Teorija relativnosti in magnetizem

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne smeši se, no, z imbecilnimi komentarji v zvezi s PTR (tipa "je predvsem zgolj matematični model"), nedeljski pravnik: ja, kontrakcija dolžine je REALEN relativistični pojav in primer zanj (mioni v atmosferi) ti je navedel derik.
Kvazinaravoslovec je seveda napisal imbecilen odgovor:

- zakaj dodatek relativistični pojav? (Matematika/fizika sta izredno zanimivi in nič posebno težki disciplini, potrebno je zgolj razumevanje pojmov, nekoliko spomina, in sposobnost logičnega mišljenja.)
- pusti atopične mione in ne razširjaj debate s predmeti, ki nimajo korelacije
- zakaj ne odgovoriš? (Koliko znaša dolžina v danem primeru (primer je maksimalno simplificiran) v pogojih opisane reativnosti? Variant je končno malo.)
- če se ne strinjaš z zaključkom o matematičnem modelu, navedi protiargumente

Ponavljam vprašanje: Ali je krajša dolžina realna? (E. je v polemiki na to odgovoril - čeprav zgolj implicitno. Menim, da je to eden od argumentov, da N. nagrade ni prejel ne za PTR, in še manj za STR.)
Imbecilne so le tvoje pripombe, ki vzbujajo ustrezne reakcije (glej kot reprezentativno vojkovo reakcijo na gornji imbecilen post :lol: ), sv. Peter nedeljskopravni, seveda pa sem ti že davno dal vedeti, da ne mislim odgovarjati na tvoje imbecilne pomisleke v zvezi s fizikalnimi teorijami (in mimogrede: mioni so še kako "topični", a tvoji non eruditus pameti pač to ne more potegniti :lol: ), kajti za razlaganje osnov fizike Butalcem se ne čutim poklicanega. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a shrink »

Da je nedeljski pravnik Rock močno zabredel v močvirje šarlatanov, je vsakomur pismenemu in izobraženemu jasno na osnovi te njegove cvetke:
Rock napisal/-a:Želim odgovor na konkretno vprašanje, ne pavšalnega prepisa iz standardnega učbenika o neki špekulativni teoriji.
Skratka: PTR je zanj špekulativna, tako kot je očitno zanj standardna fizika. Spet ironično za samooklicanega pravnika - če parafraziram: on bi raje gradil hišo po svojih standardih, ker je pač zanj statika špekulativna. Ampak najbrž so v območju somraka zakristije hišice iz kart nekaj povsem standardnega. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rock napisal/-a:
GJ napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ponovim z drugimi besedami:
zanima me 'realnost krajše dolžine' kot fizikalnega dejstva (length contraction).
Pred več kot 100 leti napovedana "relavitistična kontrakcija dolžine" pri visokih hitrostih opazovanega telesa, se ujema s sodobnimi fizikalnimi meritvami!
Lep večer...
Popolnoma zgrešen odgovor, kvazifizikalec.
Tudi z moje strani lep večer.
Oh, če se z vsem ostalim strinjaš kar sem napisal, sem popolnoma zadovoljen, no morda boš pa nekoč le dojel tudi preostanek... :lol: :oops: :lol:

Lep dan vsem...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
vojko napisal/-a:Tako, zdaj pa imaš, GJ: 'strokovnjak' za TR je 'ugotovil', da si dal "popolnoma zgrešen odgovor"! Kako te ni sram objavljati na poljudnoznanstvenem forumu "popolnoma zgrešenih odgovorov"? Če bi bili vsaj 20, 30 ali celo 50% zgrešeni, bi ti še lahko oprostili, tako pa ... Ni čudno, da si si prislužil laskavi naziv "kvazifizikalec"!
Mislim pa, da ni tako hudo, kot je Preprosti mislil. "Kvazifizikalec" je po moje namreč tisti nepravi fizikalec, npr. delavec, ki ne dela z lopato ali krampom, ampak že uporablja stroje; torej ni več 'čisti fizikalec' ...

