Nezemljani. Da ali ne ?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Trillian
Prispevkov: 24
Pridružen: 3.4.2004 18:57
Kraj: Betelgeza
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Trillian »

ja..mozno bi blo da smo sami..mozno je tud da nic od tega ni res, mozno je tudi da se jutri svet podre...vprasanje je..kaj je vrjetno...

CUM
Prispevkov: 8
Pridružen: 9.7.2003 7:39
Kraj: Dol pri Ljubljani
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CUM »

Če gledamo na to, da je možno, da vsporedno z nami živi še kako življenje na drugem planetu, ni nujno, da ga bomo mi sploh vidli, ker že samo če pogledamo najbližjo zvezdo, traja vsaj 4 leta, da pridejo informacije do nas. Torej do bolj oddaljenih zvezd, ne vemo pravzaprav kaj se sedaj dogaja. Raziskovanje vesolja s seteliti,... pa je dejavno zelo malo let še ne 100. Se pravi kaj se vse lahko zgodi v samo 100ih letih, mi pa stalno gledamo zgodovino, ki je stara vsaj 4 leta, da ne govorimo o drugih zvezdah in galaksijah, ki so neprimerno bolj oddaljene :!:
Druga stvar pa je da, če pogledamo, koliko mi pravzaprav ne vidimo. Poglejte Hubllov teleskop usmerili so ga na mesto, kjer so mislili, da ni nobenih zvezd, kaj šele galaksij in kaj so odkrili :?: Na miljone galaksij.
Koliko časa bi bilo potrebno, da preiščemo samo našo galaksijo, saj ostalih e videti ne moremo. ker so tako dalec in so informacije do nas tako šibke.
No ce nimate dost stvari za proucvat poglejte samo to sliko in se cudite, kaj mamo se za preucit :)
http://www.nasa.gov/vision/universe/sta ... e_UDF.html

LP

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

CUM napisal/-a:..., če pogledamo najbližjo zvezdo, traja vsaj 4 leta, da pridejo informacije do nas.
Ni res, čas je osem minut. Druga najbližja zvezda pa je res odaljena 4.3 leta.

Lep pozdrav...

Uporabniški avatar
Trillian
Prispevkov: 24
Pridružen: 3.4.2004 18:57
Kraj: Betelgeza
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Trillian »

GJ napisal/-a:
CUM napisal/-a:..., če pogledamo najbližjo zvezdo, traja vsaj 4 leta, da pridejo informacije do nas.
Ni res, čas je osem minut. Druga najbližja zvezda pa je res odaljena 4.3 leta.

Lep pozdrav...
pikolovstvo... :D

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

RE:

Odgovor Napisal/-a GJ »

Trillian napisal/-a:
GJ napisal/-a:
CUM napisal/-a:..., če pogledamo najbližjo zvezdo, traja vsaj 4 leta, da pridejo informacije do nas.
Ni res, čas je osem minut. Druga najbližja zvezda pa je res odaljena 4.3 leta.

Lep pozdrav...
pikolovstvo... :D

Zakaj? So zvezde (sonca) pike? :roll:

Drugače pa CUM razmišlja zelo realno. Naša časovna omejitev je nekaj desetletij. Vse ostalo pa je daljna preteklost, ki jo lahko vidimo. Kakšne izgledajo zvezde, ki so odaljene več kot 50 svetlobnih let danes, ne bomo nikoli izvedeli.


Lep pozdrav...

