Big Bang se ni nikoli zgodil

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Roman kot prvo sori ker sem te užalil kot fizika in ker sem pisal kar tako na splošno, vendar pa je res da se nekateri znanstveniki spomnijo nekih teorij in pri tem le iščejo dokaze za in ne proti (poudarjam NEKATERI IN NE VSI :!: ), to mojo tezo potrjujejo protidokazi ki jih najdejo drugi in z njimi spet potrdijo svojo teorijo, itd, ni nujno pa da je vsak, ki dokaže nekaj svojega, pri tem le blefiral. Prepričan pa sem da vsak ki svojo teorijo dokaže vsaj malo ne dvomi če je povsem pravilna oz. ali je pridobil dovolj dokazov. Čeprav je beseda dovolj zlasti pri znanstvenem delu na splošno skoraj nedosegljiva.

kar se tiče časa je tako da pravite vi fiziki, da obstaja le od takrat od kdaj poznamo razvoj dogodkov. Jaz pa sem pisal o času laično, a če gledamo z nekoliko drugačnega zornega kota lahko rečemo da je čas večen. To trditev sem izrekel glede na dejstvo da se je v vesolju ali v vesoljih vedno nekaj dogajalo. Seveda pa fiziki gledate na vso stvar po svoje, kar je prav, kakor je tudi prav da si nekdo stvari razlaga po svoje. Kako lahko nekdo reče da se je nekaj kar naenkrat zgodilo iz nič, brez kakkršnekoli energije ali snovi. saj lahko da imajo za to dokaze vendar v to zelo dvomim, verjamem pa, da se bo nekoč našel nekdo, ki bo z novimi dokazi to tezo ovrgel. In ne pozabi kar je napisal mislim da GJ: VSAKDO IMA LAHKO SVOJO RESNICO!.

Pa brez zamere

Đorđ

Uporabniški avatar
powerslave
Prispevkov: 68
Pridružen: 26.12.2003 22:11

Odgovor Napisal/-a powerslave »

Meditiram :wink:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

IZPELJAVA ENAČBE REALNEGA 4D PROSTORA

Odgovor Napisal/-a GJ »

ENAČBA REALNEGA 4D PROSTORA

POIZKUSIMO SEDAJ POZABITI NA VSA NAŠA DOTEDANJA PREPRIČANJA
IN POIZKUSIMO ISPELJATI NAŠE ZAKLJUČKE IZ TEGA KAR SEM SPISAL V PREJŠNIH POSTIH.


1)Energija je dimenzija.
2)Matematični prostor ne obstaja je zgolj vizualna utvara.
3)Prostor mora poznati točko ravnovesja, ki jo mi imenujemo sedanjost. To točko bomo poimenovali 1.

Torej sledi: x * y * l * t = 1

Pri čemer mora en del enačbe predstavljati Lorentzov 2D prostor.
Drugi del, pa medij oziroma dimenzijo energije.

Energijo predstavlja Einstainova enačba E=mc2

Pri čemer se iz zgornjih trditev E in m izničita.

In dobimo 1=c2

Iz česar je razvidno, da je dimenzija energije sestavljena iz dveh členov torej člena l' in člena t'. Torej svetlobna hitrost c = l' / t'

Sestavimo enačbo in dobimo 4D enačbo našega prostora.

(l' *t) / (l * t') = 1


Ne smemo pa pozabiti, da je vedno l * t = l' * t' = konstanti c.

Izpeljana enačba zgolj združuje enačbo E=mc2 in Lorentzov prostor seveda ob predpostavki, da je energija inverznega Lorentzovega prostora, predstavlja proti utež svojemu bratu. Zmnožek l * t pa je vedno enak svetlobni hitrosti c.

Prostor si torej lahko predstavljamo, kot list papirja.
Zgornjo ploskev predstavlja l * t tam smo mi, spodnjo pa l' * t' .
Prostora združuje skupna površina vendar se inverzni prostor razširja v drugo smer, kot naš prostor s tem sta prostora ujeta v večno igro.

Svetlobo si torej lahko predstavljamo kot valovanje te površine, maso pa kot lokalne vrtince.
Gravitacijo je lokalna ukrivljenost prostora.
Kaj je vse ostalo pa si lahko ustvarite sami svoje mnenje.

Izpeljava sama kot tudi dokazi so v nekaterih delih zavajajoči, oziroma stojijo na trhli podlagi. Vseeno pa ima teorija določene močne povezave z realnostjo torej...


TEORIJO LAHKO SPREJMETE, KOT TUDI NE,
TO JE VAŠA OSEBNA ODLOČITEV.


Roman Hvala za konstruktivno sodelovanje.

G.J.


PS.