Zopet ne razumeš, puhloglavi vojkec: nisem napisal, da je odgovor neresničen.
Ne, nisi. Kdo pa je to trdil?! Napisal si, da je šlo za "popolnoma zgrešen odgovor" in to sem tudi citiral ... :lol:
Želim odgovor na konkretno vprašanje, ne pavšalnega prepisa iz standardnega učbenika o neki špekulativni teoriji.
Kaj pa po tvoje spada med 'nestandardne učbenike'? Zbirka zgodbic? Katekizem za birmance? Publikacije Discovery Instituta ali Flat Earth Society? 'Nestandardni učbeniki' avtorjev kot so Erich von Däniken, Zecharia Sitchin (Anunnaki iz Nibiruja), Immanuel Velikovsky, Ricardo Carezani (Autodynamics – alternativa specialni teoriji relativnosti; to je še posebej zanimiv 'nestandardni učbenik' za Rozmana in Srečka iz Ptüja), Thomas Townsend Brown (ki je 'sklamfal' Electrogravitics – hipotezo, ki pravi, da aplikacija električnega naboja na maso povzroči antigravitacijski efekt), ipd., itd., skratka lista prismuknjencev, ki so očitno študirali fiziko iz 'nestandardnih učbenikov' je neskončna … :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:Odgovor na vprašanje, ki je bilo zastavljeno, ni v korelaciji z vrsto mojega interesa.
Vendar ti rad ugodim: uživam v diskusiji o pravnih vprašanjih; upam, da ti bom lahko dal zadovoljiv odgovor na karkoli, sicer se bom potrudil in ga poiskal.
Tole bi vprašal: zakaj pravo omogoča tki. luknje v zakonu.
1. Razlikujemo med pravom in zakonodajo.
2. Pravne praznine so lahko v redu (materija namerno ni regulirana), lahko pa predstavljajo napako.
3. Napaka je lahko nehotena (zelo redko), lahko je namerna (in temeljito zakamuflirana). To drugo je pravilo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Vzroka sta po mojem mnenju dva:
1. Zakonodaja je tako obsežna, da piscem zakonov ni mogoče preveriti, ali so vsa področja pokrita oziroma ali ni nov zakon v nasprotju s kakim starim.
To ne drži.
2. Zakone piše oblast, luknje so namenjene njenim privilegijem.
To velja za države, ki v resnici niso demokratične (alias: kjer prebivalci še niso zreli za samostojnost.)
Mene pa zanima, zakaj bi morala zakonodaja pokriti vse, zakaj mora biti tako neznosno predimenzionirana.
Se strinjam samo glede obsežnosti zakonov: naši zakoni imajo mnogo preveč členov (in terminologija ni usklajena, sistematika je slaba, dikcija je dvoumna, itd)
Naj bo vendar dovoljeno vse, kar ni z zakonom prepovedano,
To že velja za 'civilno sfero'. (Za pooblastila državnih organov je danes utemeljeno, da ne smejo ničesar, za kar ni jasne pravne osnove. - Formalno je pri nas tako že dolgo določeno.)
ne pa, da se izvršilni organ znajde pred vprašanjem pravne osnove za kako dejanje.
V fazi izvršbe ni več prostora za razpravljanje, ali je izvršilna obveznost zakonita ali ne.
(Vendar domnevam, da si vprašanje le nenatančno formuliral, in da si v resnici mislil na kaj drugega.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne smeši se, no, z imbecilnimi komentarji v zvezi s PTR (tipa "je predvsem zgolj matematični model"), nedeljski pravnik: ja, kontrakcija dolžine je REALEN relativistični pojav in primer zanj (mioni v atmosferi) ti je navedel derik.
Kvazinaravoslovec je seveda napisal imbecilen odgovor:
- zakaj dodatek relativistični pojav? (Matematika/fizika sta izredno zanimivi in nič posebno težki disciplini, potrebno je zgolj razumevanje pojmov, nekoliko spomina, in sposobnost logičnega mišljenja.)
- pusti atopične mione in ne razširjaj debate s predmeti, ki nimajo korelacije
- zakaj ne odgovoriš? (Koliko znaša dolžina v danem primeru (primer je maksimalno simplificiran) v pogojih opisane reativnosti? Variant je končno malo.)
- če se ne strinjaš z zaključkom o matematičnem modelu, navedi protiargumente
Ponavljam vprašanje: Ali je krajša dolžina realna? (E. je v polemiki na to odgovoril - čeprav zgolj implicitno. Menim, da je to eden od argumentov, da N. nagrade ni prejel ne za PTR, in še manj za STR.)
Imbecilne so le tvoje pripombe, ki vzbujajo ustrezne reakcije (glej kot reprezentativno vojkovo reakcijo na gornji imbecilen post :lol: ), sv. Peter nedeljskopravni, seveda pa sem ti že davno dal vedeti, da ne mislim odgovarjati na tvoje imbecilne pomisleke v zvezi s fizikalnimi teorijami (in mimogrede: mioni so še kako "topični", a tvoji non eruditus pameti pač to ne more potegniti :lol: ), kajti za razlaganje osnov fizike Butalcem se ne čutim poklicanega. :lol:
Tipičen odgovor kvazinaravoslovca.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Da je nedeljski pravnik Rock močno zabredel v močvirje šarlatanov, je vsakomur pismenemu in izobraženemu jasno na osnovi te njegove cvetke:
Rock napisal/-a:Želim odgovor na konkretno vprašanje, ne pavšalnega prepisa iz standardnega učbenika o neki špekulativni teoriji.
Skratka: PTR je zanj špekulativna, tako kot je očitno zanj standardna fizika. Spet ironično za samooklicanega pravnika - če parafraziram: on bi raje gradil hišo po svojih standardih, ker je pač zanj statika špekulativna. Ampak najbrž so v območju somraka zakristije hišice iz kart nekaj povsem standardnega. :lol:
Tipičen odgovor kvazinaravoslovca.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

