Teorija relativnosti in magnetizem

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a derik »

Rozman napisal/-a:Maxwell, Motore, sem opazil napako v knjigi, hvala. Številčna vrednost konstante je res 6.674.10-11. Moram pa še raziskati, kako se je lahko pojavila, ker je šlo preprosto za copy/paste operacijo iz poznane literature.
Če že raziskuješ napake, poglej še malo naprej, kjer ti piše, da je hitrost svetlobe odvisna od hitrosti vira, verjetno gre tudi za rahlo neroden copy/paste iz tebi poznane literature. Pa ne pozabi popraviti tudi v angleški verziji. In opozori številne recenzente, ki so bili nad tvojim delom navdušeni. Očitno niso niti brali, kar ni pošteno do tebe.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:Maxwell, Motore, sem opazil napako v knjigi, hvala. Številčna vrednost konstante je res 6.674.10-11. Moram pa še raziskati, kako se je lahko pojavila, ker je šlo preprosto za copy/paste operacijo iz poznane literature.
Nekam pogosto se ti dogaja, da te opozarjajo na očitne napake v tvoji knjigi, s katero želiš obrniti fiziko na glavo in detronizirati Einsteina. Pravzaprav sem opazil, da se dogaja to vsakič, ko kdo bolj pozorno prebere kakšen odstavek v tvoji epohalni knjigi ... :lol: :lol: :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Kakšna sreča in zadoščenje, ko je odkrita napaka v moji knjigi. Nisem pričakoval, da se s tako preprosto stvarjo da ljudi tako osrečiti. Če boste pridno brali knjigo, boste odkrili vsaj še dve napaki, na kateri sem bil opozorjen že po izidu. Na srečo so napake le na nivoju 'lapsus linguae'. Ni knjige brez napak, vključno z mojo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:Kakšna sreča in zadoščenje, ko je odkrita napaka v moji knjigi. Nisem pričakoval, da se s tako preprosto stvarjo da ljudi tako osrečiti. Če boste pridno brali knjigo, boste odkrili vsaj še dve napaki, na kateri sem bil opozorjen že po izidu. Na srečo so napake le na nivoju 'lapsus linguae'. Ni knjige brez napak, vključno z mojo.
Dve stvari sta šokantni in hudičevo eksotični v tvojem odgovoru (če uporabim najmilejši možni izraz):

1. Da občutiš "srečo in zadoščenje", ko ljudje eno za drugo odkrivajo tvoje napake. Do sedaj sem bil prepričan, da so avtorji 'srečni' in občutijo 'zadoščenje', če bralci NE odkrivajo napak v njihovih izdelkih ...

2. Najbrž si edini na Zemlji (in v njeni daljni okolici), ki si vse odkrite vsebinske napake razlagaš kot 'lapsus linguae'. Kot lapsus calami smo do sedaj šteli npr. zamenjevanja vrstnega reda črk (še posebej v kratkih besedah), izpustitve posameznih črk ter uporaba sosednje črke na tipkovnici, definirali pa smo jo kot manjšo sporočanjsko nezgodo zaradi trenutne nepazljivosti, utrujenosti, lažje živčne disfunkcije, ne toliko zaradi neznanja: pravopisni spodrsljaj tipa 'koraki vojakajo' ali 'pozarec kiva'.

Nič od tega nisem zasledil v tvojih 'lapsus linguae'.. :lol: .

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Gravitacija je opisana na strani http://www.frozman.si/pdf/ZV.pdf, kjer je tudi odkrita napaka.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Motore »

