bio pralna krogla

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a =) »

THILLIE napisal/-a:na forumih je ogromno ljudi, ki to uporabljajo in tudi javno pohvalijo
...uau...merilo kakovosti, ni kaj... :?
Thillie, navdušena si, vidim...zato ne preneeš če ti nekdo znanstveno dokaže tvojo zmoto.
THILLIE napisal/-a: Preberem jutri in bom hvaležna za odgovor!
Ne glede na to ali prebereš ju3 ali ne, bo tvoja izjava napačna (konjunkcija0001)
THILLIE napisal/-a:In še to, ravnokar sem oprala perilo po tvoje in veš kaj-zelo je trdo,nič praška,nič mehčalca,nič krogel.
:lol: hahahaha...ti si mi legenda, ej.... :mrgreen: si to res naredila??? :D
trebuh me boli od smejanja...no, čene drugo si mi polepšala večer s to izjavo, hahaha,....

malenka
Prispevkov: 5
Pridružen: 3.5.2009 19:02

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a malenka »

živjo.
1. HVALA vsem, ki ste se trudili in raziskovali v zvezi s pralnimi kroglami. Forum pridno berem, čeprav se ne oglašam pogosto.
2.Eno zeleno bio pralno kroglo iz švice (ni glosion) sem si od blizu ogledala. Notri so keramične kroglice, ki me po izgledu površine močno spominjajo na koščke keramike, ki so v akvarijskem filtru. Je možno, da te keramične kroglice kaj "delajo"?
3. dovoljujem si eno zastranitev, le informativno. patetično ni dober prevod za pathetic, boljši bi bil "bedno" ali "pod'n". patos, iz katerega izvira slovenski patetično, namreč pomeni vznesenost in je čisto nekaj drugega kot ameriški filmski/tv izraz pathetic. ta zmeda s prevodi je pogosta, na žalost celo med prevajalci :roll: , seveda pa se je uspela razširiti tudi med dezinformirano ljudstvo, zlasti ignorantske najstnike...
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... patos&hs=1
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... %8Den&hs=1
4. Kar se pranja tiče, sem pa nedavno v enem starem ŽITu prebrala o pralnem stroju, ki ne troši vode http://www.xerosltd.com/nylon-polymer-technology.htm in se mi zdi totalno QL! nima pa veze s bio superduper pralnimi eko kroglami, tako da je mogoče že za nov topic.
5. Namesto mehčalca lahko uporabite "beli" vinski kis, pravi gospa z zelo dobrimi dolgoletnimi izkušnjami, "ampak ne tistega za vlaganje, ker smrdi". Gospa je sicer meščanka že od malih nog, ima občutljivo staro kožo, ne prideluje kisa, ga ne prodaja, kupi ga pa kar v merkatorju. Ni edina, ki mi je to svetovala. Gospe tudi pravijo, da ta bioekooldigoldi mehčalec hkrati poskrbi za preventivo pred vodnim kamnom, tako da prihranijo tudi pri kalgonu. Osebno ne maram, da mi oprana oblačila dišijo po npr aromaterapi-mehčalcih, kis pa uporabljam za odstranjevanje vodnega kamna iz vrča za gretje vode.

lep pozdrav vsem

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a =) »

:lol: sem pospravljala sobo - pot me je zanesla tudi na podstrešje, kjer v "zaprašenem" kotu samevata dve zeleni bio pralni krogli... 8)
Hahaha...mama očitno ni bila navdušena nad njimi...pravzaprav, ko sem jo vprašala je bila kar malo užaljena. Krogle niso poceni. 48,98 € . Lepa številka, ni kaj...Za dve krogli je dala 100€ in ko sem jo pogledala, kot da je iz Lune padla :shock: mi je rekla, da je danes človek že marsikaj pripravljen naredit da "ohrani" naravo in je zato od njih zelo nesramno, da tako zavajajo ljudi...
Pa veselo pranje vsem, če jo uporabljate ali pa ne...

Tany
Prispevkov: 3
Pridružen: 30.7.2009 14:51

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a Tany »

Zdravo,

tukaj sem zasledila o pralnih kroglah.

Jaz sem se odločila za Glosion pralne krogle, ki sta 2 v paketu, vsaka naj bi bila do 5kg perila, dve torej zadostujeta za cel boben stroja. Pere pa odlično, ne morem verjeti kako to lahko opere, ampak sem zelo zadovoljna.

