ASEA

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
pusko
Prispevkov: 25
Pridružen: 9.2.2010 17:25

ASEA

Odgovor Napisal/-a pusko »


Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Motore »

Zelo draga slana voda.

(podnapisi: ja total scam...)

kopriva
Prispevkov: 1
Pridružen: 13.6.2012 17:57

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a kopriva »

Jap total scam :) je en tip napisal knjigo o tem! :roll:

Več si lahko prebereš tukaj!
http://biotechsecret.com/slovenia/

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ahahahahahaha...
Bio-sec(k)ret!

:lol: :roll: :lol:
Kapirate?!

PS: madona, danes se mi je pa tale straniščni humor odprl... He he he

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mene je še posebej zabavala izjava direktorja (za Evropo) - včeraj na Preverjeno, da on ne vidi težave v tem, da učinki vode še niso (znanstveno) sprejeti, ker je pač potreben čas za to, da se ljudi prepriča. Ja, v "žegnano" vodo je treba verjeti, predvsem pa zanjo sprazniti mošnjiček. :lol:

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a NoSee »


pusko
Prispevkov: 25
Pridružen: 9.2.2010 17:25

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a pusko »


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

No, če je amrit uspel "nategniti" praktično vse časopise, pač tokratni fiasko nacionalke ni neko veliko presenečenje; so pa nekateri komentatorji spet opravili delo, ki bi ga moral novinar: enostavna poizvedba v Googlu pokaže, da gre za "porez na budale". Seveda pa med komentatorji tudi niso mogli izostati tisti, ki branijo "napoj večne mladosti": njihov stil močno spominja na tistega že videnega tukaj s strani promotorjev bio pralnih kroglic in varikine. :lol:

tonymk
Prispevkov: 27
Pridružen: 1.7.2013 11:12

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a tonymk »

Pozdravljen

Glede na to, da te "slane vode" nisi poskusil in kolikor mi je znano, lahko na "google" skoraj vsak napiše vse kar mu srce poželi, zato je verodostojnost googlanja vprašljiva. Poskusi malo tudi na pubmed, morda o tem tam kaj vejo.
http://vsearch.nlm.nih.gov/vivisimo/cgi ... in-website
To slano vodo pa lahko vedno poskusiš, podjetje ASEA ti nudi možnost preizkusa izdelka in sicer 30 dni, potem vrneš prazne steklenice in podjetje ti vrne denar, preprosto.
Sam pijem to slano vodo cca 3 mesece in jo mislim piti do konca življenja. Mi je prav všeč da se pustim "nategniti" pa še počutim se dobro po tem. :)
Nikoli pa o kakšni stvari, človeku, produktu ne govorim negativno dokler se sam ne prepričam ali je kaj resnice v tem kar se govori, piše itd. Sem pač nejeverni Tomaž.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a vojko »

tonymk napisal/-a:Pozdravljen

Glede na to, da te "slane vode" nisi poskusil in kolikor mi je znano, lahko na "google" skoraj vsak napiše vse kar mu srce poželi, zato je verodostojnost googlanja vprašljiva. Poskusi malo tudi na pubmed, morda o tem tam kaj vejo.
http://vsearch.nlm.nih.gov/vivisimo/cgi ... in-website
To slano vodo pa lahko vedno poskusiš, podjetje ASEA ti nudi možnost preizkusa izdelka in sicer 30 dni, potem vrneš prazne steklenice in podjetje ti vrne denar, preprosto.
Sam pijem to slano vodo cca 3 mesece in jo mislim piti do konca življenja. Mi je prav všeč da se pustim "nategniti" pa še počutim se dobro po tem. :)Nikoli pa o kakšni stvari, človeku, produktu ne govorim negativno dokler se sam ne prepričam ali je kaj resnice v tem kar se govori, piše itd. Sem pač nejeverni Tomaž.
Za take, ki se rade volje "pustijo 'nategniti' pa še počutijo se dobro po tem" imajo psihologi poseben izraz... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

tonymk, očitno si tipičen promotor šarlatanskih izdelkov v stilu "dokler ne poskusiš, ne smeš soditi". Takim promotorjem sem že v preteklosti povedal, da mi ni treba ničesar preizkušati, kar je že v osnovi (glede na spoznanja znanosti) nateg - in to je recimo potrdil v omenjeni oddaji Preverjeno prof. dr. Samo Kreft iz Fakultete za farmacijo UL (in mimogrede: poizvedba v Googlu pripelje do zadetkov, ki so verodostojni in preverljivi in ki jasno kažejo, da gre za tipičen marketinški scam; recimo: http://www.sciencebasedmedicine.org/ase ... -buy-water).

