Silicijevi atomi

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
saso.
Prispevkov: 27
Pridružen: 4.4.2008 11:09

Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a saso. »

Prebral sem, da si silicijevi atomi lahko "zapomnijo" vibracije in da kremen (SiO2) lahko prevzame človekove občutke. A bi znal kdo to pojasniti s stališča kvantne fizike, kako si lahko nek atom nekaj "zapomni", ostali pa ne (ali pa vsaj ne v takšni meri). Silicij naj bi tudi uporabljali za shranjevanje podatkov v računalnikih.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a Lister »

saso. napisal/-a:Prebral sem, da si silicijevi atomi lahko "zapomnijo" vibracije in da kremen (SiO2) lahko prevzame človekove občutke. A bi znal kdo to pojasniti s stališča kvantne fizike, kako si lahko nek atom nekaj "zapomni", ostali pa ne (ali pa vsaj ne v takšni meri). Silicij naj bi tudi uporabljali za shranjevanje podatkov v računalnikih.
Bom jst povedu, tisto o zapomnjenih vibracijah je mogoče res(če seveda govorimo o mehanskih). Sicer ne vem kako, in kaj bi ta zapomnijo pomenil. Za drugo o človekovih občutkih pa si seveda lahko če gre tu za spominski čip na osnovi silicija in nanj shranjene slike, dnevniki... Če pa misliš na kaj metafizičnega se pa lahko po pm z kkšenmu alternativcem na tem forumu pomenita, jih je dost. Sicer ti bo razložil iz stališča vere ampak vseeno.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Prvo dej kakšen vir, kje si to prebral, da vidimo v kakšnem kontekstu je ta spomin.

Silicij se v računalnikih uporablja večinoma pri tranzistorjih, zaradi njegovih polprevodniških lastnosti in ne zaradi nekega spomina atomov silicija.

saso.
Prispevkov: 27
Pridružen: 4.4.2008 11:09

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a saso. »

To sem prebral v knjigi, mislim da je Mala enciklopedija zdravilnih kamnov. Nekje podobno pa sem prebral, da naj bi elektroni lahko shranjevali razne vibracije, ki bi jih prejeli iz okolice - samo, kako potem to lahko ostane v elektronu, če pa se vedno v gibanju in s tem prevzemajo nove vibracije.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a Lister »

saso. napisal/-a:To sem prebral v knjigi, mislim da je Mala enciklopedija zdravilnih kamnov.
No naslov knjige pove vse. Odloči se ali se boš ukvarjal z mistiko ali z znanostjo ker oboje pač ne gre!

trizob
Prispevkov: 8
Pridružen: 26.8.2008 19:01

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a trizob »

Lister napisal/-a:
saso. napisal/-a:To sem prebral v knjigi, mislim da je Mala enciklopedija zdravilnih kamnov.
No naslov knjige pove vse. Odloči se ali se boš ukvarjal z mistiko ali z znanostjo ker oboje pač ne gre!
Pri zadevi, ki jo omenja Sašo, gre za prepričanje Nikole Tesle - ta je namreč trdil, da kristal kamene strele vsebuje "čisto evidenco formativnega življenjskega principa", pred leti pa je srbska revija Treće oko pisala, da je Tesla, v povezavi s spominom kremena, verjel, da bo nekoč tehnika tako napredovala, da bomo lahko izvedeli informacije o bistvenih fragmentih resnične zgodovine zemlje iz kristalov.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

O Tesli pisejo marsikaj, cele legende so se ze razvile, kaj vse naj bi odkril in povzrocil (tudi, da naj bi bil kriv za eksplozijo v Sibiriji 1908, potrese itd.). Ve se tudi, da je proti koncu zivljenja malo znorel.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a shrink »

trizob napisal/-a:
Lister napisal/-a:
saso. napisal/-a:To sem prebral v knjigi, mislim da je Mala enciklopedija zdravilnih kamnov.
No naslov knjige pove vse. Odloči se ali se boš ukvarjal z mistiko ali z znanostjo ker oboje pač ne gre!
Pri zadevi, ki jo omenja Sašo, gre za prepričanje Nikole Tesle - ta je namreč trdil, da kristal kamene strele vsebuje "čisto evidenco formativnega življenjskega principa", pred leti pa je srbska revija Treće oko pisala, da je Tesla, v povezavi s spominom kremena, verjel, da bo nekoč tehnika tako napredovala, da bomo lahko izvedeli informacije o bistvenih fragmentih resnične zgodovine zemlje iz kristalov.
Očitno imamo na forumu še enega šarlatana. :lol:

Za "Treće oko" ni treba menda posebej poudarjati, da je srbski ekvivalent naših "Misterijev". :lol:

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a Lister »

Ja še en od mnogih, kar se pa Tesle tiče pa če jst kaj vem je bil malo zmešan na začetku, na koncu pa že kar pošteno. :D

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a celica »

Lister napisal/-a:kar se pa Tesle tiče pa če jst kaj vem je bil malo zmešan na začetku, na koncu pa že kar pošteno.
In kaj si lahko misliš o človeku, ki ti napiše tako besedilo ?

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Silicijevi atomi

Odgovor Napisal/-a Lister »

Ne vem, kaj si pa misliš? Ne pravim da ni bil zares dober izumitelj in znanstvenik ampak to ne spremeni tega da ni bil povsem zasidran v tostranstvu. :D

Odgovori