GJ napisal/-a:
Rock napisal/-a:
GJ napisal/-a: Pred več kot 100 leti napovedana "relavitistična kontrakcija dolžine" pri visokih hitrostih opazovanega telesa, se ujema s sodobnimi fizikalnimi meritvami! Lep večer...
Popolnoma zgrešen odgovor, kvazifizikalec.
Tudi z moje strani lep večer.
Oh, če se z vsem ostalim strinjaš kar sem napisal
Niti ne.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
vojko napisal/-a:Tako, zdaj pa imaš, GJ: 'strokovnjak' za TR je 'ugotovil', da si dal "popolnoma zgrešen odgovor"! Kako te ni sram objavljati na poljudnoznanstvenem forumu "popolnoma zgrešenih odgovorov"? Če bi bili vsaj 20, 30 ali celo 50% zgrešeni, bi ti še lahko oprostili, tako pa ... Ni čudno, da si si prislužil laskavi naziv "kvazifizikalec"!
Mislim pa, da ni tako hudo, kot je Preprosti mislil. "Kvazifizikalec" je po moje namreč tisti nepravi fizikalec, npr. delavec, ki ne dela z lopato ali krampom, ampak že uporablja stroje; torej ni več 'čisti fizikalec' ...
Zopet ne razumeš, puhloglavi vojkec: nisem napisal, da je odgovor neresničen.
Ne, nisi. Kdo pa je to trdil?! Napisal si, da je šlo za "popolnoma zgrešen odgovor" in to sem tudi citiral ... :lol:
Želim odgovor na konkretno vprašanje, ne pavšalnega prepisa iz standardnega učbenika o neki špekulativni teoriji.
Kaj pa po tvoje spada med 'nestandardne učbenike'? Zbirka zgodbic? Katekizem za birmance? Publikacije Discovery Instituta ali Flat Earth Society? 'Nestandardni učbeniki' avtorjev kot so Erich von Däniken, Zecharia Sitchin (Anunnaki iz Nibiruja), Immanuel Velikovsky, Ricardo Carezani (Autodynamics – alternativa specialni teoriji relativnosti; to je še posebej zanimiv 'nestandardni učbenik' za Rozmana in Srečka iz Ptüja), Thomas Townsend Brown (ki je 'sklamfal' Electrogravitics – hipotezo, ki pravi, da aplikacija električnega naboja na maso povzroči antigravitacijski efekt), ipd., itd., skratka lista prismuknjencev, ki so očitno študirali fiziko iz 'nestandardnih učbenikov' je neskončna … :lol:
Ne smeti, revček napihnjeni.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:
derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:Odgovor na vprašanje, ki je bilo zastavljeno, ni v korelaciji z vrsto mojega interesa.
Vendar ti rad ugodim: uživam v diskusiji o pravnih vprašanjih; upam, da ti bom lahko dal zadovoljiv odgovor na karkoli, sicer se bom potrudil in ga poiskal.
Tole bi vprašal: zakaj pravo omogoča tki. luknje v zakonu.
1. Razlikujemo med pravom in zakonodajo.
2. Pravne praznine so lahko v redu (materija namerno ni regulirana), lahko pa predstavljajo napako.
3. Napaka je lahko nehotena (zelo redko), lahko je namerna (in temeljito zakamuflirana). To drugo je pravilo.
Nisi odgovoril na vprašanje. Vprašal sem, zakaj omogoča, ne pa kaj to je.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:Odgovor na vprašanje, ki je bilo zastavljeno, ni v korelaciji z vrsto mojega interesa.
Vendar ti rad ugodim: uživam v diskusiji o pravnih vprašanjih; upam, da ti bom lahko dal zadovoljiv odgovor na karkoli, sicer se bom potrudil in ga poiskal.
Tole bi vprašal: zakaj pravo omogoča tki. luknje v zakonu.
1. Razlikujemo med pravom in zakonodajo.
