Piramide

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Miha 771

Piramide

Odgovor Napisal/-a Miha 771 »

Zanima me kakšno je vašo mnenje glede piramid.Kdo jih je naredu, kdaj so jih naredili?Kako je sploh možno da so jih tako geometrisko natančno naredili?Pa kako so lahko na razljičnih delih našega planeta naredili piramide z istimi lastnostmi?Pa zakaj imajo vse piramide luknje oz. odprtine ki nas usmerjajo v ozvezdje orion?Pa še na marsu naj bi menda odkrili piramide z istimi lastnostmi.Kako so lahko npr. izdelali luknjo za krsto s tako natančnostjo da ne moraš niti šivanke poriniti vmes.Še z današnjimi najbolj sodobnimi napravami je to težko.Če kdo ve kje bi se na internetu dalo dobiti več gradiva naj mi to sporoči.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Piramide v Egiptu so naredili egipčani - bolje rečeno najeti delavci (ki pa so že lahko štrajkali, če je zmanjkalo ličil :? ). V Mehiki so gradili piramide Maji in Azteki na kitajskem Kitajci, na marsu pa jih sploh ni (tisti primer je govoril o Luni, pa se je izkazal za napačnega). Piramide pa vseeno niso tako natančno orientirane. V Egiptu, se držijo ozvezdja Orijon samo tri največje piramide od nekaj stotih, pa še te tri samo napol. Graham Handcock, zagovornik teorije o predcivilizaciji samo naklada - so mu dokazali da se moti. Znan je tudi razvoj egiptovskih pirami, ki so se nadgrajevale od enostavne sobane, do sobane obdane z zidom in ker se zdaj zaradi zidu ni več videla grobnica, jo dvignejo nad zid in dobijo prvo stopnico. To se jim dopade in dodajo še nekaj stopnic, dokler ni nek faraon znižal stopnice in dobil od daleč gldano skoraj ravno stranico. Kasneje pa so že poskušali narediti ravno stranico, kar je privedlo do upognjene piramide (naklon so popravljali, ker osnova ni zdržala pritiska teže), ki pa ni bila uporabljena, ker ni bila dovolj stabilna. Isti faraon da zgraditi še eno, tokrat z nižjim naklonom stranice in mu rata, kljub nekolikšnemu vsutju stropa in dodatnim podporam. Razvoj je na koncu pripeljal do velike Keopsove piramide z višino 140m ali nekaj podobnega, ki pa tudi ni brez napak, saj se strop udira. Res je čudno, da nima ta piramida nobenega napisa kdo jo je zgradil, razen v nekem zakotnem delu ime Keops. Zaradi ekonomskih razmer so se v Egiptu nato piramide manjšale, na koncu so kralje pokopavali globoko v zemljo po celem Egiptu. Vseeno pa so piramide gradili še naprej Nubijci (če se motim se opravičujem), vendar so te veliko manjše (do 10m visoke), in samo pokrivajo grobnico skrito v tleh.
Največjo (ne najvišjo) piramido so zgradili kitajci in v njeni notranjosti z dragulji strop grobnice okrasili v obliki nočnega neba z vsemi zvezdami.
Mehiške piramide, pa so bile uporabljene ne kot zadnje počivališče kraljev, ampak kot središče verskega dogajanja - žrtvovanja. Na vrhu imajo ravno streho, na kateri se je lahko šopiril duhovnik.

Za iskanje izgubljene civilizacije ali pa obiska nezemljanov v rani zgodovini človeške civilizacije, bi bili najboljši viri pisni viri, oz. mitologija in stara verovanja. Iz teh bi lahko razločili morda namige o naprednem, civiliziranemu življenju ali vsaj njegovemu vplivu na kasnejšo družbo.

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Naredili naj bi jih okoli 3000 pr. n. š. , vendar sm gledal je nek duhovnik v transu trdil, da so jih naredili leta 10500 pr. n. š. Takrat naj bi bil tudi Orion na takšnem mestu, da so bile obrnjene točno porti njemu.

Glede tega, da so vsi delali piramide, lahko rečem, da so njabolj stabilne. Tudi Empire State Building je podoben piramidi, le da je bolj strma. Če narediš raven stolp, se lahko prevrne. Piramida pa se zelo težko.