Moj avatar je vizualizacija descriptorja oziroma popisovalca.

powerslave, sedaj meditiram tudi jaz...

...
Zadnjič spremenil GJ, dne 15.1.2004 19:28, skupaj popravljeno 2 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Matjaž napisal/-a:Roman, si lahko predstavljaš svet, v katerem ni prostora in časa?
Oprosti, spregledal sem tvoje vprašanje. Ne, sveta si ne morem predstavljati brez prostora in časa. Da ne rečem, da imam probleme s predstavljanjem prostora brez sveta. Da o času niti ne govorim.
GJ napisal/-a:V Matematiki eniški sistem ne obstaja.
Kaj vendar misliš pod Matematiko? Z eniškim sistemom, kakor sem ga opisal, lahko zapišemo zelo veliko naravnih števil (enako kot z desetiškim), zakaj torej ta sistem ne bi bil del matematike? Da ne omenim, kako je seštevanje, odštevanje, množenje in celo deljenje (seveda naravnih števil) v tem številskem sistemu skrajno preprosto. Edini razlog, da se ga ne uporablja, je izrazita nepraktičnost. Iz enakega razloga ne uporabljamo fižolčkov.
Lahko, da si to kje slišal, toda iz ust pravega matematika tega nisi slišal nikoli!
Res ni kakega pravega razloga, da bi matematik govoril o tem. O neuporabnih stvareh po navadi ne govorimo.
Da deluje eniški sistem moraš najprej določiti osnovo, oziroma kaj je to enka.
Ni treba, ker ničesar ne potenciram. Kolikor je predmetov, ki jih štejem, toliko enic zapišem. Zagotovo deluje. Kaj je enka? Natančno to, kar je pri tebi, ko govoriš o enem vesolju. Simbol, ki označuje posamezno.
Torej moramo najprej določiti razdaljo v prostoru oziroma premico, ki jo imenujemo enoto našega merjenja, oziroma štetja zato pa potrebujemo prostor oziroma medij.
Dejal sem, da eniški sistem velja samo za naravna števila (no, morda tudi za cela). Morda pa bi se ga dalo prirediti tudi za realna števila - posledično tudi za vektorski prostor.
Za tvoj zapis potrebuješ pomnilnik.
Kako to misliš?
Đorđ napisal/-a:Roman kot prvo sori ker sem te užalil kot fizika
Ni problem, sploh nisem fizik. Ja, ko se takole laično pogovarjamo, so možne zelo različne teorije, ki pa so redko pravilne. Vsekakor bi jih bilo treba eksperimentalno potrditi, šele potem lahko veljajo kot resne. Z izjavo "vsakdo ima lahko svojo resnico" pa se ne strinjam v terminološkem smislu. Tisto, kar ima vsak svoje, je njegovo lastno mnenje, ne pa resnica. Če je nekaj resnica, naj bi bila zate in zame enaka. Vsaj tako jaz pojmujem resnico.
GJ napisal/-a:Torej sledi: x * y * l * t = 1
Ja kaj pa je spet "l" na levi strani enačbe?
Roman Hvala za konstruktivno sodelovanje.
Ni za kaj (mislim dobesedno). Ni namreč čisto nič zaleglo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re ROMAN

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
Za tvoj zapis potrebuješ pomnilnik.
Kako to misliš?
Ker vem, da obožuješ primere,
PRIMER:
Da zapišeš število 2, potrebuješ pomnilnik. Torej dva fržovčka in eno vrečko kamor jih boš spravil.

Torej eniški sistem ne obstaja brez medija oziroma pomnilnika.
Ta primer dokazuje, obstoj dveh dimenzij, dimenzijo oblik in dimenzijo medija, poleg dimenzije časa. Dimenzija medija, pa je dvo dimenzionalena. To je OSNOVA STVARSTVA.


Če še zmerom ne verjameš, da eniški sistem ne obstaja, vprašaj kakšnega pravega matematika.

Seveda pa ni potrebno, da mu verjameš.

...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

DOKAZ ZAKAJ ENIŠKI SISEM V MATEMATIKI NI MOGOČ

Odgovor Napisal/-a GJ »

DOKAZ ZAKAJ ENIŠKI SISTEM V MATEMATIKI NI MOGOČ?

V dimenziji oblik obstajajo želje, ki se ne dajo uresničiti čeprav obstajajo.

Ena izmed teh želja je izredno preprosta vendar njena izvršitev ni možna.

PRIMER ŽELJE:

Roman napiši mi v eniškem sistemu vrednost 0

Čakam...

Nič mi nisi napisal, torej mi ne moreš izpolnil preproste želje.

Če si boš uspel odgovoril zakaj, boš vedel o čem govorim.

