Piramide

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

celica napisal/-a:bargo
Pri magnetizmu slavna formula odpade in je neuporabna.
O kateri formuli govoriš E=MC^2 ?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

celica napisal/-a:Roman, priznam da je teško če nisi fizik ali matematik.
Razumem, da ti je težko, ko nisi ne fizik ne matematik. Ampak če že govoriš o enačbah, bi le rad katero videl. Ampak če gre za Maxwellove, ne velja.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Roman si ostalo razumel.
Formulo pa seveda iščem,čeprav moram priznati da raje opravljam meritve, vendar se ne dam jo bom že našel.
Lp

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

bargo
C je neuporaben v formuli.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, iščeš? Kako pa? In do kam si prišel?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

valovanja med energijskimi stanji magnetnega dipolnega momenta v zunanjem magnetnem polju. Hamiltonian.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

Človek živi v magnetnem polju zemlje, ki tvori magnetne in posledično elektromagnetne valove. Brez njih ni ćloveškega in tudi kateregakoli življenja.
http://www.kvarkadabra.net/index.html?/ ... _polje.htm
http://www.kvarkadabra.net/index.html?/ ... _polje.htm
piramide prilagajajo prehod iz enega spektra pred spremembo magnetnega polja, v drugega po spremembi magnetnega polja
in kje morajo biti ob določenem času, da "prilagodijo" ta prehod?
katere piramide po svetu so bile narejene s tem namenom? vse?
ali je keopsova piramida ze odigrala svojo vlogo?
kaj konkretno je tisto, kar je Celico podalo k "razmisljanju/vedenju", da so piramide namenjene oz. povezane prav z "problemom magnetizma"?

hvala za odogovore in lp
če bi pa se kdo malo razložil te pojave oz besede, bi bilo pa prav fino

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

me_

In kaj piše na teh naslovih ki si jih podal:

Zanima me, kako se sploh širi magnetno polje (po čem), še bolj pa, zakaj sploh nastane (npr. zemeljsko magnetno polje)?
Magnetno in električno polje sta le dva obraza istega fenomena, namreč elektromagnetnega polja. Izvir elektromagnetnega polja so nabiti delci. Če so le ti pri miru, oddajajo le električno polje. Če pa se nabiti delci gibljejo (rečemo, da teče električni tok), tedaj so tudi izvir magnetnega polja. Zaradi tako tesne povezave med magnetnim in električnim poljem bomo od tu dalje raje govorili o
elektromagnetnem polju.In še o izvoru Zemeljskega magnetnega polja. Einstein je problem izvora Zemeljskega magnetnega polja postavil med najpomembnejša neodgovorjena vprašanja fizike prve polovice 20. st. Čeprav sam izvor
Zemeljskega magnetnega polja še vedno ni povsem pojasnjen, pa nedvomno velja, da kot pri vsakem magnetnem polju, tudi tu služijo kot izvir magnetnega polja permanentni tokovi nekje v notranjosti Zemlje. Po večini razlag so to tokovi v železnem jedru Zemlje, to je v najbolj notranjem plašču Zemlje. Da je izvir magnetnega polja Zemlje dinamičen sistem, govorijo meritve o legag magnetnih
polov, ki se časovno lahko zelo spreminjajo.


Ni kaj reči,popoln odgovor na vprašanje.Marsikateri znanstvenik bi se v grobu obrnil ko bi videl tole.To je žal današnja fizika,ki ne ločuje magnetizma od elektro magnetizma,vsaj poskuša ne.Zato se je težko pogovarjati,če ima oni na drugi strani ves čas v mislih elektromagnetizem.Bom kar nehal ker je brez veze.


in kje morajo biti ob določenem času, da "prilagodijo" ta prehod?
-Ne vem, zato je potrebno opravljati meritve sprememb magnetnega polja zemlje.

katere piramide po svetu so bile narejene s tem namenom? vse?
-Pojma nimam pa me tudi ne zanima.Zanimalo me je zakaj so jih gradili, ker brez veze jih verjetno niso.Nimamo dosti otipljivih obrazložitev gradnje piramid zato so me včasih pritegnile, vendar jim nisem posvetil kaj dosti časa. Ker me zanima magnetizem mi je prišla ideja kar sem pisal za piramide. Od takrat pa se mi ta ideja samo še potrjuje.Do danes še ni nihče argumentirano to zavrnil.
.
ali je keopsova piramida ze odigrala svojo vlogo?
-Verjetno da,ne verjamem da je današnja sestava še sposobna odigrati svojo vlogo.


kaj konkretno je tisto, kar je Celico podalo k "razmisljanju/vedenju", da so piramide namenjene oz. povezane prav z "problemom magnetizma"?
- Kako je človek preživel spremembo magnetne resonance zemlje.Imel je dve možnosti.Prvo, da je s pomočjo meritev določil naslednji sever in jug, kjer se med procesom ne dogaja nič in je normalen prehod, v kar pa kar težko verjamem,saj verjetno niso imeli instrumentov kot jih imamo danes.Zato je bolj verjetno preživetje v piramidi.Lahko jih je zalilo tudi morje,pa so vseeno preživeli,ker so bile tako grajene.Zanimivo bi bilo to pogledati, če je na kateri od piramid ostanek morja na zunanji strani, v notranjosti zagotovo ni.

Lp.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 6:35, skupaj popravljeno 1 krat.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 6:36, skupaj popravljeno 1 krat.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Kako je človek preživel spremembo magnetne resonance zemlje.Imel je dve možnosti...
Pračlovek pač ni kaj dosti študiral o spreminjanju magnetnega polja.
Zato je bolj verjetno preživetje v piramidi.
Pa kaj govoriš, da so se poskrili v piramido in čakali na usodni dogodek? V piramidi ni dovolj prostora za noetovo barko. Sploh takšno, ki bi datirala 780,000 let B.C., ko se je nazadnje (po podatkih iz wikija) obrnilo magnetno polje.
Zanimivo bi bilo to pogledati, če je na kateri od piramid ostanek morja na zunanji strani
Dvomim, da bi se lahko morje toliko dvignilo, da bi segalo do Gize.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 6:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Celica, najlažje je zaničljivo govoriti o tistih, ki se s teboj ne strinjajo. Če menijo drugače kakor ti, se lahko samo motijo? Če rečejo, da česa ne vejo, so bedaki, ki se niso poglobili in zato niso mogli priti do tvojih "spoznanj". No, na tem forumu smo manj natančni, pa te zato vprašam dvoje:

1. Od kod po tvojem mnenju izvira "neelektrični" magnetizem?
2. Zakaj bi se morali ljudje skrivati po piramidah, če jih ni magnetizem (niti elektromagnetizem) v ničemer ogrožal?

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

3. Zakaj piramida sedaj ni več uporabna, pred 5000 leti pa je bila?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ja dobro da bi vi tudi kaj povedali ne samo spraševali.
Da se je pa potrebno strinjati z mojimi trditvami ste pa sami krivi.Kdo pa pravi da moraš biti prav tu.
Roman, če ne ločiš magnetizma od elektromagnetizma imaš odgovor pri fizikih.

genion, ne vem, vem pa da današnji forumci popolnoma nič.
Preživeli so samo tisti ki so vedeli,zakaj se gre.
Tisto o morju je pa samo misel,ni pa rečeno da ni kaj na tem.Tudi tu smo nekoč imeli morje.

Ostajam pri magnetizmu, ki bo v bodoče ... uspeh nadaljnega razvoja in nam ne bo potrebno graditi piramid, razen Jelinčičeve.
Lp.

Odgovori