bio pralna krogla

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
malenka
Prispevkov: 5
Pridružen: 3.5.2009 19:02

bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a malenka »

Živjo.
Nisem našla primernejše teme (npr. kopalnica), zato se opravičujem, ker stvar ni neposredno povezana s kuhinjo. Nedavno sem slišala pohvalne besede za t.i. bio pralno kroglo http://www.all-all.si/bio-pralna-krogla.php Stvar se mi zdi zanimiva, ker, če res pere dovolj učlinkovito, potem bi lahko zlivali dosti manj kemikalij (detergenti...) v okolje.
Prosim, razložite mi kako stvar deluje, ker se mi zdijo podatki na spletni strani nekoliko nejasni. A je mogoče to čist navaden kos plastike?

hvala, LP

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, tole diši po kakem Kononenku. Nekoč sem dobil v dar nekakšno plastično kroglo z magnetom, ki so ga menda na IJS znanstveno preizkusili in ugotovili učinkovitost. Nisem opazil nikakršne razlike.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a =) »

meni je pa všeč, če perilo po pranju diši... :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a Roman »

Tudi če po Kononenku?

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a =) »

Lenor Aromatherapy :mrgreen:

AndrejBiz
Prispevkov: 1
Pridružen: 18.6.2009 8:34

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a AndrejBiz »

veš kako je, če diši, pomeni, da je polno kemičnih spojin, ki v bistvu onesnažujejo zemljo. Predlagam, da vsaj poskusiš. Na enaa.com lahko pralne krogle naročiš in preizkusiš. Če ti niso všeč jih lahko v 14 dneh vrneš in dobiš denar nazaj skupaj s stroški poštnine. Brez rizika torej lahko preizkusiš. kako je če ne DIŠI.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a qg »

Dopuščam možnost, da krogla deluje, vendar o principu delovanje bi moralo biti napisano več, ne le nekaj o ionizirani vodi.
Pri takšnem novem izdelku tudi mnenja kupcev niso dovolj.
Tudi 14 dnevni preskus ni dovolj, ker mnogim se izdelkov ne da več pošiljati nazaj, čeprav ne deluje dobro.
Sicer pa, obstajajo nekateri neodvisni testi pranja, zakaj ne bi preskusili tam.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

No, to je očiten nateg.
Močni infrardeči žarki, ki jih Bio pralna krogla oddaja, razbijejo hidrogenske molekule vode in s tem pospešijo molekularno gibanje. To daje vodi visoko zmožnost penetracije v perilo, kar izboljša pralne lastnosti. Bio pralna krogla oddaja negativne ione, ki oslabijo trdovratnost umazanije na tekstilu ter jo zlahka odstrani, brez uporabe detergenta.
Če to drži, bi se držal stran od te krogle. Z drugimi besedami: humbug!

THILLIE
Prispevkov: 5
Pridružen: 23.6.2009 11:53

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a THILLIE »

Lep pozdrav!
Tudi jaz sem bila zelo skeptična, saj se mi je zdelo skoraj nemogoče, da bi perilo oprali samo z eno jedilno žlico detergenta,
in, da bi bilo mehko po pranju brez dodajanja mehčalca.Še najmanj sem verjela, da bi oprala celo perilo brez detergenta.
Poizkusila sem, ne enkrat, dvakrat, trikrat.Nisem mogla verjeti,gledala, otipavala in vonjala sem sušeče perilo.
Da, vse je res in vesela sem, da mi ne bo več potrebno skrbeti za prašek, pa mehčalec, saj imam doma dve pralni krogli
GLOSION.Da, seveda imam tudi detergent, a dodam ga samo eno žlico, pa še to kadar je perilo zelo umazano.
Perilo imam mehko,lepo oprano in diši po upranem perilu,ki se zelo lepo tudi lika.
Imam zelo občutljivo kožo in občutek, da v perilu ni ostalo nobene kemije od praškov in mehčalcev je res fantastičen.
Najlepše pa je, ko se zaveš, da prispevaš veliko k ohranjanju naše prelepe zemljice, ki jo bodo potrebovali tudi naši otroci in vnuki.
Pralne krogle sem zasledila na spletu www.radostbivanja.org

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Predlagam, da se tole odstrani, ker gre za marketing.

PS: marketing = nategovanje ljudi

THILLIE
Prispevkov: 5
Pridružen: 23.6.2009 11:53

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a THILLIE »

Halo, za noben marketing ne gre, je samo moje mnenje, ki je dobrodošlo za vse, ki sprašujejo o tej zadevi.
če pa že tako gledate na to, da to je marketing,kako vsaj malce ohraniti naš planet! :)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Izobrazi se, tako boš ohranila sebe. Planet skrbi sam zase.

THILLIE
Prispevkov: 5
Pridružen: 23.6.2009 11:53

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a THILLIE »

Tudi mi,ki živimo na njem,mu lahko pomagamo,s tem,da živimo bolj naravno, brez, da bi v naravo metali na tone odsluženih
kemikalij.Tvoje mnenje pa je tvoje, imaš pravico do njega.Ljudje si bodo pa ustvarili svojega.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Vem, da ravno na to računaš: da boš zavedla ljudi, da bodo mislili, kako zelo učinkovita je ta krogla. Poudarjam: ta krogla je navadna lumparija, plod šarlatana in prevaranta!

Sicer pa ne potrebujem tvoje potrditve mojih pravic.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a =) »

:lol: tudi na naši polici sem ta teden zagledala 2 bio pralni krogli...
Paramandlne!!! :wink: Mogoče moram mami začet usuvat prašek v stroj... :mrgreen: samo najt moram način...
Hahaha...bom vidla, če bodo cunje še dišale :? čene...bodo krogle tako čudežno izginile, kot so se pojavile :D

Zaklenjeno