lastnem telesu in mi ne more NOBEN na svetu govort, da ni blo res kar je pac blo. Tko, da pravzaprav je men useen kaj ti mislis! Ker vem, kaj mislimo tisti ki nam zadeva enostavno pomaga!

No, kaj bos potem? se se naprej dokazoval na forumu ali bos v tvojem prepricanju pokazal JAJCA in dokazal, da imas prav??
No, da te vidmo korenjaka sedaj!!!

Tako na izi si mislu bit poameten in kao ZAKLJUCIT zadevo :wink: al kaj?
ce si tako preprican v tvoj prav, se das torej res hitro odpraviti!!
Ce ne drugega, ce si RES tako preprican da imas prav, zakaj ne DOKAZES in poslusas TVOJO vest in pomagas ljudem, ki so po tvoje zavedeni??? A?
Ali samo dokazujes tvoje nevemkaksno znanje o kemiji in izfuravas tvoj EGO??

NO, ajde da te vidmo v AKCIJI!!?? ce RES lahko karkoli dokazes!?
Jaz, ti lahko prinesem VSE papirje! Kaj pa ti?

rainman
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.5.2005 11:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rainman »

No, pa ti dam moznost, da VSE tvoje dvome izpostavis liderjem v sloveniji, kakor tudi sami predsdnici podjetja, ki zivo vodo evropi tudi trzi!
pa da te vidmo, ce znas tut 'u zivo' stat za tvojimi besedami!? :wink:

V SOBOTO, 21. 1. 2006, BOSTA V LJUBLJANI
v Hotelu M (na Derčevi 4) naslednji srečanji:

Dopoldne, od 9.30 do 12.30, bo dr. Iztok Ostan vodil seminar na temo
URAVNOTEŽENA ČREVESNA FLORA IN ŽIVE VODE

V prvem delu bo dr. Ostan predstavil pomen uravnotežene črevesne flore in s FHES oživljenje vode v povezavi s dobro črevesno floro. Gost tega dela predstavitve bo prof. dr. Vlado Barbič.
V drugem delu bo Neva Furlan, dr. med., demonstrirala uporabo bioresonance pri zdravljenju glivičnih in parazitskih obolenj.

Vstopnina 1000 sit.
Organizator I.Ostan

Popoldne, od 13.30 – do 17.00, bo predsednica GOH, gospa Lena Åkerman, vodila
SEMINAR GOH

Na seminarju bosta sodelovala tudi gospod Håkan Sigemark iz Švedske (GOH) in pravni svetovalec GOH za Slovenijo, gospod Grant Thornton iz Ljubljanje.......

Vstop prost!
Informacije: moj mail!

Prisrčno vabljeni!

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

JurijD, kapo dol. Užitek je brati takšne poste kot je bil tvoj.

Živa voda. Hm, spet neka nova religija ali kaj :?:

Rainman. pomiri se. Nihče ti noče vzeti tvoje vere. Ti kar veselo kupuj to vodo.

Če bi pa srečal predsednico podjetja, ki vodo trži, bi ji pa od srca čestital. Vedno sem nekako občudoval ljudi, ki imajo ta dar, da praznijo žepe naivnežev...

Odgovori