Maji? 2012? Recesija?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

Maji? Leto 2012?

Kako si razlagate leto 2012, kot katastrofo? Kot običajno leto? Ne veste kaj bi si mislili?

Jaz vsekakor spadam v 3ji možni odgovor. :D

Če pa že, si to možno katastrofo predstavljam samo kot sesutje dananšnjega sistema, propad ekonomije zaradi končnega udarca "recesije".
Nekateri pravijo da je recesija bila izmišljena, in stem se je hotelo okoristiti večje število ljudi, glavnih v trgovini. S tem pa so povzročili prihod prave recesije, ki se že pozna - padanje plač, pokojnin, nastradajo vodilni podjetniki, vlada nedotakljiva.
Drugi pravijo, da je recesija mimo, tretji pa, da še ni mimo in da glavni udarec šele prihaja.
Kaj si o tem mislite vi?

Spet izmišljotina medijev/fanatikov, realnost ali čisto nekaj drugega?
Za kaj bi se odločili, in zakaj?


Kaj pa druge teorije recesije in/ali leta 2012 :P Vem samo, da se filmi, dokumentarci, oddaje, proizvodi v navezi z letom 2012 čedalje bolj prodajajo, ljudje so prestrašeni. Spet samo tržna zanka?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ja, res ne vem, kaj naj si mislim. O tebi namreč. Tvoj nivo razprave je skrajno neprimeren za ta forum.

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

Nevem točno kje sem slišal, da pametnejši odneha, tako da lahko odpreva svojo lastno temo ali pa kar forum, pa se kregava tam. Ali pa preprosto odnehava, ker je res breveze. Razumel bi vas pri kreganju v eni temi, v večih temah so pa vaši komentarji predvsem offtopic. Če je pa tema neprimerna pa bodo zato poskrbeli administratorji/moderatorji, vi jih pa lahko obvestite o vašem mnenju.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:Nevem točno kje sem slišal, da pametnejši odneha, tako da lahko odpreva svojo lastno temo ali pa kar forum, pa se kregava tam. Ali pa preprosto odnehava, ker je res breveze. Razumel bi vas pri kreganju v eni temi, v večih temah so pa vaši komentarji predvsem offtopic. Če je pa tema neprimerna pa bodo zato poskrbeli administratorji/moderatorji, vi jih pa lahko obvestite o vašem mnenju.
Komentiral bom, kolikor me bo volja, pri tem ne gre za nikakršno kreganje.

Tvoji posti pa so skrajno neprimerni (dober pokazatelj je recimo tvoja vulgarnost).

Glede offtopic pa priporočam, da pometeš pred svojim pragom.

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

Kdor opozarja na sosedov prag, svojega ni videl.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:Kdor opozarja na sosedov prag, svojega ni videl.
Ne samo pometati pod predpražnik, kdaj pa kdaj tudi kaj počisti.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a problemi »

TalcM napisal/-a:Kako si razlagate leto 2012, kot katastrofo? Kot običajno leto? Ne veste kaj bi si mislili?
Jaz si ga razlagam kot nekaj kar ima 12 mesecev, 365 dni (nisem preveril, če je prestopno). ... :lol: . Jezen si na Shrinka, s svojimi vprašanji pa dobesedno provociraš njegove odgovore. Kako za vraga pa si lahko razlagaš leto.
TalcM napisal/-a:Če pa že, si to možno katastrofo predstavljam samo kot sesutje dananšnjega sistema, propad ekonomije zaradi končnega udarca "recesije".


O kakšni katastrofi sploh govoriš? Od kje ti vedenje, da naj bi majevski koledar sploh govoril o kakršni koli katastrofi. Ampak, ker si tudi sam želim spremembo sistema, me zanima tvoje mnenje kako naj bi recesija povzročila propad trenutnega ekonomskega sistema (kapitalizma), če je jasno, da ga pravzaprav krepi.

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

Pa gospod Shrink k svoji silni pameti naseda ali kako? Jaz ga prav nič ne provociram z odpiranjem novih tem. Če mu pač niso zanimive ga nobeden ne sili brat. Če sem pa res tako zakompliciran človek, da ostali ljudje ne razumejo preprostega besedila, ki sem ga spisal, mi pač ni pomoči. :D

Če že, recesija kapitalizma ne bo "okrepila". Zato, ker se hoče večina ljudi izvleči ravno iz tega. Kar pa pomeni -> nižji dohodki za populacijo, višje cene izdelkov/storitev/... Torej Popravite me če se motim, konec koncev "denarni" sistem poznam iz zeitgeista in nisem kaj dosti bral ali raziskoval o njem. Pa smo spet pri neumesni zaroti, ampak pozabimo zdaj to. Če banke delujejo, kot je opisano v dokumentarcu, potem drži tole;

