Leto 2040

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Leto 2040

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Ali mislite, da bo do leta 2040 prišlo do kakšnih drastičnih sprememb?

Ker če pogledamo od leta 1980, razen računalništva človeštvo ni ne vem koliko napredovalo, pravzaprav je v veliki meri nazadovalo (vesoljski poleti)!

Na kaj bi se vi upali prisegati za to leto?

Jaz pravim, da bi do takrat lahko razvili zdravilo za rak, mogoče celo za Aids (ampak ne vem kaj nam bo dto pomagalo, če bomo tako dobili le še več prebivalcev na tem planetu)?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a Roman »

Zakaj ravno 2040?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Hehe, to je glih tok dolga doba koker sem sedaj na svetu...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hočeš reči, da boš takrat dvakrat toliko star kot si danes?

pusko
Prispevkov: 25
Pridružen: 9.2.2010 17:25

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a pusko »

...mene najbolj zanimata CERN in James Webb space telescope.
Sploh ta drugi, ki bo baje lahko "videl" planete izven našega osončja. Morda do 2040 odkrijemo da nismo sami.....

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@ Roman: Obe trditvi so pravilni:). Gre se zato, ker lahka potem primerjaš to dobo in kasnejšo. Ko bomo čez 30 let prebrali tole pa se bomo smejali! Sam po mojem ne bo nekih takih hudih brak throughjev, kao da je znanost mal v slepi ulici, sm enkrat bral. Da od laserja leta 1980 niso nič kej več pogruntali pametnega. Baje so tudi že takrat vedeli za temno snov in materijo, samo še ni blo tako globalno sprejeto kot je sedaj:). Torej kaj nam še ostane?

@ pusko: Ali to sploh kaj spremeni kakšno dejstvo? Razen, da bi cerkvi še malo bolj odklenkalo:(.

Bolj me zanima, kaj bo pokazalo tole globalno ogrevanje, ali je Sonce krivo ali mi?

Kaj ne more nekdo narediti nekega eksperimenta, kjer bi CO2 dodajal vnek akvarij in gledal ekosistem kako se greje z višanjem CO2-ja? To bi se ja dalo naredi!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a Roman »

MAVER|CK napisal/-a:Kaj ne more nekdo narediti nekega eksperimenta, kjer bi CO2 dodajal vnek akvarij in gledal ekosistem kako se greje z višanjem CO2-ja? To bi se ja dalo naredi!
To so vendar naredili, najbrž ne ravno z akvarijem. Spoznanja o efektu tople grede so ravno rezultat tega.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a problemi »

MAVER|CK napisal/-a:Ker če pogledamo od leta 1980, razen računalništva človeštvo ni ne vem koliko napredovalo, pravzaprav je v veliki meri nazadovalo (vesoljski poleti)!
Potrebno se je vprašati, kaj tebi pomeni napredek. Napredek , potem ko določimo prametre, na osnovi katerih se lahko kvantitativno in kvalitativno odločamo, lahko spremljamo v določenem časovnem obdobju. V tem kontekstu mislim, da je leto 1980 vendarle kratko obdobje za opazovanje. Zakaj poudarjam časovno obdobje? Če vzamemo za izhodišče leto 1980 lahko, mogoče, celo zaključimo, da ni nekega bistvenega napredka. Vendar, kaj se zgodi, če izhodišče premaknemo v leto 1960 ali pa 1910. Spoloh pa, napredovalo oziroma nazadovalo glede na kaj, in pa katero področje obravnavamo. Če napredek opazujemo iz tehnično tehnološke perspektive, lahko hitro pridemo do zaključka, da je na mnogih področjih napredek viden, kar pa se tiče družboslovne perspektive je pa zadeva veliko bolj diskutabilna.
MAVER|CK napisal/-a:Na kaj bi se vi upali prisegati za to leto?
Za leto 2040? Jah, da bo nekaj tisoč pastirjev vodilo žejne mimo vode nekaj milijard ovac.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a Roman »

In da bo vode ravno še samo za teh tisoč pastirjev.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

No potem je stvar rešena... lahko se obrnemo in rečemo: "In vendar bomo preživeli!"

hehe

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a Roman »

samo če si pastir

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Saj ni važno, važna je človeška rasa kot celota :). Kaj smo pa mi, ene male mravljice, vsaka zase nepomembna skupaj pa tvorijo pomembno celoto (na žalost se tega ne zaveda 99% ljudi:) ).

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa tudi človeštvo v celoti ni prav nič pomembno, čeprav mislimo drugače.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

No pol pa tud ni panike, če pastirji naujo preživeli:).

zek123
Prispevkov: 2
Pridružen: 24.10.2009 23:29

Re: Leto 2040

Odgovor Napisal/-a zek123 »

Kar zanimiva tema ni kaj. En tipičen dan čez natanko 30 let.
XY, 27.04.2040

Ob 7 zjutraj me zbudi budilka. Vstanem in grem pod tuš. Tuš ima seveda vgrajeno termostatsko armaturo in voda je segreta s sončnimi kolektorji. Potem se oblečem z termoregulacijsko obleko in grem iz hiše. Pred hišo me čaka avto, kateri se je sam postavil iz garaže. Vsedem se v avtu, prižgem board computer ter vnesem naslov moje firme (nekje v Ljubljani). Avto je zelo tih(elektro pogon, nekje od leta 2030 je prepovedano se vozit z vozili, kateri uporabljajo motorje z notranjem izgorevanjem), zato lahko čisto sproščeno gledam TV, uporabljam FB :D Avto me potem zapelja s hitrostjo več kot 250Km/h. Seveda je to možno z avtopilotom in z dobrimi cestami. (pred ca. 10 let je Slovenija končala svoj velik cestni projekt. Vsa večja mesta so povezana z AC oz. HC.). Po 10 minutah vožnje prispev v službo. Mam neko zgodovinsko službo in se ukvarjamo z branjem starih forumov in se čudimo :lol: ., med drugim prebiramo tudi ta forum. Po službi gremo v diskoteko in lahko brez problemov pijemo, saj nas bo sam avto pripeljal domov. itd.
Mislim, da spremembe bodo, samo način življenja bo ostal zelo podoben današnjemu.

Odgovori