Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a pilot »

zmago.razem napisal/-a: Primerjati energijo z drugimi veličinami kot je valovanje ... je le avtorsko strokovno umikanje odgovoru na preprosto vprašanje kaj je energija .Torej razumevanje izpod mase nič .
Kako boš potem pojasnil foton ki ima maso 0. Torej po tvoje valovanje fotona ni energija?
In še nekaj bi uprašal prosim povej mi katera izjava,enačba,opazovanje in izpeljave (tvoja,tvoje) bo prišla v učbenike ?Saj lahko deliš z (matematiki,fiziki..itd) to snov in lahko se zgodi da se še kaj naučimo,upaj in upam da imaš kakšnega asa v rokavu saj čene boš pristav v nezavidljiv položaj na forumu.

Me pa še zanima kakšna je tvoja izobrazba ker če praviš da imaš nekaj v rokavu in da bo tvoja teorija pristala v UČBENIKIH me res zanima koliko matematičnih študijev imaš narejenih da si drzneš kaj takega sploh trditi,
veš veliko bolj verodostojno izspade potem.... :wink:

tehnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 28.8.2009 16:57

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a tehnik »

Svetlôba je del elektromagnetnega valovanja. V to družino sodijo tudi vsi radijski valovi, vidna »svetloba«, infrardeča svetloba, ultravijolična svetloba. Po navadi s svetlobo mislimo na vidno svetlobo, ki jo zaznava človeško oko.
Svetlobo in elektromagnetno valovanje v splošnem lahko opišemo s tremi neodvisnimi parametri:
• intenziteto (enakovredno lahko tudi s svetlostjo ali amplitudo), ki pove, kako svetla se zdi svetloba
• frekvenco (ali valovno dolžino), ki jo ljudje zaznamo kot barvo svetlobe
• polarizacijo, smer ravnine, v kateri niha električna komponenta elektromagnetnega polja, ki je ljudje v normalnih okoliščinah ne zaznamo
Zaradi valovno-delčnega dualizma svetloba obenem izraža lastnosti tako valovanja kot delcev. Natančno razumevanje narave svetlobe je eno ključnih vprašanj sodobne fizike.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Foton , ki ste ga imenovali verjetno ima energijo-nisem raziskoval (imam švoh laboratorij)po mojih trditvah (prehajanje energije(količine) z maso ali prehoda brez nje).
Moje vprašanje od kot preiskujemo delce(valovanje , energija).
Smer polarizacija ni smer , ki jo lahko ljudje zaznajo.
Odkod dualizem iz osnovne šole(kar ljudje zaznamo je minimalno)...
Naj pišem kot ostali , da je energija kot valovanje oziroma da se energija zliva v maso in obratno ???
Kot ugotavljam se svetloba obnaša (lasnosti)enkrat tako drugič drugače-glej komentarje.Torej ni raziskano.
Zanima me od kot ti delci -iz svetila ali je prehod količine energije brez mase ?
Zakonitosti energije so preproste in dokazane brez valovanja in svetlobe .
Zadnjič spremenil zmago.razem, dne 29.8.2009 9:15, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a pilot »

zmago.razem napisal/-a:Moje vprašanje od kot preiskujemo delce(valovanje , energija).

Lej fotoni lahko nastanejo na različne načine, vključno s sevanjem elektronov, ko ti prehajajo med različnimi energijskimi stanji ali orbitalami.

Lahko tudi nastanejo pri jedrskih procesih, izničenju delcev in antidelcev ter kakršnemkoli nihanju elektromagnetnega polja.

Fotoni se razlikujejo od mnogih drugih osnovnih delcev, kot so elektroni ali kvarki, v tem da je njihova mirovna masa enaka nič---(nimajo mase). Zato se v vakuumu gibljejo s svetlobno hitrostjo c, ki je po definiciji enaka 299.792.458 m/s, oziroma približno 3 · 108 m/s. Kot vsi kvanti imajo tudi fotoni lastnosti valovanja in delcev (dualizem valovanje-delec). Fotoni se kažejo kot valovanje pri lomu ali interferenci. Kot delci lahko s snovjo reagirajo le s prenosom energije.



Če pa hočeš odkriti fotonu maso kot si že v prejšnih stavkih povedal moraš malo pogledati Einsteinov račun za odklon svetlobe saj če bi imel foton neko maso verjemi da bi Einstein to odkril saj bi že mala masa pomenila velik odstopek pri rezlatatu.

Še vedno pa te sprašujem kakšna odkritja in razsvetlenjstva si dosegel ??????





Si to imel v mislih?Ker nisem razumel tvojega uprašanja...

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a =) »

zmago.razem napisal/-a:Madona usmirjam fiziko v realnost.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Madona, pa res.
zmago.razem napisal/-a:To je že invazija brez slovničnih napak na mene .
Poglej, formula zate:
na mene = name.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

zmago.razum napisal/-a:Foton , ki ste ga imenovali verjetno ima energijo-nisem raziskoval (imam švoh laboratorij)po mojih trditvah (prehajanje energije(količine) z maso ali prehoda brez nje).
Moje vprašanje od kot preiskujemo delce(valovanje , energija).
Smer polarizacija ni smer , ki jo lahko ljudje zaznajo.
Odkod dualizem iz osnovne šole(kar ljudje zaznamo je minimalno)...
Naj pišem kot ostali , da je energija kot valovanje oziroma da se energija zliva v maso in obratno ???
Kot ugotavljam se svetloba obnaša (lasnosti)enkrat tako drugič drugače-glej komentarje.Torej ni raziskano.
Zanima me od kot ti delci -iz svetila ali je prehod količine energije brez mase ?
Zakonitosti energije so preproste in dokazane brez valovanja in svetlobe .
Kakšna pisarija je to? Saj se je ne da razumeti.
zmago.razum napisal/-a:Energija je količina , ki opisuje nek sistem . Pove energetsko stanje opisane mase . Lahko je delna ali pa že kot
celota energetsko opisane mase . Količine so lahko sistemsko prehodne z ali brez mase . ... To ni flozofija ampak nam preprosto povedo enačbe.
Še enkrat te vabim, da napišeš te enačbe. Lahko uporabiš tex.

