Prikazovanje Marije v Medžugorju

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a problemi »

Danes sem na teletextu RTV Slovenija prebral, da Vatikan pošilja 20 člansko delegacijo, da preveri dogajanja okoli prikazovanja device Marije v hercegovski vasici Medžugorje. Sam imam eno prošnjo za nekoga, ki bere te vrstice in se mu Marija prikazuje, da jo povpraša naslednje stvari:
- kaj se je dogajalo z vesoljem v času pred Planckovo dobo,
- kako bi lahko zaznali in potrdili obstoj gravitona,
- kako je nastalo življenje na planetu Zemlja in
- kako je kaj s sinom?

Glede na to, da znastveni lunatiki v CERN-u trošijo milijarde evrov za iskanje odgovorov na prvi dve vprašanji, milijarde, ki bi jih lahko porabili za izboljšanje pogojev za življenje njenih vernikov, bo zaradi neizmerne ljubezni do svojih vernikov z gotovostjo podala odgovore.

Če ima še kdo kakšno vprašanje naj ga napiše. Mogoče bi lahko tak sklop vprašanj poslali v Vatikan,da jih posreduje svoji delegaciji, ki bi nam potem, v to sem prepričan, z veseljem podala eksaktne odgovore, ki bi jih pridobila od device Marije.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a mriz »

Verjetno bo pri tem isti problem kot pri domnevnih obiskih nezemljanov - vse napredne in razsvetljene civilizacije o tem nimajo najmanjšega pojma, povedati znajo samo to, da moramo biti dobri :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Najprej naj razčistijo, ali so Marijo vzeli v nebesa ali ne. V svetem pismu namreč njenega vnebovzetja ni. Torej, le kakšna ženska se tam prikazuje?

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a mirko »

Informacije o vesolju pred Planckovo dobo in o nastanku življenja se mi pravzaprav ne zdijo tako pomembne... samo potešijo radovednost. In še tu je vprašanje, če nas ne bi nekaj gnalo naprej in bi hoteli pridobljene informacije preveriti ... recimo narediti enoceličarja ali celo še eno vesolje. Mogoče bi nam bolj koristili kakšni tehnološki triki....

Zamenjam pa vse to za zanesljivo informacijo o tem, ali bom res srečen po smrti, če bom pred smrtjo dober.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a problemi »

mirko napisal/-a:Zamenjam pa vse to za zanesljivo informacijo o tem, ali bom res srečen po smrti, če bom pred smrtjo dober.
Na to ti lahko, verjetno, že sam odgovorim. Ne. Zate ni ničesar po tvoji smrti.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a mriz »

mirko napisal/-a:Zamenjam pa vse to za zanesljivo informacijo o tem, ali bom res srečen po smrti, če bom pred smrtjo dober.
Zakaj, a v nasprotnem primeru ne bi hotel biti dober?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet napisal/-a:Najprej naj razčistijo, ali so Marijo vzeli v nebesa ali ne. V svetem pismu namreč njenega vnebovzetja ni. Torej, le kakšna ženska se tam prikazuje?
ZdravaPamet strinjam se. Poleg problema kaj vidijo, če sploh kaj (tu je, po moje bistveni problem videnja, recimo kot primer: fatamorgana), mislim, da je celo večji problem v tem, da se "prikazuje" oziroma pričajo o tem praviloma mladi, goreči verniki in redko, če sploh kdaj, neverni. Izhajajoč iz biblijskih prilik, bi se po logiki morala "prikazovati" najhujšim zločincem.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Marija naj bi bila vzeta v nebo "s telesom in dušo" na podlagi nekega vatikanskega dekreta. Angel je prišepnil papežu, da naj bi bilo tako, in to je postala doktrina, nekako tako.
Kako rad imam rimokatoliško cerkev!

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a mirko »

mirko je napisal/-a:
Zamenjam pa vse to za zanesljivo informacijo o tem, ali bom res srečen po smrti, če bom pred smrtjo dober.
Zakaj, a v nasprotnem primeru ne bi hotel biti dober?
Mogoče bi res celo hotel biti dober, a le če to ne bi preveč motilo mojega udobja.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Izhajajoč iz biblijskih prilik, bi se po logiki morala "prikazovati" najhujšim zločincem.
Ampak saj to goreči verniki pogosto so.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a mriz »

mirko napisal/-a:Mogoče bi res celo hotel biti dober, a le če to ne bi preveč motilo mojega udobja.
Tega ne kupim. Če si primerno vzgojen oz. če nisi kak sociopat, bi že določena dejanja sama po sebi preveč motila tvoje udobje. V nasprotnem primeru pa po moje že v izhodišču ne moreš obveljati za dobrega, ne glede na vsebino odgovora.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a shrink »

Škoda, ker se ni prikazala komu od tistih duhovnikov, katerih dejanja sedaj papež obsoja.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a celica »

Prikazovanje Marije v Medžugorju. A ni tako temo brezveze debatirat, posebno če nimaš nobenih raziskav in dokazov. Nočete razumeti,da ljudje v Medžugorju delajo biznis iz tega in to dobrega. Kaj zdej jim oporekate biznis, torej vsakdanji kruh. Je od vas sploh že kdo bil v Medžugorju in se sam prepričal kako je potrebno delati biznis. Kaj hitro opaziš da slovencev ne marajo, ker v to le redki verjamejo. Ja fantje biznis je treba delat, ker sam bla bla nič ne prinese in se ti zato ne more nič prikazati. Skratka, tale tema in ostale teme o bogovih, se mi zdijo malo smešne na tem forumu.Da se razume, to je samo moje mnenje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica, se strinjam: na tem forumu se najdejo tudi "brezvezne" teme. Zame osebno je recimo "brezveznih" večina tem, ki si jih sam odprl.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Prikazovanje Marije v Medžugorju

Odgovor Napisal/-a celica »

shrink napisal/-a:celica, se strinjam: na tem forumu se najdejo tudi "brezvezne" teme. Zame osebno je recimo "brezveznih" večina tem, ki si jih sam odprl.
Ni problem, vsak ima svoje mnenje.

Odgovori