2. Pravne praznine so lahko v redu (materija namerno ni regulirana), lahko pa predstavljajo napako.
3. Napaka je lahko nehotena (zelo redko), lahko je namerna (in temeljito zakamuflirana). To drugo je pravilo.
derik napisal/-a: Nisi odgovoril na vprašanje.
Sem odgovoril.
Vprašal sem, zakaj omogoča, ne pa kaj to je.
Odgovor je odgovor na vprašanje 'zakaj', 'čemu', in sploh na vse ostalo relevantno. Odgovor je izredno celovit.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tipično je le tvoje imbecilno oglašanje z enovrstičnicami in gravitiranje k šarlatanstvu, ned. prav. sv. Petar Jajastovic. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
vojko napisal/-a:Tako, zdaj pa imaš, GJ: 'strokovnjak' za TR je 'ugotovil', da si dal "popolnoma zgrešen odgovor"! Kako te ni sram objavljati na poljudnoznanstvenem forumu "popolnoma zgrešenih odgovorov"? Če bi bili vsaj 20, 30 ali celo 50% zgrešeni, bi ti še lahko oprostili, tako pa ... Ni čudno, da si si prislužil laskavi naziv "kvazifizikalec"!
Mislim pa, da ni tako hudo, kot je Preprosti mislil. "Kvazifizikalec" je po moje namreč tisti nepravi fizikalec, npr. delavec, ki ne dela z lopato ali krampom, ampak že uporablja stroje; torej ni več 'čisti fizikalec' ...
Zopet ne razumeš, puhloglavi vojkec: nisem napisal, da je odgovor neresničen.
Ne, nisi. Kdo pa je to trdil?! Napisal si, da je šlo za "popolnoma zgrešen odgovor" in to sem tudi citiral ...
Želim odgovor na konkretno vprašanje, ne pavšalnega prepisa iz standardnega učbenika o neki špekulativni teoriji.
Kaj pa po tvoje spada med 'nestandardne učbenike'? Zbirka zgodbic? Katekizem za birmance? Publikacije Discovery Instituta ali Flat Earth Society? 'Nestandardni učbeniki' avtorjev kot so Erich von Däniken, Zecharia Sitchin (Anunnaki iz Nibiruja), Immanuel Velikovsky, Ricardo Carezani (Autodynamics – alternativa specialni teoriji relativnosti; to je še posebej zanimiv 'nestandardni učbenik' za Rozmana in Srečka iz Ptüja), Thomas Townsend Brown (ki je 'sklamfal' Electrogravitics – hipotezo, ki pravi, da aplikacija električnega naboja na maso povzroči antigravitacijski efekt), ipd., itd., skratka lista prismuknjencev, ki so očitno študirali fiziko iz 'nestandardnih učbenikov' je neskončna … :lol:
Ne smeti, revček napihnjeni.

Spet smo zadeli bull's eye! :lol: Si snel škrnicelj z glave? Si pogledal okoli sebe? In kaj si videl? Dokazi so še vedno tam, kjer so bili, preklinjanje nič ne pomaga, zaklinjanje tudi ne, še manj molitev ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Teorija relativnosti in magnetizem

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Spet smo zadeli bull's eye! :lol: Si snel škrnicelj z glave? Si pogledal okoli sebe? In kaj si videl? Dokazi so še vedno tam, kjer so bili, preklinjanje nič ne pomaga, zaklinjanje tudi ne, še manj molitev ... :lol:
Ne vznemirjaj se vendar toliko, vojkec, nihče ti nič noče.

(Zadostuje poimenovanje: puhloglavec, revček napihnjeni, revček ignorantski, Sluzavec, in kar je še podobnih značilnih oznak.
Toda verbalne žalitve ne bole. Predvsem ne zaradi tvojega lastnega navodila o diskutiranju na javnem forumu.)

Zaklenjeno