Rozman napisal/-a:Maxwell, Motore, sem opazil napako v knjigi, hvala. Številčna vrednost konstante je res 6.674.10-11. Moram pa še raziskati, kako se je lahko pojavila, ker je šlo preprosto za copy/paste operacijo iz poznane literature.
Ko te je Maxwell opozoril na napako bi moral to takoj preveriti, ne pa da apriori zavrneš njegovo popravilo s tvojim neznanjem fizikalnih enot in potem še skušaš prikazati, kot da se je Maxwell zmotil. Misliš, da si nezmotljiv (ravno obratno je seveda res) in tvoja samokritičnost je na nuli. No, saj je logično, drugače se ne bi izmišljeval fizike, ki je skregana z realnostjo.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Motore, konstanti G sem pripisal nekaj procentov premajhno vrednost in videl si kakšen revolt je to povzročilo. Zamisli si, da bi v opisu gravitacije zapisal kakšen nesmisel, kakšno nelogičnost ali kaj skreganega z realnostjo, kakšen revolt bi bil šele potem. Samozavest mi daje to, da bralci ne odkrijete drugega, kot kakšno napako v zapisu vrednosti konstante.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Zamisli si, da bi v opisu gravitacije zapisal kakšen nesmisel, kakšno nelogičnost ali kaj skreganega z realnostjo, kakšen revolt bi bil šele potem.
To dokazuje, šarlatanski megaloman, kako tvoja resetirana pamet sproti pozablja svoje zapise (beri: zmazke) iz preteklosti. Naj si zamisli, da bi ji kdo prilepil oceno takšnega zmazka, ki pravi, da gre za same "nesmisle, nelogičnosti" oz. za "vse skregano z realnostjo". Si predstavljaš revolt v svoji šarlatanski glavi? Ne? Naj tvoja motena pamet izvoli (pa naj se 'koj spet resetira :lol: ):
ZdravaPamet napisal/-a:
Stvarnik in njegova veličina ne sodita v naravoslovne razprave. Zakaj citiraš pesnike, pisce, novinarje? To počnejo v ameriških cenenih knjigah na temo samozavesti, ne pa v naravoslovnih knjigah.
Isti dogodek z različnih zornih kotov lahko
vidim različno. Različna videnja so posledica
popačitev, ki jo ustvarjajo prenosni mediji.
To ni res. Prazen prostor je brez medija, pa vseeno opazovalci v različnih sistemih izmerijo različne vrednosti količin. Relativnost je vgrajena v prostor-čas, ne v medij!
Ko govoriš o gibanju koles v filmih ... Lepo prosim, gre za stroboskopski efekt, ni nič misterijoznega.
Toplota, ki nastane ob padcu asteroida v ozračje, je posledica gravitacijske sile, ki deluje na asteroid ...
Potencialna energija asteroida se ob padcu asteroida spremeni v kinetično energijo. Ko asteroid zaide v ozračje, se zaradi trenja z zrakom kinetična energija asteroida spremeni v toploto. Pojav opazimo v obliki utrinka na nebu ob jasnih nočeh.
Kontradikcija.
Po padcu asteroida ugotavljam dvoje:
• vesolje je bogatejše za nekaj toplote in
• siromašnejše za nekaj potencialne energije.
Obogatitev vesolja s toploto je merljiva. Težje pa si predstavljam, kaj
pomeni, da je vesolje siromašnejše za nekaj potencialne energije.
Toplota ni termodinamična spremenljivka, zato neka reč ne more biti bolj bogata z njo.
Pojem potencialne energije praviloma uporabljamo tako, da si
izberem neko izhodiščno nično potencialno energijo, kjer naj bi bila
za izbran primer potencialna energija enaka nič.
Tak svoboden izbor nične potencialne energije pa pomeni, da nam
potencialna energija ne predstavlja neke trajne fizikalne vrednote.
Vrednota je ljubezen, resnica, ne pa potencialna energija. Kako lahko daš v isto poved čustvo in potencialno energijo?
Potencialna energija je hipotetična danost.
Pa ja, danost že ni. Je teoretični izum, če že hočeš.
Vsako točko prostora določajo tri prostorske koordinate (x, y, z).
Vsako točko tridimenzionalnega evklidskega prostora na primer določajo tri koordinate.
Tale razprava o energiji je luknjičasta kot sir.
Negativni električni naboj ni negativna energija! Pozitivni in negativni električni naboj predstavljata dve obliki
energije. Tako pozitivni kot negativni električni naboj predstavlja pozitivno obliko energije wE.
Pojem negativni električni naboj zaradi nerodnega načina imenovanja
predstavlja miselno past in nevarnost, da negativni električni naboj v
mislih nehote enačimo z negativno energijo. Tega pa ne smemo.
Ime negativnega električnega naboja nima nič skupnega s pojmom
negativne energije.
Električna naboja bi namesto pozitivni ali negativni naboj bilo bolj
smiselno imenovati na primer levi in desni naboj, ali rdeči in zeleni
naboj, ali naboj A in B, ali drugima nevtralnima imenoma, ki ne bi
spominjala na pozitivno in negativno obliko energije.
Taka razprava je med fiziki in elektrotehniki kaznivo dejanje.
Masa
Masa snovi je posledica težnje masnega delca da
vztraja v središču njemu lastnega energijskega
polja.
Ciklična definicija?
Poseben primer pospešenega gibanja je kroženje mase. Centripetalna sila, ki deluje na maso, je posledica stalnega radialnega pospeška tega delca, s tem pa stalne izmaknjenosti masnega delca iz središča njemu lastnega energijskega polja.
Ne drži. Privežeš kamen na vrvico in jo zamahneš. Centripetalna sila je sila vrvice, ki podeljuje kamnu ustrezne pospeške. Je poleg teže in zračnega upora edina zunanja sila, ki deluje na kamen.
To ugotovitev lahko zapišemo tudi v dopolnjenem Newtonovem zakonu, ki se v dopolnjeni obliki glasi: F <= m.a.
Newtonov zakon pravi: Zveza med rezultanto zunanjih sil, ki delujejo na točkasto maso v inercialnem opazovalnem sistemu F in pospeškom mase je F=ma. Pika.
Foton je kvant svetlobe, po obliki pa EM vozel. Fotoni se povezujejo v grozde, podobno kot se molekule povezujejo v snovne tvorbe.
Foton nima oblike. Molekule tvorijo masni delci, foton ima maso 0!!!!!!!!!!!!!!
Teorijo relativnosti pišemo z malo začetnico.
Glede dilatacije časa si čim prej preberi kak učbenik o relativnosti. Nimaš razčiščenih pojmov. Priporočam Claude Kacser: Introduction to the Special Theory of Relativity (1067).
Einsteinova teorijo relativnosti temelji na hipotezi o vedno enaki hitrosti svetlobe, hipotezi, ki jo je možno ovreči z materialnimi dokazi.
Aha...
Masa objekta, katerega hitrost se približa svetlobni hitrosti, naraste preko vseh meja.
Masa je invariantna. Govoriš tudi o projekciji mase, kot bi projiciral vektor - masa je skalar.
Emocionalni naboj teorije relativnosti.
Dogmatika teorije relativnosti
Take hvalnice nesi v cerkev.
:lol:
Rozman napisal/-a:Samozavest mi daje to, da bralci ne odkrijete drugega, kot kakšno napako v zapisu vrednosti konstante.
Kako je kaj sedaj s tvojo samozavestjo, ko je bila tvoja resetirana pamet deležna gornjih odkritij? Se pripravljaš na nov ciklus zimskega spanja? :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Kakšen miks iz raznih strani, ki že zdavnaj več ne obstajajo, za spuščanje megle, le o gravitaciji nič. Glede na to, da ta forum ni sposoben podati nobene argumentirane pripombe (razen vrednosti konstante!) o v tekstu http://www.frozman.si/pdf/ZV.pdf opisani gravitaciji, je res najbolje, če grem nazaj v hibernacijo.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Motore »