Več ko je denarja več je dolga, več ko je dolga več je denarja -> več je denarja, manjšo vrednost ta ima. Mogoče se lahko iz tega reši država/večja banka, večje podjetje. Vem pa to, ker sem iz "srednjega oz. nižjega" sloja (kakor se pač že na znanstveni način gleda) poznam nezadovoljstvo ljudi -> nizke plače visoke cene. V osnovni šoli npr. sem šel z prijatelji v gostilno na sok. 1 deci stila je takrat stal 50 SIT, sedaj stane 0.7€ -> to je prinesel euro, pa nekako bi še šlo, če ne bi bilo recesije. Zdaj so cene še višje. Ljudem se prodaja brezvezne izdelek a.k.a. TOPshop itd. dobesedno prinašanje okoli kupcev. In ljudje bodo tega imeli v nekem momentu dovolj in nekaj naredili. Seveda so ljudje grobo rečeno "sami" krivi, da se pustijo prinašati okoli. Ampak t je tudi izkoriščanje nevednosti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:Pa gospod Shrink k svoji silni pameti naseda ali kako? Jaz ga prav nič ne provociram z odpiranjem novih tem. Če mu pač niso zanimive ga nobeden ne sili brat. Če sem pa res tako zakompliciran človek, da ostali ljudje ne razumejo preprostega besedila, ki sem ga spisal, mi pač ni pomoči. :D
Take teme so primerne le za Dosjeje X (v bodoče jih kar odpiraj tukaj).

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a problemi »

TalcM napisal/-a:Pa gospod Shrink k svoji silni pameti naseda ali kako? Jaz ga prav nič ne provociram z odpiranjem novih tem. Če mu pač niso zanimive ga nobeden ne sili brat. Če sem pa res tako zakompliciran človek, da ostali ljudje ne razumejo preprostega besedila, ki sem ga spisal, mi pač ni pomoči. :D
Ni problem v odpiranju novih tem. Problem je kako zastaviš vprašanje oziroma kaj trdiš v temi. Shrink je že pred časom napisal, da bo na vsako šarlatanstvo pač odgovarjal oziroma kazal na šarlatanske teorije.
TalcM napisal/-a:Če že, recesija kapitalizma ne bo "okrepila". Zato, ker se hoče večina ljudi izvleči ravno iz tega. Kar pa pomeni -> nižji dohodki za populacijo, višje cene izdelkov/storitev/... Torej Popravite me če se motim, konec koncev "denarni" sistem poznam iz zeitgeista in nisem kaj dosti bral ali raziskoval o njem. Pa smo spet pri neumesni zaroti, ampak pozabimo zdaj to.


Veliki večini ljudi dol visi v katerem sistemu živijo, dokler živijo relativno dobro. Tako, da si ne želijo menjave sistema, temveč malo več denarja za opravljeno delo. Če si spremljal proteste (npr. Gorenje) ljudje niso zahtevali menjavo sistema, ampak "človeka dostojno plačilo". Hoteli so namesto 450 eur, plačo 600 eur (ne spomnim se več točno koliko so zahtevali). To naj bi zadostovalo, da lahko mirno plačajo položnice in se enkrat tedensko pokažejo prijateljem in sosedom v nakupovalnem centru. Ker če te ni v nakupovalnem centru te ni oziroma ne eksistiraš. Ker se tega dobro zavedajo tudi kapitalisti bodo pač dvignili plače točno toliko, da bodo ohranjali kritično maso v socialnem miru. Delavci se ne zavedajo, da je osnovna logika kapitalizma profit. Torej čim več z čim manjšim stroškom. V očeh kapitalista je delavec strošek in ga tako tudi obravnava. V tem trenutku je ukinitev monetarnega sistema (ideja, ki si jo verjetno videl v Zeitgeistu) še vedno utopija. "Moj" predlog je, da v prvi fazi dosežemo vsaj pravično delitev produkta.

Vprašanje: Ali se delavec, ki dobi 450 eur, zaveda, glede na to, da je višina socialne pomoči za nezaposlene cca. 250 eur, da cel mesec dela pravzaprav za 200 eur?
Torej delavci naj nehajo delati oziroma hoditi v službo. Zjutraj, ko zazvoni ura jo preprosto ugasnimo in spimo naprej.

ravi
Prispevkov: 8
Pridružen: 24.3.2010 13:21

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a ravi »

Gledala sem video The Mayan Calendar and Money, Dr. Carl Johan Calleman in mi je všeč ideja, da gre za spremembo.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a Roman »

TalcM napisal/-a:Maji? Leto 2012?
Deli število uresničenih napovedi s številom vseh, pa boš prišel nekako blizu ničle.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Heh, včeraj sem na italijanski TV videl zelo izvirno reklamo. Nek proizvajalec za nek svoj model avtomobila ponuja odlog plačila (brez obresti) do leta 2012 in se pri tem norčuje, da si dela medvedjo uslugo, češ da bo leta 2012 na osnovi koledarja Majev tako in tako konec sveta. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Da le ne prodaja kajakov in kanujev.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Maji? 2012? Recesija?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:Da le ne prodaja kajakov in kanujev.
V luči vesoljnega potopa? 8)

Odgovori