Energija vakuuma

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Po mojem vseeno tale debata bolj sem paše kot pa v dosje X, saj naj bi že bila ta sila izmerjena in naj bi padala s četrto potenco glede na razdalijo, zato je težko merljiva. Pride pa zelo v upoštev pri nano napravah, kjer lahko celo nekateri deli delujejo zaradi te energije brez trenja oz. lebdijo!

V Življenje in tehnika (junij) piše Peter tudi o tem, da bi lahko z njo razložili negativno maso in stabilizacijo črvin ter tako omogočili hitrejša potovanja od svetlobne hitrosti.

Imate kaj več informacij?

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Lister »

wikipedia! :D

Drugače je pa o tej temi treba bit zdej previden ker imaš zelo veliko ''alternativnih'' informacij o tej temi.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Ja, tudi v ŽiT-u je napisanih več razlag

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a fogl »

Sem gledal tukaj, pa o vakuumu pišejo, da "Tok te energije, tako imenovane energije ničte točke, nikoli ne preneha.". A je to spet nov perpetuum mobile?

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Lister »

Energija vakuuma je čisto resen fizikalni pojav, ne obstaja pa tok te energije ker so to le naključen pojav in o kakšni urejenosti v smislu toka ni govora.

Sploh pa poglej v keri reviji je bilo to objavljeno! Da o uporabi besede metafizično sploh ne govorimo. Tole spada nekam med new age in pa vodovodarje ki se ljubiteljsko ukvarjajo s fiziko delcev z visoko energijo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

fogl napisal/-a:Sem gledal tukaj, pa o vakuumu pišejo, da "Tok te energije, tako imenovane energije ničte točke, nikoli ne preneha.". A je to spet nov perpetuum mobile?
Itak, da ja. © Misteriji pač. :lol:

Demosten
Prispevkov: 11
Pridružen: 1.8.2008 15:47

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Demosten »

Zakaj morate pljuvati po literaturi ki ponuja drugačne poglede na resničnost kot jih imate vi? Misteriji razkrivajo mnoge skrivnosti, za katere znanstveniki mislijo da so pod njihovim nivojem. Brez takih virov znanja napredka nebi bilo, saj ste znanstveniki preveč vpeti v svoje okvire razmišljanja da bi odkrili karkoli novega!

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Demosten, pa si pokazal svojo ignoranco. Vsak, ki ima vsaj malo strokovnega znanja (dovolj je ze srednjesolska izobrazba) ve, da Misteriji podajajo izkrivljeno, vecinoma popolnoma napacno "znanost". Gre za zavajanje ljudi, kar skoduje tako posameznikom ki berejo, kot druzbi. In ce mislis, da tak vir znanja vodi v napredek, premisli, kaksno skodo napredku je povzrocila inkvizicija v obdobju velikih odkritij, 16. in 17. stoletje!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Demosten napisal/-a:Brez takih virov znanja napredka nebi bilo, saj ste znanstveniki preveč vpeti v svoje okvire razmišljanja da bi odkrili karkoli novega!
No, pa povej, kaj so tisti, o katerih govoriš, novega odkrili!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Demosten napisal/-a:Zakaj morate pljuvati po literaturi ki ponuja drugačne poglede na resničnost kot jih imate vi? Misteriji razkrivajo mnoge skrivnosti, za katere znanstveniki mislijo da so pod njihovim nivojem. Brez takih virov znanja napredka nebi bilo, saj ste znanstveniki preveč vpeti v svoje okvire razmišljanja da bi odkrili karkoli novega!
Hja, težava je v tem, da je ta "literatura" ravno tako kredibilna kot stara zaveza, ki npr. trdi, da je Stvarnik ustvaril Svet pred nekaj tisočletji, a npr. že datiranje na osnovi \(^{14}C\) seže nekaj deset tisočletij nazaj v čas. Komu sedaj verjeti: svetem pismu, katerega metode datiranja so v najboljšem primeru neznane, ali povsem utemeljeni metodi datiranja na osnovi radioaktivnega razpada? :lol:

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Lister »

Kaj pa če je vse res???


... pol pa svizec zavije čokolado v folijo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Demosten za tele tvoja prepričanja bo bolš kkšen drug forum. Tuki je že ene par miškotov probal z radikalno drugačnimi idejami zgrajenimi iz megle in so prov grdo pogorel.

Demosten
Prispevkov: 11
Pridružen: 1.8.2008 15:47

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Demosten »

Mi, tako imenovani miškoti, poskrbimo za napredek, medtem ko vi zadrgnjeni komunisti širite le sovraštvo in zavajate ljudi!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pa veš, koliko je znanost, "industrija", tehnologija (=materialni napredek) napredovala v komunizmu? Pa recimo raje v ruskem leninizmu, socializmu in na koncu seveda v stalinizmu?

Demosten
Prispevkov: 11
Pridružen: 1.8.2008 15:47

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Demosten »

Koliko pa je nazadovala duhovnost??? Ljudem je komunizem vzel vero in jo nadomestil z lažno ideologijo! V rusiji sedaj zaradi duhovne praznine vlada mafija tako kot v vseh brezvernih državah, ljudje se v svoji bedi nimajo nikamor zateči razen k vodki... Komu pomaga ves materialni napredek če propade naš jaz ki biva v etru? Vsa tehnologija sveta ne more izboljšati moje avre, edino vera jo lahko!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Demosten napisal/-a:Ljudem je komunizem vzel vero in jo nadomestil z lažno ideologijo!
Mislim, da je ni vzel, ampak jo je prepovedal - hudičeva razlika!
Lažno ideologijo? Predlagam v branje Manifest komunizma. Kaj je lažnega na tem, izhajal je iz čisto realnih postavk.
Iz tvojih besed je razbrati celo, da je vera, kar koli to že je, edina resnična (resnica kot nasprotje laži). S tem se ne morem strinjati, pa ne zato, ker sem, oprosti mojemu egu, fizik, ampak zato, ker sem človek - primerek vrste, ki ni preživela zaradi vere v zajčje tace, ampak ker je bila kos stvarnosti in ker ji je bilo naključje naklonjeno.
Demosten napisal/-a:V rusiji sedaj zaradi duhovne praznine vlada mafija tako kot v vseh brezvernih državah, ljudje se v svoji bedi nimajo nikamor zateči razen k vodki...
Si upaš kar posploševati? Khm, mislim, da imajo Rusi cel kup različnih verstev in drugega, med drugim bohotno zgodovino, na katero so, tako kažejo po časopisih, precej ponosni, najbrž po pravici. Kakšna duhovna praznina? Bodi konkreten.
Demosten napisal/-a:Komu pomaga ves materialni napredek če propade naš jaz ki biva v etru?
Meni pomaga in moj jaz ne propada, tvoja teza potemtakem ne drži.
Demosten napisal/-a:Vsa tehnologija sveta ne more izboljšati moje avre, edino vera jo lahko!
Dokaj jasno, mar ni? Ne moreš izboljšati nečesa, kar ne znaš opredeliti. Pa ne reci, da veš, kaj je avra.

Odgovori