Transhumanizem

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
odin
Prispevkov: 1
Pridružen: 12.12.2002 11:17

Transhumanizem

Odgovor Napisal/-a odin »

Kaj menite o transhumanizmu?
Je uresničljiv? Sprejemljiv?

Vaša mnenja?

Uporabniški avatar
zupan
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 141
Pridružen: 30.9.2002 9:18

Odgovor Napisal/-a zupan »

In kaj sploh je transhumanizem?


Durano
Prispevkov: 11
Pridružen: 9.10.2003 19:51
Kraj: Murska Sobota
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Durano »

Transhumanizem je gibanje, ki je usmerjeno v prihodnost, predvsem raziskuje eksponentno naraščanje tehnološkega napredka in zaradi njegove posledičnosti odkriva možnosti kako naj človeštvo preide preko bioloških omejitev naših teles v višjo stopnjo eksistence.

Transhumanisti poizkušamo pohitriti razvoj in omogočiti, da nam tehnologija omogoči daljše srečnejše življenje, tako intelektualno, kot emocionalno.
Dejstvo je, da gre znanstveno raziskovalni razvoj, ne samo linearno pač pa s čedalje bolj eksponentno hitrostjo proti tehnološki singularnosti. To je obdobje ko bo človeštvo tako hitro napredovalo, da se bodo nova odkritja tako hitro vrstila, kot nikoli dosedaj in v parih mesecih, dnevih, urah in na koncu v minutah bomo imeli znano popolnoma vse. Vse znanje kar ga obstaja, vse kar je mogoče bomo lahko počeli.

Do tehnološke singularnosti naj bi po napovedih strokovnjakov prišlo malo pred letom 2020. Da, presenetljivo kmalu!

Takrat bomo lahko naredili scan človeških možganov in jih nato simulirali v multi zmogljivem super računalniku. Simulacija naše zavesti pa smo mi sami, saj "jaz" ni odvisen od medija, pač pa je le informacija. Smo le program, ki se izvaja na substratu - ektrični pulzi v nevronih.

Torej se vidimo kot uploadi v navidezni resničnosti, ki bo bolj resnična, kot si lahko predstavljate. Svetujem vam, da se začnete informirati o tej temi (glej povezave spodaj) in spoznali boste, da to ni le ideja pač pa znanstven vpogled v bližnjo prihodnost.

Ray Kurzweil je eden prvih in tudi najpomembnejših ljudi, ki so sprožili idejo transhumanizma. O njegovi sposobnosti in znanstvenih uspehih si preberite na tej povezavi.
Ena izmed njegovih najboljših strani je KurzweilAI.net. Ukvarja se predvsem z umetno inteligenco (Artificial Intelligence), na njej najdete sveže novice iz tega področja. Na strani je tudi forum namenjen tej tematiki. Na njem se krešejo mnenja in s tem pristopom se dogajajo prvi in najpomembnejši koraki na poti k tehnološki singularnosti.

Ostalo si preberite na: http://www.transhumanism.org/translations/slovenian/

Lp,
Durano

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Preveč spominja na Matrico. :cry:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Transhumanizem - preseganje človeka. Lepo, če se ne bo izrodilo v že videno nastajanje nadčloveka. Ampak težava zna biti drugje: ali je napoved o čedalje hitrejšem razvoju znanosti sploh uresničljiva? Na začetku kapitalizma so tudi ljudje mislili, da se lahko ekonomija razvija eksponentno, dokler se nista pojavila pomanjkanje virov in zasičenost trga.

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

Pred nekaj časa sem gledal neko poročilo o (ne vem, če je pravi izraz) delovnem taboru. Na tem taboru so raznovrstni znanstveniki poskusili napovedat kako bo v prihodnje z znanostjo, svetom itd. Datum do katerega so šli je bil ok. 2040(se mi zdi), nobeden pa ni napovedoval česa podobnega, tako da zame je to enako kot 'pihanje v meglo', nekako se mi ne zdi mogoče.

Uporabniški avatar
Che
Prispevkov: 48
Pridružen: 13.1.2004 17:40
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Che »

. To je obdobje ko bo človeštvo tako hitro napredovalo, da se bodo nova odkritja tako hitro vrstila, kot nikoli dosedaj in v parih mesecih, dnevih, urah in na koncu v minutah bomo imeli znano popolnoma vse. Vse znanje kar ga obstaja, vse kar je mogoče bomo lahko počeli.



brez zamere Durano -bomo imeli znano popolnoma vse- to se mi zdi en velik bullshit

Odgovori