Kljuc Univerzuma

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

:mrgreen: :mrgreen:

A to si ti stvarno toliko glup ili se samo pravis da si glup?!??!

Sprenevedanjem ni konca ne kraja, ha... Na niti eno vprasanje nisi odgovoril!!!!!!!!...ker so preprosto pretezka zate in si se obesil na "skarje", ki sem jih dodal le zato, da drugi vidijo kako zelo omejeno je tvoje razmisljanje.


ps..

Lahko ti pa povem...ce si se ze obesil na skarje..da sem mislil na navadne skarje (solske, gospodinjske..whatever) in navadno steklo, navaden diamant(ga vzames zeni) in navadno steklo, navaden kamen (ga najdes na cesti) in navadno steklo. :wink:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

A to si ti stvarno toliko glup ili se samo pravis da si glup?!??!
Tudi.
Sprenevedanjem ni konca ne kraja, ha... Na niti eno vprasanje nisi odgovoril!!!!!!!!...ker so preprosto pretezka zate in si se obesil na "skarje", ki sem jih dodal le zato, da drugi vidijo kako zelo omejeno je tvoje razmisljanje.
Predvidevam, da si pisal v prozi, da si pisal z namenom, da bi te drugi razumeli. To, kar sem napisal, je odraz mojega razumevanja tvojih trditev. Kaj si ti s škarjami v resnici mislil, me popolnoma nič ne briga, komentiral sem to, kar sem prebral.
Lahko ti pa povem...ce si se ze obesil na skarje..da sem mislil na navadne skarje (solske, gospodinjske..whatever) in navadno steklo, navaden diamant(ga vzames zeni) in navadno steklo, navaden kamen (ga najdes na cesti) in navadno steklo. :wink:
Očitno še sam ne dojameš, da ni važna namembnost in ime orodja, ampak sestava, sestavni material. Kakšno je navadno steklo? Navadnega stekla je pravgotovo več vrst. Dvomim, da bi moja žena, če bi bil poročen, imel t.i. "navaden" diamant, itak ji ga pa ne bi kar vzel.
Navadnih kamnov je še več vrst ... nisi obiskoval pouka geografije v osnovni in srednji šoli? Aja, točno, ti vse to zavračaš. Zato pa ne veš. Aja, spet sem se zmotil, saj veš, samo svojo resnico - to pa je, da obstaja samo en navaden kamen.

Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

have a good life :wink:

p.s.
cez tocno eno leto se bos spomnil tega razgovora in se tolkel po glavi..."zakaj le sem verjel in ne pomislil"

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Animos napisal/-a:A to si ti stvarno toliko glup ili se samo pravis da si glup?!??!
Tipična lastnost šarlatanov, katero je npr. moč videti tudi pri g. Šorliju.
Animos napisal/-a: p.s.
cez tocno eno leto se bos spomnil tega razgovora in se tolkel po glavi..."zakaj le sem verjel in ne pomislil"
Huh, ti pa daješ še krajše roke kot g. Šorli: on namreč trdi, da bo znanost potrdila njegove poglede v naslednjih 20 letih. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Roman »

