Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a shrink »

zmago.razem, ne gre za "nerazumne" trditve, ampak za s tvoje strani nerazumljene trditve. Glede na to, da ti primanjkuje osnovne razgledanosti in/ali izobrazbe, kar celo sam priznavaš:
zmago.razem napisal/-a:Žarki so mi znani že iz šole . Novo mi je le foton in drugi .
to sploh ne preseneča. Seveda v zadnjem postu spet zveniš kot tipičen CENZURA:
zmago.razem napisal/-a:Moje razlage so bolj spremeljive saj veljajo za vse fizikalne opise .
Tvojim "opisom", npr.:
zmago.razem napisal/-a:Foton verjetno po teh teorijah ima že kinetično energijo le smer spremeni torej ni iztreljen ni prožne energije . Mogoče ker je masa v višjem energetskem stanju se foton hitreje giblje in zaradi centrifugalne sile izloči z maso nič (nesmisel)....
pa se seveda lahko smeje že vsak bolj razgledan srednješolec. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a Roman »

zmago.razem napisal/-a:prebral sem in še vedno ogromno nerazumnih trditev .
Trditve niso nerazumne, saj jih mnogi razumemo. Se boš pač moral še truditi, ni druge.
Vse primerjajo z el. energijo kot da druge ne obstajajo .
Svetloba je vendar elektromagnetno valovanje, kaj si drugega pričakoval.
Da se doseže svetlobni učinek potrebujemo napetost zato nekim elementom dodamo radioaktivno snov in začne se svetlikati .
Kakšno napetost imaš v mislih?
Mogoče ker je masa v višjem energetskem stanju se foton hitreje giblje in zaradi centrifugalne sile izloči z maso nič (nesmisel)...
Res nesmisel.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Ugotavljam , da se ne znate utopit v moje razmišljanje:
Kako se lahko strinjam z takim razmišljanjem ; Opazujemo dva človeka . Prvi ima večjo žlehnobo od drugega . Okolice ne upoštevamo . Z delovanjem obeh lahko prvi postane mehkejši drugi bolj žleht . Jaz kot opazovalec sem to lasnost ujel in dal v kozarc za marmelado in to je z maso nič . Če ne verjamete pridite pogledat ta kozarc z žlehnobo nič . Shranil sem za tiste , ki so nevirni .
Neznate se utopit v moje razmišljanje , ker ne razumete napetosti . Na hitro : opazujmo človeka (samostojno lahko kdo v praksi preveri) . Okolico izključimo . Dvigni prst stiskaj si ga na čelo . Tako čelo kot prst se akciji upirata . To občutite kot bolečino . Torej masa je v nekem posebnem stanju v akcijskem predelu (energetsko povečano) človeka in to imenujemo napetost. Celotno pa je povezano v človeku ker opisujemo to kot celoto . Zasvetilo ali pa porušilo se bo vedno v tisti točki .........
Predlagam tudi , da skrbno preštudiraste moje zapiske in hitro boste ugotovili , kaj se skriva v neznanki zapisa : pijem vino refošk merlot teran .
Torej razmislite , da so atomi plina v breztežnostnem prostoru ..... Kaj drži maso skupaj - Neke stvari manjkajo . Skrbno prečitajte moje zapiske in vas pripelje do odgovora . Kdor odgovori mu podelim titolo dr. ... Odgovor je preprost.
Samo ne mi razlagat delitev delca še v manjši delc kateri se neskončno deli in , da ste to neskončnost ujeli in dali v kozarc za marmelado in , da če ne verjamem , da naj si pridem ogledat ..,...In tudi ne , da ste ujeli neskončni vakum....
Prijatelji fiziki lp .

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a Roman »

zmago.razem napisal/-a:Ugotavljam , da se ne znate utopit v moje razmišljanje
No, zaenkrat še ne želim utoniti. Ampak zdaj vsaj vem, kaj ješ in kaj piješ.
Torej razmislite , da so atomi plina v breztežnostnem prostoru ..... Kaj drži maso skupaj - Neke stvari manjkajo .
Misliš, kaj drži skupaj atome plina v breztežnem prostoru skupaj? Gravitacija vendar. Nič ne manjka.
Skrbno prečitajte moje zapiske in vas pripelje do odgovora .
Prizanesi nam.
Kdor odgovori mu podelim titolo dr.
In kaj bi z njo?
Odgovor je preprost.
In ti ga poznaš? Na dan z njim.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