Amun
Prispevkov: 13
Pridružen: 30.5.2003 0:13
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Amun »

Ja tole o orionu sem tud jaz slisal, da so piramide obrnjene proti njem. Glede casa postavitve je pa menda full ugibanj in teorij.
Mogoce se en zanimiv podatek. Baje, da ce prepognemo zemljevid sveta po dolgem in pocez, ugotovimo da se keopsova piramida nahaja na tocni sredini zemljevida.

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Pol je pa še nekaj, kar določa lepoto piramide za oko. Če pogledate Keopsovo piramido in nubijske piramide, ki so manjše in bolj strme, vam bo gotovo vsaj na daleč lepša Keopsova. Baje da je razmerje med stranico in višino (ali pa čem drugim), če naj bo piramida lepa, natančno 2pi. To razmerje je tudi pri velikih piramidah.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Amun napisal/-a:Mogoce se en zanimiv podatek. Baje, da ce prepognemo zemljevid sveta po dolgem in pocez, ugotovimo da se keopsova piramida nahaja na tocni sredini zemljevida.
Ja kakšen zemljevid? Karte ki jih mi uporabljamo so ZELO nenatančne. Svet kot ga prikažejo je vedno bolj deformiran, bolj kot se oddaljuješ od ekvatorja proti polom.
Že samo dejstvo, da piramida ne leži na samem ekvatorju, izpodbija idejo o tem da bi lahko stale na ''sredini'' zemljevida.
Pa še - karte ki jih včasih uporabljajo američani imajo v centru ameriko in delijo evroazijo, kot mi pri naših delimo tihi ocean - kje bi potem stale piramide? V tem primeru bi bile v sredini tiste piramide v mehiki. Pa še te ne, ker ležijo daleč od ekvatorja.

Amun
Prispevkov: 13
Pridružen: 30.5.2003 0:13
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Amun »

Genion, ja se strinjam, to sem zasledil v neki oddaji na NGC(National geographic channel). Kakšen zemljevid so tam uporablali, res ne vem, vendar je na oko zgledal kot zemljevid, ki ga uporabljajo pri urah geografije. Strinjam se z dejstvom glede ekvatorja. Verjetno je šlo za znanstvenike, ki skušajo uveljavit svoje teorije in pri tem mastno zaslužit.
Kar se pa tiče zemljevidov ki jih uporabljajo američani(z ameriko na sredini), pa lahko rečem le, da je amerika itak največji zakon :roll: [/list]

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Ljudje, pa kaj ste vi res tako naivni, da verjamete da so bile piramide npr. keopsova, zgrajene pred tako malo časa nazaj (3000 let pr. n. š.) in da so bile zgrajene na tako primitiven način? Pa si vsaj za začetek poglejte njeno celotno maso in strukturo njene zgradbe...

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Ja itak.

Pomemben podatek je tudi ta, da doslej v nobeni piramidi niso našli mumije niti ogromnih zakladov, ki jih omenjajo. Baje da so vse pokradli.

Me zanima kako so prišli skozi vse zazidane hodnike keopsove piramide in ukradli mumijo ter še vse zlato brez da bi karkoli poškodovali itd. Pol so pa še teorije da so jih pokopali pod piramido.

Verjetno so jih postavili kot spomenik ali pa kot svetišče, zato so bile tudi postavljene kot orionov pas.

P.S.:Amerika ni noben zakon, dokler je tam gospod predsednik Grm.

picasso
Prispevkov: 17
Pridružen: 1.9.2005 1:43

Odgovor Napisal/-a picasso »

Lep pozdrav vsem želim! Res hud forum...

