Nezemljani. Da ali ne ?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
jest
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.2.2005 19:20

Odgovor Napisal/-a jest »

Jest sm pa prepričan da za celo vesolje veljajo isti pogoji!
Tako kot veljajo isti fizikalni zakoni in obstajajo samo elementi ki jih
imamo na periodičnem sistemu elementov ni potem tudi nobene razlike
v biološkem smislu, pogoji za razvoj živlenja so nekako določeni ostalo pa je samo vprasanje v katere smeri gra evolucija.
Ne vem zakaj si vsi predstavlate vesoljce kot neka (čudežna, nadnaravna) popolnoma drugačna bitja od zemeljskih. Pa usi misljo da so bolj intelegentna od nas!
Jest sm prapričan da niso ker če bi bili, bi imel oddajnike kakršnekoli ki pa ne morejo delovati drugače kot na princip nekega elektromagnetnega valvanja saj je elekrika in vse ostalo enako za celo vesolje! Dans pa imamo ze tako občutlive antene in krožnike da bi baje zaznali signal mobitela iz zelo oddaljene galaksije, pa za enkrat se niso izsledili nič nenaravnega!
Sploh pa če bi nas kdaj obiskali, nas nebi zeleni slzasti možici kot se jih nekateri predstavlajo, ampak bi poslali robote ki ne rabijo posebnih pogojov, in lahko potujejo stoletja!
Tudi mi bomo uporabljali robote za raziskovanje vesolja, ker ziva bitja za tako dolge in nevarne odprave niso primerna!!!

malipiki
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.10.2004 13:18
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

khmmmmm

Odgovor Napisal/-a malipiki »

Ja kr nekaj pripomb imam tu....
1. Kako si dovolimo trditi, da za celo vesolje, ki ga mi vidimo veljajo isti pogoji. To je samo špekulacija in domneva, vemo pa ne. Pravtako ne poznamo niti celega vidnega vesolja, kaj šele nevidnega.
2. Ja res so isti elementi, samo procesi ki mi domnevamo kako delujejo, sploh pa biološki, so vezani na naš planet. Kako je na drugih planetih??? Ne vemo, spet špekuliramo, morda isto morda pa čisto drugače. Pa tudi mi za nas same ne vemo vse, je še veliko tega na bazičnem nivoju, kar je še potrebno čisto na novo odkrit, v vseh vedah znanosti.
3. Če bi prišli vesoljci k nam, bi pravgotovo imeli višjo intiligenco - višji nivo znanja fizičnega vesolja in tehnologije (kar pa ne velja za čustveno intiligenco, ki pa nima povezave z tehnološko razvitostjo). Že da so prišli sem, je dokaz da imajo bolj razvito tehnologijo. Če kdorkoli fizično potuje po vesolju od planeta do planeta, to seveda ne dela tako kot si nekateri predstavljajo, z raznimi roboti in generacijskimi ladjami in podobnim že prav smešnim sranjem. Kajti energija in čas ki je za to potrebna, so tako inormni, da se računica nikakor ne izide. (da bi prišli do prve zvezde bi rabili generacije, vmes pa bi se tehnološko lahko že tako razvili da bi večkratno presegli to ekspidicijo). Če želimo fizično potovati po vesolju je poteben nadsvetlobni pogon in čisto nič drugega (no morda še črvne luknje - kao hyperspace drive). Vse ostalo je tako kot da bi bacil šel peš v ameriko. Enostavno je praktično nedosegljivo.
4. Signali iz vesolja. Zakaj jih ne slišimo. Jaz tu vidim dva razloga. Eden je ta da ne poznamo nadsvetlobne komunikacije oz. valovanja, kajti, če je kaka civilizacija raztrešena po več planetih lahko samo tako komunicirajo in nikakor drugače - nadsvetlobno, hipno, brez hitrosti (hmmmm. skalarno valovanje, telepattski valovi.....) Drugi razlog je pa ta, tudi če bi dojeli kako valovanje, ali bi ga razumeli????? verjetno ne. Digitalna kodiranja, kodeki, kompresije, varnostni dostopi....... To je tako kot da bi digitalno zakodirano sporočilo v Xvid kodeku, ki je še morda dodatno zaščiteno hoteli loviti na televiziji iz leta 1936. Ja, ne bo šlo. Mi prav verjetno že dobivamo sporočila (če je kaka ekspidicija nezemljanov pri nas, nekak pa mora telefonirat domov) ampak mislimo da je šum, ali pa kaj brezveznega. Navadno sporočilo, kodirano z fraktalnim algoritmom je, če algoritma nimaš, neprepoznavno in ga šum povsem pokrije.

no tolko o tem.....