Uporabniški avatar
Trillian
Prispevkov: 24
Pridružen: 3.4.2004 18:57
Kraj: Betelgeza
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Trillian »

GJ....pikolovstvo je misljeno kot to, da se obesas na malenkosti (mislm da se je dal razbrat prej kaj je bilo misljeno)....zato. 8)

bulk
Prispevkov: 11
Pridružen: 11.6.2004 19:57

velikost vesolja

Odgovor Napisal/-a bulk »

na tem istem forumu na zanimivih spletnih straneh si poglejte...mapo vidnega vesolja..ko zadevo pogledas bi bilo kr smesno trditi da smo edina bitja v vesolju..vsaj meni se zdi tako

Uporabniški avatar
^reaper^
Prispevkov: 5
Pridružen: 19.5.2004 11:23

Odgovor Napisal/-a ^reaper^ »

Ja. Vesolje je preveliko, da bi lahko bili mi njegovi edini prebivalci. Js vrjamem da obstaja zunajzemeljsko življenje, sam ne vem zakaj si ljudje predstavljajo tut nezemljane kot bitja z dvema nogama, rokama, glavo, očmi, usti,... Tam je po moje čisto drugačna oblika življenje in naše predstave o tem življenju so čisto zgrešene.

Sej to je po moje že kdo prej napisal sam nisem vsega prebral

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

LOgično

Odgovor Napisal/-a Majstor »

Pogledaš v nebo in vidiš vse zvezde skoraj vsaka je središče nekega osončja , ki ga še ne poznamo. Vesolje je preveliko , da bi bili sami.
8)

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Ha, kdo pa določa kaj je "preveliko" ?!

Da vzklije inteligentno življenje, se morajo zelo specifični dejavniki poklopit. Ni nujno, da je to pogost pojav v vesolju.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Četudi se določena civilizacija razvije v najvišjo obliko v virtualno,kot pravi Fernando se ne bo mogla(verjetno)neomejeno gibati po vesolju oziroma bo vezana na okolico svojega planeta.Zato tudi nihče ne obišče planeta zemlja.

malipiki
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.10.2004 13:18
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a malipiki »

pravgotovo!!!!!!

čist zares, če je 1% res, gate pipa.

http://www.themarsrecords.com/

o vojaku ki je bil 20 let na vojaški bazi zemjlanov na marsu in nas kao branil pred nezemljani.

Sumegin
Prispevkov: 1
Pridružen: 21.10.2004 20:24

Odgovor Napisal/-a Sumegin »