Kar se tiče člankov, ki jih navajaš, ti nimajo zveze s "požegnano" vodo, ki jo reklamiraš. :lol:

tonymk
Prispevkov: 27
Pridružen: 1.7.2013 11:12

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a tonymk »

V kolikor je biti tipičen promotor šarlatanskih izdelkov človek, ki stvar najprej preizkusi na sebi in šele potem o njej sodi, da, potem sem tipičen promotor.
Tvoje navajanje me pa spominja na zbor žensk ob vaškem vodnjaku, ki si prenašajo čenče in potem te čenče obveljajo za sveto resnico.
Dejstvo je, da obstajajo na priznanih univerzah celi oddelki, ki se ukvarjajo z redox signalizacijo.
Redox molekule so odkrili leta 1998, trije znanstveniki so dobili Nobelovo nagrado za to odkritje.
Pro. dr. Kreft verjetno ima napravo, ki lahko najde in izloči redox signalne molekule, videl je sicer nisem, saj je samo držal steklenico v roki in govoril o slani vodi.
Še vedno bolj verjamem osebnim izkušnjam kot pa goglanju. Kot sem že omenil na www vedno najdeš tisto kar želiš, stvari ki ne spadajo v tvojo raven pa enostavno spregledaš.
Kaj je ta "žegnana voda" ki se imenuje malo drugače, sam dobro vem in za tem stojim, saj sem jo preizkusil in mi je spremenila življenje.
Če pa je to placebo učinek pa hvala bogu za tak trajni učinek, obenem pa sem še rože doma prepričal da je to placebo učinek.
Kolikor poznam tvoje poste, je zate sveta resnica samo to kar so napisali v učbenike srednje šole, vse ostalo pa je ali žegnana voda ali domišljija oziroma prividi.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Tonymk je napisal:
V kolikor je biti tipičen promotor šarlatanskih izdelkov človek, ki stvar najprej preizkusi na sebi in šele potem o njej sodi, da, potem sem tipičen promotor.


V začetku prejšnjega stoletja so promovirali in prodajali visokoradioaktivne tinkture kot "vrelce mladosti"… Mislim, da ni ravno inteligentno, da na sebi preizkusiš vsak "čudežni" izdelek. Enkrat se bo slabo končalo… :lol:
Dejstvo je, da obstajajo na priznanih univerzah celi oddelki, ki se ukvarjajo z redox signalizacijo.
Prosim, naštej nekaj teh "priznanih univerz"! Hvala.
Redox molekule so odkrili leta 1998, trije znanstveniki so dobili Nobelovo nagrado za to odkritje.
Kateri nobelovci so bili to?
Pro. dr. Kreft verjetno ima napravo, ki lahko najde in izloči redox signalne molekule, videl je sicer nisem, saj je samo držal steklenico v roki in govoril o slani vodi.
Ja, takšno "dokazovanje" poznam; videl sem ga večkrat v cirkusih… :lol:
Še vedno bolj verjamem osebnim izkušnjam kot pa goglanju. Kot sem že omenil na www vedno najdeš tisto kar želiš, stvari ki ne spadajo v tvojo raven pa enostavno spregledaš.
Nenavadna metoda… :lol:
Kaj je ta "žegnana voda" ki se imenuje malo drugače, sam dobro vem in za tem stojim, saj sem jo preizkusil in mi je spremenila življenje.
No, to se kar malo opazi… :lol:
Kolikor poznam tvoje poste, je zate sveta resnica samo to kar so napisali v učbenike srednje šole, vse ostalo pa je ali žegnana voda ali domišljija oziroma prividi.
Bo kar držalo… :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ja, tonymk, ti si tipičen promotor šarlatanskih izdelkov: enak stil in enaki "argumenti". :lol:

Koliko je preizkušena ta "žegnana voda", je menda jasno iz tega:
Not a single placebo-controlled study. Worse, these studies were “in house” studies that were never published in a peer-reviewed journal. Steven Novella recently pointed out the unreliability of such studies. Nothing listed in PubMed. Without replication, peer review, and better designed studies, this research does not constitute any credible evidence to support the claims for ASEA. They have made what Carl Sagan would have called extraordinary claims and they have not even provided any ordinary evidence, much less any extraordinary evidence.
:lol:

Koliko so vredna nakladanja o "redoks signalnih molekulah" v zvezi s to "žegnano vodo", je menda jasno iz tega:
That’s just a load of nonsense. “Reactive molecule” isn’t an established term with some specific scientific meaning other than it’s literal meaning. And the literal meaning is so generic that it’s useless. (And if anything, a ‘reactive molecule’ is something that’s bad for you. Chemically reactive substances = toxic substances. And ‘reactive’ and ‘stabilization’ isn’t something you’d normally see in the same sentence. A reactive compound is by definition not very stable.) “Redox signaling molecules” sounds like a scientific term as well, but isn’t. “Redox” means reduction/oxidation reactions, and signaling substances are anything that has a biochemical receptor of some kind that changes something else due to that molecule’s presence or absence. Again, it’s a couple of vague scientific-sounding terms strung together to sound like they’re talking about some established scientific concept, when they’re not. It’s not an established term and the literal meaning is too vague to say anything at all. Just because something sounds ‘sciency’ doesn’t make it science, or vice-versa: ”sonic hedgehog” is a more established chemistry term than “redox signalling molecule”.
In ja, kdor je poprijel za kak učbenik srednješolske kemije, ve, kaj so to redoks reakcije in kaj signalne molekule. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Za kratkočasenje v času kislih kumaric - klasifikacija "žegnanih vod" (ja, na seznamu, ki mu ni videti konca, se najde tudi "žegnana voda" iz te teme :lol: ):

Gallery of water-related pseudoscience

Odgovori