Animos napisal/-a:Namesto, da bi svojo energijo posvetili napredku in novim spoznanjem, vso svojo energijo usmerjate v negiranje necesa cesar sploh ne poznate…
Priznam, da imam težave, če se pogovarjam s kom, ki je tako poln samega sebe, in ki govori kaj takega, kar govoriš ti. Ampak, ko boš sestopil s svoje visoke gore in se približal nam navadnim smrtnikom, bo morda pogovor lažje stekel. Ampak ti raje zaničuješ in misliš, da boš s tem dosegel naše odobravanje. Zamisli se malo nad samim seboj.
Torej mi dokazi (ce vas ta beseda tako zelo okupira, da brez nje ne morete) da se motim...
Ne izgovarjaj se, žogica je pri tebi.
Tisti tvoj “Magic izziv” pa je preprosta demonstracija moci stevilke 9.
Nobene moči, preprosta lastnost. Me pa veseli, da si prišel do tega brez svoje "nove" matematike.
Ne vem pa kako bi to razlozila ali razlaga klasicna matematika (verjetno z kako neskoncno dolgo formulo, ki jo nato poimenujejo “dokaz”).
Dokaz je sila preprost in ne potrebuješ neskončno dolgih formul, niti ne kake "nove" matematike.
Obstaja pa vec stvari, ki jih NI sposobna dokazati kot pa stvari, ki jih JE sposobna dokazati.
Morda res. Ampak navedi mi primer, kjer "nova" matematika dokaže nekaj, kar "stara" ne more.
Namesto, da bi se vprasal kako so lahko pred vec tisoc let z mikroskopsko natancnostjo izracunali polozaje vec milijonov svetlobnih let oddaljenih galaksij
So res? Kako to veš?
Kako in zakaj ze lahko nekateri avtisti in savanti ali z vasimi besedami “motenci” izracunajo neko vecstevilno formulo na pamet hitreje, kot jo bo pa kdorkoli izmed vas izracunal z kalkulatorjem???
Ja, pri nekaterih ljudeh možgani ne opravljajo svojih normalnih funkcij, pa imajo zato več zmogljivosti za take res osupljive sposobnosti.
To tvoji znanosti ni in ni jasno…in ji ne bo jasno vse dokler bodo obstajali primerki kot se tukaj oglasajo...
In s takim sogovornikom naj se pogovarjam? Res?
ceprav zadeva sploh ni tako zelo komplicirana ko in ce poznas resnicno naravo stevilk in povezave, ki jih medsebojno tvorijo.
In kdaj nam boš to pojasnil?
Povzetek vprasanj iz tega kar ocitno nisi razumel pri tem
Vprašanj ni treba povzemati. Daj kak odgovor. Res je žogica pri tebi.
Pa se prav vam do neke mere dam...
He, he, je to sestop z gore vzvišene samovšečnosti?
saj dokaza ne boste razumeli
Če ga ti razumeš, ga bodo tudi drugi, verjemi mi.
Tekocino po kateri lahko hodis in v kateri se lahko tudi utopis.
Aha, imaš tole v mislih: http://www.youtube.com/watch?v=f2XQ97XHjVw. Res zanimivo, razlaga pa je tule: http://en.wikipedia.org/wiki/Non-Newtonian_fluid. Imaš ti boljšo? Na dan z njo. Naj ti ne bo nerodno, če je to razlog za tvojo agresivnost.
heh…seveda bo “zdravapamet”, ki te “pameti” she ni srecala
Veš, za ljudi, ki so zelo modri in zelo veliko vejo, je značilna naravna skromnost in prijaznost do sogovornikov. Pravi genij ni nikoli tako aroganten in žaljiv, kot si ti. Če razumeš, kaj hočem povedati.
Me prav zanima, ce loci razliko med rezanjem stekla z skarjami ali z diamantom ali celo kamnom…
Ko sem bil še otrok, mi je v roke prišla trilogija "Veselja dom", kjer je pisalo, da lahko z navadnimi škarjami režemo (strižemo) steklo. Verjemi, da sem poskusil točno po navodilih, pa mi ni uspelo. Steklo sem vsakič zdrobil, od striženja ne duha ne sluha. Naj vidim zdaj tvojo žogico.
A ima kdo od vas pogum odgovoriti na eno samo samcato vprasanje, ki sem ga zastavil ali si boste she naprej zatiskali oci in kobajagi ne videli, ker “klatim neumnosti”???!?!?!
Ne samo, da klatiš neumnosti, tudi zelo nesramen si. Se tega zavedaš?

Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

Dragi moj “znanstvenik”,…mentalne masturbacije z namenom samoohranitve se lahko gres v krogih svojih somisljenikov, kjer ti bo mogoce se kak tvoj ucenec kaj verjel. Pri meni, teh moznosti nimas , ker te poznam bolje kot se poznas sam.
V prvem odstavku si se pa perfektno opisal.

S toliko zogicami sem vas ze zasul da drugega preprosto vec ne vidite in hlastate za svezim zrakom.

Aja? In zakaj ima to lastnost ravno in le ta stevilka???

Goldbacha resi v nekaj sekundah…medtem…ko tega nikakor in nikoli ni sposoben noben racunalnik po metodi, ki jo imate za sveto in edino pravilno...pravzaprav je uganka po tej metodi popolnoma neresljiva, ker je vasa matematika neskoncna in zato nenaravna...kajti narava deluje po sistemu ponavljajocih se ciklov ali vzorcev ce hoces..

Dokaze gibanje energije magnetnega polja, el.toka, svetlobe, ciklicnega gibanja t.i. casa ...itd..itd.. kar ti/vam bo zelo tezko razumeti dokler ne spoznate vseh relacij, ki jih medsebojno tvorijo naravna stevila.

