V fiziki je čas t izključno matematična količina

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a shrink »

amRIT napisal/-a:UF UF shrink ni nič komentiral tole zgoraj...nit ni napisal da je šarlatano ......
Ni bilo potrebe, saj so že drugi komentirali tvoje neumnosti. To, da so produkt šarlatana, pa je menda že vsem povsem jasno. :lol:
upam da ga ni zagrabil nahod ali pa se mu je mogoče prvič posvetilo, da časa ni kot fizikalne količine, welcome srink into timeless club, amrit
Brez panike, amRIT: Moje (mentalno) zdravje ne bo nikoli tako opešalo, da bom mislil, da živim v brezčasnem vesolju. :lol:

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a amrit »

shrink napisal/-a:
amRIT napisal/-a:UF UF shrink ni nič komentiral tole zgoraj...nit ni napisal da je šarlatano ......
Ni bilo potrebe, saj so že drugi komentirali tvoje neumnosti. To, da so produkt šarlatana, pa je menda že vsem povsem jasno. :lol:
upam da ga ni zagrabil nahod ali pa se mu je mogoče prvič posvetilo, da časa ni kot fizikalne količine, welcome srink into timeless club, amrit
Brez panike, amRIT: Moje (mentalno) zdravje ne bo nikoli tako opešalo, da bom mislil, da živim v brezčasnem vesolju. :lol:

Ja ok srink, če ti misliš da živiš v času si moraš to kot fizik tudi dokazati.......ko boš imel prvi dokaz mi piši....lep dam amrit
:D

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a qg »

amrit napisal/-a:
qg napisal/-a:Če je čas zaporedje dogodkov, potem je tudi dimenzija. (ni važno ali časovna ali prostorska, pač matematična)
Če je nekaj matematično realno v fiziki, potem je tudi realno.

Prosim, da poveš, kaj hočeš povedati s svojimi interpretacijami časa: da se lahko pomikamo po času naprej in nazaj?
mi se lahko pomikamo samo po prostoru............napej in nazaj, levo, desno itd, v času pa ne
a si se ti že kdaj gibal v času ? :D
To se ne ve čisto dobro, ali "se je možno gibati nazaj po času". A predpostavimo, da se ni možno. Še vedno je čas potem dimenzija. Podobno, kot bi bila dimenzija lahko temperatura, ali drug parameter, ki ga lahko vkomponiraš.

p.s. Sedaj razumem vsaj eno tvojih stališč. Nejasen si in ne premalo se ve, kaj sploh hočeš povedati.

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a amrit »

qg napisal/-a:
amrit napisal/-a:
qg napisal/-a:Če je čas zaporedje dogodkov, potem je tudi dimenzija. (ni važno ali časovna ali prostorska, pač matematična)
Če je nekaj matematično realno v fiziki, potem je tudi realno.

Prosim, da poveš, kaj hočeš povedati s svojimi interpretacijami časa: da se lahko pomikamo po času naprej in nazaj?
mi se lahko pomikamo samo po prostoru............napej in nazaj, levo, desno itd, v času pa ne
a si se ti že kdaj gibal v času ? :D
To se ne ve čisto dobro, ali "se je možno gibati nazaj po času". A predpostavimo, da se ni možno. Še vedno je čas potem dimenzija. Podobno, kot bi bila dimenzija lahko temperatura, ali drug parameter, ki ga lahko vkomponiraš.

p.s. Sedaj razumem vsaj eno tvojih stališč. Nejasen si in ne premalo se ve, kaj sploh hočeš povedati.
super da ga razumeš enega od mojih stališč....sam povej mi še kterga
moja glavna ideja je, da je v fiziki t le matematična velokost
s je naprimer tudi fizikalna velikost

v = s/t je tut fizikalna.....t=tn (numerični red)

vsi ti štosi o potovanjih v času so out.....
pišem knjigo o tem
zaloožilas jo bo ugledna zsložnička hiša v nemčiji
bo le v angl....pa saj to ni problem
yours amrit

sunjakaša
Prispevkov: 4
Pridružen: 1.10.2010 15:49

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a sunjakaša »

amrit občodujem tvojo zaslepljenost,sam proti celemu svetu.imam občutek,da še sam ne veš kaj bi rad povedal z svojimi umotvorbami

sunjakaša
Prispevkov: 4
Pridružen: 1.10.2010 15:49

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a sunjakaša »

amrit,zraven tega ,da je čas ena od dimenzij v prosor-času je tudi matematična velikost,a to si hotel dokazat ves ta čas

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a qg »

amrit napisal/-a: super da ga razumeš enega od mojih stališč....sam povej mi še kterga
moja glavna ideja je, da je v fiziki t le matematična velokost
s je naprimer tudi fizikalna velikost

v = s/t je tut fizikalna.....t=tn (numerični red)

vsi ti štosi o potovanjih v času so out.....
pišem knjigo o tem
zaloožilas jo bo ugledna zsložnička hiša v nemčiji
bo le v angl....pa saj to ni problem
yours amrit
Hotel sem reči tvoje stališče, da "se po času nazaj ni možno gibati".

Sicer pa je tvoj pogled na to, kaj je fizikalno in kaj nefizikalno (a samo matematično) podoben Duffu
http://arxiv.org/PS_cache/physics/pdf/0 ... 0060v3.pdf
Večina fizikov se z njim celo strinja.