Gledala sem tu ostale krogle, vendar je samo ena krogla in še ta je dražja stane mislim da okoli 39,00 eur, Glosion pralne krogle pa sta 2 (kar tudi bolje opere) pa staneta obe skupaj tm 55,00EUR torej je precej ceneje.

Uporabljam jih že pol leta in sem super zadovoljan.

Kmalu bodo te krogle izpodrinile pralne praške :)

vsaj upam ;)

lep se (S)mejte

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tany napisal/-a:Zdravo,

tukaj sem zasledila o pralnih kroglah.

Jaz sem se odločila za Glosion pralne krogle, ki sta 2 v paketu, vsaka naj bi bila do 5kg perila, dve torej zadostujeta za cel boben stroja. Pere pa odlično, ne morem verjeti kako to lahko opere, ampak sem zelo zadovoljna.

Gledala sem tu ostale krogle, vendar je samo ena krogla in še ta je dražja stane mislim da okoli 39,00 eur, Glosion pralne krogle pa sta 2 (kar tudi bolje opere) pa staneta obe skupaj tm 55,00EUR torej je precej ceneje.

Uporabljam jih že pol leta in sem super zadovoljan.

Kmalu bodo te krogle izpodrinile pralne praške :)

vsaj upam ;)
Zelo neproduktiven poskus reklamiranja tega izdelka na forumu/v temi, kjer je bilo dokazano, da gre za šarlatanski produkt (beri: "porez na budale").
Tany napisal/-a:lep se (S)mejte
Ja, naivnežem, ki nasedajo šarlatanskim proizvodom, se lep čas smejem(o).

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ne morem verjeti. Ti ljudje se sploh ne potrudijo, da ne bi izpadli kot reklamatorji.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a GJ »

ZdravaPamet napisal/-a:Ne morem verjeti. Ti ljudje se sploh ne potrudijo, da ne bi izpadli kot reklamatorji.
Posel je posel...

Najboljši pa je certifikat s tele strani!

Kao slikca korejskega certifikata... :lol: :lol: :lol:
Slika

Kje pa je certifikat Gorenja? :lol: :lol: :lol:

Lep dan...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a shrink »

Niti se ne potrudijo, da bi vsaj malo spremenili besedilo:

http://med.over.net/forum5/read.php?151,5271940

Tipično SPAM reklamiranje.
GJ napisal/-a:Kje pa je certifikat Gorenja? :lol: :lol: :lol:
Ne obstaja. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a shrink »

Da po vsej verjetnosti certifikat Gorenja za pralne krogle "GLOSION" ne obstaja, je moč sklepati po vsebini na uradni slovenski strani:

http://www.glosion.si/proizvod.html

kjer Gorenje sploh ni omenjeno. Zloraba imena Gorenja preko reklamiranja po raznih forumih pa se jih očitno ne tiče, saj uradno s tem nimajo nič (ni direktnih povezav na njihovo stran - prebrisano). Če pa sami direktno reklamirajo, npr.:

http://www.ringaraja.net/katalog/glosion-pralne-krogle

pa Gorenja seveda ne omenjajo. :?

Tany
Prispevkov: 3
Pridružen: 30.7.2009 14:51

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a Tany »

hehe, smejite se korejskim certifikatom, kaj pa kitajskim kroglam, ki niti kitajskega certifikata nimajo :)

So kitajske mogoče patentirane? ne...

LP

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

In poanta je...?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tany napisal/-a:hehe, smejite se korejskim certifikatom, kaj pa kitajskim kroglam, ki niti kitajskega certifikata nimajo :)
Seveda, smejem(o) se slabovidnim (bolje rečeno: nevidnim) korejskim certifikatom. Posledično lahko upravičeno rečem(o), da certifikati ne obstajajo (da neobstoječega certifikata Gorenja niti ne omenjam(o)).

Še posebej pa se smejem(o) slabo prikritemu SPAM reklamiranju; primerjava med

viewtopic.php?f=32&t=2947&start=33

in

http://med.over.net/forum5/read.php?151,5271940

pove vse.

Da gre za reklamiranje, pa v zadnjem linku tudi sam(a) priznavaš.
Tany napisal/-a:So kitajske mogoče patentirane? ne...
Jah, najti je moč tudi patente (in to odobrene s strani ameriškega patentnega urada) za stroje, ki so perpetuum mobile pod krinko:

http://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion#Patents

pa seveda nihče pri zdravi pameti ne verjame, da zares delujejo.