A zelis povedati, da tvoji mozgani delujejo normalno?? Definiraj „normalno“! Ce bi bil zares „znanstvenik“ bi se moral potruditi in poiskati odgovore tudi na taka vprasanja...kajti take „osupljive“ sposobnosti ima sleherni clovek, ki hodi po tem planetu.

Kako bos otroku, ki se ne pozna stevilk pojasnil kaj je ulomek?

Ne dragi moj, zogice sem ze omenil. Sicer pa…Na vsako posamezno vprasanje lahko ponudim bolj ali manj koncen odgovor...ampak poglej prejsnjo vrstico in ti bo mogoce jasno zakaj to ne bi imelo nobenega smisla.
Ampak ker sem se vedno prijazen vam ponudim novo moznost. Pac bom izbral neko podrocje...ceprav sem vam dal moznost, da izberete tisto kar najbolje poznate pa si tega niste upali, ker nekje globoko v sebi veste, da nimate pojma o stvari, ki jo tako vneto razlagate drugim...z „prijaznimi“ besedami pa: Ker se zavedate, da imate se ogromno neodgovorjenih vprasanj ampak jih zaradi povsem „normalnih“ cloveskih lastnosti kot so, sebicnost, samopovelicevanje, vsevednost, kobajagi polozaj, avtoriteta itd...preprosto zanikate sami sebi in s tem se drugim.

Razlozi si ali mi naslednje: Kdo in kako je dolocil atomska stevila posameznih elementov?? Na podlagi cesa?? Kako? Podroben postopek, kako se to naredi?? S cim...vse podrobnosti?? A je atom , atom ali je atom ion ali anion?? Kako in zakaj „polarnost“, na podlagi cesa, kaj je minus in kaj plus...plus cesa...skratka Kaj je polarnost??? Elektron, proton, nevtron, antielektron, antiproton, kvark, foton itd...itd..itd.. Ce ne ves, se pozanimaj. Ce ves pa te prosim, da mi postopke kar se da natancno opises in ti bom nakazal kako zelo in kje so se ze v startu „zmotili“, da ne recem lih...kje so vas nategnili. Ampak vi se danes berete periodicno tabelo elementov kot kristjani biblijo. Kvantna fizika je sla malo naprej...so pa se vedno tam kjer so bili idijanski shamani pred vec tisoc leti.

Razlaga koruznega skroba je blizu ampak se vedno je podobna razlagam v cerkvi kjer razlozijo nek naravni pojav in ga zaradi nerazumevanja preprosto pripisejo bogu ali hudicu. V bistvu pa ima Koruza, kot taka pac neke samo njej lastne lastnosti, ki jih lahko razumes spet ce in ko bos dojel relacije stevilk in nato se malo prestudiral zgodovino indijancev in drugih starodavnih ljudstev.

A sem sam kjerkoli trdil, da sem genij ali kaj podobnega?!? Clovek je po naravi neomejeno inteligentno bitje, le religija ga je sjebala in njegov intelekt drzi na nivoju najprimitivnejsega bitja v univerzumu. Upam, da si do sedaj ze pogruntal, da je religija cisto vsaka oblika tako splosno in javno sprejete znanosti kot verstev vse do t.i. politike, ekonomije, show biznisa itd..itd..

Zacel sem lepo, koncal bom lepo. Ne zeli pa si, da bi bil „nesramen“...ker pomena te besede se ne poznas. Kakor se ne zavedas moci stevilk se ne zavedas moci besed in ti priporocam, da se malo ohladis in zlezes iz prestola v katerega so te postavili, da bi se norcevali iz tebe in tvojega intelekta. Zbudi se in poglej okrog sebe. Tehnologija in znanost, ki je tebi dostopna je le kapljica v oceanu tistega kar ti je dosegljivo...ce le bos dojel, da brez oceana tudi tebe ne bi bilo.


Aja..ps..

Steklo potopi v vodo in ga bos z obicajnimi skarjami lahko rezal in oblikoval kot papir :wink:
Zadnjič spremenil Animos, dne 30.5.2008 15:06, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Steklo potopi v vodo in ga bos z obicajnimi skarjami lahko rezal in oblikoval kot papir
Sem poskusil, a ni uspelo. Govoriš neresnico.

Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

:mrgreen: :mrgreen:

Zdrava pamet bi ti morala povedati, da steklo ne sme biti predebelo :wink:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Zdrava pamet bi ti morala povedati, da steklo ne sme biti predebelo
Aha, še to. Se pravi, dve, tri atomarne plasti, kaj?

Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

1 do 2mm bo se slo 3 in vec pa skoraj..le oblikovati ga bo malo tezje

Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

v bistvu pa ni pomembono to, da lahko steklo na tak nacin rezes...ampak je pomembno ZAKAJ ga lahko rezes...kar boste hitro pogruntali, le da se boste spet zadovoljili z pol-odgovori

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Roman »

Animos napisal/-a:Goldbacha resi v nekaj sekundah…
Ampak, ker tega nismo sposobni dojeti, nas boš prikrajšal za razlago? Kakor hočeš.
kajti take „osupljive“ sposobnosti ima sleherni clovek, ki hodi po tem planetu.
He, he, sem in tja bi mi katera prav prišla.
Kako bos otroku, ki se ne pozna stevilk pojasnil kaj je ulomek?
Na povsem enak način, kakor je do ulomkov prišel človek v svoji zgodovini.
Ampak ker sem se vedno prijazen vam ponudim novo moznost.
Kako velikodušno od tebe.
Ker se zavedate, da imate se ogromno neodgovorjenih vprasanj ampak jih zaradi povsem „normalnih“ cloveskih lastnosti kot so, sebicnost, samopovelicevanje, vsevednost, kobajagi polozaj, avtoriteta itd...preprosto zanikate sami sebi in s tem se drugim.
Hm, postavim vprašanje, pričakujem odgovor, dobim pa "normalno" človeško diskvalifikacijo, s katero si pri vprašanju ne morem čisto nič pomagati. Pa saj nisi resen.
Razlozi si ali mi naslednje: Kdo in kako je dolocil atomska stevila posameznih elementov?? Na podlagi cesa??
Nisem toliko zgodovinarja, da bi ti naštel vsa imena, lahko pa ti odgovorim na vprašanje kako. Ne boš verjel, s tehtanjem.
Ce ves pa te prosim, da mi postopke kar se da natancno opises in ti bom nakazal kako zelo in kje so se ze v startu „zmotili“, da ne recem lih...kje so vas nategnili.
No, nisem fizik in ti tega ne znam razložiti, se pa da prebrati v kakšni knjigi. Ampak ti mi lahko mirno razložiš svoj pogled.
Ampak vi se danes berete periodicno tabelo elementov kot kristjani biblijo.
Če bi vse znanje, ki so ga ustvarili znanstveniki v preteklosti, moral vsakič sproti ustvariti, ne bi nikamor prišel.
Kvantna fizika je sla malo naprej...so pa se vedno tam kjer so bili idijanski shamani pred vec tisoc leti.
Eh, samo groziš. Daj, raje kaj konkretnega povej.
Zacel sem lepo, koncal bom lepo.
Temu rečeš lepo?
Ne zeli pa si, da bi bil „nesramen“...
In še groziš. Hudo.
ti priporocam, da se malo ohladis in zlezes iz prestola
Na nobene prestolu ne sedim, sama ušesa so me, kaj boš povedal, ti pa nič. Samo nekaj namiguješ, se posmehuješ, grosiš. Ko pa je treba kaj konkretnega povedati, pa nič.
Steklo potopi v vodo in ga bos z obicajnimi skarjami lahko rezal in oblikoval kot papir :wink:
Zgodilo se mi je enako kot drugim. Še en drug trik mora biti posredi. Bi ga izdal?

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Namesto, da bi se vprasal kako so lahko pred vec tisoc let z mikroskopsko natancnostjo izracunali polozaje vec milijonov svetlobnih let oddaljenih galaksij se obesas na to kar niso vedeli (mogoce pa ti le ne ves da so kljub temu vedeli…a si pomislil na kaj takega)
Kako so torej racunali v davnih casih???
Ja se strinjam, o tem je že poročal Dr. Luegner z univerze Baader-Meinhof v traktatu o faraonu Anofelesu II.!

Animos
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.11.2007 11:47

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a Animos »

In zakaj bi ti Roman, jaz posebej sel razlagat to kar sem vsem ze v zacetku ponudil, kot osnovo za razumevanje naravnih stevil in relacij, ki jih tvorijo?!?! Poglej si zadevo, ce bos se naprej mnenja, da je zadeva neumnost, sva pac zakljucila, ce bos imel vprasanje pa si probaj nanj odgovoriti najprej sam in sele nato sprasuj.