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: khmmmmm

Odgovor Napisal/-a Roman »

malipiki napisal/-a:Že da so prišli sem, je dokaz da imajo bolj razvito tehnologijo.
Tole pa zahteva dodatno razlago, mislim trditev, da so prišli sem.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Glede 4. točke:

Verjetno res nebi razumeli (oziroma sploh zaznali, kot si rekel) kakšnega kompliciranega signala. Ampak, če bi nezemljani hoteli poslati kakšne informacije po vesolju, bi se verjetno trudili da bi ta signal ali informacija bila čim preprostejša, ali ne? Tudi Zemljani smo poslali eno tako sondo v vesolje s ploščo, na kateri je narisana slika moškega in ženske pa mislim da nekaj v zvezi z atomi. Nič kaj takega torej da bi se kateri nezemljan moral še dodatno truditi da bi prišel do poslane informacije.

malipiki
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.10.2004 13:18
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a malipiki »

Ta trditev, da so prišli je mišljena hipotetično. Hipotetično, če bi prišli sem, je to dokaz da imajo bolj razvito tehnologijo od nas.

Glede druge misli pa tole. Domnevamo lahko, da če obstajajo in so bolj razviti (vsaj toliko, da bi as lahko obiskali oz. da so zmožni potovanj na velike razdalje) imajo verjetno tehtne razloge , da nas ne kontaktirajo direktno, le-ti pa so lahko:
- Naša izjemna primitivnost. Kot vidimo, je danes velika večina ljudi izredno čustveno neintiligentnih in na vsako neznano stvar reagirajo kot na ogrožanje, kar pa vodi v nasilje. Dokler ne bomo zmožni enakovredno in intiligentno sprejemat fundamentalno drugačnost, ne bomo deležni intergalaktične družbe. (podobno je zakaj ne sprejmejo določenih držav v EU, samo s to razliko da med nami praktično ni razlike med nami in vesoljci pa je).
- Verjetno je združba tam zunaj tako raznolika, da je možnost tudi taka da smo mi dobesedno opice za njih in s tem nezanimivi za kontakt (morda samo za kaki laboratorijski eksperiment).
- Morda pa so že tukaj, pa mi ne vemo, oziroma se nam kažejo v različnih oblikah (angeli, demoni......ipd), ki bi nam bile sprejemljive, zaradi velike kuturne in evolucjske razlike, in šele ko jih bomo zmožni dojet in sprejet se nam bodo pokazali v pravi luči.
- Morda so v zgodovini že bili tukaj. Zapisi so polni dvoumljivih bogov in nadljudi.....pa so se opekli.
- Morda smo že tudi njihovi sužnji ali pa celo hrana (na tak način kot mi svinje oni nas), seveda na kakem energijskem nivoju, ki se ga mi sploh ne zavedamo.
- No da se še vrnem na prvo alinejo. Morda pa imajo kakšno "primarno direktivo" ki prepoveduje kontakt dokler ne bomo dosegli določene stopnje razvoja, ravno zaradi tega da ne bi prišlo do kakih medkultunih in medevolucijskih sranj. Moje mišljenje je tudi tako, da je zelo nevarno dati opici mitraljez v roke. In če bi se oni vpletali v naš razvoj, bi s tem lahko škodili poleg nam, predvsem sebi.

Da zaključim, ko bomo mi na malo višjem nivoju in bomo tudi mi iz lastnih naporov dosegli primerni nivo, bomo srečali tudi te vesoljce.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

malipiki napisal/-a:Moje mišljenje je tudi tako, da je zelo nevarno dati opici mitraljez v roke.
A človeku pa ga ni?

Kakšen nivo pa bi naj dosegli? Popolno družbo brez nasilja, onesnaževanja, izkoriščevanja in vsega možnega sranja ki ga sploh ne morem napisat ker ga je preveč. Tega ne bomo nikoli dosegli. Človeštvo je nizkotna tvorba zato nevem kateri zdravi nezemljani bi hoteli karkoli z nami, razen če so enaki ali še hujši. V tem primeru pa bi nas uničili.

malipiki
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.10.2004 13:18
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a malipiki »

Saj z opico sem ironično mislil na človeka....na splošno.

