Piramide

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

zdravo
Tole pa diši že po nečem drugim, kot pa kakšna znanost.
Eni hodjo na ženski VC, drugi pa hodimo kam drugam, je pač tako.
Se zavedate,da te besede berejo tudi drugi, ne samo vi. Verjetno ne, ker bi drugače pisali o piramidah. Do sedaj še ni bilo strokovnega odgovora na moje pisanje o piramidah, ali vsaj mnenja zakaj so jih gradili. Ok saj vas razumem, če pač ne razumeš, tudi konstruktiven ne moreš biti.O temi ne bi rad debatiral, kar ste verjetno v tem delu foruma že prebrali.
Koga pa tu luna nosi bo pa čas pokazal, saj kot veste se zgodovina zapisuje.
Roman hvala za reklamo, pa nisem samo tam, sem tudi drugje, kar pridno išči.Ni se pa potrebno bati da bi kam odšel. Če te kaj muči ti kar vprašaj.
Ok fantje, poznate tisto melodijo - Ko sije Luna na obalo - jaz jo obožujem, pa vi.
Lepo noč

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

bargo
Kaj misliš, da niso znali takrat računati in meriti, čudno mar ne, ker piramide stojijo in kot pravijo strokovnjaki so zelo natančno sestavljene.
Lp

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kaj pa naj bi po tvojem pisali o piramidah? O njih vem le to, kar so drugi povedali. Nekatere stvari se mi zdijo razumne in jih sprejemam, druge ne. Verjamem, da je piramidna oblika najbolj obstojna, in če je bila obstojnost zahtevana, so pač zgradili piramide. Utemeljeni se mi zdijo pomisleki o tehniki, s katero naj bi jih zgradili (teža kamnov, domnevno takratno graditeljsko znanje, število graditeljev, logistični problemi), razumem pa tudi možnost, da so imeli kako tehnično rešitev, ki se je do danes pozabila in se zato graditeljem piramid čudimo. Razumem, da ni čisto jasno, ali je šlo za grobnice ali za astronomske objekte ali kaj tretjega.

Ne sprejemam pa teorij o zbiranju in oddajanju nekakšnih energij, o delovanju kristalov, magnetizma in podobno. Iz tvojega nejasnega pisanja ne morem razbrati niti tega, kaj trdiš, niti tega, kaj bi rad vprašal. Ne da bi me to mučilo, ampak če si želiš smiselnega razgovora, se pač potrudi.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

celica napisal/-a:bargo
Kaj misliš, da niso znali takrat računati in meriti, čudno mar ne, ker piramide stojijo in kot pravijo strokovnjaki so zelo natančno sestavljene.
Lp
bargo napisal/-a: Želiš povedati, da so 5000 let nazaj "merili", računali in izračunali, ne samo kdaj, temveč tudi kaj (PIRAMIDE) in kako (da so jih postavili pravi čas !), bo jih rešilo pred ne vem čem
Celica lepo po vrsti. Računati so znali, se strinjam.
Nekaj povsem drugega pa je

1. zaznati in razumeti magnetno polje
2. ugotoviti nevarnosti/priložnosti v zvezi magnetnim poljem
3. IZRAČUNATI, da so piramide REŠITEV !
4. Izračunati, da se jih splača graditi, da bodo pravočasno zgrajene, ko bo prišel "soden" dan, kot nevarnost.
5. in jih nato izgraditi.

Tukaj izračunati mislim, na celoten model, da je samo piramida ustrezna zaščita. Saj je bistveno lažje zgraditi kvader ali kocko.

To da jih je nekdo izgradil je edino DEJSTVO ! Vse ostalo je domišljija. Tvoja domišljija je skrivnostna in se zmeraj bolj pogreza v to skrivnostnost, kar pomeni, da ni prepričljiva.

Povezave z magnetnim poljem, magnetizmom in piramidami, raje ne bi komentiral.

Celica:
Merjenje, pomeni nekaj preslikati v številke in je zelo različno od čistega opazovanja, ki je čisto subjektivne narave.

Nič nisi povedal, kako so MERILI ?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Zdravo
Roman to pa je bilo konstruktivno in to cenim.
To kar sem napisal o piramidi trdno stojim za tem. Veš da nisem fizik.zato je verjetno tudi tako napisano.
Kaj bi vprašal, zanimivo ja, v vsaki moji ideji se sprašujem če je lahko resnična,iščem napake,iščem nesmisle, kajti nekaj razvijati bres smisla je res nesmisel.Priznanje nesmisla, napake, zmote, koristi predvsem meni zato bom le to tudi tu objavil.Zaenkrat pa trdim to kar trdim.
Lepo noč

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Zdravo
bargo si se pač sprijaznil s tem, da jih je nekdo izgradil, ne zanima pa te zakaj,tu ti ne morem pomagati.
Meritve - so v številkah, ne vem kaj vidiš ti.Jaz se ne ukvarjam z mejnimi vedami ali kaj podobnega,kar dobro vidiš iz pisanja na omenjenem forumu, preučujem jih pa, kar je razlika.
Komentiraš, kritiziraš pa lahko vse,zakaj ne, samo v kodexu.Nisem več mulc, praznjujem 50 letnico.
Lepo noč

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

No, zdaj pa me zanima, zakaj trdiš, kar pač trdiš. Očitno nimaš za svoje trditve nobenih empiričnih ali fizikalno matematičnih razlogov, torej imaš neke druge. Katere?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

celica napisal/-a:Zdravo
bargo si se pač sprijaznil s tem, da jih je nekdo izgradil, ne zanima pa te zakaj,tu ti ne morem pomagati.

