Skaalarni valovi

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

On je rjovel Juden, Juden, ti pa sarlatani, sarlatani.
:lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a Roman »

LUKEC1 napisal/-a:Ce nekdo resno nekaj pise, pa si pri tem ne upa povedati, kdo v resnici je, potem ne stoji za svojimi besedami.
Ali pa živi v okolju, kjer stati za svojimi besedami ni najbolj varno.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a Roman »

LUKEC1 napisal/-a:On je rjovel Juden, Juden, ti pa sarlatani, sarlatani. :lol:
Njemu so Judi ubili boga, na Kvarkadabri pa skušajo šarlatani sesuti znanost. Opaziš razliko?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman, pusti šrinka v miru, verjetno nekje v kotu bere Mein Kampf (pa ne prvič) :lol: :lol: :lol: .

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a Roman »

Main Kampf je čisto poučna knjiga, žal pa je do skrajnosti razvlečena in dolgočasna. Ni se mi še uspelo pregristi skoznjo. In Shrinka sem pustil pri miru.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ha ha ha ha ha, klasično dokazovanje veljavnosti Godwinovega zakona s strani trolov (tokrat kar dveh naenkrat :lol: ).

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
LUKEC1 napisal/-a:On je rjovel Juden, Juden, ti pa sarlatani, sarlatani. :lol:
Njemu so Judi ubili boga, na Kvarkadabri pa skušajo šarlatani sesuti znanost. Opaziš razliko?
Nekdo je podčrtal, da Kvarkadabra je revija za tolmačenje znanosti.

Mi prineseš 10 g mirnih elektronov?


Podobno se je zgodilo z 'alkimisti' na forumu: vsi so lovili zelenega leva, pa še sanjalo se jim ni kaj naj bi bil tale zeleni lev.

Dokaži brez strojev in besed in te bom pohvalil. Do tedaj je lep del uradnega znanstva fantazija.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
LUKEC1 napisal/-a:On je rjovel Juden, Juden, ti pa sarlatani, sarlatani. :lol:
Njemu so Judi ubili boga, na Kvarkadabri pa skušajo šarlatani sesuti znanost. Opaziš razliko?
Poglej kako šarlatani sesuvajo znanost!
DANICA napisal/-a:Vprašanje iz Preizkusa znanja pri fiziki v 9. razredu OŠ:
Ali bi bila višina človeka na vseh planetih našega osončja enaka? Obkroži pravilni odgovor ( DA, NE) in ga utemelji.
Lepo prosim za odgovor in hvala.
Danica


shrink napisal/-a: shrink napisal/-a:

V teoriji NE, ker večja/manjša gravitacija povzroča večje/manjše plimske sile, zaradi katerih bi se telo
bolj/manj "raztegnilo".
Pogledam ta odgovor enega od glavnih expertov Kvakkadabre in .... pet minut smeha je zagotovljeno!!


:lol:

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

Odgovor je seveda da. Tudi, ce je vecja gravitacija, se clovek ne more kar pomanjsati. Npr.ce dvignes 50 kil tezko breme, bos se vedno enako visok.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne vem, kaj naj si mislim o ljudeh, ki so nevedni, a se vseeno (ali pa ravno zaradi tega) norčujejo. Zjutraj sem na primer kak centimeter višji kot zvečer. Za toliko se pri mojih centimetrih čez dan stisne hrustanec v hrbtenici in čez noč regenerira. Hrbtenica ni toga palica, če nosi 50 kg več, se hrustanec stisne. Tudi plimskim silam se smeje lahko samo nevednež.

Ja, Kvarkadabra že dolgo ni več to, kar naj bi bila glede na svoje poslanstvo. Namesto, da bi učeni pomagali učečim, se bedaki in prevaranti ukvarjajo z zlivanjem gnojnice.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hej, trolej-smolej, a ti je na osnovi tega odziva:
Roman napisal/-a:Ne vem, kaj naj si mislim o ljudeh, ki so nevedni, a se vseeno (ali pa ravno zaradi tega) norčujejo. Zjutraj sem na primer kak centimeter višji kot zvečer. Za toliko se pri mojih centimetrih čez dan stisne hrustanec v hrbtenici in čez noč regenerira. Hrbtenica ni toga palica, če nosi 50 kg več, se hrustanec stisne. Tudi plimskim silam se smeje lahko samo nevednež.