...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Re ROMAN

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Ker vem, da obožuješ primere
Ampak samo dobre.
Da zapišeš število 2, potrebuješ pomnilnik. Torej dva fržovčka in eno vrečko kamor jih boš spravil.
Če hočeš karkoli zapisati, potrebuješ pomnilnik, v tem ni eniški sistem nobena izjema. Zapis števila v nobenem sistemu ne gre brez medija.
Roman napiši mi v eniškem sistemu vrednost 0
Ni mi treba, 0 ni naravno število. A če že hočeš: nič= . Morda ti bolj ustreza zapis nič='' ali pa nič={}. Dejansko pa to ustreza prazni množici, ta pa v resničnem svetu ne obstaja.
Čakam...
Dočakal si. Pa ne bodi no tako nestrpen.
Če si boš uspel odgovoril zakaj, boš vedel o čem govorim.
Hm, no, jaz ne vem, o čem govoriš ti. Pa ti veš, o čem govorim jaz? Pravzaprav si mi dolžen nekaj odgovorov, se ti ne zdi?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: ROMAN SE NE DA TODA...

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:Ker vem, da obožuješ primere
Ampak samo dobre.
Primer je bil dober, toda...
Roman napisal/-a:
Roman napiši mi v eniškem sistemu vrednost 0
Ni mi treba, 0 ni naravno število. A če že hočeš: nič= . Morda ti bolj ustreza zapis nič='' ali pa nič={}. Dejansko pa to ustreza prazni množici, ta pa v resničnem svetu ne obstaja.
Odlično ROMAN torej priznaš, da obstajata dva svetova resnični in neresnični. To je tisto kar sem hotel od tebe, da napišeš.

Eniški sistem deluje le v realnem svetu, torej v matematiki, ki je abstraktna ne deluje, zato tam tudi ne obstaja.


Razlika med realnim in ne realnim svetom je ta, da ima realni svet še eno dodatno dimenzijo, ki jo jaz imenujem medij.

...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: ROMAN SE NE DA TODA...

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Primer je bil dober
Večna težava nekaterih avtorjev. Toda...
Odlično ROMAN torej priznaš, da obstajata dva svetova resnični in neresnični. To je tisto kar sem hotel od tebe, da napišeš.
Nisem napisal ravno tega. Neresničnega sveta ni. Sem pa nekoč prej omenjal razliko med konkretnim in abstraktnim svetom.
Eniški sistem deluje le v realnem svetu, torej v matematiki, ki je abstraktna ne deluje, zato tam tudi ne obstaja.
Vsi številski sistemi, vključno z eniškim, delujejo samo v matematiki. V naravi števil ni, so samo posamezne stvari.
Razlika med realnim in ne realnim svetom je ta, da ima realni svet še eno dodatno dimenzijo, ki jo jaz imenujem medij.
Se spominjam. Ampak nisva prišla skupaj o tem, kaj naj bi to pomenilo, da tiste slovite formule vesolja niti ne omenim.

Gost

Re: ROMAN SE NE DA TODA...

Odgovor Napisal/-a Gost »

Roman napisal/-a:
Eniški sistem deluje le v realnem svetu, torej v matematiki, ki je abstraktna ne deluje, zato tam tudi ne obstaja.
Vsi številski sistemi, vključno z eniškim, delujejo samo v matematiki. V naravi števil ni, so samo posamezne stvari.
Roman, mešaš pojem osnovne monožice števil s pojmom elementa množice.

Govoriš torej o množici, ki ima lahko več enakih elementov, takšna množica pa mora biti popisana z dodatno dimenzijo, to dimenzijo lahko predstavlja medij oziroma v matematiki še eno dodatno število, ki določa število enakih elementov.

Matematični številčni sistem govori o definiciji sistema množice osnovnih elementov števil oziroma cifer in ne o sistemu preštevanja enakih elementov.

...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: ROMAN SE NE DA TODA...

Odgovor Napisal/-a Roman »

mešaš pojem osnovne monožice števil s pojmom elementa množice.
Po čem to sklepaš?
Govoriš torej o množici, ki ima lahko več enakih elementov
Nobene take množice nisem omenil.
takšna množica pa mora biti popisana z dodatno dimenzijo
Zakaj? Kaj bi imela množica od tega? In kaj popisovalec?
Matematični številčni sistem govori o definiciji sistema množice osnovnih elementov
Matematični številski sistem je dogovor (metoda) o zapisovanju (označevanju) elementov matematičnih množic števil. Številski sistem ne definira nobene množice.

Vztrajno trdiš, da je energija medij. Kaj pa ta medij prenaša in kako deluje?




[/quote]

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: ROMAN SE NE DA TODA...