Glede imaginarnega časa te moram spet spomniti, da enakovredno lahko rečemo, da so prostorske koordinate imaginarne, časovna pa je realna.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a shrink »

amRIT napisal/-a:
shrink napisal/-a:
amRIT napisal/-a:UF UF shrink ni nič komentiral tole zgoraj...nit ni napisal da je šarlatano ......
Ni bilo potrebe, saj so že drugi komentirali tvoje neumnosti. To, da so produkt šarlatana, pa je menda že vsem povsem jasno. :lol:
upam da ga ni zagrabil nahod ali pa se mu je mogoče prvič posvetilo, da časa ni kot fizikalne količine, welcome srink into timeless club, amrit
Brez panike, amRIT: Moje (mentalno) zdravje ne bo nikoli tako opešalo, da bom mislil, da živim v brezčasnem vesolju. :lol:
Ja ok srink, če ti misliš da živiš v času si moraš to kot fizik tudi dokazati.......ko boš imel prvi dokaz mi piši....lep dam amrit :D
Ni problem fizike in fizikov, če nek CENZURA halucinira o brezčasnosti, a zato ne more ponuditi dokaza, hkrati pa sam zahteva dokaze o nasprotnem. Takim šarlatanom smo že povedali, da je na njih samih, da dokažejo lastne teze.

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a amrit »

qg napisal/-a:
amrit napisal/-a: super da ga razumeš enega od mojih stališč....sam povej mi še kterga
moja glavna ideja je, da je v fiziki t le matematična velokost
s je naprimer tudi fizikalna velikost

v = s/t je tut fizikalna.....t=tn (numerični red)

vsi ti štosi o potovanjih v času so out.....
pišem knjigo o tem
zaloožilas jo bo ugledna zsložnička hiša v nemčiji
bo le v angl....pa saj to ni problem
yours amrit
Hotel sem reči tvoje stališče, da "se po času nazaj ni možno gibati".

Sicer pa je tvoj pogled na to, kaj je fizikalno in kaj nefizikalno (a samo matematično) podoben Duffu
http://arxiv.org/PS_cache/physics/pdf/0 ... 0060v3.pdf
Večina fizikov se z njim celo strinja.


Glede imaginarnega časa te moram spet spomniti, da enakovredno lahko rečemo, da so prostorske koordinate imaginarne, časovna pa je realna.

na arxivu je kup člankov na temo o tem, da je 4D protor bolj ugoden za opis gravitacije in drughih fiuikalnih pojavov, kjer je tn = 0
http://arxiv.org/find/all/1/all:+timeless/0/1/0/all/0/1
čas ni realna količina, ker ga še nihče ni meril.....razdalja na primer je realna količina

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

čas ni realna količina, ker ga še nihče ni meril.....razdalja na primer je realna količina
V čem je pa razlika med razdaljo in časom ?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a qg »

amrit napisal/-a: na arxivu je kup člankov na temo o tem, da je 4D protor bolj ugoden za opis gravitacije in drughih fiuikalnih pojavov, kjer je tn = 0
http://arxiv.org/find/all/1/all:+timeless/0/1/0/all/0/1
čas ni realna količina, ker ga še nihče ni meril.....razdalja na primer je realna količina
Dal si polno člankov iz kvantne gravitacije. Tu je res problem združitev kvantnega časa in relativističnega časa.
A to ni to. Ti govoriš o specialni teoriji relativnosti, ter da ta že sama "izniči" čas.
Res marsikaj se dogaja na kvantni gravitaciji, toda uporabiti moraš enačbe od kvantne gravitacije, ne le od specialne relativnosti.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a qg »

Npr članek o tem problemih kvantne gravitacije (med katerimi je tudi definicija časa):
http://arxiv.org/PS_cache/gr-qc/pdf/9310/9310031v1.pdf

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a amrit »

Kiefer in Rovelli še ne razumeta, da koncept brezčasja v fiziki ne eliminira časa.
Timeless concept ni proti obstoju časa,
času daje le pravo vrednost, tisto vrednost, ki jo čas ima v fizikalnem svetu.
ČAS JE NUMERIČNI RED SPREMEMB VESOLJA.

Oba pravita, da na nivoju planka časa ni več........to ni res....tudi na nivoju planka čas obstaja. Kvanti prostora imajo svojo vibracijo....vibracija pa je sprememba, ki ima numerični red.
Point of timeless concept je v tem, da čas ni dimenzija, čas ni del prostora.

To pa razumeva samo jaz in shrink.....zaenkrat.....drugi sledijo :D

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a GJ »

amrit napisal/-a:To pa razumeva samo jaz in shrink.....zaenkrat.....drugi sledijo :D
Ho, ho, ho...
Hočeš ugajati shrinku...
Ne bo ti uspelo, pa tudi, če mu lizko kupiš! :lol: :lol: :lol:

Lahko noč...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: V fiziki je čas t izključno matematična količina

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:
amrit napisal/-a:To pa razumeva samo jaz in shrink.....zaenkrat.....drugi sledijo :D
Ho, ho, ho...
Hočeš ugajati shrinku...
Ne bo ti uspelo, pa tudi, če mu lizko kupiš! :lol: :lol: :lol:
Ja, res: ne vem, kje v mojih odgovorih vidi, da razumem (karkoli) na način, kot on sam razume. Ampak naj mu še enkrat povem, da si ne bo česa narobe razlagal: brezčasnost je halucinacija šarlatana, ki o fiziki nima pojma.

P.S. Zanimivo, da amrit kot svoje pristaše ne omenja soavtorjev zmazkov. :lol:

Odgovori