Sam sem direkt zatreskan v piramide, to odkrivanje, ta povezanost, vedno več podatkov in teorij ki se skladajo. Pa gremo k bistvu..
Sam ne verjamem da je piramide zgradila naša civilizacija. Ko sem "prikorakal" na forum mi je bilo čudno da ni več govora o keopsovi piramidi, kajti ko malo letiš skoz forum opaziš, da je prijavljenih kar nekaj mislecov. Če vas ne moti bom kar skopiral nekaj delov iz enega foruma kjer sem odprl enako temo.... vendar nisem našel več informacij kot pa sem jih sam vedel.. upam da bom tukaj kaj novega izvedel.. evo gremo po kavbojsko..
:P


Arhitekti menijo da z danasnjo tehnologijo(laserska) nebi bilo mozno tega ponovit(tudi kristalnega skull nevejo ponaredit). Če tako pogledaš je danes piramida oskubljena(vcasih je bla gladka, nisi mogel splezat gor, ampak so tatovi spokradli dragocen material ki je bil povrhnjica piramide). Piramida je narejena popolno, tako tocno da med 2 velika kamna ne mores potisniti LAS. Ze leta in leta poskusajo prit v piramido, v poseben prostor z zapisi(to je najbolj dragoceno, ZAPISI) ampak jim ne uspe, so ze poskusal z robot pa se je vse ustavilo pri enem majhnem tunelu. Cez en cas bodo ponovno poskusili prit v to sobano. Zakaj ste vsi tako proti kaki vesoljcem? saj je ziher da obstajajo, zakaj pol nebi mogli na zemlji bit? Kaj ce so tam bili, boljso lokacijo si nebi mogli najt saj bi tam imel stik sam z egipcani in njihovo kulturo. Ce ze ne vesoljci so pa bili faraoni in njihovi pomocniki, tedanji arhitekti zelo prebrisani in umsko zelo razviti, dalec pred nami, po mojem mnenju. Ampak o tem je tolko ze napisano. Ko so prisli v grobnico keopsa je bil sarkofag prazen, še zdaj se eni sprasujejo zakaj. V bistvu je pa vse logično za tiste ki verjamejo.

mislite s svojo glavo......

2.700.000 kamnitih klad, približen volumen ene je bil nekje kubičen meter.., pol govorijo da je bila zgrajena v 20 letih...

to pa pomeni po izračunih, da če bi delal na dan 10 ur, bi moral na vsake 2 minute TAKO kamnito klado postaviti na svoje NATAČNO mesto. To pa je nemogoce?

en bo rekel, joj pa kolk ljudi je bilo, pa mi ti reci da je vseh 360.000 ljudi bilo na gradiscu in delalo, jao jao,

gradisce je premajhno za tolko ljudi.

mogoče je kdo gledal asterixa in obelixa kako so tam vozili une klade haha.

pa vi ki mi o lesu govorite,

"Če bi hoteli izdelati dovolj vlečnih priprav za transport klad od kamnoloma do gradbišča, bi v celotnem Egiptu preprosto ne našli dovolj kakovostnega lesa, vsaj ne za zahtevano frekvenco enega položenega kamna vsaki dve minuti. Mali kanalčki s stranicami okrog dveh decimetrov, s katerimi je piramida prepredena, glede na vizualne dokaze odsotnosti klesanja, ki jih je zbral po njih spuščeni robotek, tako ali tako ne bi mogli biti niti v sanjah narejeni po stari teoriji kamnitih klad: "Razen seveda, če jih niso po neposrednih navodilih arhitekta izdolble posebej izobražene miške ali žuželke, haha."

obstaja pa se ena manj vesoljska verzija za privrzence stare teorije:

Lepljenje kamna

Ker glede na te in še vrsto drugih pomislekov nikakor ni mogel sprejeti starih odgovorov, se je Guy Demortier sklenil lotiti iskanja novih, pri tem pa je bilo ključno srečanje s francoskim kemikom Josephom Davidovitsem, s katerim sta navdih skupaj našla v Plinijevih pradavnih latinskih tekstih o spajanju zlata z zlatom. Če je mogoče "zlepiti" zlato, potem je bilo nedvomno mogoče "lepiti" tudi kamen, v našem primeru apnenec, iz katerega je sestavljena Keopsova piramida. Tako je počasi nastala teorija, po kateri so stari Egipčani kamen resda pritovorili iz bližnjih kamnolomov, vendar ne v titanskih vnaprej pripravljenih zidakih, temveč v neprimerno manjših količinah, recimo v dvajset-, petindvajsetkilogramskih kosih, ki so jih potem na kraju samem "zlepili" v kamnite klade, vidne danes. To naj bi bili storili s posebnimi lesenimi kalupi, ki so jih vedno znova prislonili na že postavljene zidake in jih zalili z vnaprej določeno mešanico apnenca, vode in posebne spojine, ki je omogočila hitro spajanje. Mešanica se je strdila v enem samem dnevu in je po tem obdobju navzven popolnoma spominjala na najbolj navadno kamnito klado, kar si jih je sploh možno zamisliti: če samo malce poenostavimo, je torej Keopsova piramida sestavljena iz cementa, stari Egipčani pa so bili poleg vseh drugih prvih reči, ki so se jih lotili, tudi prvi zidarji na svetu.

