trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

Model oscilirajočega vesolja, ste to brali? Imam pravkar ta članek pred seboj. ŽIT, februar 1990 :).

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a Lister »

Amrit kako se ti še da težit? Zadne čase na tem forumu berem samo tvoje obupne poskuse da bi dokazal da ni časa (med izpitnimi obdobji se strinjam s tabo), pa da je zdejšna fizika čist zgrešen projekt. Res me zanima zakaj ti je toliko do tega da bi nas spreobrnil?


Tole si ti kajne? http://sl.netlog.com/amritoo

Ps:Pa zakaj vse napišeš v barvah, saj nismo v vrtcu. :D

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a amrit »


Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a Roman »

Verjetno lahko kdo podvomim v moje mentalno zdravje, ampak vseeno se bom spotaknil ob priporočeno branje. No, samo ob Conclusion:
When physical objects move, they move through space, not through space-time, and not through time.
S tem se strinjam. Gibanje po času bi pomenilo časovno potovanje iz znanstvene fantastike, po drugi strani pa bi tako gibanje moralo poznati še en čas, ki bi meril hitrost gibanja po času, v kar pa ne verjamem. Ampak navedeno ne pomeni, da je vesolje brezčasno. Brezčasnost pomeni isto kot negibnost. Gibanje pa ne poteka v času, ampak v prostoru in s časom. To sem enkrat že pripomnil, pa ni bilo nobenega odgovora (ga seveda tudi tokrat ne bo).
Time is derived from this motion through space, and space itself is timeless.
Čas je lahko izpeljan iz gibanja, ampak s tem je v bistvu dokazano, da gibanja brez časa ni. V nasprotnem primeru ga ne bi bilo mogoče izpeljati.
Whilst the speed of light is considered to be a maximum rate of motion, at the Planck level energy and information transfers appear to be timeless.
Mislim, da imamo tu opravka z nedeljskim pristopom h kvantni mehaniki, ki pozablja na razliko v velikosti vesolja in velikosti mikrosveta, kjer kvantni pojavi nekaj pomenijo.
Clocks are macroscopic measuring devices which accumulate local internal motion...
Te trditve pa ne razumem. Kaj pomeni nabirati ali shranjevati gibanje?
Accordingly we must conclude that we live in a timeless atemporal universe of space and motion, where the past and future only exist in the human mind.
Strinjam se, da preteklost in prihodnost ne obstajata (v resnici tudi v človeškem umu ne), ampak iz tega ni mogoče sklepati na brezčasnost vesolja.

Zdaj, Amrit, te prosim za komentarje in odgovore. Če jih ne bo, bom sklepal, da odgovorov ne poznaš, pa tudi, da ti napuh preprečuje to priznati.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:Zdaj, Amrit, te prosim za komentarje in odgovore. Če jih ne bo, bom sklepal, da odgovorov ne poznaš, pa tudi, da ti napuh preprečuje to priznati.
Ahh, Roman!

Amrit je mantrač!
Mantrač je človek, ki mantra.
Amrit ekspirimentira z novim načinom mantranja imenovanim forumsko mantranje.
Seveda pa ne uporablja klasičnih mantr kot so: Om Mani Padma Hum, temveč je 'zelo' inovativen!

Lep dan..
Zadnjič spremenil GJ, dne 6.5.2009 14:02, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a Roman »

Veselilo me bo, če mi bo pomantral tak odgovor, ki ga bom lahko prebral. Ampak, kot je dejal že Dante, lasciate ogni speranza.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:Veselilo me bo, če mi bo pomantral tak odgovor, ki ga bom lahko prebral. Ampak, kot je dejal že Dante, lasciate ogni speranza.
Ljudje, ki mantrajo in so v stanju globoke meditacije niso zmožni normalnega komuniciranja z zunanjim svetom! Njim tvoje veselje/zanimanje ne pomeni prav nič! Amrit to nedvomno dokazuje!