Kakšno stopnjo??? hmmmm, to se sam tudi sprašujem
Mislim je treba zavedanje močno poglobit (o sebi in našem okolju in medsebojnem odnosu mi-okolje) pa bo ostalo vse samo od sebe prišlo.
Potem nas pa bodo tile vesoljci morda povohal kdaj.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ja ti si človeka primerjal z opico kot zelo napredno bitje. ti kot človek, gospodar tehnologije orožja, ne bi dal mitraljeza opici. ampak tudi kot razviti gospodar te tehnologije si isto oziroma bolj nevaren kot opica glede posedovanja mitraljeza.

max
Prispevkov: 10
Pridružen: 25.6.2005 15:49

Odgovor Napisal/-a max »

Vesolje je tako zelo veliko da je teško opisati.Še najboljšo primerjavo sem zasledil na BBC-ju ko je človek stal na peščeni plaži (zelo fin pesek) dolgi kakšen kilometer vzel v roke zrnce in ga vzel kot prikaz 1 zvezde.Vsa plaža z vsem peskom v globini 2 metrov je verjetno premalo za vse zvezde v našem vesolju. Vsaka zvezda (osončje) ima še kak ducat planetov,na katerih mora že po verjetnostnem računu obstajati življenje in prav tako po verjetnostnem računu na višji stopnji razvoja kot mi.

Maeroc
Prispevkov: 56
Pridružen: 14.1.2005 10:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Maeroc »

Jaz osebno mislim, da življenje v vesolju je in to v najrazličnejših oblikah. Od bakterijam podobnih, do nezemljanov bolj inteligentnih od nas. Če je vesolje tako veliko, je skor sigurn nekje nekaj. Problem pa je, kako bi se "kontaktiral", če drži, da je c največja hitrost.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Maeroc napisal/-a:Če je vesolje tako veliko, je skor sigurn nekje nekaj.
Kdo pa določa kaj je to "veliko" ?

Problem je, da o pogostosti življenja v vesolju ne vemo veliko. Vemo kvečjemu to, da na planetih v našem osončju (z izjemo Zemlje) skoraj zagotovo ni niti najprimitivnejšega življenja. Iz poskusov pa lahko tudi ugotovimo kako (ne)obstojno je življenje v določenih okoljih.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Maeroc napisal/-a:Če je vesolje tako veliko, je skor sigurn nekje nekaj.
Mogoče je, da je vesolje izredno majhno(teorija strun), danes je nam znano, da je vesolje veliko 10^61 planckovih dolžin, možno pa je, da je veliko 10^-61 planckovih dolžin. Zanimivo bi bilo, da bi odkrili, da je vesolje prazaprav izredno majhno in smo mi del nečesa izredno majhnega, ki je v našem "drugem"(sedanjem) merilu izredno veliko.
No pa pustimo zdej to ali je vesolje majhno ali veliko, prostora je dovolj za še kakšno življenje, če mene vprašate bi rekel, da je skoraj zagotovo še nekdo tam "zunaj" pa naj bo to ali bakterija ali inteligentno bitje.

Maeroc
Prispevkov: 56
Pridružen: 14.1.2005 10:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Maeroc »

Kdo pa določa kaj je to "veliko" ?
Misil sem po človeških merilih. Za človeka je vesolje najbrž veliko.

Pa še nekaj me zanima. Zakaj vsi znanstveniki mislijo, da je za življenje potrebna voda? A je možno, da obstaja kje kakšna oblika življenja iz "enih tretjih" molekul in ne vode (s tem ne mislim elementov, ki so nam neznani)?

tIgEr
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.7.2005 15:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tIgEr »

Mene pa zanima zakaj vsi misljo da so nezemljani iste velikosti kot mi.. Kaj če so tok mejhni da jih ne vidmo... kaj če so oni tok velki da ns ne vidjo.... kdo pa prav da je vesloje velko? Mogoče le za ns... za nezemljane zgolj dim

Kdo pravi da so vesolci za nas vidni... kdo pravi da smo mi za njih?

Še nekaj offtopic za v razmislek .. a ni logično da če bi bilo vesolje neskončno nebi bilo teme?
Potemtakem ni neskončno ampak je zaprt prostor, ne?

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

tIgEr napisal/-a:Še nekaj offtopic za v razmislek .. a ni logično da če bi bilo vesolje neskončno nebi bilo teme?
Potemtakem ni neskončno ampak je zaprt prostor, ne?
Olbersov paradoks.

Ja ni rečeno, da je vesolje neskončno, lahko je okroglo, oz. so dimenzije "krožne", če bi se recimo odločili potovat v eno smer bi prišli do konca vesolja in potem nazaj na isto pozicijo, kot na zemlji recimo, navidez potuješ naravnost, vendar okoli nečesa ogromnega(npr. zemlje).

krožne - sej ne vem, če sem se prav izrazil, popravite me.

Zaklenjeno