Ja, Kvarkadabra že dolgo ni več to, kar naj bi bila glede na svoje poslanstvo. Namesto, da bi učeni pomagali učečim, se bedaki in prevaranti ukvarjajo z zlivanjem gnojnice.
potegnilo, kdo je edini šarlatan?

Če ti ni, namig - zazri se v zrcalo in si zapoj: "Zrcalce, zrcalce povej, kdo največji je šarlatan v forumski deželi tej?"

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:Hej, trolej-smolej, a ti je na osnovi tega odziva:
Roman napisal/-a:Ne vem, kaj naj si mislim o ljudeh, ki so nevedni, a se vseeno (ali pa ravno zaradi tega) norčujejo. Zjutraj sem na primer kak centimeter višji kot zvečer. Za toliko se pri mojih centimetrih čez dan stisne hrustanec v hrbtenici in čez noč regenerira. Hrbtenica ni toga palica, če nosi 50 kg več, se hrustanec stisne. Tudi plimskim silam se smeje lahko samo nevednež.

Ja, Kvarkadabra že dolgo ni več to, kar naj bi bila glede na svoje poslanstvo. Namesto, da bi učeni pomagali učečim, se bedaki in prevaranti ukvarjajo z zlivanjem gnojnice.
potegnilo, kdo je edini šarlatan?

Če ti ni, namig - zazri se v zrcalo in si zapoj: "Zrcalce, zrcalce povej, kdo največji je šarlatan v forumski deželi tej?"

:lol:
In v zrcalcu se pokaže Šrinko Šarlatanko
Slika Slika



:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, trolej-smolej, zrcalce ti odgovori:

"Ti, trolej-smolej, ti, šampion šarlatanov iz Jodlarije si." :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Hej, trolej-smolej, a ti je na osnovi tega odziva:
Roman napisal/-a:Ne vem, kaj naj si mislim o ljudeh, ki so nevedni, a se vseeno (ali pa ravno zaradi tega) norčujejo. Zjutraj sem na primer kak centimeter višji kot zvečer. Za toliko se pri mojih centimetrih čez dan stisne hrustanec v hrbtenici in čez noč regenerira. Hrbtenica ni toga palica, če nosi 50 kg več, se hrustanec stisne. Tudi plimskim silam se smeje lahko samo nevednež.

Ja, Kvarkadabra že dolgo ni več to, kar naj bi bila glede na svoje poslanstvo. Namesto, da bi učeni pomagali učečim, se bedaki in prevaranti ukvarjajo z zlivanjem gnojnice.
potegnilo, kdo je edini šarlatan?

Če ti ni, namig - zazri se v zrcalo in si zapoj: "Zrcalce, zrcalce povej, kdo največji je šarlatan v forumski deželi tej?"

:lol:
Edini šarlatan!? :D Če kdo, je samo eden lahko ne šarlatan in TI Shrink ne rabiš ugibati kdo je tale eden, ki pa ni edini, saj VI itak veste. :lol:

Črvina 2015 iz Čudeži in znanost.
Ne, Poštar. Ti ne znaš "lepo" razložiti, v smislu tega, kar je povedal Albert:
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.


Še enkrat podnapisi samo zate Shrink:
The intuition behind a result is often more important than the result itself.
● Given the intuition, you can usually reconstruct the proof.
● Given just the proof, it is almost impossible to reconstruct the intuition.
● Think about compilation – you can more easily go from a high-level language to machine code than the other way around

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Skaalarni valovi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kaj ti spet ni jasno, pesniški trol? Podnapisi: "Edini šarlata\(n\)" v zvezi s primerom, o katerem jokca. :lol:

Odgovori