Lep dan...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a mriz »

Hmja, funkcija mantre je menda v tem, da omeji oz. izniči proces (normalnega) mišljenja oz. razmišljanja. Pri Amritu bo najbrž res šlo za nekaj v tej smeri :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a Roman »

Aha, že vem, kaj bom naredil. Začel bom žebrati mantro "Srečko, daj, odgovori že vendar!!!". Čeprav slutim, da bom v globokem transu veliko prej, preden se bo pokazal učinek mantre.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a fogl »

amrit napisal/-a:fantje tu gre za res
Očitno je amrit ugotovil vsaj nekaj, da je bilo vse to kar je pisal do sedaj pa za hec... mogoče je že na poti da bo ugotovil da je vse kar dela en velik hec in da je že prav smešen... 8)

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:Aha, že vem, kaj bom naredil. Začel bom žebrati mantro "Srečko, daj, odgovori že vendar!!!". Čeprav slutim, da bom v globokem transu veliko prej, preden se bo pokazal učinek mantre.
:lol:
morda je pa to njegov namen...

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a =) »

Aha...Amrit je spet na forumu...Morda pa bo odgovoril na to... :wink:
Roman napisal/-a:Verjetno lahko kdo podvomim v moje mentalno zdravje, ampak vseeno se bom spotaknil ob priporočeno branje. No, samo ob Conclusion:
When physical objects move, they move through space, not through space-time, and not through time.
S tem se strinjam. Gibanje po času bi pomenilo časovno potovanje iz znanstvene fantastike, po drugi strani pa bi tako gibanje moralo poznati še en čas, ki bi meril hitrost gibanja po času, v kar pa ne verjamem. Ampak navedeno ne pomeni, da je vesolje brezčasno. Brezčasnost pomeni isto kot negibnost. Gibanje pa ne poteka v času, ampak v prostoru in s časom. To sem enkrat že pripomnil, pa ni bilo nobenega odgovora (ga seveda tudi tokrat ne bo).
Time is derived from this motion through space, and space itself is timeless.
Čas je lahko izpeljan iz gibanja, ampak s tem je v bistvu dokazano, da gibanja brez časa ni. V nasprotnem primeru ga ne bi bilo mogoče izpeljati.
Whilst the speed of light is considered to be a maximum rate of motion, at the Planck level energy and information transfers appear to be timeless.
Mislim, da imamo tu opravka z nedeljskim pristopom h kvantni mehaniki, ki pozablja na razliko v velikosti vesolja in velikosti mikrosveta, kjer kvantni pojavi nekaj pomenijo.
Clocks are macroscopic measuring devices which accumulate local internal motion...
Te trditve pa ne razumem. Kaj pomeni nabirati ali shranjevati gibanje?
Accordingly we must conclude that we live in a timeless atemporal universe of space and motion, where the past and future only exist in the human mind.
Strinjam se, da preteklost in prihodnost ne obstajata (v resnici tudi v človeškem umu ne), ampak iz tega ni mogoče sklepati na brezčasnost vesolja.

Zdaj, Amrit, te prosim za komentarje in odgovore. Če jih ne bo, bom sklepal, da odgovorov ne poznaš, pa tudi, da ti napuh preprečuje to priznati.

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

Roman napisal/-a:
S tem se strinjam. Gibanje po času bi pomenilo časovno potovanje iz znanstvene fantastike, po drugi strani pa bi tako gibanje moralo poznati še en čas, ki bi meril hitrost gibanja po času, v kar pa ne verjamem. Ampak navedeno ne pomeni, da je vesolje brezčasno. Brezčasnost pomeni isto kot negibnost. Gibanje pa ne poteka v času, ampak v prostoru in s časom. To sem enkrat že pripomnil, pa ni bilo nobenega odgovora (ga seveda tudi tokrat ne bo).
Kolikor jaz razmem teorije vesolja, časa, svetlobe brezčasnost dejansko obstaja in sicer pri svetlobi. Kot vsi vemo je vesolje 4D oz. še več po najnovejših teorijah. Če se osredotočimo na 4D, gre za 3 dimenzije (x, y, z) + četrta dimenzija - čas. Največja možna hitrost v vesolju bi naj bila 300.000 km/s. Svetloba vso to hitrost porabi za prve tri (x, y, z) v četrti, torej času pa se ne giblje in to pomeni samo, da je svetloba brezčasna. Ljudje se v dimenzijah x, y in z ne gibljemo s svetlobno hitrostjo, torej se gibljemo z določeno hitrostjo v času. Če bi nam nekako uspelo doseči teh 300.000 km/s bi verjetno lahko živeli brezčasno.
Takšen je moj pogled na vse skupaj. Če je kdo prepričan, da je moje razumevanje napačno, bom vesel, če mi bo nasprotoval, saj je prav to, da popravim napačne predstave o raznih teorijah razlog, da sem se ragistriral na ta forum.
Lp