Meritve - so v številkah, ne vem kaj vidiš ti.Jaz se ne ukvarjam z mejnimi vedami ali kaj podobnega,kar dobro vidiš iz pisanja na omenjenem forumu, preučujem jih pa, kar je razlika.
celica napisal/-a:Zdravo
Komentiraš, kritiziraš pa lahko vse,zakaj ne, samo v kodexu.Nisem več mulc, praznjujem 50 letnico.
Kot prvo, ti želim čestitati za abrahama. Čestitam iz vsega srca.

Nato pa bi rad odgovoril na veliko tvojih trditev:
celica napisal/-a:Zdravo
bargo si se pač sprijaznil s tem, da jih je nekdo izgradil, ne zanima pa te zakaj, tu ti ne morem pomagati.
Seveda, me zanima. In to zelo ! Zato te zmeraj sprašujem, vendar ne dobim odgovorov, ki bi me vsaj malo prepričali v kaj več, kot da imaš domišljijo in neko meni neprepoznano željo.
Pa poglejmo :
celica napisal/-a: BARGO : 1. Kako so lahko pred 5000 leti vedeli za magnetno polje zemlje ter negativne vplive menjave magnetnega polja na čoveka ?
Tako kot danes, ko gre zares človek zna razmišljati.
Kakšen odogovr pa je to ?
celica napisal/-a:
BARGO : 2. Kako so ugotovili, da se magnetno polje spreminja ?
Z meritvami, zaradi hitrega spreminjanja narave, vse močnejših naravnih katastrof, toplotnega učinka, mogoče tudi pojava novega sonca.
To, da se narava spreminja je dejstvo. Opazovanja na dolgi rok, so obrodila sadove. Pojem hitro "spreminjajoče narave" je zelo nedefiniran, če ni časa. V 10 letih, 1 letu, 1 mesecu ali eni uri. Če pomislim, da niso vedeli, vsaj po mojem vedenju, da so lunine mene, posledica SENCE ZEMLJE, (zemlja krogla !, luna mora krožiti okoli zemlej in zemlja okoli sonca => senca zemlje na luni -> vidimo lunine mene !).

Tvoj odgovor mi daje misliti in sicer tako: Da s pomočjo današnjega vedenja, odgovarjaš na moja vprašanja. To pa zagotovo ne morejo biti odgovori, za 5000 let nazaj. Ali pač ?
celica napisal/-a: Bargo : 3. Kako so vedeli, kdaj morajo začeti graditi piramide, da bo pravočasno ?
Na podlagi meritev se da točno izračunati.
To, da se da na podlagi meritev marsikaj izračunati, to je dejstvo.
Vprašanje je : Kako so oni merili ? Kakšne metode so uporabljali ? Kakšne metode so uporabljali za izračune ?

Pri čemer niso poznali številčnega sistema, kot ga poznamo danes ! S tem sistemo se da marsikaj izračunati in zanimivo bi bilo vedeti ali obstaja še kakšen podoben ali celo drugačen "številski" sistem, ki je enako učinkovit ali še celo bolj ?!

Ok, več ne bom citiral. Bom zelo vesel, če domin na to kakšen bolj konkreten odgovor, bolj "znanstven".

Nekaj si govoril tudi o pisanju knjige in razdajanju modrosti. Zato še eno staro misel, ki naj te vodi pri temu:

"Teaching is the highest form of understanding." Aristotle

In če želiš koga kaj naučiti ali seznaniti z skrivnostmi, naj bi bilo to vsaj prepričjivo, če ne že razumljivo.

We must always think about things, and we must think about things as they are, not as they are said to be."
George Bernard Shaw

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

Celica: Da nebo nepotrebne polemike. To razmišljanje o luninih menah je zeeelo staro. Takrat smo v evropi "vedeli" da je zemlja ploščata je spodaj pekel, zgoraj pa nebesa.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

celica napisal/-a:... ne zanima pa te zakaj,tu ti ne morem pomagati.
Kaj pa tebi lahko kdo pomaga???

Lahko noč..

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 6:37, skupaj popravljeno 1 krat.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 6:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

me_ napisal/-a:bi pa se vprasal g.celico 8)
kako se "skozi (elektro?)magnetizem razlozi \(E = mc^2\)
na "preprost način,,
lp
:shock: :lol:
googlaj s tem "Burkhard Heim" mogoče bo šlo :wink: Vendar v nemškem jeziku, možak ni hotel znati angleščine.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Roman, priznam da je teško če nisi fizik ali matematik.
Odgovor bi se glasil nekako tako :
Pri obratu, ali bolje rečeno ponovni vspostavitvi magnetnega polja Zemlje, bi prišlo do razlik v samem magnetnem polju zemlje,katero tvori elektromagnetno ali magnetno resonanco. Razlika resonanc bi vplivala na človeško telo.
Ta pojav pa ima še kako fizikalne in matematične lastnosti. Poiskušam, seveda kar zmorem spraviti v te okvire, in z znanimi enačbami to dokazati.
Lp.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

bargo
Pri magnetizmu slavna formula odpade in je neuporabna.
Drugače je pri elektromagnetizmu, za katerega ti bodo razložili strokovnjaki.
Lp.

Odgovori