ta del je bil skopiran s foruma kjer sem odprl temo

link: http://debate.discharged.org/viewtopic. ... sc&start=0

koga zanima naj si prebere vse moje poste (FronT) in pokomentira, ne ozirajte se na kletvice itd, folk em tam ne razume... bil bi vesel če bi tudi tukaj rekli kako na višjem nivoju...

na kratko:
sem zagovornik predcivilizacije, možnost tudi povezava atlantida - egipt(tehnološki bogovi pridejo v egipt, daljša življenska doba le teh(x1000), drugačen dnk, operacije ob rojstvu, za egipčane "bogovi", posejejo svojo kulturo, postavijo spomenik odidejo, pozneje jih egipčani kopirajo)

islands
Prispevkov: 6
Pridružen: 30.8.2005 11:33

Odgovor Napisal/-a islands »

picasso, podobno mislim tudi jaz. Glede piramid je vse preveč ugank, ugibanj... Najbolj zanimivo se mi zdi, da piramide najdemo na tako različnih koncih sveta. Kljub temu, da je tak način gradnje logičen, pa je skoraj neverjetno, da bi tako različne civilizacije dosegale tako identične gradbene dosežke. Torej, ce piramide niso posledica nezemljanov, so verjetno že tisočletja nzaj obstajale trgovske povezave med civilizacijami. Sem pa pripravljen verjeti, da imajo tukaj prste vmes še druge kulture.

Ena bolj izvirnih idej mi je tista v Zvezdnih vratih (kaj morem, sm pač ZF fan)

picasso
Prispevkov: 17
Pridružen: 1.9.2005 1:43

Odgovor Napisal/-a picasso »

islands napisal/-a:picasso, podobno mislim tudi jaz. Glede piramid je vse preveč ugank, ugibanj... Najbolj zanimivo se mi zdi, da piramide najdemo na tako različnih koncih sveta. Kljub temu, da je tak način gradnje logičen, pa je skoraj neverjetno, da bi tako različne civilizacije dosegale tako identične gradbene dosežke. Torej, ce piramide niso posledica nezemljanov, so verjetno že tisočletja nzaj obstajale trgovske povezave med civilizacijami. Sem pa pripravljen verjeti, da imajo tukaj prste vmes še druge kulture.

Ena bolj izvirnih idej mi je tista v Zvezdnih vratih (kaj morem, sm pač ZF fan)
daj...jaz sme gledal samo film stargate zdaj nevem obstaja še serija ne? ...

Ena varianta je da je bil potop atlantide in se je ISIS rešila in prišla z svojomi ljudmi v egipt... oni so bili za egipčane "bogovi" saj so bili tehnično zelo napredni. Živeli so po nekaj tisoč let, zato so imeli čudovito splošno znanje, ob rojstvu so si spreminjali gene z operacijami, kajti bilo se že tako daleč da so si podaljševali življensko dobo kar sami(saj smo mi že tudi skoraj tako daleč). Zdaj nevem če teorija drži ampak z letami naj bi se tudi uporabljala vecja procentaža možganov. Za egipčane so oni bili "bogovi" in jim je pasalo zato se niso upirali, nasprotno, imeli so se sami za bogove in tako ravnali, ljudem vmes pokazali kak čudež in ei ohranili na oblast. Egipčani so bili primitivci, zato so jih začeli šolat postopoma, 1+1, in to je trajalo stoletja,tisočletja. Zato sem rekel da so posejali... UStvarili so nek povod po katerem se je razvila današnja družba. Keopsova piramida se razlikuje. Je zelo zapleteno zgrajena in dosti stvari je nepojasnjenih, poleg tega vlada skriva vse kar jim pride pod roke. Kdo pa ve, mogoče že imajo celo uganko rešeno... Kdo bi pa dandanes še zaupal nasi? sami so si naredili škandal saj so že prve uradne slike iz lune fejk...
Ker niso vedeli da bo čez 20 let pri vsakem doma računalnik, ki bo 200x močnejši od njihovega superračunalnika tedaj. A BIG MISTAKE :)

