Planet X oz. Nibiru

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
kiky84
Prispevkov: 72
Pridružen: 9.1.2007 23:59
Kontakt:

Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Nekje sem zasledil, da po teorijah o zgodovinskih naravnih katastrofah na Zemlji, je vedno bil kriv planet x . Sedaj me zanima koliko je res na tem? A so sploh dokazali, da obstaja ali je to še en tistih šundov? :D

Članek in video posnetki.

http://justa4t.ueuo.com/ufo/ar_0019-Planet-X.htm

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Kolikor jaz vem ni nobenih dokazov o njem, čeprav se ponavadi prerkajo od kod meteorni pas med marsom in Jupitrom. Ena teorija pravi, da je Jupiter zmlel en planet zaradi gravitacije drugi pa da le-ta ni mogel nastati zaradi premočne gravitacije Jupitra.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a Roman »

V takihle temah z veseljem ponudim tole internetno stran:
http://www.zetatalk.com/thub.htm.

Uporabniški avatar
18domen13
Prispevkov: 24
Pridružen: 13.12.2009 11:40

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a 18domen13 »

Preprosto: Še eden tistih šundov.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Roman napisal/-a:V takihle temah z veseljem ponudim tole internetno stran:
http://www.zetatalk.com/thub.htm.
WTF? A mi lahka kdo razloži kaj sploh hočejo povedat na tej strani, kr neki...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a Roman »

Povedati hočejo, da se bo maja 2003 mimo našega planeta pripeljal planet X, ki bo povzročil ustavljanje Zemljine rotacije in s tem povezane hude kataklizme. Ob tem dajejo nasvete za preživetje (ne boš verjel, peščica ljudi bo preživela, nisem pa prepričan, če ravno 144.000). Seveda je ta stran že dolgo pozabljena, kakor smo že pozabili na leto 2003 in na napovedano kataklizmo.

Skratka gre za enega redkih primerov, ko bili so vedeževalci in ostali prevdoznanstveniki s svojimi napovedmi toliko neprevidni, da se da njihovo napoved označiti kot zmoto.

donkarlos
Prispevkov: 24
Pridružen: 7.5.2010 14:59

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a donkarlos »

Roman napisal/-a:Povedati hočejo, da se bo maja 2003 mimo našega planeta pripeljal planet X, ki bo povzročil ustavljanje Zemljine rotacije in s tem povezane hude kataklizme. Ob tem dajejo nasvete za preživetje (ne boš verjel, peščica ljudi bo preživela, nisem pa prepričan, če ravno 144.000). Seveda je ta stran že dolgo pozabljena, kakor smo že pozabili na leto 2003 in na napovedano kataklizmo.

Skratka gre za enega redkih primerov, ko bili so vedeževalci in ostali prevdoznanstveniki s svojimi napovedmi toliko neprevidni, da se da njihovo napoved označiti kot zmoto.
Še ena butasta teorija zarote je šla mimo, sklepam po datumu. Hitler je imel Jude, eni pa plašijo s nekimi nirbuji BUUUU BUUUUJI

ha ha ha :D

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Kot sem se pozanimal pri sorodniku iz Avstralije, ki je astrofizik (sodeluje tudi z NASO) in je v Avstralskem nacionalnem znanstvenem svetu je
vse natolcevanje o Nibiru-ju zgolj senzacionalizem. Osebno mu verjamem, ne morem pa se povsem otresti skepse, saj me čudi tolikšen obseg
prispevkov na to temo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Kot sem se pozanimal pri sorodniku iz Avstralije, ki je astrofizik (sodeluje tudi z NASO) in je v Avstralskem nacionalnem znanstvenem svetu je
vse natolcevanje o Nibiru-ju zgolj senzacionalizem. Osebno mu verjamem, ne morem pa se povsem otresti skepse, saj me čudi tolikšen obseg
prispevkov na to temo.
In to te preseneča? Medmrežje je zelo primeren medij za širjenje šarlatanskih pogledov, razlag, napovedi itd.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a Roman »

silvester1234 napisal/-a:ne morem pa se povsem otresti skepse, saj me čudi tolikšen obseg
prispevkov na to temo.
Obsegu se ni treba čuditi. Oziroma bi se moral čuditi tudi dejstvu, da je velika večina človeških prebivalcev tega planeta religiozna. Zmaga idej nad razumom je pač očitna.

mohn
Prispevkov: 3
Pridružen: 16.7.2010 9:16

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a mohn »

Jaz sem ravnokar izvedel za to temo in imam tudi nekaj vprašanj:

- prvič, koliko je sploh res, da obstajajo motnje pri kroženju, mislim da Jupitra (če se prav spomnim)
- drugič, Planet X naj bi bil "mrtvo Sonce" oz. "nekaj med Soncem in planetom". Bil naj bi ravno na meji kritične mase, vendar se ni popolnoma "vžgal", tako kot Sonce, ampak naj bi samo tlel, bolj kot neke vrste žerjavica. Zdaj mene zanima, koliko so ti pojmi sploh fizikalno oz. astrološko mogoči. Se opravičujem za amaterski zapis, ampak sem literaturo bral v angleščini, pa ne poznam slovenskih izrazov.