In tam ostani čim več časa (pričakovati, da se boš na tem forumu nehal oglašati je na žalost brezupno).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rozman napisal/-a:Kakšna sreča in zadoščenje, ko je odkrita napaka v moji knjigi. Nisem pričakoval, da se s tako preprosto stvarjo da ljudi tako osrečiti. Če boste pridno brali knjigo, boste odkrili vsaj še dve napaki, na kateri sem bil opozorjen že po izidu. Na srečo so napake le na nivoju 'lapsus linguae'. Ni knjige brez napak, vključno z mojo.
Se strinjam, napakam se je praktično nemogoče izogniti.

Je pa pomembna narava napake. - Pričakujemo poročilo, ki si ga sam nakazal:
Rozman napisal/-a: Moram pa še raziskati, kako se je lahko pojavila, ker je šlo preprosto za copy/paste operacijo iz poznane literature.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:
Rozman napisal/-a:Kakšna sreča in zadoščenje, ko je odkrita napaka v moji knjigi. Nisem pričakoval, da se s tako preprosto stvarjo da ljudi tako osrečiti. Če boste pridno brali knjigo, boste odkrili vsaj še dve napaki, na kateri sem bil opozorjen že po izidu. Na srečo so napake le na nivoju 'lapsus linguae'. Ni knjige brez napak, vključno z mojo.
Se strinjam, napakam se je praktično nemogoče izogniti.
Je pa pomembna narava napake. - Pričakujemo poročilo, ki si ga sam nakazal:
Rozman napisal/-a: Moram pa še raziskati, kako se je lahko pojavila, ker je šlo preprosto za copy/paste operacijo iz poznane literature.
Tista napačna vrednost 5.6 je bila številka poglavja, od koder je delal copy/paste. A on se pač ne more ukvarjati s tako banalnimi malenkostmi, ker je preokupiran z vizionarstvom "nove fizike". Razen tega so bili zdaj v enotah Newtni, on pa se je šolal še v kilopondih, kar je dodatna težava.

maxwell
Prispevkov: 100
Pridružen: 16.11.2011 19:10

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a maxwell »

Včasih se res prikrade kakšna napaka. Samo meni osebno se zdi tole malo več kot samo napaka. V poglavju Gravitacija napišeš drugačno vrednost GRAVITACIJSKE konstante, ki je sploh ena najpomembnejših konstant. In to v knjigi, katero naj bi še kdo preveril..

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a derik »

Nima niti tistega osnovnega spoštovanja do snovi in bralcev, da o diletantizmu samega početja sploh ne govorimo.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Tale forum je zanimiv predvsem iz sociološkega ne pa iz fizikalnega stališča. Bralci se na fizikalne teme že dolgo ne odzivate s fizikalnimi argumenti, ampak le še z demagoškim bojem, čigav je 'kup gnoja'.

Zaklenjeno