to sem povedal spet kavbojsko trenutno nimam niti volje dost pisat, ker vedno samo jaz pišem dodat pa neve nihče nič in mi počasi postaja dolgčas..čeprav je to vse zelo zanimivo.. cela zgodovina je povezana... :)

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Tako veliko knjig ste prebrali in toliko lepih teorij predstavili.
Imam občutek, da imamo v tej temi prelepo povzetkarjenje že slišanega.

Pred leti sem bil na izletu v Egiptu, kjer smo si ogledali zunanjost in notranjost piramid in sem bil zelo presenečen, ker nekako nisem našel tiste piramide, kjer ne gre niti las vmes...
To so večji kvadri, močno načeti bolj peščenjakasti kot apnenčasti, z razpokami in sesipanim materialom. Med cegli je kar nekaj lufta. Tudi hodnik v notranjost je načet, popokan in notri v sobani je zatohlo in vroče.

Je pa res, da so to ogrooooooooooooomni kupi kamenja, tako veliki, da sem za pravi opis gotovo napisal nekaj sto o-jev premalo.
Nobena slika ali film ne pričara resnične veličastnosti objekta. Morate tja, morate jih videti.

Gradili so jih stoletje ali več. Oprostite, prevelike so za eno življenjsko dobo s tedanjo tehnologijo...

Gotovo so bile narejene v breztežnostnem stanju, kompresirane z močno silo in postavljene na hribček. Vse to v enem dnevu. Zakaj bi sicer porabili stoletje, za kup kamenja, ki ga bi pojedla erozija predno bo človek dovolj inteligenten da bi bil vedel kaj naj bi z njim...

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

...Sfinga v Gizi, ''varuh'' piramid je dokazano zgrajena okoli 8000 do 10000 let pred našim štetjem. Dokazano je tudi da so Egipčani poznali precesijo, ki so jo imenovali vesoljsko leto. Vse to so zadnjič povedali v eni izmed dokumentarnih oddaj na Slo2.
Pravijo tudi, da so našli v nekem starem egipčanskem templju zapis vseh ''egipčanskih vladarjev''. Prvi bi naj vladali že pred približno 30000 leti. Egiptologi imajo dokaze za obstoj dinastij kraljev (ki so med drugim tudi zapisana v tem templju - na koncu spiska) približno od leta 3000 pred Kristusom. Za druge se niti ne zmenijo, saj verjamejo da gre za mitološke vladarje.
Keopsova piramida pa naj bi bila zgrajena na križišču nekakšnih energijskih črt, ki prepletajo celoten planet (imenovanih po dvema znanstvenikoma). Baje so na te točke po vsem svetu začeli postavljati razne vojaške baze namenjene ekstremnim poizkusom antigravitacije in podobno (celo Philadelphijski eksperiment). Tako so vsaj povedali na naši televiziji.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Baje so na te točke po vsem svetu začeli postavljati razne vojaške baze namenjene ekstremnim poizkusom antigravitacije in podobno
Pišete, kot bi bili ameriji pametni.
Za primerjavo: Satan Hus Ejin je tako ali drugače skupaj držal konglomerat pisane druščine warlordov in drugih usekancev.
Will Smith vel Bushido je vse to preučil, ga odstranil in povzročil totalno vojno po celem svetu. Kaj potem, če si pred tem dejstvom še kdo zatiska oči, kamorkoli greš te je strah novodobne oblike terija-izma, ki se je rodil po težavah v Perziji.
In potem naj bi bili ameriji pametni? Ena poplava pa imajo anarhijo, totalen razpad sistema.
Kakšni antigravitacijski stroji, lepo vas prosim. Razen če jih imajo Kitajci.

Odgovori