Ta stvar je pomembna, ker naj bi veljalo, da Planet X obdajajo "saje", zaradi samovžiga, in zato ni viden z navadnimi teleskopi. Opazili naj bi ga šele l.1983, in sicer z infrardečim teleskopom, ki so ga izstrelili v zemeljsko orbito.

- in tretjič, če bi obstajal tak planet, teoretično, in bi krožil po krožnici, ki je pod kotom glede na krožnice ostalih planetov:

- a je to sploh mogoče, da planet kroži izven ravnine, kot krožijo ostali planeti (a ostali planeti sploh krožijo okoli Sonca v eni ravnini ?)
- kake posledice bi to imelo (upočasnitev vrtenja Zemlje - ok, to se sliši logično; sprememba pola - to bi še sprejel; verjetno ogromna plimovanja; to s potresi pa mi ni preveč jasno - premiki Zemeljske skorje zaradi privlaka?)
- če predpostavimo, da veljajo zgornje hipoteze, bi na določeni točki tak planet lahko opazili tudi z navadnimi teleskopi, keri pa?

Upam, da se da komu odpisat, pa zanima me samo kere od teh stvari so fizikalno možne in ne če res obstaja Planet X. Na teh straneh na veliko prodajajo razne knjige, pripomočke za preživetje, itd.; tako da se mi ne zdijo ravno verodostojni, ampak je pa zanimiva tema.

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a kwark »

mohn napisal/-a: - a je to sploh mogoče, da planet kroži izven ravnine, kot krožijo ostali planeti (a ostali planeti sploh krožijo okoli Sonca v eni ravnini ?)
Ekliptika in planeti

Večina planetov kroži okoli Sonca skoraj v isti ravnini kot Zemlja. Razlika je največ nekaj stopinj. Zaradi tega so navidezno na nebu vedno v bližini ekliptike. Merkur z naklonom tira 7° je izjema. Tudi Pluton z naklonom tira 17° je bil izjema, dokler ga leta 2007 niso uvstili v skupino pritlikavih planetov. Nekatera telesa Osončja imajo še večji naklon tira. Na primer pritlikavi planet Erida ima 44° in asteroid Palas 34°.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Ekliptika
http://en.wikipedia.org/wiki/Ecliptic

Slika
http://www.nasa.gov/audience/forstudent ... to-58.html
----------

Dodajam še povezavo na intervju z Zecharia Sitchin-om:
http://cosmiclog.msnbc.msn.com/_news/20 ... -alien-dna

mohn
Prispevkov: 3
Pridružen: 16.7.2010 9:16

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a mohn »

[quote="kwark"]Dodajam še povezavo na intervju z Zecharia Sitchin-om:
http://cosmiclog.msnbc.msn.com/_news/20 ... -alien-dna[/quot

Hvala za odgovor! V to, da je na Planetu X, kakršno koli življenje ne verjamem. Vse te teorije glede planeta Nibiru se mi ne zdijo verjetne, predvsem ker je zapisano, da bi nam nezemljani naj bili podobni, oz. neke "super verzije ljudi". Pogoji na Zemlji in na Planetu Nibiru, če obstaja, pa ne morejo biti niti malo podobni. Lahko pa so s kakega drugega planeta :shock:

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Mohn. Nibiru naj bi imel cca 2,5 zemeljske mase, pa naj bi bil tleče sonce. Kaj je potemtakem
Jupiter, Saturn in Uran, kiimajo še večje mase, pa nič ne tlijo. Pa še 5 satelitov naj bi krožilo
okrog Nibira, nekateri naj bi bili skoraj velikosti zemlje, pa da nebi bili opaženi, če že Nibiru ni
viden zaradi dima? Premisli.

mohn
Prispevkov: 3
Pridružen: 16.7.2010 9:16

Re: Planet X oz. Nibiru

Odgovor Napisal/-a mohn »

silvester1234 napisal/-a:Mohn. Nibiru naj bi imel cca 2,5 zemeljske mase, pa naj bi bil tleče sonce. Kaj je potemtakem
Jupiter, Saturn in Uran, kiimajo še večje mase, pa nič ne tlijo. Pa še 5 satelitov naj bi krožilo
okrog Nibira, nekateri naj bi bili skoraj velikosti zemlje, pa da nebi bili opaženi, če že Nibiru ni
viden zaradi dima? Premisli.
Jaz sem prebral, da je njegova masa malo večja od Jupitra. O satelitih pa prvič slišim.

Odgovori