Nezemljani. Da ali ne ?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Marko008
Prispevkov: 35
Pridružen: 9.9.2009 21:53
Kraj: Ruše

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a Marko008 »

Inteligentna bitja 100% obstajajo.Do sedaj se lahko le sprašujemo ali smo jih že res srečali ali je vse navadni hoax.
Če pogledamo ljudi, ki trdijo,da so jih ti vesoljci z velikimi očmi ,ki naj bi prihajali iz zvezdnega sistema zeta reticuli,abduktirali,se jim vedno predpiše terapija pri psihiatru ali psihologu.
Jaz menim,da nekaj je res nekaj je pa navadna laž,vse ni resnica.Na internetu je (100000...>),posnetkov,zgodb,slik od vesoljec,nlp-jih itd..vedno se pa lahko vprašamo le eno katere so resnične katero je laž !?? :idea: :|

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Glej, začetna predpostavka mora biti fizikalno pravilna: "Niso jih ugrabili nezemljani." Tisti, ki trdi, da so ga ugrabili nezemljani, mora dokazati, da so ga res. Ni naša naloga, da za njih nekaj dokazujemo, če je že jasno, da je verjetnost česa takega tako majhna, da meji na nemogočem.
Verjetnost, da se je stopnica pod tvojimi nogami vdrla zato, ker je bil Jupiter žal na napačnem mestu ob napačnem času, je tako majhna, da ne zasluži omembe v še tako picajzlastih teorijah. Pa boš vsakega, ki ti trdi, da je to res, resno jemal in šel preverjati ostale "priče" temu dogodku? ONI morajo dokazati.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a problemi »

Marko008 napisal/-a:Inteligentna bitja 100% obstajajo.Do sedaj se lahko le sprašujemo ali smo jih že res srečali ali je vse navadni hoax.:
Saj, če bi rekel npr 97,3 % bi bil prav tako prepričljiv. :D V prvem stavku trdiš, da 100% obstajajo, v drugem pa že ugotavljaš, da se lahko samo sprašujemo. :?:

Marko008 napisal/-a:Če pogledamo ljudi, ki trdijo,da so jih ti vesoljci z velikimi očmi ,ki naj bi prihajali iz zvezdnega sistema zeta reticuli,abduktirali,se jim vedno predpiše terapija pri psihiatru ali psihologu.
Vem za ustanovo v kateri tudi nekateri posamezniki trdijo, da so Napoleon, ..., tako da se mi zdi dokaj korektno, če se jim predpiše kakšna terapija.

Marko008 napisal/-a:Jaz menim,da nekaj je res nekaj je pa navadna laž,vse ni resnica.
Zrcalce zrcalce povej...

Marko008 napisal/-a:Na internetu je (100000...>),posnetkov,zgodb,slik od vesoljec,nlp-jih itd..vedno se pa lahko vprašamo le eno katere so resnične katero je laž !??:|
Velik problem. Isto se laiki sprašujemo glede znanstvenih člankov. :D

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Velik problem. Isto se laiki sprašujemo glede znanstvenih člankov. :D
Zato pa obstaja Kvarkadabra in njen forum.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Marko008 napisal/-a:Inteligentna bitja 100% obstajajo.
Seveda obstajajo. Mi tule na forumu smo že taka bitja. No, večinoma...

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a celica »

Roman si prebral naslov teme?

zeko
Prispevkov: 9
Pridružen: 10.9.2009 13:20

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a zeko »

Zanimivo čtivo na to temo je v zadnjem poglavju (od strani 89 dalje) svoje skripti podal profesor dr. Tomaž Zwitter. Izračuna celo število civilizacij v naši Galaksiji, s katerimi je mogoča radijska komunikacija. http://www.fiz.uni-lj.si/astro/ndo/skripta.pdf

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nezemljani. DA ali NE ?

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet napisal/-a:
Velik problem. Isto se laiki sprašujemo glede znanstvenih člankov. :D
Zato pa obstaja Kvarkadabra in njen forum.
Se zahvaljujem za opozorilo.:)
Včeraj se nisem spomnil tega omeniti. Mogoče pa je samoumevno, glede na to , da smo na kvarkadabrinem forumu.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Nezemljani. Da ali ne ?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Nezemljani ziher obstajajo, na vsakem planetu so, njihova telesa so zgrajena iz tistega elementa, ki ga je največ na površju planeta. Ker planet Zemlja prekriva 75% vode, človeško telo sestavlja 75% vode.
Roman napisal/-a:
Marko008 napisal/-a:Inteligentna bitja 100% obstajajo.
Seveda obstajajo. Mi tule na forumu smo že taka bitja. No, večinoma...
Potem mi lahko odgovorite na tole vprašanje, Roman. Prvi zakon termodinamike pravi, da se energija ne more ustvariti niti uničiti. Povedano drugače, energija nima začetka niti konca, energija je večna (karkoli pač že je energija), torej je morala obstajati tudi pred nastankom univerzuma. Znanost pa pravi, da univerzum ni vedno obstajal in da pred njim ni bilo ničesar. Kako razložiti to kontradikcijo?