gravitacija je prostorsko določena . Da stvari sistemsko nenehno (naravno) delujejo se skriva znanost v refošku .
Naj bolj me jezi ker vedno znanost izkoriščajo psihopati še posebno značilno je to za izrazito nacionalne močne države , da ne pomislim še na notranje politične ureditve in kaj tem ljudem pomeni človek in oblast... .
Pomislite , ko nekdo uran izkoristi pri nizkih temperaturah (delitvi) kaj se lahko zgodi pri visokih (zlitju) .
Kakšne spremembe se zgodijo na našem planetu torej z pijem vino merlot teran refošk . Tudi kontrolirani postopki so katastrofalni za planet predvsem v opisih pijem vino teran .
Za delovanje je vedno potrebno trenje posledica tega je sila privlačna-odbojna vesolna ali pa v najmanjšem delcu in ostalo. Takoj ko nekaj izključimo iz pijem vino refošk merlot teran to nebo več delovalo če ne manjkajoči opis od drugje dovedemo -to so umetni sistemi .........
Tu se tudi zaključujejo moje misli . Rabim le še dobrega slovničarja , da vam napišem knjigo , da mebo tudi moj prijatelj kritik razumel :shock:

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Preštudirajte teorijo trenja

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a shrink »

zmago.razem napisal/-a:Tu se tudi zaključujejo moje misli . Rabim le še dobrega slovničarja , da vam napišem knjigo , da mebo tudi moj prijatelj kritik razumel :shock:
Lektoriranje ne more spremeniti dejstva, da gre pri tebi za šarlatansko nakladanje.
zmago.razem napisal/-a:Preštudirajte teorijo trenja
Dvomim, da veš, o čem govoriš. Sicer pa ti priporočam, da sam kaj preštudiraš.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a qg »

Mislim, da Zmago hoče ugotoviti, kaj je sploh v ozadju materialnega (fizikalnega) sveta. Toliko že ve, da to ni do konca raziskano, zato predlaga svoj model. Vendar prej bo moral razumeti matematične modele do sedaj, ker samo intuitivni modeli prej ne bodo delovali.
Da bo razumel matematične modele, mora prej razumeti klasično mehaniko in fiziko, potem specialno relativnosti, potem splošno teorijo relativnosti in potem kvantno mehaniko. Potem je potrebno nekaj vedeti o fiziki osnovnih delcev. Potem pa je potrebno vedeti še o tem, kaj današnja fizika ne zna razložiti: to pa je kvantna gravitacija in razlage za nastanek zavesti.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a Roman »

Refošk definitivno ne zadošča.

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Preden se moji prijatli obrnejo mi amerikanci že pošlejo namig na moji internetni šifrirani strani , da je moj forum že dešifriran .
Zanimivo , da tudi v mojem prostoru določenih spoznanj ne pišem . Jih preprosto držim zase v spominu . 8)
Pač aristrokratski ljudje so preprosto nerazumni in ogromno v njih prevladujejo dejstva človeka v hudičevi podobi .
Dejstva so zelo važna pri opisu človeka . Čuvajte se ljudi na položajih katera njihova dejstva so grozljiva-fanatična.

Sam natural refošk je pa zdravilna pijača

lp

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Refošk je pa tudi količina v znanosti označena kot neznanka vsakega atoma

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

matematično napetost je če energijo delimo z presekom in dolžino. Enačbo lahko napišemo tudi časovno , toplotno...

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

zmago.razem napisal/-a:matematično napetost je če energijo delimo z presekom in dolžino. Enačbo lahko napišemo tudi časovno , toplotno...
zanimivo bi bilo napisati funkcijo napetosti v primerjavi z energijo - to prepustim ljudem , ki me samo šinfajo :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a shrink »

zmago.razem napisal/-a:
zmago.razem napisal/-a:matematično napetost je če energijo delimo z presekom in dolžino. Enačbo lahko napišemo tudi časovno , toplotno...
zanimivo bi bilo napisati funkcijo napetosti v primerjavi z energijo - to prepustim ljudem , ki me samo šinfajo :roll:
Tvojemu nakladanju se ne morem in ne morem nehat smejat. :lol:

P.S. Poglej, si prosim, kaj je napetost pri fiziki (mehaniki, elektriki, magnetizmu itd.)

zmago.razem
Prispevkov: 56
Pridružen: 7.8.2009 16:19

Re: Svetilo, opazovalec, svetloba [razcep teme]

Odgovor Napisal/-a zmago.razem »

Resnično so nekateri niskotni glede znanja . Ugotavljam , da nič ne razumete mogoče so krivi vaši profesorji . Resnično vam predlagam , da vprašate vaše profesorje energijski opis če je ravnovesje krogla , valj .... ker vi bi namreč to nerazumno odgovorili .
Prečitajte razumno tudi knjige napetosti-deformacije .
Kar se tiče napetosti zaradi toplote je pa zelo malo raziskano in zabeleženo v priročnikih . še manj pa zaradi drugačnih energij razen mehanske . Torej fiziki začnite delati ...

Zaklenjeno