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
mešaš pojem osnovne monožice števil s pojmom elementa množice.
Po čem to sklepaš?
Eniški številčni sistem ne pozna kombinacije brez ponavljanja, njegovih osnovnih elementov.
Roman napisal/-a:
Govoriš torej o množici, ki ima lahko več enakih elementov
Nobene take množice nisem omenil.
Eniški sistem je takšna množica. Vsako osnovno število, ki je predstavljeno v eniškem sistemu je množica enakih elementov, torej?
Roman napisal/-a:
takšna množica pa mora biti popisana z dodatno dimenzijo
Zakaj? Kaj bi imela množica od tega? In kaj popisovalec?
Množica sama nebi imela nič od tega. Korist bi imel zgolj popisovalec, saj bi povedal število in ne množico.
Roman napisal/-a:
Matematični številčni sistem govori o definiciji sistema množice osnovnih elementov
Matematični številski sistem je dogovor (metoda) o zapisovanju (označevanju) elementov matematičnih množic števil. Številski sistem ne definira nobene množice.
Res je, vendar v eniškem sistemu zaradi tega ne moremo zapisati vrednosti 0.
Roman napisal/-a: Vztrajno trdiš, da je energija medij. Kaj pa ta medij prenaša in kako deluje?
No trdim, da energija predstavlja dimenzijo medija. Lastnost medija je, da določa realni prostor. Teoretično ima lahko medij lastnosti matematičnega linearnega vektorskega prostora. Vsak medij je torej popisan z matematično enačbo. Torej z uporabo različnih tipov medija, lahko dobimo matematične svetove z različnimi prostorskimi lastnostmi.

...

Matjaž

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

Roman, praviš da si ne moreš predstavljati sveta brez prostora in časa, s tem samo potrjuješ, da imajo prav modreci, ko pravijo, da je nekatere stvari težko razložiti. Obstajajo svetovi s pestrim življenjem, v katerih ni prostora in časa. Da pa ne more biti prostora in časa brez sveta, se pa tudi jaz strinjam.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: ROMAN SE NE DA TODA...

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Eniški številčni sistem ne pozna kombinacije brez ponavljanja, njegovih osnovnih elementov.
Zaradi tega ni nič manj veljaven, je samo neuporaben. Ampak zakaj bi ponavljanje elementov predstavljalo problem? Pa zapiši trimestno dvojiško število brez ponavljanja elementov.
Eniški sistem je takšna množica. Vsako osnovno število, ki je predstavljeno v eniškem sistemu je množica enakih elementov, torej?
Aha, v mislih si imel tako množico. Ampak zakaj bi to bil protiargument? Kot sem že omenil, se števke (nikoli se nisem mogel navaditi na to besedo) ponavljajo v vseh številskih sistemih.
Korist bi imel zgolj popisovalec, saj bi povedal število in ne množico.
Že že, toda popisovalec vendar s katerimkoli številskim sistemom pove število.
Res je, vendar v eniškem sistemu zaradi tega ne moremo zapisati vrednosti 0.
Na to pripombo sem že odgovoril.
Lastnost medija je, da določa realni prostor.
Hočeš reči, da je prostor tam, kjer je energija? No, saj to pravzaprav trdim tudi jaz. In če se energija širi, se širi tudi prostor. Še eno podprašanje: kam (v kaj) se širi?
Vsak medij je torej popisan z matematično enačbo.
Če si s tem mislil na 1/x, se nama je zataknilo. O tej enačbi nisi namreč skoraj ničesar povedal, tako da še vedno menim, da ne dokazuje tvojih trditev, če je sploh smiselna.
Matjaž napisal/-a:s tem samo potrjuješ, da imajo prav modreci, ko pravijo, da je nekatere stvari težko razložiti.
Veš, za to trditev pač ni potrebna ne vem kakšna modrost. Mislim, da so stvari, ki jih je lahko razložiti, v manjšini. Že na tem forumu se to lepo vidi.
Obstajajo svetovi s pestrim življenjem, v katerih ni prostora in časa.
Gotovo mi lahko postrežeš s primerom.

Matjaž

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

V manjšini so stvari, ki jih je mogoče razložiti v štiridimenzionalnem modelu.
Karkoli bi o teh svetovih napisal, boš hotel za to dokaze. Ti svetovi so v drugih dimenzijah in jih naš materialni svet ne zaznava, zato ti ne bi mogel dati materialnih dokazov, ki bi bili zate verjetno edini veljavni. Sicer je pa mogoče s temi svetovi komunicirati, lahko bi temu rekli telepatsko. Napisanih je nekaj knjig, ki govorijo tudi o teh svetovih, ker pa se ne da nič znanstveno dokazat, so zanimive samo za tiste, ki jih zanima duhovnost.

Odgovori