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a celica »

smartboyQ
brezčasnost 300.000 km/s :lol:

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: trenutni prenos informacij v kvantnem svetu

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

celica napisal/-a:smartboyQ
brezčasnost 300.000 km/s :lol:
Sem se malce potrudil pa sem naredil povzetek iz knjige Čudovito vesolje (Brian Greene).

Razlaga vsega kar sem morda površno omenil že prej se začne z zgodbico o preizkušanju posebnega dirkalnika, ki v trenutku pospeši na končno hitrost in brez nihanj odpelje od začetka do konca poti. Če se giblje ravno po progi porabi za pot določen čas, če pa se giblje pod kotom, še vedno z isto hitrostjo bo za isto pot porabil več časa, saj se del hitrosti porabi za gibanje v levo ali desno in ne le za ravno po progi. Mislim, da je tole razumljivo vsem.

Einstein je ugotovil, da je točno da zamisel delitve gibanja na dimenzije v ozadju celotne fizike posebne relativnosti, pri čemer moramo upoštevati, da ne gre le za prostorske dimenzije, temveč tudi za časovne dimenzije. Pravzaprav večji del gibanja poteka skozi čas in ne skozi prostor. Poglejmo, kaj to pomeni.

Če nam je všeč ali ne se vse življenje gibamo skozi čas in staramo. Matematik Hermann Minowski (in pozneje Einstein) je poskušal čas predstaviti le še kot eno dimenzijo vesolja – prej omenjeno četrto dimenzijo, ki je podobna ostalim trem. Tudi, če se sliši abstraktno je to dokazano dejstvo (primer: Ko se dogovorimo za sestanek se dogovorimo kje v prostoru bo potekal (v 3. nadstropju v sobi 4) in kje v času po sestanek potekal).
To so dejstva, ki nakazujejo da je čas le še ena dimenzija. Smemo torej o hitrosti telesa skozi čas govoriti podobno kot o hitrosti telesa skozi prostor? Da, smemo.

Einstein je šel še dlje in trdil, da se vsa telesa v vesolju gibajo s konstantno hitrostjo – in to s svetlobno hitrostjo. Sprva so njegove trditve zbijali (še otroci vedo, da se telesa različno gibajo), vendar danes vemo, da ne govorimo le o prostoru, temveč o prostor-času. Govorimo torej o hitrosti skozi vse štiri dimenzije. Hitrost telesa v posplošenem smislu je tedaj enaka svetlobni hitrosti.

Vse to pa pomeni naslednje. Če neko telo miruje se bo vsa hitrost preusmerila v časovno dimenzijo, če pa se telo giblje se bo hitrost porazdelila še v druge dimenzije in če se telo giblje s svetlobno hitrostjo bo vsa hitrost telesa preusmerjena k prostorskim dimenzijam, kar pomeni da pri svetlobni hitrosti čas ne mineva. Svetloba se ne stara! Foton, ki je nastal pri velikem poku ni danes nič starejši kot takrat.

Gibanje skozi čas z malo manj kot svetlobno hitrostjo torej pomeni, da čas mineva počasneje oz. skoraj ne mineva in to lahko posplošimo tudi kot potovanje v prihodnost, čeprav tega ne smemo enačiti z filmskim potovanjem, ki vsebuje vrsto nepravilnosti. Poleg tega tisti, ki se premika tako hitro, da čas počasneje teče tega ne opazi, saj vse (tudi misli) teče počasneje.

To bi bilo z moje strani za enkrat vse in upam celica, da ti ni več smešno. Teorija je tudi že z več poskusi dokazana, v Einsteina pa tako in tako skoraj nihče več ne podvomi.

Lp, smartboyQ

Odgovori