Nezemljani. Da ali ne ?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Se strinjam. Vojska ima ogromen proračun in lahko ZELO pomaga z investicijo v ostale projekte, ki pomagajo vojski in tudi 'navadnemu' napredku. En dober primer je računalnik.

Še tole, bi ti raje videl, da bi se še danes borili z meči in loki?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

:D Vprašanje ravno za ZdravaPamet, saj je pravkar napovedal vojno.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Še tole, bi ti raje videl, da bi se še danes borili z meči in loki?
Lepo bi bilo, če se sploh ne bi tepli. Razen v razpravah in argumentacijah.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Vprašanje ni letelo nate, ZdravaPamet :)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Kako naj pa človek ve? Uporabljaj vzdevke.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Neglede na vse bi bilo bolje da bi se tepli z meči. Dosti manj smrtnih žrtev in tudi sposobnost vsakega sposameznika bi bila dosti bolj uveljavljena.

LP :roll:

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

Ja vprašanje je letelo na mene.................in odgovor je ja..............zakaj??? z loki in puščicami nemoreš nikakor naenkrat pobiti poliko ljudi kot z eno bombo........sicer pa dvomim da bi še se vedno z loki pobijali, saj napredek bi se slej ko prej zgodil.......sem pa 100% da se ne bi pobijali z genetskimi virusi itd.....

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Z razvojem tehnologije se bo tudi človek moral prilagajati. Če bomo hoteli preživeti naslednjo vojno, je genska/cyborg manipulacija nuja. Orožja postajajo čedalje močnejša, možnost zlorabe biokemičnega orožja čedalje večja, uporaba jedrskih orožij tudi. Torej...od različnih živali vzeti najboljše zaščite in prilagoditve. Ščurek se mi zdi zelo primeren. Baje so zelo trdoživa bitja. :)

Če bi hotel videti, da bi se bojevali z loki in puščicami? Ne. Stopamo v nova odkritja in zdaj zdaj bomo prestopili prag našega osončja. Taki boji ne bi bili racionalni niti v najslabši možni varianti. Ne vemo, na koga bomo naleteli tam zgoraj.

Predstavljajte si agresivno napredno raso, ki bi prišla na Zemljo z vesoljskimi ladjami, ven bi pa stopili zavojevalci z meči in ščiti. Se vam ne bi zdelo nekaj narobe s to sliko?

Se pa strinjam z ZdravoPametjo...največja odkritja so bila odkrita med vojnami. Ironično je vojna dejansko gonilo napredka - premagovanje nasprotnika. Naj si bo to svetovna vojna ali pa ekonomska vojna. Agresija in "nadmudrenje" nasprotnika je pogon.

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

Ja polovično se strinjam ...........ampak če naletimo na napredno raso ki prileti k nam je tak vseeno če mamo laserje ali loke ker če majo namen pojest Zemljo za zajtrk newem kako bi jih lahko ustavili.........

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

SlovenianDevil napisal/-a:Ja polovično se strinjam ...........ampak če naletimo na napredno raso ki prileti k nam je tak vseeno če mamo laserje ali loke ker če majo namen pojest Zemljo za zajtrk newem kako bi jih lahko ustavili.........
Ja pol pa kr naredmo skupinski samomor, da nm ne bo treba tega doživat....lol :lol:

haha

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

lol.........ne jaz bi še za vsak slučaj počakal......nekaj tisoč let da nas nezemljani najdejo.......ali pa se med sabo pobijejo :D :D


Ok BACK TO TOPIC!!!!!

saj bi napisal še nekaj kaj bi bilo direktno v topicu ............ampak trenutno nimam idej

LP

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

SlovenianDevil napisal/-a:Ja vprašanje je letelo na mene.................in odgovor je ja..............zakaj??? z loki in puščicami nemoreš nikakor naenkrat pobiti poliko ljudi kot z eno bombo........sicer pa dvomim da bi še se vedno z loki pobijali, saj napredek bi se slej ko prej zgodil.......sem pa 100% da se ne bi pobijali z genetskimi virusi itd.....
ja lahko, sam morš met cajt :wink:

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

pa polno puščic :D

spacesurfer
Prispevkov: 8
Pridružen: 23.10.2007 18:00

Odgovor Napisal/-a spacesurfer »

matemusic: hm... ravno sedajle sem se spomnil... mislim da vesoljci ki živijo (če živijo) v tem vesolju, z razvojem ne morejo biti prav veliko časa pred nami, konec koncev, smo imeli vsi enak začetek, če gledamo teorijo velikega poka.
Če nismo imeli vsi enak začetek, je pa možno da so kar nekaj miljonov let že pred nami
Resnica je dalec od tega. Pred nami so lahko na miljone let! Povedal vam bom nekaj o fermijevem paradoksu (Fermi paradox):

Fermi je bil atomski fizik - nobelov nagrajenec (naredil prvi atomski reaktor na squosh igriscu od fakultete:) - njegov slavni stavek je "Where are they?"
Glede na znanstvena dejstva mu ni bilo jasno zakaj nas se ni obiskala nobena druga bolj napredna civilizacija.

Poglejmo dejstva:
- starost nase galaksije je vsaj 13 000 miljonov let
- v nasi galaksiji je okoli 300 000 000 000 zvezd
- nase sonce je ena od mlajsih zvezd!!
- zemlja je stara okoli 4 500 miljonov let
- torej je bilo pred nastankom zemlje se dobrih 8 000 miljonov let casa v katerem so se lahko ustvarile mnoge druge civilizacije.

- izracunali so tudi cas ki traja da ena civilizacija kolonizira celotno galaksijo - ta cas znasa 5 - 50 miljonov let, kar je kratak cas v primerjavi z 8 000 miljoni let

- razvno zato je Fermi vprasal Whare are they?

sam sem drugace prebral ogromno strokovne literature iz taga podrocja in imam sestavljeno tudi predavanje na to temo.

Osebno se mi zdi popolnoma samoumevno da nase vesolje mrgoli z zivljenjem in da nas mnoga bitja opazujejo tako kot nasi biologi opazujejo naskrivaj zivali.

Veliko zemljanov ni pripravljena sprejeti niti cloveka druge barve polti, kaj sele koga ki bi bil popolnoma drugacen in tega se zavedajo tudi ostale civilizacije in cakajo da pridemo na nivo zavesti ko nas bodo lahko kontaktirali ne da bomo mi na njih poslali lovska letala... Tej hipotezi se v znanosti rece Zoo Hypothesis.

Ce koga zanima laho priporocam se kasne zanimive knjige.


. .

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

spacesurfer:

Resnica je v tem primeru zelo relativna. Moral bi navesti namreč vse možne razlage tega "paradoksa":

http://en.wikipedia.org/wiki/Fermi_para ... oretically

S tem paradoksom je zelo tesno povezana Drakeova enačba (mislim, da je že bila omenjena v eni starejši temi par let nazaj), ki daje zelo zabavne rezultate: od 1 milijona komunicirajočih civilizacij/galaksijo (Sagan) do << 1 komunicirajoče civilizacije/galaksijo (Tipler). :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 27.10.2007 0:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Zaklenjeno