Ja, res bi ti...ampak dokler ne pokukas cez ograjo pasnika oz. te ograje ne preskocis..tega sadeza pac ne bos okusil.

In kako je prisel do ulomkov??!!
Ni zakaj ;)

S tehtanjem..hmmm...tehtanjem cesa??? iiin, a to je tvoj „podroben“ opis postopka za dolocanje atomskega stevila...no saj...oba veva zakaj bolj podrobno ne gre, ane!?


Ce ves pa te prosim, da mi postopke kar se da natancno opises in ti bom nakazal kako zelo in kje so se ze v startu „zmotili“, da ne recem lih...kje so vas nategnili.
No, nisem fizik in ti tega ne znam razložiti, se pa da prebrati v kakšni knjigi. Ampak ti mi lahko mirno razložiš svoj pogled.


In ZAKAJ VERJAMES tej knjigi?????????????? In zakaj ravno tej knjigi?? Zakaj ne bibliji??...je tudi „knjiga“! Zakaj ne pravljici o janku in metki..??! – spet „knjiga“! A samo zato ker je pred tabo tej isti knjigi verjelo na tisoce drugih????????? A zato ker ti je nek profesor povedal, da je temu tako in, da edino v tej knjigi govorijo resnico???? ZAKAJ VERJAMES?!?!? Absolutno nepomembno je v kaj verjames...a je to bog a je to kvantna fizika al karkoli drugega...pomembno je le Zakaj "V E R J A M E S"?!?!? Ko si bos odgovoril na to vprasanje se bos komaj dotaknil resnicnega Znanja. Kaj pa si? Katero podrocje „obvladas“? Daj me zbodi tam..na domacem terenu...se pred tem pa dobro razmisli, da se ne opeces..kajti tudi ogenj moras razumeti in ko ga resnicno razumes (ne kot „oksidacijo“..kot to znanost rada razlozi...hm..), ogenj vec ne pece.

Ampak vi se danes berete periodicno tabelo elementov kot kristjani biblijo.
Če bi vse znanje, ki so ga ustvarili znanstveniki v preteklosti, moral vsakič sproti ustvariti, ne bi nikamor prišel.


Ni ti ga treba “ustvariti znova“, le razumel bi ga lahko, ne pa VERJEL!!!..in ce bi ta tvoja “modrost” (da ne bi nikamor prisel) obveljala tudi takrat, ko so prvic zeleli poleteti, bi se danes ne vedeli kaj je to avion.

Med vsemi objavami imas kar nekaj “konkretnih” stvari ampak si jih namerno ali nenamerno ignoriral.

Lepe besede niso vedno resnicne. Resnicne besede pa niso vedno lepe!

Ponavljam, ne zeli si tega!

Zelo rad pa bi sedel na ta prestol, ha?!?! Znova govoris o sebi.

No kar se stekla tice, pa res ne vem kaj vec naj povem. Jaz ga lahko kontrolirano rezem in oblikujem kot papir ce je dovolj tanko seveda. Ker pa vase razmisljanje deluje na “konkretnem” nivoju tudi vsako navodilo vzamete dobesedno…valjda ga ne bos rezal na enak nacin kot papir kar na sredini in pocez, ce ga pa bos previdno in z malo spretnosti ter blizje robovom, pa ga lahko oblikujes kot papir. Potopiti moras tako steklo kot skarje. In steklo seveda ne sme biti predebelo..zadeve nisem sel raziskovat v podrobnosti…ker ni ne vem kako uporabna...je pa zanimiva in pri meni pac deluje....
Zadnjič spremenil Animos, dne 30.5.2008 21:26, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kljuc Univerzuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ker pa vase razmisljanje deluje na “konkretnem” nivoju tudi vsako navodilo vzamete dobesedno
Navodila, ki ga ne moreš/smeš vzeti in razumeti dobesedno ni navodilo!
In steklo seveda ne sme biti predebelo..zadeve nisem sel raziskovat v podrobnosti…ker ni ne vem kako uporabna...je pa zanimiva in pri meni pac deluje.... Debelejse je steklo manj natancno lahko odrezes...
A, nisi se spustil v podrobnosti. Ko se boš, boš uvidel, da govoriš laži oziroma daješ spet navodila, ki jih je treba razumeti po božje: v prenesenem smislu. Najbrž sploh ne režeš "stekla" ampak folijo za ovijat zvezke, kajne?

Odgovori