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a pilot »

Me prav zanima kaj se bo iz tega izscimilo
_MODERNA DOBA RAZUMEVANJA FOTONA_ :lol: :lol: :lol:

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Valovanje fotona-energija na daljavo oziroma energija na čas , to velja tudi za drugačne prenose energije.

Fotoni kot delci lahko reagirajo le s prenosom energije-količinski prenos energije je lahko z maso ali brez mase.Svetloba je le lastnost .Ali obstaja reagiranje brez energije?

Da obstaja energija brez mase in da so to delci pa je meni nelogično .

A lahko kdo pojasne maso , ki ima maso enako nič oziroma manj od nič (pri pojasnilu ne mešaj energije).
Zadnjič spremenil zmago.razem, dne 20.10.2009 19:39, skupaj popravljeno 1 krat.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

kako lahko pojasnete mavrico z fotonom

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kako lahko pojasniš fotoefekt brez fotona?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a shrink »

zmago.razem napisal/-a:Valovanje fotona-energija na daljavo oziroma energija na čas , to velja tudi za drugačne prenose energije.
Ne ponavljaj se. Na to sem ti že odgovoril.
zmago.razem napisal/-a:Fotoni kot delci lahko reagirajo le s prenosom energije-količinski prenos energije je lahko z maso ali brez mase.Svetloba je le lastnost .
Fotoni so energijski kvanti - očitno ti to še vedno ni jasno.

Svetloba, da je lastnost? Večje neumnosti še nisem slišal.
zmago.razem napisal/-a:Da obstaja energija brez mase in da so to delci pa je meni nelogično .
Me sploh ne preseneča: marsikateremu "velemislecu" je marsikaj v zvezi z naravnimi zakonitostmi "nelogično".

Sicer pa je dualnost valovanje/delec ena od osnov kvantne mehanike.
zmago.razem napisal/-a:A lahko kdo pojasne maso , ki ima maso enako nič oziroma manj od nič (pri pojasnilu ne mešaj energije).
Saj ti je že Roman lepo povedal:
Roman napisal/-a:Fizika ti lahko odgovori takole: materija (mišljeno v masni in energijski obliki) je neuničljiva. Lahko pa se energija pretvori v maso in masa v energijo. Svetloba je energija. No, kvantna mehanika pa ima pri tem še neke svoje štose.
Masa in energija sta dve plati iste kolajne. Tako za energijske kot za masne delce veljajo enaki zakoni. Iz teh zakonov izhaja, da imajo mirovno maso 0 zgolj delci, ki se gibljejo s svetlobno hitrostjo. Seveda so ti zakoni povsem v skladu z opazovanji. Kogar to ne prepriča, pač njegov problem.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Razumem vas , da veljajo enaki zakoni tako za maso kot energijo (dobro opazovanje vendar napačna razlaga). Prav zato sem vam napisal , da je masa v nenehnem energetskem stanju in zato ti zakoni so dejansko le zakoni energije.Vi z vašimi dokazi maso in energijo stavite v isti koš.
Dokazujete da povečana hitrost delcu daje maso nič.Potem je vseeno kakšna količina mase ko doseže to hitrost me trči u glavo . To tudi dokazujejo vendar v to ne verjamem . Ne vem zakaj dokazujejo če pa obstajajo že ti leteči delci .

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Zmago.razum, morda bo tole kaj bolj pomagalo.
http://www.youtube.com/watch?v=CC7Sg41Bp-U

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a shrink »

zmago.razem tvoje razumevanje mase in energije, še posebej v povezavi z mirovno maso fotonov, kar lepo priča:
zmago.razem napisal/-a:Dokazujete da povečana hitrost delcu daje maso nič.Potem je vseeno kakšna količina mase ko doseže to hitrost me trči u glavo .
je napačno: priporočam ogled gornjega videa.

Naj še enkrat povem, da glede na spoznanja v zadnjem stoletju mase in energije ni več moč obravnavati ločeno (treba ju je dejansko metati v isti koš). Kot kaže, pa sam živiš še vedno v času Newtona ali pa morda še nikoli nisi slišal za teorijo relativnosti. Zato ti spet priporočam, da se informiraš.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Kaj se dogaja ko ta vaš delc doseže zvočno hitrost in potem še svetlobno .
Tako me plašite , da še luči ne bom več prižgal , da ne pride do velikega poka.
Če obstaja kakšna moderna teorija o efektni mavrici naj kdo malo opiše.
Z metanjem v isti koš se nemorem strinjati . Opazovati ločeno je pa nemogoče .Preveč fanatično se že govori o masi in energiji.Pomisli na maso in pritisk,maso in temperaturo....Fizikalno je vse logično povezano in matematično dokazano . To pa še ne pomeni , da je njihov pomen isti .Če bi bilo vse v istem košu tudi brez Newtona predmet fizika nebi bila potrebna.

Ne spotikajte se preveč na pomen isti koš , ker končni rezultat je pristanek v istem košu.Efektna mavrica je pumpaefekt -ne sprašuj dalje.
Pok žarnice se ne bojim . Strah me je prižgati dve žarnici , da se nebi slučajno delci z svetlobno hitrostjo zaleteli-mogoče pa imajo ti delci žmigavce.
Zadnjič spremenil zmago.razem, dne 21.10.2009 9:17, skupaj popravljeno 3 krat.

Zaklenjeno