Energija vakuuma

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Demosten napisal/-a:Mi, tako imenovani miškoti, poskrbimo za napredek, medtem ko vi zadrgnjeni komunisti širite le sovraštvo in zavajate ljudi!
Če enačiš ateiste s komunisti, potem očitno nimaš razčiščenih vseh pojmov. :?

Vera in napredek (vsaj kar se tiče znanosti in tehnologije) pa nimata dosti skupnega (upam, da ti je znana zgodovina srednjega veka).
Koliko pa je nazadovala duhovnost???
Če pomeni duhovnost vero v mumbo-jumbo resničnost, je ne potrebujem.
Ljudem je komunizem vzel vero in jo nadomestil z lažno ideologijo!
Treba je ločiti med komunističnimi režimi in samo idejo komunizma. Komunizem je bil v teoriji dober, vendar v praksi neuresničljiv. Ne vem pa, kaj je huje: komunistična ali verska diktatura.
V rusiji sedaj zaradi duhovne praznine vlada mafija tako kot v vseh brezvernih državah, ljudje se v svoji bedi nimajo nikamor zateči razen k vodki...
Če negiram to izjavo, potem v vernih državah mafija naj ne bi vladala. To je seveda daleč od resnice: V Italiji, zibelki rimsko-katoliške vere, je še nedavno mafija obvladovala državni aparat, in ne boš verjel, njene lovke so segale v sam Vatikan (Roberto Calvi, znan iz afere Banco Ambrosiano, je imel nadimek "božji bankir"). Očitno zvrhana mera duhovnosti v Italiji ne pomaga kaj dosti. :lol:
Komu pomaga ves materialni napredek če propade naš jaz ki biva v etru?
Morda mariborski nadškofiji:

http://www.mladina.si/tednik/200803/cla ... ut_mekina/

Duhovnost pa taka! :?
Vsa tehnologija sveta ne more izboljšati moje avre, edino vera jo lahko!
Ja, ti kar veruj, pa pri maši nikakor ne pozabi dati prispevka v "škrapco": morda ti to aure ne bo izboljšalo, vsekakor pa boš lahko deležen kakega odpustka. :lol:

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Demosten, biješ bitko z mlini na veter.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Lister »

Nč več je ne bije, so ga mlini že polomil!

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Lister,

verjamem, da bomo nekoč dosegli to, kar smo videli v Stargate - ZPE Module. To je logično edini možen vir energije, ki bi nam bil zmožen črpati neznansko velike količine energije, ki so potrebne za vzpostavitev pogojev za potovanje, ki je časovno ekvivalentno nadsvetlobni hitrosti. Vidiš, da se izogibam nadsvetlobnim hitrostim, ker je to po relativnostni teoriji nemogoče in vse zaenkrat še teoretično - tahioni, eter in vse podobne zadeve, ki bi to omogočale. Moje lastno prepričanje je, da je vesolje v celoti zelo praktično zastavljeno. Merkurjeva reklama (se mi zdi, da je bila Merkurjeva) - "Kdor išče, ta najde!" je sila prikladna za moje prepričanje. Vsa narava okoli nas je praktično načrt za dosego "božjega stanja" - to je stanje, kjer se vpliva tehnologije ne da razločiti od čudežev, ki jih je izvajal Jezus.

Da bi dosegel nemogoče, moraš verjeti v nemogoče. Vera (ne religija) je zelo močno gonilo za napredek.

Glede avre, bioenergij in podobnih zadev pa...ne bom rekel, da verjamem v to, ampak puščam pa odprta vrata - je še veliko neodkritih stvari v vesolju.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Lister »

Xantos napisal/-a:verjamem, da bomo nekoč dosegli to, kar smo videli v Stargate - ZPE Module. To je logično edini možen vir energije, ki bi nam bil zmožen črpati neznansko velike količine energije, ki so potrebne :D


za vzpostavitev pogojev za potovanje, ki je časovno ekvivalentno nadsvetlobni hitrosti.
Mogoče je to edin možen vir energije za medzvezdna potovanja pa to vseeno ne pomeni da obstaja. Zero point energy je še naprej ostaja popolnoma naključen pojav ki ga ne moremo izkoristiti. Aja pa čas nikoli ni ekvivalenten hitrosti! :D
Xantos napisal/-a:Vidiš, da se izogibam nadsvetlobnim hitrostim, ker je to po relativnostni teoriji nemogoče in vse zaenkrat še teoretično - tahioni, eter in vse podobne zadeve, ki bi to omogočale.
Pa kolikokrat naj še povem da teorija relativnosti sama po sebi ne prepoveduje prav ničesar???!!!!! To je le matematična formulacija ki upošteva s poizkusi dobljeno spoznanje da hitrejše stvari od svetlobe ni. Kolikor vemo ti to prepoveduje vesolje samo! (ne se kregat z vesoljem ker te bo bolelo! :D ) Če pa kdaj eksperimentalno ugotovimo da je hitrost večja od svetlobne mogoča bo pa treba teorijo

spremeniti.
Xantos napisal/-a:eter in vse podobne zadeve
Eter in podobne zadeve pa so že dolgo izumrli fizikalni stvori, pa eter ti pri nadsvetlobnem potovanju prov nič ne pomaga!
Xantos napisal/-a:"Kdor išče, ta najde!"
Hja lep moto, vendar če tistega kar iščeš ni, tudi našel ne boš razen mogoče probleme.

Kar se pa tiče čudežev smo pa prva civilizacija ki svoje bogove poseka po božanskosti:
Jezus je hodil po vodi, mi se vozimo po vodi, po njej in nad njo z večjo hitrostjo kot bi jo dosegli peš. Vodo v vino je že dolgo znal spremeniti vsak "pošten" gostilničar. Obujanje od mrtvih nam sicer še ne gre razen redkih izjem, če pa gledamo na stvar kvantitativno in ne kvalitativno pa Jezusa spet posekamo! On se je po smrti dvignil v nebo mi pa smo šli vse tja do lune. Bog je z ognjem in pepelom uničil Sodomo in Gomoro, mi lahko z zemljo zravnamo vsa omembe vredna mesta, in to z bolj prepričjivim vizualnim efektom... uglavnem zahodna civilizacija zmaga! :D :D :D

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a Roman »

Xantos napisal/-a:"Kdor išče, ta najde!"
Marsikdo prej umre.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Spet mi bote eno temo onesnažli pa bo mogla bit zaklenjena:(. A ne bi odprli eno debato, ki bi bla res posvečena bojevanju z mlini? Čeprav dosje X naj bi bila ravno to, hehe!

Spoštujem vse drugače misleče, dokler kdo ne uleti s takšnimi izjavami:
Demosten napisal/-a:Mi, tako imenovani miškoti, poskrbimo za napredek, medtem ko vi zadrgnjeni komunisti širite le sovraštvo in zavajate ljudi!
Nobeden izmed nas nima pravice s prstom kazati na koga in nekoga obsojati. Kriv si šele ko te obsodi sodnik, ki je edini s to pravico, ni zastonj hodil tako dolgo v šolo, hehe!

Prosim, če se lahko nehate obtoževati in žaliti.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Nobeden izmed nas nima pravice s prstom kazati na koga in nekoga obsojati. Kriv si šele ko te obsodi sodnik, ki je edini s to pravico, ni zastonj hodil tako dolgo v šolo, hehe!
Protislovje, kaj ni? Sodnik je torej nihče?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Energija vakuuma

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Že spet si me ujel. Mater sm res slab retorik.... Torej se popravljam skoraj nobeden namesto nobeden:).

Odgovori