Tany
Prispevkov: 3
Pridružen: 30.7.2009 14:51

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a Tany »

pa kaj če je reklamiranje, to še ne pomeni da ne delujejo....

vsak ve zase najbolje. Ravno tako kot kupiš avto, za nekoga je ena stvar najboljša za druge druga, tako pač je v življenju.

Drugače je pa tako, če zadeva ne bi delovala, bi se prodaja hitro ustavila, zakaj? ker prijatelji od kupca ne bi kupili pralnih krogel, ampak ker delujejo in jih vsak priporoča svojim prijateljem tudi oni kupijo.

Se pa popolnoma strinjam, da je danes zelooo veliko nategov in je zelo težko komu verjeti.

Ker je tema primerna, vsi vemo kaj obljubljajo v reklamah za pralne praške, pa je tako kot pravijo? ni. samo je pa veliko kemikalij, katere prenesemo na našo koži in v usta svojih otrok.

LP

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

vsak ve zase najbolje
Neumnost! To, ali deluje ali ne, je univerzalna resnica, enaka za vse.
Drugače je pa tako, če zadeva ne bi delovala, bi se prodaja hitro ustavila, zakaj?
Kaže, da si nova v teh krogih. Če zadeva ne deluje, to za prodajo ni ovira.
ker prijatelji od kupca ne bi kupili pralnih krogel, ampak ker delujejo in jih vsak priporoča svojim prijateljem tudi oni kupijo.
Butci, ker mu nasedejo, kaj naj rečem.
Se pa popolnoma strinjam, da je danes zelooo veliko nategov in je zelo težko komu verjeti.
Ampak ta krogla ni nateg, kajne?
Ker je tema primerna, vsi vemo kaj obljubljajo v reklamah za pralne praške, pa je tako kot pravijo? ni. samo je pa veliko kemikalij, katere prenesemo na našo koži in v usta svojih otrok.
Običajno piše točno to, kar naj bi v resnici bilo. K sreči so evropski standardi izredno visoki in tudi nadzor nad temi rečmi je strog. Velika kazen bi doletela proizvajalca pralnih praškov, če bi dodajal snovi, ki bi splošno škodile organizmu. Sicer pa so kemikalije nujne za čiščenje. Brez njih ne čistih, ampak splakuješ umazanijo in jo razširjaš na oblačila, ki prej niso bila tako umazana.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: bio pralna krogla

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tany napisal/-a:pa kaj če je reklamiranje, to še ne pomeni da ne delujejo....
1. Navedeni principi, po katerih naj bi delovali, so lažni, nemogoči ali iz trte izviti.

2. Testi kažejo, da ne perejo nič bolje kot navadna voda. Zaradi zavajanja potrošnikov so bili prodajalci v ZDA sankcionirani že pred leti; prepovedano jim je bilo reklamiranje s frazo, "da taki proizvodi perejo enako dobro kot konvencionalni pralni praški".

Priporočam izobraževanje:

viewtopic.php?f=32&t=2947&start=20
Tany napisal/-a:vsak ve zase najbolje. Ravno tako kot kupiš avto, za nekoga je ena stvar najboljša za druge druga, tako pač je v življenju.
Tipična fraza prodajalcev megle.
Tany napisal/-a:Drugače je pa tako, če zadeva ne bi delovala, bi se prodaja hitro ustavila, zakaj? ker prijatelji od kupca ne bi kupili pralnih krogel, ampak ker delujejo in jih vsak priporoča svojim prijateljem tudi oni kupijo.
Šarlatanski proizvodi se prodajajo za med. Temu imamo celo posvečeno posebno temo:

Šarlatanstvo na prodajnih policah
Tany napisal/-a:Se pa popolnoma strinjam, da je danes zelooo veliko nategov in je zelo težko komu verjeti.
Bio pralne krogle so ravno tak nateg kot izdelki omenjeni v gornjem linku.
Tany napisal/-a:Ker je tema primerna, vsi vemo kaj obljubljajo v reklamah za pralne praške, pa je tako kot pravijo? ni. samo je pa veliko kemikalij, katere prenesemo na našo koži in v usta svojih otrok.
Kdor ni sedel na ušesih pri kemiji v OŠ, ve, kaj so to mila, pralni praški, čistila itd.

Zaklenjeno