http://en.wikipedia.org/wiki/Laws_of_th ... #First_law

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: Nezemljani. Da ali ne ?

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

Dr. Rauni-Leena Luukanen Kilde - Finska

http://www.youtube.com/watch?v=1wgJTds1QUI

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re:

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

shrink napisal/-a:
NIKKI napisal/-a:shrink
Najbolj nepreverljiv pa je njihov produkt, ki naj bi predstavljal št. civilizacij v naši galaksiji sposobnih komuniciranja.
Tule je problem, vsak takoj predpostavlja, da je radioastronomija zelo razvita, in da smo mi sposobni komunicirati. Naša tehnika je zelo nerazvita. Projekti so kratkoročni. To postaja zanimivo- signal to noise. Nikki ima rad signal to noise! :wink:
No, saj ravno to sem želel z navedenim poudariti: naše iskanje "nezemeljskih sporočil" je preveč antropično naravnano. Pričakujemo namreč, da nezemljani komunicirajo na enak način kot mi sami. "Signal to noise" pa se mi zdi še toliko bolj iskanje igle v kupu sena.

Komuniciraju v spektru 0-100 Hz s to razliko da je signal časovno kompresiran in ga zaradi tega z javnosti znanimi instrumenti ni mogoce prestregati.
Casovno kompresijo pa kljub temu obvladujejo z tajno vojashko tehnologijo po vsem svetu.

:wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nezemljani. Da ali ne ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:Dr. Rauni-Leena Luukanen Kilde - Finska

http://www.youtube.com/watch?v=1wgJTds1QUI
Heh, nekdanja zdravnica, ki verjame (kaj verjame, misli, da je celo njihova prijateljica) v "marsovce":

http://en.wikipedia.org/wiki/Rauni-Leena_Luukanen-Kilde

Dodatni komentarji menda niso potrebni.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Nezemljani. Da ali ne ?

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Glede Zeta Ret- Zeta Mrežice, je dvozvezdje, ki naj bi imelo vroč jupiter, vendar so "odkritje" preklicali.
http://en.wikipedia.org/wiki/Zeta_Reticuli .
Glede 100% inteligentosti bitij- kaj je inetligenca? Spreminjati okolico, tehnološki razvoj, premagati druga bitja, zmagovati znotraj vrste,... .
Ponovno pozivam, opazovati, opazovati, opazovati, vmes malo računat, opazovati, opazovati, malo računati (zares čisto malo), opazovati ...
Tu ponovno trdim, vsak lahko to počne. Samo prosim, ne pričakujte enostavnih odgovorov!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:
shrink napisal/-a:No, saj ravno to sem želel z navedenim poudariti: naše iskanje "nezemeljskih sporočil" je preveč antropično naravnano. Pričakujemo namreč, da nezemljani komunicirajo na enak način kot mi sami. "Signal to noise" pa se mi zdi še toliko bolj iskanje igle v kupu sena.

Komuniciraju v spektru 0-100 Hz s to razliko da je signal časovno kompresiran in ga zaradi tega z javnosti znanimi instrumenti ni mogoce prestregati.
Casovno kompresijo pa kljub temu obvladujejo z tajno vojashko tehnologijo po vsem svetu.

:wink:
In potem svizec zavije čokolado v folijo, kajne? :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nezemljani. Da ali ne ?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Prvi zakon termodinamike pravi, da se energija ne more ustvariti niti uničiti. Povedano drugače, energija nima začetka niti konca, energija je večna (karkoli pač že je energija), torej je morala obstajati tudi pred nastankom univerzuma. Znanost pa pravi, da univerzum ni vedno obstajal in da pred njim ni bilo ničesar. Kako razložiti to kontradikcijo?
Z razumevanjem znanstvenih teorij. Teh pač ne smeš jemati v absolutnem smislu. Tudi Newtonovi zakoni so pripeljali do protislovij, ki pa jih je znanost rešila.

Zaklenjeno