Nezemljani? Nikakor,so zemljani pa še kako so.Samo so v drugačnem fizičnem stanju.Ali mravlja ve da obstajamo?Kako živali vidijo nas? Tako mi vidimo tako rečene "nezemljane"
Oziroma se nam "prikazujejo" tako da lažje razumemo stanje v katerem živimo.Kdo pa pravi da smo edini intelegentni na tem planetu?
Kar ne razumemo in ne vidimo z svojimi očmi,kar pa je že dolgo znano,da si naše oči veliko sposojajo iz spomina in stvari,ki jih zaznajo naši možgani kažejo samo tisto kar znajo "imaginirati" še ne pomeni da ne obstaja.Lahko bi sočasno bivali z drugačno obliko življenja na zemlji,ker pa smo omejeni,in smo nižja oblika življenja,ne "Vidimo"druge,kot rastline ali živali.Kakšna pa je lestvica razvitosti na zemlji?
Rastline->živali->ljudje in potem........kako rastline "vidijo" živali in živali nas in mi "nezemljane" vse je relativno in ljudje zelo egoistični v svoji naravi in mislimo da smo mali bogovi ha.
Evolucija je bila predolga,da bi bili edini na tem planetu.Mogoče se pa ni ustavila pri ljudeh. V starih časih so malo več uporabljali svojih možganov. Zakaj jih pa tako malo sedaj?Vse naše znanje prepuščamo najprej zapisovanju na zidove potem na papir in sedaj v pc-je.Včasih so se znanja predajala iz roda v rod,recimo mahabharatha preden je našla zapis,več tisoč generacij je predajalo iz roda v rod samo z predajo in memorijo na pamet.Tako smo si gradili svoje možgane.Ali so zato bili včasih manj razviti,ker niso imeli pc-ja.
Tako im.nezemljani se materilizirajo ali pa se pojavijo v "naše "stanje zato da nas ne prestrašijo z svojimi "sondami",kot mi opazujemo mravljišče skozi steklo v laboratoriju.
Treba je gledati zmeraj v mejah fizike. Če nas "nekdo" opazuje,so najbolj verjetno kar iz naše ljube zemljice.Ker preveč spoštujem Eisteina in zakon fizike je dejstvo da nas obiskujejo iz drugih planetov zelo malo verjetno,Vesolje je preveč,preveč obsežno,in razdalje so mnogo prevelike.In to je zakon fizike.Kako pa obstajajo je pa že drugo vprašanje,ker je treba najprej dokazati ali sploh obstajajo.
Kako mravji povedati,komunicirati kdo smo mi,kaj smo mi?
Seveda je na drugih planetih tudi življenje,vendar ni dosti drugače,ker je masa iz "velikega poka" povsod enaka,je torej fizika zelo podobna kot pri nas,lahko z manjšo razliko kot smo različna bitja na tem planetu,tako je najbrž tudi v fiziki,kakšna manjša odstopanja,kar pa ni nuja.
Mogoče sem malo zašel iz poti področja v katerem je tu govor,in mogoče nisem zadel teme,vendar je to vse skupaj samo moje mnenje,kot ga ima vsako živo bitje na tem planetu.
Mir vsem celicam v vesolju :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Sumegin napisal/-a:Kar ne razumemo in ne vidimo z svojimi očmi kar, pa je že dolgo znano,da si naše oči veliko sposojajo iz spomina in stvari...
Precej res, vendar si človek pomaga tudi s stroji oziroma merilnimi napravami, ki si ne izposojajo iz spomina in ne interpretirajo meritev.
kažejo samo tisto kar znajo "imaginirati" še ne pomeni da ne obstaja
Kakor tudi ne, da obstaja.
Evolucija je bila predolga,da bi bili edini na tem planetu.
Nismo edini, kakor kaže, smo samo zadnji. Bojim pa se, da je bila evolucija kvečjemu prekratka, da bi se človek razvil v tisto, kar bi rad postal (no, pa saj še vedno traja na svoj protisloven način).
V starih časih so malo več uporabljali svojih možganov.
Kako to veš? Zapisovanje možganov ne razbremeni. Slabost ustnega izročila je ta, da se vsebina s časom spremeni, zapisi pa so na čas praviloma manj občutljivi.
Ali so zato bili včasih manj razviti,ker niso imeli pc-ja.
Ne. Ker so bili manj razviti, niso imeli PCjev.
Tako im.nezemljani se materilizirajo ali pa se pojavijo v "naše "stanje zato da nas ne prestrašijo z svojimi "sondami",kot mi opazujemo mravljišče skozi steklo v laboratoriju.
Nezemljani da se materializirajo?
Kako pa obstajajo je pa že drugo vprašanje,ker je treba najprej dokazati ali sploh obstajajo.
Natančno tako. Pri tem pa nas naše želje, tudi po tem, da bi bili pametnejši od drugih, kvečjemu ovirajo.
Mogoče sem malo zašel...
Naj te to ne skrbi, z disciplino imamo vsi težave. Mir tudi tebi.

Painkiller
Prispevkov: 9
Pridružen: 17.2.2005 21:07

Odgovor Napisal/-a Painkiller »

vsekakor verjamem, zakaj pa ne. Ni nujno ravno da za njih veljajo enaka merila kot za nas "normalen". Večina ljudi smatra nezemljane kot neka nam podobna bitja, ki nas želijo iztrebiti ali kaj podobnega.
Moje mnenje pa je tako-če so bolj razviti od nas, bodo prvi pršli do nas, in ne bodo sovražni. Bi mi bili, če bi našli življenje nekje drugje? verjetno ne.

U glavnem, lahko so 1000 metrski dinozavri, vodne pošasti, človečnjaki al pa sam bakterije. Karkoli že je je za ljudi nepojemljivo daleč, in človeška doba življenja je veliko prekratka, da bi do česarkoli tako oddaljenega lahko prišli. Lahko le ugibamo :)

Zaklenjeno